Jump to content
IGNORED

Zakup zestawu stereo do 13m2

parysm

Recommended Posts

Chciałbym zwrócić się do użytkowników forum o poradę dotyczącą zakupu zestawu stereo.

Pomieszczenie docelowe to około 13 metrów kwadratowych powierzchni.

Mój budżet to +/- 3000 na same "głośniki" oraz do 1500 zł na DAC.

Źródłem dźwięku byłby komputer stacjonarny. Pod uwagę brałem kupno monitorów aktywnych Focal Alpha 80.

Pomyślałem, że podłączenie tych monitorów bezpośrednio pod kartę zintegrowaną nie da dobrego brzmienia.

Niestety, nie mam pojęcia jaki przetwornik analogowo-cyfrowy nadawałby się do tego zestawu.

Proszę o poradę co byłoby najlepsze do tak niedużego pomieszczenia i jak najlepiej dobrać zestaw stereo w podanym budżecie.

Witaj,

aby zaproponować Ci konkretne rozwiązania, podaj proszę więcej szczegółów. Przede wszystkim jaki będzie ustawienie kolumn względem siebie i słuchacza (czy będzie to typowy odsłuch bliskiego pola), jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz, jakie preferujesz brzmienie systemu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Witajcie. Aby nie zakładać nowego wątku chciałem prosić o pomoc w kwestii doboru amplitunera i zestawu 5.1 do podobnego metrażu.

Jaką kwotę trzeba wydać aby jako - tako to grało ? Zależy mi na nowym sprzęcie. Chciałbym wydać też ok 4,5 tyś, z tym że na początek mógłbym mieć dwie porządne kolumny frontowe, potem dopiero dokupić resztę do 5.1

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A do tego kolumny jakie Ci pasują. Roomek to dobre granie. A w cenie 1300 nie do pobicia. Obecna wyprzedaż to mego okazja.

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Kolumny zamierzam ustawić na odsłuch bliskiego pola. Powierzchnia pokoju nakłada na mnie ograniczenia, przez co inny wariant trudno byłoby osiągnąć.

Nie mam ściśle określonych gatunków muzycznych, lubię słuchać utworów rockowych, ścieżek dźwiękowych z gier lub filmów.

Nigdy nie miałem styczności z poważniejszym systemem odsłuchu muzyki. Do tej pory używałem głośników komputerowych Creative T2100. Ciężko mi powiedzieć coś na temat moich preferencji brzmienia systemu.

Wzmacniacza nie brałem pod uwagę, ponieważ skupiłem się na szukaniu monitorów aktywnych. Czy wybór pasywnych oraz wzmacniacza byłby lepszym w tym budżecie?

@parysm

Co do DAC'a polecam serdecznie V90-DAC od Musical Fidelity, alternatywnie Cambridge Audio DACMAGIC.

@Józef

Nie zrażaj się odpowiedzią poprzednika : )

Da się nabyć w rozsądnych pieniądzach zestaw kina, który będzie sobą reprezentował dobre brzmienie.

Szczególnie dobre, bezkompromisowe jest Twoje podejście do kolejności zakupu - najpierw dobre fronty + amplituner, później reszta.

Z pozycji, które mógłbym polecić to seria TSx od PolkAudio (TSx330T i w górę w zależności od metrażu), Klipsch RF-52II, czy Melodikę BL40, która jest przy powyżej wymienionych budżetowym rozwiązaniem za to bardzo konkurencyjnym.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Właśnie myślałem o Klipschu, ale RF62. Choć to póki co te kolumny są poza moim zasięgiem.Jaka duża różnica ( po za ceną - prawie 600 złotych na sztuce ) jest między RF62 i RF52 ? Czy u Was można posłuchać obu modeli ?

Posłuchałem obu u dystrybutora. RF 62 brzmią bardzo dobrze. Bardzo spodobało mi się ich brzmienie, szczególnie "muzycznie".

Co prawda 52 nie wiele brakuje, ale w konfrontacji, zdecydowanie słychać, który model ma większą cyferkę z przodu. Szczególnie w kwestii klarowności środka pasma. Stwierdziłem że nie ma co wydziwiać, a to brzmienie mi bardzo pasuje.

Zamówiłem dwie sztuki RF62. Mam nadzieję że jako fronty sprawdzą się doskonale. Rozważam resztę zestawu surround opartych na 52'kach (mam nadzieję że całkiem nie długo).

Jak tylko uruchomię system w domu, dam znać jak wrażenia !

Bardzo dziękuję za informacje !

Co do Dac, poleciłbym Onkyo 838, później dokupić wzmacniacz stereo. Będziesz mógł go spiąć z Onkyo, tak aby fronty szły przez wzmaka, a reszta przez 838. Unikniesz w ten sposób problemu "mało muzycznego" grania amplitunerów kina domowego (szczególnie przy takich fajnych paczkach jak RF62).

jeśli chodzi o dac to:

Hidden Content

lub

Hidden Content

NICZEGO lepszego w tej cenie sie nie dostanie i kropka

oba nadadzą sie do focal alha 80

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.