Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw kolumn 5.1 dla ONKYO TX-NR 636


slawoho

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Szukam zestawu kolumn 5.1 dla mojego OKNYO TX-NR 636. Wcześniej miałem mały zestawik, TANNOY HTS101.

Został on po poprzednim sprzęcie, jednakże okazał się całkowicie niewystarczający. Szukam przede wszystkim dwóch kolumn frontowych (lub trzech dla LCR, i tyłów podobnej klasy, mogą być wiszące, mogą być stojące. Sub, dobrze by był dopasowany do reszty, nie musi być chyba tej samej marki, ale najważniejsze żeby grał jak trzeba i przenosił mi to czego w filmach potrzebuje. Zastosowanie to głównie filmy, czasem jednak muzyka (636 radzi sobie całkiem nieźle), dlatego zależy mi na dobrych frontach. Póki co myślałem o budżecie 5-6 tysięcy. Jakieś propozycje ? Pozdrawiam kolegów forumowiczów !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ręce opadają

ciężko poszukać ? :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

nie podałeś wielkości Twojego pomieszczenia, zakładając że jest to 20-30 m2 na pewno sugeruję zestaw Monitor Audio Bx6/Bx1/BxCentre/BxW10 (http://q21.pl/monitor-audio-bx6-bx1-bx-centre-bxw10.html) jako rozwiązanie uniwersalne i w swojej cenie moim zdaniem zdecydowanie bezkonkurencyjne. Ewentualnie jakie alternatywa spójrz proszę na Dali Zensor 7/1/Vokal z subwooferem lub bardziej linowo Klipsch Reference Premiere.

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie w tej cenie polecam zestaw Melodiki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale suba wybrałbym

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie ma 24m2. Zależy mi zeby było w miarę liniowo, wiadomo ze im wierniejsze brzmienie tym bliżej 'fabrycznego brzmienia' :) a czy do tego Klipscha możecie doradzić jaki sub?

 

Jak wyglada z charakterystyka przenoszenia melodiki i Polka ?

Nigdy nie słyszałem o marce Monitor Audio i Indianapolis Line :) o Klipschu , Melodice i Polku tak. Czy możecie przybliżyć mi troche informacje o tych produktach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Klipscha przy najmniej tego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie będziesz potrzebował suba. Przy najmniej w pierwszej kolejności. Z czasem możesz go dokupić.

Melodika to Polski producent. Dobre głośniki w swoim przedziale cenowym, godne polecenie jak wyprzedadzą się promocyjne Reference.

 

W razie pytań pozostaję do dyspozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RF52 to starsza konstrukcja jedna z mniejszych w stojących kolumnach Klipscha. R28 jest teraz na promocji. To dużo mocniejsze kolumny. Do średnich i dużych pomieszczeń. Z kolei RF52 tylko małe pomieszczenia.

 

W razie pytań pozostaje do dyspozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Szukam zestawu kolumn 5.1 dla mojego OKNYO TX-NR 636. Wcześniej miałem mały zestawik, TANNOY HTS101.

Został on po poprzednim sprzęcie, jednakże okazał się całkowicie niewystarczający. Szukam przede wszystkim dwóch kolumn frontowych (lub trzech dla LCR, i tyłów podobnej klasy, mogą być wiszące, mogą być stojące. Sub, dobrze by był dopasowany do reszty, nie musi być chyba tej samej marki, ale najważniejsze żeby grał jak trzeba i przenosił mi to czego w filmach potrzebuje. Zastosowanie to głównie filmy, czasem jednak muzyka (636 radzi sobie całkiem nieźle), dlatego zależy mi na dobrych frontach. Póki co myślałem o budżecie 5-6 tysięcy. Jakieś propozycje ? Pozdrawiam kolegów forumowiczów !

 

Witam,

Miałem 636 i ładnie zgrał się z JBL Studio 280 (pomieszczenie około 30 m2). W stereo najlepsze efekty uzyskiwałem przy włączonej funkcji "Music Optimizer" i wyłączonej autokalibracji. Szczególnie autokalibracja wprowadza dużo bałaganu w stereo (w sumie zależy też od akustyki pomieszczenia a u mnie jest najgorsza z możliwych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.