Skocz do zawartości
IGNORED

Soundbar. Czy warto ?


Separathor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy temat nadający się tutaj, na HI-FI, ale chciałem zapytać o Wasze zdanie na temat wynalazków jakimi są SOUNDBARY. Chodzi o podpięcie czegoś do telewizora, bo te pierdziafony są tragiczne. Źródło to TV, ewentualnie muzyka przez bluetooth do zmywania. Do odsłuchu na poważnie będzie inny zestaw. Jakie marki polecicie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o podpięcie czegoś do telewizora, bo te pierdziafony są tragiczne

 

i tu w soundbarach też są pierdziafony :) , właśnie te tanie , zależy jak dużą wagę przywiązujesz do jakości brzmienia. Zresztą jakiej jakości można się spodziewać z tv, z platform cyfrowych. Z programów HD jeszcze jeszcze ale reszta ...

i tak jak Kolega slawoho przychylam się do pytania : za ile ?

 

Dobra w miarę jakość to ok 2 tys. Przypuszczam, że nie chcesz dać tyle na soundbara. Zajefajnie gra Focal Dimension, ale to ponad trzy tys zł. Ale power jest i fajne czyste brzmienie bez ssssssypiącego i zapiaszczonego gwizdka co zazwyczaj mają te tanie oraz z mocnym,szybkim i głębokim basem. Ale cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam sound bar synology:

 

plusy:

-dźwięk (choć pewnie w tej kwocie można lepiej- nie wiem nie słuchałem wielu soundbarów)

-moim osobistym zdaniem super baza pod multi room (nawet taka pierdoła że mając drugi głośnik w innym pomieszczeniu można przekazywać dźwięk tv na inny głośnik)

-bezprzewodowy, stabilny,

-miliony uchwytów, stojaków, ... (do różnych elementów sonos) oczywiście różnych firm

-duże możliwości rozbudowy

-jedyna sensowna konkurencja jaką znam nie ma soundbara i podobno ma problemy ze stabilnością działania (rozchodzi się chyba o aplikację) - ale nie widziałem i nie słuchałem

-cena (zakładając że będzie z tego multiroom)

 

minusy:

-cena (i chyba nawet ma zdrożeć trochę niebawem)

-soundbar obsługuje jedynie DD (bez DDplus) - nie to żeby miele puszczać to z tv u nas w najbliższym czasie, ale obecne modele tv obsługują

-jakość dźwięku ograniczona do 16 bit i 44.1/48 khz (niby więcej i tak się nie usłyszy, ale dla ludzi z gęstymi plikami istnieje konieczność konwersji)

-tylko jedno wejście optyczne (założenie że podłączamy tylko tv niby założenie poprawne, ale jednak bida),

 

Czy zamienił bym na inny NIE (ze względu na multiroom i bezproblemowość), żałuję tylko braku DD plus i raczej tego nie doczekam (możliwe że brakuje kości sprzętowej)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma poprawić wokale i mieć bas to Polk Audio MagniFi

http://sklep.rms.pl/polk-audio-magnifi-bezprzewodowy-soundbar-z-subwooferem

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Definitive Technology W-Studio z bezprzewodowym przesyłem muzyki w hires i dekodowanie DTS i Dolby z Blu-ray'a

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-w-studio-wstudio-multiroom-play-fi-wi-fi-bezprzewodowy-soundbar-5-1-z-subwooferem

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat ma Onkyo Ls b50 i chwali sobie. Nie powiem - całkiem to ładnie gra. Ma suba, więc nawet da się jakiś film obejrzeć.

 

Jeśli nie masz zakusów na kino, nie chcesz wieży i chcesz mieć "jeden klocek" to warto sprawdzić. Wybierz się do jakiegoś salonu i posłuchaj :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ej ej , poczekajmy aż odezwie się w końcu założyciel tematu i "powie" za ile chce kupić tego soundbara. A może nie odzywa się bo dowiedział się, że te tanie za kilkaset zł to też pierdziafony :) a proponowane przez NAS to kupa kasy. Nie wszystkie (Onkyo).

 

Jaką moc ma ten Onkyo bo pobór mocy to jakieś 30-kilka W,

 

ok spoko, ma cyfrowy wzmacniacz, ciekawa propozycja.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ten Samsung jest niezły, fakt, wysokie trochę kłują w uszy (ale to chyba we wszystkich w tym przedziale cenowym) ale może jest jakaś regulacja, za to basu jest wystarczająco , słuchałem go tylko kilka minut właśnie w tym sklepie z linku, samemu podłaśniałem chcąc sprawdzić moc oraz jakość ale to był materiał demo więc jakość była dobra dla pokazania co soundbar potrafi. A potrafi łupnąć . Filmy będą sprawiały dużo satysfakcji a dekodery DD i DTS zapewnia nam oglądanie filmów niezależnie od ścieżki dzwiękowej. Kwestia tylko tego czy Kolega Separathor będzie w stanie tyle wydać. Cena podobna do tego Onkyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynaalzek na chwile. Jak ktos szuka pseudo kina to jako tako spisują się Yamahay z kilkunastoma głośnikami. Ale to typowo pod kino, muzyka słabo.

Dobrze grający był Bose Cinemate 130 jednak uważam że 7000 za soundbar to nie porozumienie. Jak ktos nie liczy się z kasa i mu się podoba rozumiem.

 

ogólnie nie wietrze w tym przyszłości. No chyba że spundbary wprowadza zaraz Atmos który jest tak ostatnio lubiany. :)

Swoją drogą dopoki Samsung bedzie je robił bedą na topie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamahę z górnej półki właśnie miałem, miał to być zestaw B, w pokoju gościnnym, zależało mi na miejscu, ale i na jakości - w razie nalotu babińca żony to mój cichy azyl na browarka i film, ew książkę z muzyką w tle....

 

I pass. I do kina i do muzy.Tradycyjne 5.1 w tej cenie jest poza konkurencją...... (nawet do muzy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym coś do 2,5 tysiąca maksimum. Zdaje sobie sprawę, że lepiej będzie kupić 5.1 czy dobre stereo. Ale aktualnie potrzebuję coś małego i zgrabnego do TV. Na stereo lub 5.1 przyjdzie czas i troszkę inne miejsce. Chcę kompaktowe, proste urządzenie dla rodzinki i gości. Dla własnej radości mam zamiar dobrać coś "specjalnego". Ale to iny wątek. Jutro skoczę do Mediamarktu, zerknę na tego Onkyo, bo jest w miarę w dobrej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym coś do 2,5 tysiąca maksimum.

Problemem jest to, że dopiero sonos gra przyzwoicie a to koszt ok 3tysięcy. Wszystko poniżej nie nadaje się do słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłbym to Onkyo, moim zdaniem jest dobrze. Nie zapominajmy że to soundbar, nie będzie audiofilskiego brzmienia.

 

Słuchałem sobie wczoraj przy okazji obiadku rodzinnego, nawet wziąłem ze sobą kilka nagrań do przesłuchania i odpaliłem film z DVD. Moim zdaniem brzmi przyzwoicie. Szczególnie jak na te pieniążki. Do telewizora będzie jak znalazł. Obsługa też całkiem wporządku. A jak masz wolne 5stówek, to może faktycznie warto sprawdzić to co poleca kolega dolphin123.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrym soundplatem jest Quadral Magique - mieliśmy okazję testować bardzo dużo soundbarów na potrzeby Logo i ten wypadł najlepiej

http://rms.pl/soundbary/quadral-magique-testy-recenzja-opinie

 

tutaj więcej testów

http://rms.pl/soundbary

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił też czy nie lepiej byłoby kupić Bose Music Monitor, podobno rewelacyjne monitorki (koło 1200zł).

Sam ich nie słuchałem, ale poza ceną zbierają same superlatywy. Jeżeli tutaj jest budżet, to patrząc na konstrukcję bose, mają środek zrobiony w ten sam deseń co soundbary. Niewielkie szerokopasmówki i membrany bierne aby wydobyć dół. Przy TV myślę, że mogłyby się sprawdzić równie dobrze jak soundbar, który kosztuje sporo więcej.

bose_musicmonitor_4_435e943.jpg

 

musicmonitor_si_lg.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonos soudbar wcale nie jest taki dobry. Cena 3000 za samą liste + 3000 za suba tez troche chora. W tej cenie wolał bym już Cinemate 1SR. Aczkolwiek wogole jestem zdania że to za drogie zabawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest drogie i nieopłacalne. Lepiej jest postawić dobre monitory stereo obok tv, ale soundbar jest po prostu niewielki i dlatego ludzie na to patrzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.audio.lutuje.se

Trójmiasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Dla kogoś kto nie liczy sięz kasą dobre soudbary jak Bose są w porzadku.

Natomiast ustrojstwa Samsunga wygietego po 3000 zł i zakup tego żeby pasował po TV już nie zrozumiem. NEVER!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie że soundbar-y są fe, bo niekiedy jest to jedyna opcja aby poprawić tv bo na wolnostojące/ wiszące głośniki nie ma miejsca ( bo przejście, bo meble, bo cokolwiek).

A soundbar kładziemy lub wieszamy pod telewizorem i gitara.

 

Jako zadowolony użytkownik sonosa będę go bronił choć znam jego wady (ograniczenie do DD5.1), za to suba ma nieprzeciętnego na zasadzie pion/ poziom co też może być znaczące.

 

System bose może wypaść znacznie lepiej ze względu na korekcję akustyki, ale nie znam nie słuchałem, więc nie wiem jak się sprawdzi przy audio (tzn czy nie jest to produkt typowo kino/telewizja/gry).

 

Sprawdź również możliwość rozbudowy bezprzewodowymi głośnikami na satelity (nigdy nie wiadomo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym coś do 2,5 tysiąca maksimum.

Zdecydowanie polecam System dźwiękowy Bose® Solo 15 TV

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak on to robią nie wiem, ale z tak małych głośników wydobywają tak dynamiczny dźwięk, że beret zsuwa, a każdy inny sprzęt tego typu może się schować. Z całym szacunkiem do wynalazków Denona, Sonosa czy nawet JBL. Jest zsynchronizowany z TV na standby. Nic nie trzeba włączać, przełączać, ustawiać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasie 2500 z i tak najlepiej zagra Fidelio B5 lub Fidelio E5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie kupisz po prostu jakiegoś ampla slim i do tego dwa monitory i napewno zagra lepiej niż soundbar i np

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a z monitorków np

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i pierwsza, druga, czwarta propozycja (czyli odpowiednio MA BX2 lub MR2, Magnat Quantum 673, Tannpy Merkury V1, Taga Harmony Platinum B-40, Indiana Line Nota 260,

 

i przy okazji będziesz miał naprawdę dobry klocek jeśłi chodzi o podłaczenie czgokolwiek innego do tv a z czasem dokupisz drugą parę mniejszych monitorków i centralniaka i jakiś mały sub np.Koda SW1000 i już masz kino. Nie będziesz chciał to nie, ale masz klocka do którego podłączasz praktycznie wszystko i nie martwisz się o jakieś optyki, czincze :) itp, jeden kabel hdmi między amplem a tv i już. Moim zdaniem najbardziej racjonalne rozwojowe rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasie 2500 z i tak najlepiej zagra Fidelio B5 lub Fidelio E5.

Chyba w klasie 3000, i to nie jest soundbar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, kliknąłem w nie ten link co trzeba. W tym drugim nie wyglądał jak soundbar, tylko zestaw 4.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.