Skocz do zawartości
IGNORED

DAC (używany) za około 400-600zł


Gość st3r3o

Rekomendowane odpowiedzi

Gość st3r3o

(Konto usunięte)

Poszukuje zamiennika mojej wewnętrznej karty (Asus Xonar D1) który ją zdeklasuje już na starcie, czy może kupić jakąś inną wewnętrzną karte, coś czytałem że takie łapią jakieś szumy z pc ale nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość st3r3o

(Konto usunięte)

Z czym ma grać i do czego (muzyka, gry, filmy) jej będziesz używać?

 

kolumny Magnat MSP 50, podłączone do miniwieży do czasu kiedy nie kupie jakiegoś wzmacniacza, od rocka aż po house, filmy w większości 5.1, nie licze zbytnio na jakieś super detale w dźwięku, wystarczy żeby był dość czysty i wyraźny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega autor tematu nie podał żadnych informacji na temat reszty sprzętu. Jeśli słucha głównie ze słuchawek (jak ja) to pal licho akustykę pomieszczenia a różnica między Asusem a Audio-GD jest wyraźna jak dzień i noc na dobrych słuchawkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość st3r3o

(Konto usunięte)

Napisałem tylko jakoś nie doszło (moderacja) , głośniki to Magnat MSP 50 podłączone tymczsowo do wieży do czasu kiedy nie kupie wzmacniacza, muzyka to rock, house, dance, trance, pop, hip-hop i troche metalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w ogóle jest sens dokupować lepszą kartę dźwiękową do takich tanich magnatów. Kolumny i akustyka pomieszczenia to podstawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość st3r3o

(Konto usunięte)

Nie wiem czy w ogóle jest sens dokupować lepszą kartę dźwiękową do takich tanich magnatów. Kolumny i akustyka pomieszczenia to podstawa.

 

Jaka akustyka, te kolumny kosztowały wtedy około 1800zł, wiem że jak postawie kolumny obok siebie albo na kredensie pod sufitem to żaden DAC czy inne cudo nic nie da

 

Prosze o zmiane tematu na DAC (używany) za około 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz lepiej to po co pytasz tutaj. DAC'owy marketing poprzewracal ludziom w glowach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość st3r3o

(Konto usunięte)

Skoro wiesz lepiej to po co pytasz tutaj. DAC'owy marketing poprzewracal ludziom w glowach.

 

Słuchaj założyłem konto tu tylko dla tego tematu a po tym je usune i nie bede już wam zawracał gitary, nie zamierzam też kupywać studia nagraniowego dla lepszej akustyki więc mi nie smarujcie tu takich wymysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz porady jak poprawić dźwięk czy jak wywalić 1000 zł i niczego nie poprawić? Bo do tego by doszło. Zrozum że Twoja obecna karta dźwiękowa jest więcej niż wystarczająca dla tych kolumn pod warunkiem że zaopatrzysz się w odpowiedni wzmacniacz do nich. Takie są fakty.

 

taka pomoc, strata czasu naprawde.

Masz rację. Tracę czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość st3r3o

(Konto usunięte)

Człowieku, pisałem że kupie wzmaka później to kupie, 1000zł za używany, nie nie jest wystarczająca i ty to zrozum, miałem okazje słyszeć naprawde czysty dźwięk z CD na taniej wieży i w poruwnaniu z tym z mojej karty to kompletna porażka, zresztą co ja tu się rozpisuje, skoro najmniej ważny element czyli wzmak jest dla was najważniejszy, może jeszcze podłącze go do integry a zamiast DACa kupie kolumny za 3000 zł a DACa nie trzeba bo i tak nic nie wniesie, wy się bawcie w wymienianie bebechów po niezbyt udanym zakupie i przez brak pieniędzy na inny, w licytowanie się który "może" być lepszy bo jednemu grało na takich kolumnach tak a drugiemu na innych kolumnach tak a nie inaczej, to co tu się dzieje przypomina pojedynki na forum filmweb.pl jednemu puściły zwieracze z zachwytu a drugi wyłączył film w połowie lub co w większości jest po środku skali, naczytałem się już ah-ów i eh-ów pod sprzętem którego bym za dopłatą nie wzioł i mi starczy tego już potąd, polegając na innych i tak jestem zmuszony kupić to co uważam za najlepsze kierując się tylko tym ile mam do wydania bo bez odsłuchu kilku jednego i drugiego mogę się tylko drapać po głowie który wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, pisałem że kupie wzmaka później to kupie, 1000zł za używany, nie nie jest wystarczająca i ty to zrozum, miałem okazje słyszeć naprawde czysty dźwięk z CD na taniej wieży i w poruwnaniu z tym z mojej karty to kompletna porażka, zresztą co ja tu się rozpisuje, skoro najmniej ważny element czyli wzmak jest dla was najważniejszy, może jeszcze podłącze go do integry a zamiast DACa kupie kolumny za 3000 zł a DACa nie trzeba bo i tak nic nie wniesie, wy się bawcie w wymienianie bebechów po niezbyt udanym zakupie i przez brak pieniędzy na inny, w licytowanie się który "może" być lepszy bo jednemu grało na takich kolumnach tak a drugiemu na innych kolumnach tak a nie inaczej, to co tu się dzieje przypomina pojedynki na forum filmweb.pl jednemu puściły zwieracze z zachwytu a drugi wyłączył film w połowie lub co w większości jest po środku skali, naczytałem się już ah-ów i eh-ów pod sprzętem którego bym za dopłatą nie wzioł i mi starczy tego już potąd, polegając na innych i tak jestem zmuszony kupić to co uważam za najlepsze kierując się tylko tym ile mam do wydania bo bez odsłuchu kilku jednego i drugiego mogę się tylko drapać po głowie który wybrać.

 

Dobrze koledzy radza a Ty jestes dla nich niemily.

Troche nieladnie.

 

Cóż myślałem że uzyskam jakąś pomoc.

 

Uzyskales i to bardzo dobra. W zamian jestes niemily.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myśle kupywać drogi wzmacniacz żeby jeszcze bardziej uwydatnić szumy i zniekształcenia z taniej karty made in china.

 

Ale myslisz kupic dobry DAC i podlaczyc go do mini wierzy, ktora ten dobry dzwiek i tak zdegraduje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ja ta kartę podłączamel nawet pod wzmacniacz lampowy i grało ok a na pewno nic nie szumiało. Podejrzewam że problemy z szumami i słaba jakością dźwięku leżą gdzie indziej np w zasilaniu kompa czy sterownikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda gadać, nic nie dociera widze absolutnie nic

Z ust mi to wyjąłeś. Nic do Ciebie nie dociera. Gdzie Ty te szumy i zakłócenia słyszysz? Z miniwieży pewnie. Podłącz w miarę czułe słuchawki pod samą kartę. Jeśli faktycznie masz słyszalne szumy (bo może z zasilacza na kartę siać zakłóceniami) to wtedy i tylko wtedy warto kupić DACa a i tak nic lepszego niż np moje Nostromo 5 nie warto podpinać do dolno półkowych niemieckich kolumn z lat 80-tych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość st3r3o

(Konto usunięte)

Widze że nawet nie chciało ci się przeczytać wszystkiego co napisałem bo inaczej byś conajmniej pomyślal nad tym co piszesz i czy to ma sens.

 

Pojecie zaszumiony nie oznacza że są jakieś szumy w dźwięku (jednostajne lub ciągłe) tylko że jest niewyraźny, nieczytelny, mało ostry.

 

Czyli na moim miejscu pozostałbyś na badziewnym asus`ie za 250zł i poprawiał dźwięk któremu brakuje prawie wszystkiego lepszymi słuchawkami czy wzmacniaczem i kolumnami, skoro sądzisz że jakiekolwiek głośniki lub wzmacniacz dają taki dźwięk to chyba naprawde jest z tobą coś nie tak, poza tym z twojego oporu wynika że tego Xonar`a uważasz za conajmniej dobrego i wystarczy tylko do niego dokupić lepsze kolumny i wzmacniacz i bedzie super czysto, nie pisz już więcej nic a twoji zwolennicy też niech się nie wypowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie przyszło koledze szanownemu do głowy że dźwięk jest do d*py bo kolumny są do d*py? Albo wzmocnienie? Albo pomieszczenie odsłuchowe?

 

Na Twoim miejscu ja osobiście opchnąłbym komuś cholerne Magnaty, kupiłbym Bowers&Wilkins i wzmacniacz Rotel lub NAD. Dopiero na bazie takiego zestawu dobierałbym sobie źródło ale na pewno nie wydałbym dużo na DACa, którego szczegółowości po prostu nie usłyszałbym na danych kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość st3r3o

(Konto usunięte)

A nie przyszło koledze szanownemu do głowy że dźwięk jest do d*py bo kolumny są do d*py? Albo wzmocnienie? Albo pomieszczenie odsłuchowe?

 

Na Twoim miejscu ja osobiście opchnąłbym komuś cholerne Magnaty, kupiłbym Bowers&Wilkins i wzmacniacz Rotel lub NAD. Dopiero na bazie takiego zestawu dobierałbym sobie źródło ale na pewno nie wydałbym dużo na DACa, którego szczegółowości po prostu nie usłyszałbym na danych kolumnach.

 

Połączenie w stylu dobry wzmak i kolumny + kiepska karta lub dobra karta + kiepskie kolumny i wzmak to inna bajka, karta najbardziej wpływa na czystość dźwięku, detale itd, czyli co byś nie podłączył to mając starą integre Realtek żadna zmiena kolumn czy wzmacniacza nie da większych zmian a ty chcesz mi wmówić że jest na odwrót, nie tędy droga, nikt o zdrowych zmysłach nie wymienia kolumn mówiąc że są be nie mając dobrego źródła dźwięku choć przy np. jakości takich komputerówek z wbudowanym wzmocnieniem za około 300zł rzeczywiście tu nie ma wątpliwości co należało by pierwsze zmienić. Ja tylko opisuje co doświadczyłem niczego sobie nie wymyśliłem ale niestety nie potrafią tu zbytnio słuchać ludzi co mają do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta najbardziej wpływa na czystość dźwięku, detale itd,

Błąd na to największy wpływ mają głośniki jako te które wprowadzają najwyższy poziom zniekształceń dalej wzmacniacz (ten w mini wieży jaki by nie była rewelacją pewnie nie jest). Skoro założyłeś sobie że wymienisz kartę na używany dac to wymień ale jak koledzy ci już wiele razy pisali guzik tym uzyskasz no chyba że to inwestycja na przyszłość gdy zysk z takiej wymiany będziesz w stanie usłyszeć w swoim systemie. Twoje pieniądze jak chcesz je utopić w zabawkę, która nic nie wniesie zapytaj w pierwszym lepszym sklepie tam doradzą tak jak tego oczekujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość st3r3o

(Konto usunięte)

Błąd na to największy wpływ mają głośniki jako te które wprowadzają najwyższy poziom zniekształceń dalej wzmacniacz (ten w mini wieży jaki by nie była rewelacją pewnie nie jest). Skoro założyłeś sobie że wymienisz kartę na używany dac to wymień ale jak koledzy ci już wiele razy pisali guzik tym uzyskasz no chyba że to inwestycja na przyszłość gdy zysk z takiej wymiany będziesz w stanie usłyszeć w swoim systemie. Twoje pieniądze jak chcesz je utopić w zabawkę, która nic nie wniesie zapytaj w pierwszym lepszym sklepie tam doradzą tak jak tego oczekujesz.

 

Pisałem że kupie wzmacniacz i inne kolumny i to pare razy, nie jestem idiotą i nie ładuję się w tego DACa żeby słuchać na mini wieży i kolumnach z lat 90-tych czyli można o tym powiedzieć że to inwestycja na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że kupie wzmacniacz i inne kolumny i to pare razy,

O wzmacniaczu i owszem o kolumnach już nie. Jeśli rozważasz wzmacniacz i kolumny do wymiany warto też wziąć pod uwagę jakieś monitory aktywne i wtedy dobrym rozwiązaniem jest dac z regulowanymi wyjściami jeśli takiego rozwiązania nie bierzesz pod uwagę wtedy zwykły dac. Tak czy inaczej w obecnej konfiguracji żadnej zmiany możesz nie usłyszeć a zaczynanie zmian od dac nie ma sensu.

Rynek dac dosyć dobrze się rozwija spektakularnych zmian może nie ma ale ceny starszych modeli idą w dół dlatego ten element zostawił na koniec Kupując teraz nic nie zyskujesz jeśli chodzi o jakość dźwięku a po skompletowaniu reszty możesz za mniejsze pieniądze mieć dac z trochę wyższej półki. Ale tak jak pisałem twoje pieniądze, robisz z nimi co chcesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość st3r3o

(Konto usunięte)

OK najpierw wymienie wieże na wzmacniacz zamiast kupywać DACa, tylko nikt mi nic nie doradził jaki konkretnie, po długich poszukiwaniach jestem za takimi dwoma:

 

http://allegro.pl/ifi-audio-idsd-przetwornik-usb-c-a-warszawa-i5500617327.html

http://olx.pl/oferta/audio-gd-nfb-5-2-wzmacniacz-dac-2x-wolfson-wm8741-sluchawkowy-CID99-IDapS9j.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi z listy odpuść sobie jak chcesz korzystać z usb ma on konwerter oparty na problematycznym tenorze.

Jak chcesz coś z audio gd to poszukaj czegoś z usb na via. poza tym cena z olx to żadna rewelacja wisi to przynajmniej pół roku i chętnych brak.

Możesz też popatrzeć na to co oferuje polski nostromo ma dac'i w dobrych cenach i ponoć grają nieźle co do używanych poczytaj na forum tematów o dac jest sporo.

Najważniejsze byś miał do czego taki dac podłączyć bo z mini wieżą cudu nie będzie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość st3r3o

(Konto usunięte)

fakt ta wieża którą mam to kompletny niewypał, ale wzmacniacz nie przyniesie mi czystszego dźwięku ani detali i nadal będe słuchał tej dźwiękowej równiny o plastikowym brzmieniu, już na mojej integrze jest z tym dużo lepiej choć to jeden z najgorszych modeli Realteka, mnie to nie przekonuje.

 

i taki wzmak (choć nie lubie srebnego):

 

http://olx.pl/oferta/wzmacniacz-nad-c352-CID99-IDaFy7t.html

 

 

a o iFi nic nie wspomniałeś

 

temat chyba można uznać za zamknięty.

 

...a pan moderator do tej pory nie zmienił w tytule tematu "za około 1000 zł" o co prosiłem już kilka razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.