Skocz do zawartości
IGNORED

Jeśli Rolling Stones to która płyta?


wojciech iwaszczukiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Lepszy jest tylko dziewczęcy!

 

No tak, zaczyna się od chłopięcego na początku kawałka a kończy na czarnym dziewczęcym... Muzyczny majtersztyk

 

BTW, Keith Richards jako dzieciak śpiewał w chłopięcym chórze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pewnym sensie rozumiem dylemat Wojciecha. Potocznie przyjęło się mówić prawda, że po co kupować dajmy na to cały zestaw płyt RS, Led Zeppelin, Black Sabbath, AC/DC czy innych gigantów i tytanów, skoro "od lat grają to samo". Takie myślenie to kolosalny błąd! Kolosalny. Otóż nie grają tego samego! Zmieniają się składy zespołów - mniej lub bardziej istotnie, muzyczne czasy, głosy wokalistów, ilość wypitej gorzały i wziętych podczas nagrań prochów, umiejętności muzyków, rozterki sercowe liderów i wreszcie zmianom ulegają same kompozycje.

Tak więc, jeśli na podstawie dajmy na to Paranoid czy Let There Be Rock albo Sticky Fingers przyszłoby nam budować rozległą wiedzę o tych czy innych "ikonach" rocka, to wiedza ta byłaby nader powierzchowna. To tak, jakby przesłuchać Koncerty Brandenburgskie czy Noktury w jednym wykonaniu i powiedzieć - znam Bacha, znam Szopena ! Albo posłuchać Kind of Blue (na złocie, kurde) i powiedzieć - znam jazz, znam się na jazzie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę przesadziłeś z tymi analogiami do klasyki i jazzu.Tam jest większa różnorodność.Przecież takie AC/DC programowo gra od 30 lat to samo.Kropka w kropkę.Pewnie fajnie się tego słucha na żywo ale jedna płyta wystarczy.

Natomiast Miles z lat 50,60 czy 70 to zupełnie inna muzyka.Chodź brzmienie trąbki takie same.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał dwie, to się na dwóch nie skończy. Zaufaj, wiem, o czym piszę. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przez akustyczne uważam, że ta płyta jest warta uwagi, i Wojciech będzie miał dwie wersje "Dead Flowers" do porównania ;-)

Przyznaję, że "Get Yer Ya-Ya's Out!" też lubię, ale... w sumie "Stripped" to IMHO ciekawszy album.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Wojciechu? Już druga osoba mówi o "Bridges to Babylon". Łykaj :-) Najlepiej CD+DVD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dla mnie ważna jest jeszcze jakość nagrania.A z tym w rocku kiepsko.

 

No to powiem Ci, że Black & Blue to chyba najlepiej nagrana technicznie płyta Stonesów.

Bas, selektywność - miodzio.

Natychmiast marsz do sklepu uzupełnić kolekcję !

;-)

 

Exile to jedna z najbardziej dojrzałych historii, rewelacyjna płyta i zupełnie zaskakująca jak na RS

 

Zaskakująca? A co Cię drogi Marku tak w niej zaskakuje? Przecież to typowe ich rock and rollowe granie.

Owszem trochę bluesa i innych wpływów też tu się znajdzie, jak napisał Adamski, ale to też nic zaskakującego w ich muzyce.

Zaskakujące w muzyce Stonesów to takie perełki jak: Can't You Hear Me Knocking, Can You Hear the Music, genialny Fingertips File,

a nawet megahit Angie. Czemu więcej takich kawałków nie mieli? Bo woleli grać jak na Exile on Main St.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskakująca, ponieważ inna niż pozostałe - fajne 'akustyczne' brzmienie z dęciakami, świetny mix folku, country, gospel, bluesa, fajne numery - po prostu najbardziej mi się ta płyta podobała, bo cóż można o rockandrollu więcej napisać. Dawno temu, jak miałem jazdę z klimatami Stonesów, to najczęściej słuchałem właśnie Exile. Ostatnia płyta jaką kupiłem, to 'Bridges to Babylon'. Jak ktoś lubi klimaty z Exile on Main Street, to mogę spokojnie polecić amerykańską kapelę Manassas - nagrali tylko dwie płyty. Zresztą początki lat siedemdziesiątych to była chyba też i trochę moda na takie granie - EC, CSN&Y, Zeppelin III...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano Manassas znam i bardzo lubię. Grają trochę jak wczesne Chicago, tyle że bez trąbek.

Jeśli chodzi o "dęciaki" to był jeszcze taki zespół Chase (na pewno znasz), ale ten z kolei kompletnie mi nie podchodzi,

bo trąbią aż uszy puchną... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridges to Babylon

 

o również tej tylko słucham, trochę pewnie przypadkowo i sentymentalnie bo dorobiłem sobie jako ochrona koncertu w 1998 na Stadionie Śląskim ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty pleciesz jasio? Co mają Doorsi do Stonesów?

Tu jest wątek o najlepszej płycie tych drugich.

 

By the way... zmusiłem się po raz kolejny do odsłuchania Exile on Main St.

Cóż... zdania nie zmienię. Co z tego, że dęciaki, że trochę bluesa, a nawet gospel... co z tego,

kiedy kompozycje słabiutkie, jak odrzuty z marnej płyty.

Jedyny przyzwoity kawałek to Shine a Light pod sam koniec płyty. Reszta do kosza.

Przepraszam jeśli znów się skompromitowałem, albo nie daj Boże wsadziłem kij w mrowisko. ;-)

 

Panie Wojtku - proszę sobie kupić Black and Blue. To naprawdę świetna płyta, tym bardziej,

że jeśli lubi Pan poezję śpiewaną w wykonaniu Stanisławy Celińskiej, to z pewnością

ta płyta będzie bliższa Pana sercu niż Exile... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie jak Wojciech...chciałem poznać bliżej Rolling Stones. Z tą jednak świadomością, że jedna płyta to za mało. Słuchałem kilka (już nie pamiętam jakich ) i jakoś nie mogłem zrozumieć tej muzyki i tego ,,rolling-szału''. Bliżej mi było zawsze do prog-rocka. Ale w końcu trafiłem na Sticky Fingers - to wspaniała płyta. No ale co z resztą?. Reszta do mnie nie przemawiała, do czasu aż Wojciech... założył ten wątek, a pozostali forumowicze podsyłali swoje typy. Teraz wiem, że Bridges To Babylon będzie tą, która poszerzy moją płytotekę.

Przez okres letni, to czasu trochę mniej na słuchanie, ale muszę posłuchać Black And Blue i Exile On Main St. i Let It Blet i inne typowane przez Was, może jakieś jeszcze przypadną mi do gustu. A na razie dzięki wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten koncert jest fajny, ale na płytach nie mogę go znaleźć, z trasy Brigdes to Babylon, która IMHO jest jedną z lepszych, nie dlatego, że urodziłam się w '98 ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeszcze z nowszych tras A Bigger Bang Tour to fajna trasa, która promowała ten album:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Osobiście polecam BOXa z tej trasy, który jest o wiele fajniejszy niż płyta, którą promowali:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko jest drogi :-( kupiłam używany na jakimś forum za połowę ceny. Nie kupowałabym, ale nie ma nigdzie bootlegu z koncertu w Austin, który jest super.

Jeszcze "Goats Head Soup" to bardzo fajna płyta :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stonesi kochają Chicago - istnieje kilka klimatów z przeszłości, zupełnie raw, kiedy grali w małych klubach dla garstki przyjaciół, bez rozgłosu i bez tysięcy fanów - te rzeczy są bezcenne i fajnie, że ujrzały światło dzienne. Z koncertów dużych to chyba 'Love You Live' na płycie i ten na żywo, który widziałem w 2005 na SF - niestety nie ma płyty, ale kto wie, może w przyszłości ktoś puści to w świat?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

... i 'Out Of Control' - wielki przebój bez stadionowego wykopu i poweru, organicznie raw w TDD Chicago.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten koncert jest fajny,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Full concert - i nawet nie ma 1,5 h. To słabiutko, oj słabiutko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabiutko, nie wszyscy są jak Led Zeppelin ;-)

Ale na koncercie zagrali 22 piosenki, pewnie set lista jest w sieci, tam jest wszystko.

 

... i 'Out Of Control' - wielki przebój bez stadionowego wykopu i poweru, organicznie raw w TDD Chicago.

"Out of Control" to super piosenka, kurcze, brzmi genialnie na żywo...

 

i ten na żywo, który widziałem w 2005 na SF - niestety nie ma płyty, ale kto wie, może w przyszłości ktoś puści to w świat?

Poszukaj bootlegów, czasem są w zadowalająco dobrej jakości, polecam forum na iorr.org - jak tam nie znajdziesz, to znaczy, że nie ma, warto też popytać, ludzie często nagrywają nie publikując, ale jak się poprosi, to podeślą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolność oznacza prawo do twierdzenia, że dwa i dwa to cztery."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poszukaj bootlegów, warto też popytać, ludzie często nagrywają nie publikując, ale jak się poprosi, to podeślą.

 

masz jakiś przykład.

poszukuję nagrań zespołu Miłość.

Mogłabyś pomóc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakiś przykład.

poszukuję nagrań zespołu Miłość.

Mogłabyś pomóc?

Są trzy tytuły na znanym portalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.