Jump to content
IGNORED

Branford Marsalis i jego A Love Supreme.

Recommended Posts

Wreszcie jest!Kilka lat temu ukazało się to nagranie na Blue rayu i jak dotąd uchodziło za jedno z najlepszych nagrań muzyki na tym nośniku.Nie wiedzieć czemu nie było edycji na CD czy winylu.I teraz jest.Mam na myśli płytę winylową kwartetu Branforda Marsalisa z koncertu w amsterdamskim klubie Bimhuis 30.03.2003r. "Coltrane's A Love Supreme Suite" wydawnictwo OKeh 2015.Przypominam,że kwartet grał w składzie lider saksofon,Joey Calderazzo piano,Eric Revis bas i Jeff "Tain" Watts perk.Grają znaną nam wszystkim natchnioną muzykę po swojemu,nie kopiują Johna ale w duchu jego muzyki.To wykonanie absolutnie kongenialne!Muzycy wznoszą się na szczyty wykonawstwa jazzowego.Marsalis na saksie wykonuje żarliwą modlitwę( do Boga?do Absolutu?Kosmosu?),Calderazzo jest jego zaprzeczeniem,jest raczej chłodny i analityczny.Revis na basie to czujny duch a Watts to po prostu killer,on zabija energią i pulsem.

Mam tę płytę od wczoraj i nie mogę przestać jej słuchać.Nie wiem czy jest też wydanie na CD.Ja kupiłem w Media za 119 zł.

Mam tę płytę od wczoraj i nie mogę przestać jej słuchać.Nie wiem czy jest też wydanie na CD.

Jest i to od dawna; mam podwójne wydanie: cd+dvd. Kupiłem to chyba z sześć lat temu. Wyszło w 2004 roku.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.