Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil - reaktywacja


SzuB

Rekomendowane odpowiedzi

Współczesny Tonsil to manufaktura niezdolna do rozwoju, klepiąca wyroby konstrukcją pochodzące najpóźniej z lat 80tych, której marketingowcy chrzanią o legendzie podchwyciwszy bełkot z Allegro.

Należy się jednak zastanowić co jest u źródeł owej legendy? Sądzę, że mnóstwo ludzi ma wyroby Tonsila, bo po prostu kiedyś nie było alternatywy- po strychach i piwnicach leży jeszcze sporo szrotu kolumnowego, który wielu chce spieniężyć, więc pieprzą o "legendzie", a jak wiadomo, każda bzdura powtarzana milion razy, staje się "prawdą objawioną"- ot i cała tonsilowska legenda.

 

Czy jest zdolna czy nie zdolna do rozwoju to nie możesz wiedzieć .

Co do reszty to zgadzam się w 100%

W latach 80tych miałem okazje porównać altusy z kolumnami sony u znajomego mojego Ojca ( altusy służyły za podstawki ) altusy słusznie robiły za standy.

Tyle że wtedy to robili z tego co mieli a teraz możliwe że są lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest zdolna czy nie zdolna do rozwoju to nie możesz wiedzieć .

Ale mogę się domyślać- porównując fabrykę Tonsil w latach 80-90, kiedy naprawdę wymyślali nowe technologie, m.in membranę biocelulozową, kosze z mieszanki tworzywa i włókna szklanego, itp, posiadali zaplecze rozwojowe: laboratoria, pomieszczenie bezechowe... teraz to pojedynczy barak, w którym klepią nieliczne kolumny w zabytkowej technice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oni naprawdę wskrzeszają stare dobre Altusy w niezmienionej postaci *__*

Kolega miał i wciskał komu się dało, nie znalazł chętnych, ja nie wziąłem za darmo bo nie chciałem straszyć domowników. No ale rozejrzeć się to pewnie sporo znajdzie się discomaniaków i innych dresiarzy tylko ciężko im będzie za te 2000zł wciskać je.

Te nowe czemu nie. Ileż to można ludzi raczyć patyczakami. Porządne duże pudła też znajdą miejsce w przyrodzie. Taki ATC czy inny Harbeth robią od lat i mają się dobrze. Może wtym kierunku należy upatrywać konkurencyjności :)) :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządne duże pudła też znajdą miejsce w przyrodzie. Taki ATC czy inny Harbeth robią od lat i mają się dobrze

ATC i owszem robi duże pudła, ale kogo na nie stać:)

Robi też normalne - niewielkie - nie mylić ze smukłymi i grają że hej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Te nowe Altusy to ma być skojarzenie do airbusa A380? Że niby największe? Najlepsze? Kolumny 2x50 litrów świetnie sprawdzą się w remizach ( są jeszcze tam dyski?) albo osiedlowych klubach.

 

Ostatnio w Polsce mamy modę na znajdowanie w szopach starych, prawie nieużywanych okazów fiatów, maluchów, syren czy warszaw , na fali jest też wskrzeszanie starych technologii. Niegdyś wyśmiewanych i niewiele mających wspólnego z jakością czy sukcesem. Nowa Syrena, Nowy Polonez, Nowa Nysa, teraz Nowy Tonsil. Jaki tego będzie efekt, pewnie mizerny. Jak to w Polsce, wyjdzie parę egzemplarzy i będzie po wszystkim. Nawet gdybyśmy bardzo chcieli konkurencja nigdy nie dopuści do rozwoju. Bo taki mamy w RP klimat i parlamentarzystów.

 

Czy te Tonsile grają tak jak je opisują? Chętnie bym posłuchał. Jest w 3City jakiś salon w którym te cacka można by osłuchać? Bardzo bym chciał aby mi kopara opadła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdybyśmy bardzo chcieli konkurencja nigdy nie dopuści do rozwoju. Bo taki mamy w RP klimat i parlamentarzystów.

Myślisz że jak parlamentarzyści się zmienią to wydadzą zakaz konkurencji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo taki mamy w RP klimat i parlamentarzystów.

 

Jak byśmy Mikkego częściej popierali to nie tylko na marsa latać ale audio rodzime takie by było że Wilsony i Genesisy jedynki to pikuś :)

A jak POPIS no to Altus city ew. Tonsil Zeusy i nie marudzić :) :) :( a jak się nie podoba to po złote runo do ameryki ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko chcieli stworzyliby już dawno warunki do rozwoju polskiej myśli technologicznej.

To może podpowiedz jakie potrzebne są warunki do rozwoju polskiej myśli technologicznej ? I jeszcze jak ta myśl w przypadku głośników/kolumn miałaby wyglądać ? Tak ogólnie oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premierzy naszych rządów od lat chwalą się w świecie jaki to nasz kraj jest wysoko rozwinięty. Co chwile dają do zrozumienia jak wysoko stoimy w rankingach. A w jaki sposób można byłoby stworzyć warunki do rozwoju polskiej myśli technologicznej?

To proste. Ograniczyć masowy import gównianych produktów z krajów 3 świata i skupić się na eksporcie polskich produktów. Uprościć procedury zakładania firm oraz zluzować obostrzenia podatkowe. Dotować polskie firmy dające rękojmię rozwoju. Na przykład Tonsil. Można przeznaczać miliardy złotych na funkcjonowanie Kościoła, który może mieć ulgowe procedury? To dlaczego nie można zainwestować w polski przemysł motoryzacyjny czy elektroniczny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczyć masowy import gównianych produktów z krajów 3 świata i skupić się na eksporcie polskich produktów.

Sęk w tym że nasze produkty bywają często jeszcze bardziej gówniane niż te z 3 świata. Jak się patrzy na te wyroby Tonsila to Chińczycy technologicznie są dużo wyżej tylko powtarzalność często u nich niedomaga. Większość skandynawskich firm przeniosła produkcję do Chin.

To dlaczego nie można zainwestować w polski przemysł motoryzacyjny czy elektroniczny?

Na przemysł motoryzacyjny trzeba mieć ogromny kapitał i co ważniejsze tradycje produkcyjne. Ani jednego ani drugiego nie mamy. Produkcja miałaby małe szanse. Nawet u polskich klientów, którzy wolą VW lub Mercedesa i BMW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przemysł motoryzacyjny trzeba mieć ogromny kapitał i co ważniejsze tradycje produkcyjne. Ani jednego ani drugiego nie mamy.

 

Kolega zapomniał o II RP . Proponuję poczytać . To że przez ostanie 25 lat tylko się cofamy to już zupełnie inna kwestia raczej na portal o polityce . Blisko mi do tez R. Ziemkiewicza o elitach postkolonialnych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zapomniał o II RP . Proponuję poczytać . To że przez ostanie 25 lat tylko się cofamy to już zupełnie inna kwestia raczej na portal o polityce . Blisko mi do tez R. Ziemkiewicza o elitach postkolonialnych .

A czy kolega mógłby podeprzeć się jakimś cytatem poważnej książki na temat ogromnego kapitału jakim dysponowała II RP oraz wymienić jedną POLSKĄ markę samochodu. Ja wiem, że najlepiej nam było przed wojną, ale są jakieś granice. II RP dokonała czegoś niesamowitego, czyli udało się po prawie 100 latach stworzyć od nowa państwo narodowe, które w 20 lat osiągnęło średni poziom rozwoju. Nie można jednak gloryfikować bezmyślnie wszystkiego co się wówczas działo i opowiadać że był to kraj miodem i mlekiem płynący. I zgadzam się, że należy czytać, ale mniej publicystyki a więcej książek historycznych i ekonomicznych opisujących ten okres.

A żeby nie był to offtop zupełny, to Tonsil z tym profilem nie ma szans na rynku - jego miejsce w środkowym i wyższym segmencie rynku zajęły polskie manufaktury oraz firmy zagraniczne a na masówkę nie ma popytu. Zmienił się odbiorca, to nie te lata, że każdy w szkole średniej chciał mieć wieżę, teraz wystarczy smarfon i słuchawki. Coraz mniej ludzi ma czas na słuchanie muzyki, a Altusy w salonie niezbyt pasują do LCD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby nie był to offtop zupełny, to Tonsil z tym profilem nie ma szans na rynku - jego miejsce w środkowym i wyższym segmencie rynku zajęły polskie manufaktury oraz firmy zagraniczne a na masówkę nie ma popytu.

Tu pełna zgoda np. w kolumnach APS. Robią, wprawdzie na zagranicznych głośnikach ale w kraju (chyba), bardzo ciekawe, solidne aktywne konstrukcje. Nie jest tanio ale naprawdę solidnie . Tonsil na takich komponentach jak na filmie (archaicznych) musi produkować bardzo tanio a to chyba u nas nie wyjdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

II RP dokonała czegoś niesamowitego, czyli udało się po prawie 100 latach stworzyć od nowa państwo narodowe, które w 20 lat osiągnęło średni poziom rozwoju. Nie można jednak gloryfikować bezmyślnie wszystkiego co się wówczas działo i opowiadać że był to kraj miodem i mlekiem płynący.

 

Nie po prawie 100 latach tylko dokładnie 123 latach . A tak naprawdę to można było by naszą niepodległość liczyć od traktatu Ryskiego w 1921roku . Daje to nam 18 lat spokojnego działania w trakcie którego był wielki kryzys światowy lat 20tych. Nie mam zamiaru koledze robić wykładu historycznego bo to i nie to miejsce . Proszę porównać działanie naszych elit w tamtych czasach do tych obecnych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób można byłoby stworzyć warunki do rozwoju polskiej myśli technologicznej?

To proste. Ograniczyć masowy import gównianych produktów z krajów 3 świata i skupić się na eksporcie polskich produktów.

Ale to już chyba było, a skutki tego były takie, że przez 50 lat produkowaliśmy konstrukcyjnie prehistoryczne Fiaty 126 oraz 125 (w obudowie Citroena pod nazwą Polonez)

które kosztowały tyle co 3 letni VW Golf (przed zapłaceniem cła, akcyzy, tłumacza i cholera wie czego tam jeszcze) i z fabryki wyjeżdżały już popsute. Nikt już nie pamięta?

Tylko spróbuj ograniczyć import i skupić się na eksporcie, to w pięć lat wrócimy do czasów, gdy na gównianą wieżę Diory trzeba będzie znów oszczędzać przez rok czasu

albo za te same pieniądze kupisz sobie najniższy w katalogu zagraniczny wzmacniacz czy kompakt. Tego też już nikt nie pamięta? Dziwne, bo ja pamiętam jakby to było wczoraj.

Chcecie znowu jeździć 27 letnimi szrotami spawanymi z trzech innych w stodole, bo do wyboru będzie tylko czinkłeczento 700 albo 900 w kredycie na 8 lat i Polonez dla bogaczy?

Ja nie chcę. Wali mnie Tonsil i kalafiorem wisi. Niech najpierw pieniądze oddadzą tym wszystkim ciężkim frajerom, co kupowali ich akcje warte mniej niż papier na którym je drukowali.

Gdzie jest ta kasa? Nie ma? I nikt nie wie gdzie się podziała? Wzięła i wyparowała? No popatrz co za historia... Było i nie ma. To teraz wpompujmy jeszcze więcej, może się uda.

Co się uda? Obsadzenie stołków synalkami, pociotkami i kochankami posłów jedynie słusznej partii się uda i ustawienie do końca życia kolejnych niedojd się uda?

Czy zaciąganie niespłacalnych kredytów w zaprzyjaźnionych bankach pod nieistniejący majątek spółki wydmuszki się uda i drukowanie pustych akcji się uda?

Zamiast obwiązać dynamitem to co zostało i wysadzić w pizdu, a w dziurze basen wybudować z pożytkiem dla społeczeństwa i święty spokój wreszcie będzie.

Osobiście mogę podpalić lont.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już chyba było, a skutki tego były takie, że przez 50 lat produkowaliśmy konstrukcyjnie prehistoryczne Fiaty 126 oraz 125 (w obudowie Citroena pod nazwą Polonez)

które kosztowały tyle co 3 letni VW Golf (przed zapłaceniem cła, akcyzy, tłumacza i cholera wie czego tam jeszcze) i z fabryki wyjeżdżały już popsute. Nikt już nie pamięta?

Przez 40 lat do 1989 roku byliśmy pod twardym zaborem ZSRR, wiec jak mogło się w tym kraju coś porządnego rozwijać? W niewoli? No pomyśl? Ruskie daliby nam rozwinąć jakąś technologię, która zyskałaby markę w świecie? Prędzej by komunizm upadł niż czerwońce dałyby nam wybić się w świecie. Przecież nawet jeśli nasi coś wymyślili, to i tak projekty, myśl techniczna czy maszyny szły na Wschód. Fabryka ulegała rekonstrukcji, czyli inżynierowie albo jechali do roboty za Bug albo lecieli na bruk. U nas mogło być tylko co najwyżej słabe, stąd te siermiężne Żuki, samochody z silnikiem od kosiarki i Fiaty pomimo licencji włoskiej - dziwnie łudząco podobne do Łady Żiguli. A że ruskie produkowali jeszcze gorszy szmelc, no to perspektyw na pewno nie było żadnych. Gdyby nie to, na przykład Tonsil, nie byłby taki gówniany. Gdyby można było zainwestować w tę firmę więcej i nie byłoby odgórnej blokady na pewno marka ta byłaby solidniejsza. A tak co się miało, to się używało.

 

Teraz są już inne czasy, niestety nasi politycy widzą wyłącznie na długość cyfr własnego konta. tak naprawdę mają w dupie czy będzie przemysł czy nie. Ważne aby w słupkach byli na pierwszym miejscu i żeby forsować ranking Polski oczywiście kosztem polskiej przedsiębiorczości i obywateli. Dobrze wiesz o co mi chodzi.

 

Co do Tonsila, jeżeli odgrzewa stare kotlety i winduje ceny licząc na kultowy wygląd i znana markę to wróże mu najgorzej. Gdyby jednak miał pomoc na pewno rozwój poszedłby w nowocześniejszym kierunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie po prawie 100 latach tylko dokładnie 123 latach . A tak naprawdę to można było by naszą niepodległość liczyć od traktatu Ryskiego w 1921roku . Daje to nam 18 lat spokojnego działania w trakcie którego był wielki kryzys światowy lat 20tych. Nie mam zamiaru koledze robić wykładu historycznego bo to i nie to miejsce . Proszę porównać działanie naszych elit w tamtych czasach do tych obecnych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie przesadzajmy z tymi cudownymi elitami (szczególnie politycznymi), nie było tak różowo. Prawdziwą różnicę robiła klasa średnia (nauczyciele, urzędnicy, średnia i wyższa kadra techniczna itp.), wymordowana w trakcie wojny a po wojnie zgnojona. Oczywiście zrobiono bardzo wiele i kryzys 1929-1935 zahamował rozwój kraju, ale ponownie Polska w 1939 to nie był raj. Proponuję poczytać ówczesną publicystykę, jej ton nie różni się wiele od obecnej (atakowała zarówno prawica i lewica, a prawica szykowała się do władzy, która miała wreszcie zrobić porządek).

A co do wykładu, to jak tylko kolega powie na której auli wykłada to chętnie przyjdę posłuchać.

Chcecie znowu jeździć 27 letnimi szrotami spawanymi z trzech innych w stodole, bo do wyboru będzie tylko czinkłeczento 700 albo 900 w kredycie na 8 lat i Polonez dla bogaczy?

Ja nie chcę.

Dla niektórych najlepsze są proste rozwiązania, bo można je łatwo zrozumieć. Przecież kiedyś ludzie stali po to w kolejkach a teraz nie chcą, bo mają do wyboru tańsze chińskie dziadostwo. No to zakazać importu, brawo geniusz, na prezydenta go. No i co, nadal nie kupują, dlaczego??? Bo kupują z Anglii i Niemiec, zakazać! I co, no nie kupują, dlaczego??? Bo jakieś dziady składają w garażu taniej, lepsze i ładniejsze. Zakazać!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 40 lat do 1989 roku byliśmy pod twardym zaborem ZSRR, wiec jak mogło się w tym kraju coś porządnego rozwijać? W niewoli? No pomyśl?

Ale przez kolejne 20 lat byliśmy wolni i co się rozwinęło? Rozkradli wszystko co można było odkręcić, nabrali pożyczek, które nie wiadomo gdzie są

i leżą dzisiaj w hamakach na Bermudach lejąc pod siebie ze śmiechu, że włos im z głowy nie spadł i prawdopodobnie nigdy nie spadnie.

Myślisz że teraz będzie inaczej? Że kogoś naprawdę obchodzi jakiś tam Tonsil? Jakieś tam miejsca pracy? Czy jeszcze coś tam innego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko moje pobożne życzenia, a jak jest wszyscy widzą, i wiedzą co będzie. Ta sama banda cwaniaków przy korycie od 25 lat, a my nadal nie mamy nic ciekawego do zaoferowania na rynku audio. Dlatego kupujemy 20 letnie jednostki uważając, że złapaliśmy takiego jednego gościa za nogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje zdanie jest takie, że skoro z 200 państw na świecie 190 nie produkuje ani własnych samochodów, ani własnych głośników,

to nie ma absolutnie żadnego powodu, ani tym bardziej potrzeby, żeby akurat Polska musiała na siłę je produkować

i spełniać kaprysy garstki internetowych patriotów, którzy i tak nigdy nie kupią ani polskiego samochodu, ani polskiego głośnika.

Niech robią to co potrafią robić czyli tani chłam dla mało wymagającego klienta, a później ewentualnie się rzucają na głębokie wody,

a nie firma krzak z zapleczem technologicznym pamiętającym średniowiecze, któryś już raz się odgraża jak to rynek audio zawojuje

i któryś już raz na czczych pogróżkach wszystko się skończy. Dwa trzy razy jeszcze można się nabrać, ale nie piąty czy dziesiąty.

 

P.S.

Jaka firma produkująca kolumny stosuje obecnie głośniki na blaszanych koszach?

Przecież już samo to jest kpiną z klienta, a cała reszta tylko dopełnia obrazu nędzy i rozpaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poczytać ówczesną publicystykę

 

Zgodzę się z kolegą że nie było różowo . Bo i nie mogło być różowo jak zresztą we wszystkich krajach europejskich .

Polska była na średnim europejskim poziomie . Niech kolega zauważy że przez ponad wiek pracowaliśmy na trzy metropolie będąc prowincją tych imperiów . Nie jest moim zamiarem agitować czy to sanacje czy endeków .

Nie jestem wykładowcą historii więc nie zaproszę kolegi na wykład . Interesuję się tamtym okresem naszych dziejów i lubię historię. Uważam że jako naród nie mamy się czego wstydzić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka firma produkująca kolumny stosuje obecnie głośniki na blaszanych koszach?

Przecież już samo to jest kpiną z klienta, a cała reszta tylko dopełnia obrazu nędzy i rozpaczy.

 

Audio Academy Hyperion IV za 5.5 tysiaka (tanie, przestarzałe i kiepskie Visatony)

Według Producenta/Konstruktora p. Michała K. powinny kosztować co najmniej dwa razy tyle bo mogą śmiało konkurowac z zagranicznymi paczkami za 20 tysiaków....

Większość współczesnych kolum Tonsila zbudowanych jest na głośnikach z koszami z ABSu - a to lepsze i nowsze rozwiązanie od blaszanej wytłoczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.