Skocz do zawartości
IGNORED

Soundbar. Czy warto ?


Separathor

Rekomendowane odpowiedzi

W klasie 2500 z i tak najlepiej zagra Fidelio B5 lub Fidelio E5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Właśnie miałem przyjemność, a dokładanie nieprzyjemność, posłuchania tego "cudeńka".

I to naprawdę zagra najlepiej? Sorki, ale dźwięk tragedia, w porównaniu choćby do dużo tańszego systemu dźwiękowego Bose® Solo 15 TV, Ta konstrukcja po prostu nie ma szans. Gdzie ta głębia basu Bose? Przecież maleństwo w postaci Soundlink Mini ma więcej dynamiki i basu, niż ten soundbar Philipsa.

 

Fakt, dodaje więcej emocji do dźwięku prezentowanego przez plastikowe głośniki w TV, ale w tej cenie zwykły, choćby najtańszy amplituner z kompletem chińskich głośniczków zagra podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam soundbar Samsunga HW-J6000 ...

 

Jeśli chodzi o poprawę dźwięku z TV to jest ogromna. Wokale są wyraźniejsze i to cieszy. Dźwięk jest też znacząco uprzestrzenniony (DSP ale co tam !) Subwoofer jest kiepski. Głośniczek w nim musi być maleńki i wysoko odcięty. Za wysoko.

 

Nigdy bym czegoś takiego nie kupił ale było za darmo w promocji do TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic SC-HTB 770EG-S za ok 1,3 tys po przecenie, bas nie jest przepastny ale muzyka, wokale nie syczą, nie rzucają piaskiem

 

Samsung HW-H7501 z panelem zakręconym pod "krzywy" TV, bas głęboki, ne wiadomo jak z jego kontrolą ale za to potrafi dać czadu i zejsć stosunkowo nisko

 

ale w końcu chodzi o poprawę dzwięku z TV a nie o rozkoszowanie się jakością brzmienia,

 

zresztą i tak byłbym zwolennikiem kupna ampla slim (możliwości przyłączeniowe) i dwóch monitorów gdzieś za tysiaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sitek - nie złe głupoty opowiadasz.

Widać że opowiadasz opowieści.

Fidelio daje przestrzeń i dynamikę o której możesz pomarzyć w tym Bose.

Ale widać że masz dobrą wyobraźnię.

Ale nie wciskaj kitu.

To FIdelio XS 1 możesz porównać z Bose i też się zdziwisz i to mocno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@locoloco nikomu kitu nie wciskam, nie mam takiej potrzeby, po prostu słuchając go zawiodłem się na nim. Był podłączony w całość (soundbar) do jakiegoś LCD Philipsa. Obok tego były inne soundnbary tej marki, ale tamte były cieniutkie. I w rzeczywistości i jeśli chodzi o dźwięk. Ten Fidelio nie powiem, stwarzał wrażenie przestrzeni, pod tym względem gdy porówna się do fabrycznych głośników, skok ogromny. Ale niskie tony? Czy kiedykolwiek słuchałeś sprzętu Bose? W porównaniu do Bose było słabo, naprawdę słabo. Bose potrafi reprodukować naprawdę bardzo dobrej jakości niskie tony w bardzo małych urządzeniach (Soundtouch, Soundlink). Ten soundbar za 2000 jest rewelacyjny,

 

Zamiast przekomarzać się ze mną i zarzucać mi niestworzone rzeczy proponuję abyś porównał sobie Bose® Solo 15 TV. Dla ciebie to pestka sprowadzić ten sprzęt. Wtedy sobie pogadamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbary nie są złe, stwierdzenie, że nie zastąpią systemu 5.1 jest debilne, równie dobrze można powiedzieć, że nie ubiją masła. Obecne produkowane tv mają bardzo słabej jakości głośniki , dobry soundbar wyraźnie polepszy dźwięk z TV, efekty przestrzenne też potrafią być całkiem niezłe. W Philipsa bym się nie pchał, dobre są Yamahy i jeszcze w rozsądnych cenach, znane firmy audio mają dobre soundbary, ale za jakością idzie wysoka cena. To co ludzie piszą, że lepiej kupić dobre dwa monitory i wzmacniacz też jest głupotą, ok jak się siądzie w środku, pomiędzy kolumnami, ale jak np na kanapie siądzie kilka osób to stereo ma tyko ta w środku:), dobry soundbar wirtualnie lokuje dialogi na środku dla każdego słuchacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ludzie piszą, że lepiej kupić dobre dwa monitory i wzmacniacz też jest głupotą,

 

niestety to akurat to tyczy się mnie i dalej to podtrzymuję. W tym wszystkim chodzi o polepszenie jakości dzwięku z tv i do 2,5 tysiąca , bo takie jest załozenie zakładającego temat, nic nie zagra moim zdaniem lepiej niż amplituner + nawet ta para monitorów. I już nie chodzi o efekt stereo a ogólną poprawę dzwięku . Poza tym możliwości przyłączeniowe amplitunera są o niebo lepsze niż soundbara. Już pisałem wcześniej o tym, że słyszalem świetny sounddbar (Focal Dimension ale to podchodziło wtedy gdy go słyszałem pod 4 tys zł) . Zresztą wszystko zależy od tego, czego ktoś kupujący oczekuje od tego typu nagłośnienia. Wiadomo, że im droższy tym lepszej jakości brzmienie ale nie o to tu chodzi. Jest pewna kwota, której się nie przeskoczy i już.

 

dobry soundbar wirtualnie lokuje dialogi na środku dla każdego słuchacza.

 

co to znaczy dobry soundbar. Czyżby drogi, znaczy za kilka tysięcy. No to się zgodzę, ale ...? tłusty teks u góry.

 

Myślę, że nie ma co wydziwiać i na ścisłość to taki za 1,5 tys da zdecydowanie lepszy dzwięk niż głośniczki od tv. A o to tu chodzi i czy to się w większym czy mniejszym stopniu nada do słuchania muzy czy oglądania filmów jest kwestią indywidualną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"I już nie chodzi o efekt stereo....." :):) dobre, dobre. Proponuję żebyś kupił za te 2.5 tys nie dwa, ale jeden monitor, pomyśl tylko jak spektakularną poprawę dźwięku wówczas uzyskasz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku ja zdaję sobie sprawę, że nawet za te 2,5tys to żadna rewelacja. Qwa ale właśnie chodzi o 2,5 tys za wszystko wiesz a nie 2,5 tys na jeden monitor. Może zaproponujecie Koledze monitor za 10 tys za sztukę bo będzie lepszy niż taki za 500 zł. Wiadomo, że będzie o niebo lepiej ale po kiego grzyba. Gdzie sens. Do telewizora i ampla/wzmaka powiedzmy za 1,5 tys zł. A napewno monitory nawet za 500-700 zł za sztukę zagrają lepiej niż soundbar w tej cenie. Wez przestań dobra. Za 2,5 tys monitor, hehe, to jest dobre, człowiek może wydać na cały zestaw 2,5 a Ty zapodajesz tu propozycję z jednym monitorem w cenie zestawu i chcesz je porównywać. Dobre, dobre :)

 

kupił za te 2.5 tys nie dwa, ale jeden monitor, pomyśl tylko jak spektakularną poprawę dźwięku wówczas uzyskasz!

 

jak napisałem wyżej wszystko zależy czego oczekuje od tego sprzętu kupujący a i tak poprawa w stosunku do głośniczków zastosowanych w tv będzie znacząca, zajebi...sta!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose bardzo mi się podobało i zawsze mi się podoba.

Szanuję ich każdy produkt ale staram się oprócz serca kierować się zmysłami.

I Fidelio na tym etapie jak dla mnie i wielu osób , naprawdę wielu gra w klasie cenowej 2500 zł - jako soundbar a może coś więcej- znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fideilo niestety brakuje choćby małej namiastki głębi niskich tonów. Za bardzo wszystko podaje na twarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

A może q acustics BT3 - para aktywnych głośników typu monitor z wejściem optycznym oraz BT. Na what hi fi i innych forach zachwalają.

 

Czy ktos z forumowiczów ma lub chociaż słuchał? Ciekaw jestem opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.