Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki otwarte za 100/150zł (+mikrofon)


Gumaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję nowych słuchawek i postanowiłem zasięgnąć rady na forum, gdyż osobiście nie orientuję się w temacie. Od razu zaznaczam, że nie mam szczególnie wyrafinowanego słuchu.

 

Obecnie posiadam słuchawki Creative FATAL1TY, i po paru latach zaczęły szwankować.

Ogólnie jestem z nich zadowolony. Są bardzo wygodne i lekkie. Na dźwięk również nie narzekam (aczkolwiek nie mam porównania z innymi słuchawkami). Model ten nadal bryluje we wszelkich rankingach w tej klasie, mimo że ma już swoje lata.

Więc może się rodzić pytanie - dlaczego znowu nie kupię tych samych. Po pierwsze - wytrzymałość, kabel niestety uwielbia się przecierać i już jakiś czas temu lutowałem je, aby naprawić jedną niedziałającą słuchawkę, teraz wysiadł mikrofon i zaczynają również wysiadać obie słuchawki. Trochę mniejszym mankamentem jest bardzo szybko odpadająca poduszeczka z mikrofonu. Problemem jest także sam mikrofon, który często sprzęgał i "mruczał". I jak już wspomniałem, model ten ma już swoje lata, więc może na rynku pojawił nowy, lepszy model o którym nie wiem.

 

Zależy mi na słuchawkach o podobnym kształcie poduszek, które maja kształt eliptyczny i ładnie opatulają ucho, w przeciwieństwie do okrągłych.

Słuchawki mogą mieć mikrofon lub nie. Słyszałem że lepiej kupić mikrofon oddzielnie, gdyż można uzyskać lepszą jakość w podobnej cenie, zarówno samych słuchawek jak i mikrofonu. Tak więc przy okazji prosiłbym o radę odnośnie jakiegoś taniego mikrofonu.

Słuchawki przeznaczone głównie do grania. Okazjonalnie słucham muzyki rockowej/metalowej, irlandzkiej, klasyki.

Budżet to ok 100/150zł. Ewentualnie mogę wydać więcej, jeżeli będzie duża różnica w jakości.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to KOSSy UR20 są otwarte?

Autorowi tematu radzę się zapoznać z produktami marki Superlux. Producent ten oferuje szeroką gamę budżetowych słuchawek otwartych, półotwartych i zamkniętych. Na allegro większość modeli można kupić za mniej niż 150zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Czytam po różnych forach i wyraźnie widać, że Superluxy są bardzo chętnie polecane. Czy to faktycznie jedyna warta uwagi marka?

 

Co myślicie o Superluxach HD681B lub HD668B? Podobno HD330 również są warte uwagi, ale wymagają wzmacniacza słuchawkowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Czytam po różnych forach i wyraźnie widać, że Superluxy są bardzo chętnie polecane. Czy to faktycznie jedyna warta uwagi marka?

 

Co myślicie o Superluxach HD681B lub HD668B? Podobno HD330 również są warte uwagi, ale wymagają wzmacniacza słuchawkowego.

Jest wiele marek i większość oferuje niskobudżetowe produkty, ale Superlux ma to do siebie że dobrze kopiuje droższe słuchawki i oferuje zamienniki za ułamek ceny. Używają np tych samych przetworników co Sony w droższych konstrukcjach. Efekt końcowy na ziemię nie powala ale Superluxy za 129 zł mogą spokojnie konkurować z Soniakami za 4 stówki.

Sam mam EVO MkII i powiem szczerze że są warte więcej niż kosztują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele marek i większość oferuje niskobudżetowe produkty, ale Superlux ma to do siebie że dobrze kopiuje droższe słuchawki i oferuje zamienniki za ułamek ceny. Używają np tych samych przetworników co Sony w droższych konstrukcjach. Efekt końcowy na ziemię nie powala ale Superluxy za 129 zł mogą spokojnie konkurować z Soniakami za 4 stówki.

Sam mam EVO MkII i powiem szczerze że są warte więcej niż kosztują.

 

A jak wiesz może jak EVO mają się do HD681B lub HD668B? Prawdopodobnie zdecyduję się na któreś z nich, ale nie bardzo wiem czym kierować się przy doborze. Czytałem jakieś porównania, ale zbyt wiele z nich nie wyniosłem. Mógłby ktoś jakoś zwięźle napisać czym różnią się te modele?

Zależy mi na uniwersalności, bo jak wspomniałem mój wachlarz muzyczny jest bardzo rozpięty.

 

Tak patrze na zdjęcie tych HD668B, i mają dziwny pałąk. Wygodne to to jest, zamiast jednolitego pałąku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byś zrobił, gdybyś pojechał do najbliższego mp3store i sam wypróbował słuchawki. To, co dla mnie dobrze brzmi może niekoniecznie tobie pasować a to co jest dla mnie wygodne nie musi być wygodne dla Ciebie. Słuchawki należy zawsze dobierać empirycznie. Ja z innymi modelami Superluxa nie miałem styczności i nie mogę ich ocenić. Evo są dla mnie wygodne i brzmią dobrze jak na swoją cenę.

Inne budżetowe słuchawki otwarte na które warto zwrócić uwagę to KOSS Porta Pro. Niezbyt solidnie zbudowane ale za to lekkie i bardzo dobrze brzmiące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byś zrobił, gdybyś pojechał do najbliższego mp3store i sam wypróbował słuchawki.

Byłem, niestety z Superluxów mają jedynie zwykłe HD681. Żadnych innych ni ma i nie wiadomo kiedy będą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I stało się - kupiłem ostatecznie Sperlux HD681 EVO.

Są wygodne. Wywierają trochę większy nacisk niż moje dotychczasowe słuchawki, ale to pewnie kwestia rozciągnięcia się pałąka. Chyba też grzeją troszeczkę mocniej w uszy (wymieniłem pady na welurowe).

W końcu słyszę bas w piosenkach w których nigdy wcześniej nie dane było mi go słyszeć :D Dźwięk wydaje się troche... hmm... zamknięty? Lekko przytłumiony? Może to też kwestia przyzwyczajenia i wygrzania słuchawek. Spróbuję jeszcze wyjąć te poduszeczki ze środka, słyszałem że to może trochę "otworzyć dźwięk".

 

Dodatkowo zakupiłem mikrofon Zalman ZM-MIC1. I okazuje się, że kabel jest trochę za gruby. Nie chce na siłę go wpychać, aby niczego nie uszkodzić i tutaj pytanie. Może macie jakiś sposób jak taki mikrofon przymocować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 36

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.