Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór zestawu 2.1+ampli+kable do 3K, salon 30m2


Paweł Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jestem nowy na forum i jestem raczej laikiem. Nieco poczytałem, ale wciąż mam bardzo mgliste pojęcie, a nie chciałbym wywalić w błoto tych 3K... Proszę o pomoc w złożeniu zestawu mającego służyć do nagłośnienia salonu około 30m2. Zestaw ma służyć również jako kino domowe 2.1. Proporcje: 60% TV/filmy z DVD/BR, 40% muzyka - głównie jazz, rock z lat 70, nowe brzmienia czyli też bity oraz muzyka klasyczna, także koncerty. Zależy mi na tym żeby bas był nienatarczywy, miękki i wypełniający pomieszczenie nawet przy cichym słuchaniu wieczorem. Zależy mi też ta tym aby muzyka nie była męcząca, metaliczna. Nie jestem audiofielem co oczywiste, ale brzmienie nie jest mi obojętne. Chciałbym się rozwijać w tym kierunku ponieważ wreszcie będę miał warunki.

 

Muzyka będzie odtwarzana z CD oraz z sieci.

 

No i tu już się zaczynają problemy ponieważ nie wiem w jakich proporcjach zainwestować środki. Nowe ampli kuszą sieciowymi gadżetami, współpracą z internetem, strumieniowaniem, ale są drogie i tak na prawdę nie wiem na ile się korzysta z tych ficzerów. Starszy sprzęt kosztuje 1/3 tej ceny, ale nie mam gwarancji, nie mam bajerów za to mam kable. Nie wiem zatem czy kupić droższe fronty i tańszy, starszy ampli czy też tańsze fronty i wypasiony, nowy ampli... Wydaje się, że lepszy pomysł to drogie fronty i tańszy ampli, ale jestem ciekawy co powiecie.

 

Oto kilka moich pomysłów:

 

1. Wariant tanie fronty i "drogi" ampli:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Cena: 1350 pln

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Cena: 830pln

 

Mamy tu amplituner KD, ale zdaje się to już akceptowalny model pod względem stereo. W tym zestawieniu mam jeszcze 900pln zapasu na sub i kable.

 

2. Wariant droższe fronty, tani, stary ampli:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) cena: 549pln

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) cena z wysyłką: 1520pln

 

Także w tym wypadku zostaje około 1K na sub i okablowanie. Mam Zdaje się lepsze głośniki i ampli stereo starszej daty, pewnie lepiej wykonany niż obecne zabawki. Nie mam ficzerów bezprzewodowych.

 

Wiem, że wymienione oba zestawy kolumn są nieco przymałe do mojego przyszłego salonu, ale niestety więcej na sprzęt z żoną nie wynegocjuję;) Kupujemy dom i jest tysiąc wydatków... Będę musiał się zadowolić tym rozmiarem i z czasem wymienić na bardziej masywny sprzęt za większe pieniądze.

 

Przede wszystkim czy to będzie dobrze grało? Może lepiej wybrać zupełnie coś innego? Prosiłbym też o pomoc odnośnie wyboru suba i kabli. Jestem zupełnie zielony. To mój pierwszy, "poważny" zestaw audio i jestem siłą rzeczy zupełnie zielony. Czy warto płacić za lepszy subwoofer? Co polecacie? Kable chciałbym kupić takie żeby nie przepłacić, a zarazem nie "obciąć" możliwości tego podstawowego przecież sprzętu. Sprzęt raczej używany, ale nie wykluczam jakiegoś nowego elementu.

 

Z góry dziękuję!

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

amplituner yamaha rn-500,nowy 1800zł,kolumny pylon pearl25 1500 zł wszystko nowe z gwarancją,yamaha ma wszystko ,włącznie z wyjściem na suba,którego możesz dokupić póżniej nie widzę w tej chwili lepszej i tańszej opcji-jeśli ma być nowe-używki to temat rzeka w tym przedziale cenowym....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

dokładnie zaproponowałbym Ci identyczną konfigurację jak powyżej, czyli amplituner sieciowy Yamaha R-N500 z kolumnami Pylon Audio Pearl 25. To nowoczesny zestaw z funkcjami sieciowymi, który umożliwi Ci w przyszłości prawidłową obsługę subwoofera. Kolumny zagwarantują Ci dynamiczny, uniwersalny dżwiek, dodatkowo bez problemu dobrze nagłaśniając Twoje pomieszczenie.

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomicą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Nie chciałem zakładać kolejnego tematu bo mam taki sam problem :)

Ja dodatkowo potrzebuje przesyłania muzyki przez BT z telefonu oraz tabletu.

Nie mam też dużo miejsca między kanapą a telewizorem (miejscem gdzie wisiałyby głośniki)

Co myślicie o takim zestawie?

 

Denon AVR-X520BT - 1265.00PLN brutto

Głośnik naścienny Boston Acoustics Bravo 20 - 515.00PLN brutto za sztukę

Boston Acoustics CS SUB10 II - 875.00PLN brutto

 

Czy soundbar nawet droższy nadaje się czy nie ma sensu zawracać sobie głowy takim rozwiązaniem??

Bardzo dziękuje za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Czyli amplituner Yamaha R-N500. A czy dla Pylon Audio Pearl 25 nie będzie lepszą alternatywą coś używanego w tej cenie? W oko wpadły mi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy to nie będzie lepsze rozwiązanie? Jakie kolumny do 1600 poza Pylon Audio Pearl 25 będą dobrze grały z tym amplitunerem? Bardzo chętnie używane i z półki wyżej od Pylon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ miler23

Nawet drogi soundbar zagra gorzej niż niskobudżetowe rozwiązania stereo. Być może sprawdzi się jako-tako w kinie, ale przy odsłuchu stereofonicznym nie będziesz zadowolony.

 

@ Paweł Mariusz

Do 1600 zł masz nówki sztuki z 5 letnią gwarancją Melodiki BL30, bądź poluj na używane BL40 - spokojnie mogą konkurować z Klipschem i będą dużo bardziej uniwersalne.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Ja także proponuję Ci model Yamaha RN 500. Jesli trochę dorzucisz będziesz miał świetny sprzęt na lata:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ewentualnie jeśli sktrikte trzymasz się budżetu, także polecam Melodika BL30.

 

Opcja z lepszymi głośnikami jest o tyle lepsza że przy lepszych głlosnikach odczujesz więcej na plus niż przy lepszym wzmacniaczu z słabymi głośnikami.

Najlepiej był by nieco dozbierać i mieć sensowny sprzęt na lata.

 

Zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.