Jump to content
IGNORED

Czy interfejs audio jest w stanie zastąpić DACa? (w granicach 1000 zł)


darksoul

Recommended Posts

Mam pewien dylemat. Zajmuję się troszkę tworzeniem muzyki, dlatego niezbędny jest mi interfejs audio. Co prawda ostatnio lekko odpuściłem temat grania i skupiłem się na słuchaniu muzyki, co poskutkowało zakupem DACa Matrix Mini-i oraz kolumn Boston Acoustics A360. Jak na razie podpięte to jest do wzmacniacza NAD 3130, ale zamierzam go wymienić na Marantza PM7000 lub PM8000.

 

Ogólnie pojawia się problem ze źródłem dźwięku, ponieważ chciałbym do tego użyć jednak interfejsu audio i tutaj moje pytanie: Czy jest sens sprzedać mojego DACa i zamiast niego kupić jakiś w miarę dobry interfejs audio. Niestety muszę zmieścić się w tysiącu złotych. Czy w ogóle przetworniki używane w interfejsach można porównać do tych używanych w samodzielnych DACach? (DACa mam podłączonego do komputera).

 

W tym momencie nie mogę używać równocześnie DACa i interfejsu, ponieważ już zdrowo przekroczyłem budżet... a w planie jest jeszcze wspomniany wzmacniacz oraz później odtwarzacz CD.

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze pytanie- na czym słuchasz ? To podstawowa kwestia. Może się okazać że różnice między przetwornikami w Marantz'u i Twojej karcie będą znikome i nie warto zawracać sobie głowy :) Ja mam RME FIREFACE 400 i karta brzmi świetnie, mój syn ma M-AUDIO 1814, też tworzy muzę. Powiem tak : RME nie szumi, to podstawowa różnica. M-AUDIO (jeśli się dobrze wsłuchasz, ale tylko w momentach ciszy, potrafi leciutko zaszumić). Ale to musisz mieć strasznie czuły sprzęt i głośno słuchać :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.