Skocz do zawartości
IGNORED

Densen B-100 delikatne buczenie


gumbas

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

Ja rowniez mialem to brumienie po podpieciu dekodera TV do B100. Petla masy - dokladnje jak piszesz. Podlaczony mialem w single-wiringu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.Jeżeli chodzi o jakiekolwiek podłączenie z telewizorem to w grę wchodzi tu napięcie które idzie po antenie telewizyjnej (mam w UPC) musi tam być kilka volt. Najlepsze jest w tym że teraz nadażyła się okazja i kupiłem w sklepie kolejny telewizor i go podłączyłem to znowu zaczęły kolumny wydawać jakieś dżwięki nawet jakiś syk na przetworniku wysokotonowym.I telewizor wylądował na szafie.Oba Panasonic z tym że ten nowszy ma kabelek sieciowy bez uziemienia.Starszy to plazma z solidnym kablem z uziemieniem.

Wracając do kwestji bi wire.Czyli podłączam dodatkowe pary kabli do konektorów w integrze a w kolumnach ściągam blaszki zwierające.Czy tak? W jakim celu wyprowadzono po dwie pary konektorów na kanał jeżeli nie poprawia to jakości dżwięku.I jeszcze jedno, miałem podłączonego Daniela przez pre DJ ART,grało to ale nie zachwycało i nie brumiło.Okazało się że w Densenie wmontowany jest dedykowany pre gramofonowy DP01. Jednak połączenie Daniela skutkowało ponownie brumieniem spod którego wydobywał się już zadowalający dżwięk odtwarzanych utworów. Dopiero podłączenie na próbę Pro Jecta z igłą 2M red dało dla mnie osobiście naprawdę dużą radość słuchania winyli i bodżiec do zakupu gramofonu nowego bądż używanego z igłą.Poradżcie proszę czy 35 letni Technics sl 1900 w cenie ok 400pln czy może nowy Pro ject carbon debiut.Igłę rozważam do tego 2M blue bądż AT 440mla? Bo chyba z Danielem chociaż mam go od 35 lat a mając na uwadze to brumienie to chyba już nic nie wskóram. Chociaż wiem czytając na tym forum o Danielu(sam prosiłem o porady przy separacji mas)że niektórzy chwalą go sobie. Znowu się rozpisałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kwestji bi wire.Czyli podłączam dodatkowe pary kabli do konektorów w integrze a w kolumnach ściągam blaszki zwierające.Czy tak?

Tak. Ja podłączyłem: wyjścia 1,2 Densena - górne wejścia prawej kolumny, 3,4 - dolne wejścia prawej kolumny, 5,6 - górne wejścia lewej kolumny, 7,8 - dolne wejścia lewej kolumny.

 

W jakim celu wyprowadzono po dwie pary konektorów na kanał jeżeli nie poprawia to jakości dżwięku.

Np. gdy chcesz wymodelować tony wysokie lub niskie możesz użyć różnego okablowania łączącego wzmacniacz z górnymi i dolnymi gniazdami kolumn. U mnie między bi-wire a single-wire nie zaobserwowałem różnicy ponieważ używam tego samego rodzaju kabli do podłączenia górnych i dolnych gniazd kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

I jeszcze jedno, miałem podłączonego Daniela przez pre DJ ART,grało to ale nie zachwycało i nie brumiło.Okazało się że w Densenie wmontowany jest dedykowany pre gramofonowy DP01. Jednak połączenie Daniela skutkowało ponownie brumieniem spod którego wydobywał się już zadowalający dżwięk odtwarzanych utworów. Dopiero podłączenie na próbę Pro Jecta z igłą 2M red dało dla mnie osobiście naprawdę dużą radość słuchania winyli i bodżiec do zakupu gramofonu nowego bądż używanego z igłą.Poradżcie proszę czy 35 letni Technics sl 1900 w cenie ok 400pln czy może nowy Pro ject carbon debiut.Igłę rozważam do tego 2M blue bądż AT 440mla? Bo chyba z Danielem chociaż mam go od 35 lat a mając na uwadze to brumienie to chyba już nic nie wskóram. Chociaż wiem czytając na tym forum o Danielu(sam prosiłem o porady przy separacji mas)że niektórzy chwalą go sobie. Znowu się rozpisałem.

Mam Daniela. Przywróciłem go do życia po wielu latach przerwy. Ostatecznie uzbroiłem go we wkładkę AT-110E i oddałem swojemu ojcu, bo u mnie nie ma już miejsca na kolejne gramofony. Ze względu na automatykę sprzężoną z ramieniem wg mnie nie ma sensu wieszanie konkretnych wkładek do Daniela.

Natomiast namawiam do zakupu Technicsa. Tego Pro-Jecta odradzam. Szkoda pieniędzy. Lepiej pozostałą kasę włóż we wkładkę do Technicsa, ewentualnie kiedyś wymiana preampu gramofonowego na lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie spróbuję pobawić się jeszcze kablami.Może uda mi się okiełzać minimalnie wysokie rejestry.Moim zdaniem ten 20 letni wzmacniacz jest świetny, cudowna średnica(gitary są wręcz fenomenalne),dół schodzi nisko,chociaż nie jest zbytnio konturowy.Jest duży skok do przodu po CA 651.Wszystko bardziej wybrzmiewa.Swietnie słucha się Casandry Wilson a gitara Nilsa Lofgrena w jego albumie LIVE to sama poezja.W ogóle wszelkie realizacje z koncertów wypadają bardzo dobrze jast powietrze i przestrzeńnawet częściej zacząłem słuchać kawałków Iron Maiden które na moich poprzednich wzmacniaczach czy amplitunerze nie zachwycały.Skandynawskie granie to chyba moje klimaty.Może w przyszłości posłucham czegoś co kojarzy się z Electrocompaniet ale w tańszym wydaniu a więc Abrachamsen 2.0 UP.

 

Dzięki Kangie.Tak mi się wydawało że natknąłem się na twoje wpisy na forum Daniela i byłeś jego właścicielem.A czy w tym Technicsie bo jest to sl 1900 to automatyka jest inaczej rozwiązana i nie jest to również obciążeniem dla ramienia. Bo tylko dlatego wstrzymałem się z kupnem tego modelu.Który to czytałem odstaje od serii 1300-1800?PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Tak, Technicsy maja inaczej zaprojektowane ramiona. Daniel przez to ze to pelen automat ma sprzezone blachy z ramieniem. Moj kolega bawil sie z usuwaniem automatyki z Daniela. Ponoc gral lepiej.

Co do Technicsow sprobuj napisac do forumowicza 4321. To znawca Technicsow i podpowie Ci ktore warto brac. Kiedys 4321 przyjechal do mnie z bodajze SL-1700 MKII z wkladka Denona i bardzo ladnie gralo.

 

P.S. Milo wspominam tego Densena. Gitary - tak jak piszesz - brzmialy na nim genialnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangie może to i nie zdrowa ciekawość ale aktualnie to na jakiej grasz integrze czy to już może sprzęt dzielony.Ewentualnie może zaproponowałbyś jakieś modele używanych gramofonów innych marek które uważasz że warte są połowów.Ponieważ wkładkę wstępnie już wybrałem Będzie to AT 440 lub 2M blue musiałby to być gramofon chyba z lekkim ramieniem.Przepraszam innych użytkowników za zaśmiecanie wątku PZDR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.