Jump to content
IGNORED

Hegel hd12


Pancio88

Recommended Posts

Posiadam sennheiser hd650 i hegel super, chce kupić do słuchawek nowy wzmacniacz/DAC. Pytanie, czy lepiej kupić hegla hd12 z gniazdem słuchawkowym, czy może hegla hd20 z drugiej ręki i jakiś wzmacniacz słuchawkowy. Cenowo wyjdzie podobnie, kwestia tego czy lepiej rozdzielać zestaw na osobne urządzenia, jak ma się do siebie hd12 i hd20 i na ile można porównywać gniazdo słuchawkowe w hd12 do takiego np.hifiman ef5 itp... Słucham różnej muzyki, poza metalem, techno, disco polo itd. interesuje mnie ciepłe przyjemne granie.

Link to comment
Share on other sites

W swojej cenie HD12 to bardzo słaby DAC. HD20 i HD25 były dużo lepsze. Jako wzmacniacz słuchawkowy nie porównywałem dokładnie.

Najlepszy Audiobyte Black Dragon. Drożej - ale jest to dopłata warta każdej złotówki.

Audio Gd również jest dobrym tropem ( z nowych NFB28 np. ).

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, sam nie wiem. Nie słuchałem hd12 ani hd20 czy 25. Z recenzji wynika, że hd12 jest świetny i warty swojej ceny. W sklepie audio we Wrocławiu powiedziano mi, że hd12 jest lepszym przetwornikiem niż hd20 i, że taniej i lepiej jest brać hd12, bo ma bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy i kupienie takiego osobno na tym poziomie plus hd20 (licząc używkę za 2,5kzł) i kable to wychodzi grubo ponad 5kzł. Najgorsze jest to, że co osoba to inna opinia, a przesłuchać każdej kombinacji się nie da :)

Link to comment
Share on other sites

Hegel hd12 to świetny wybór jeżeli szukasz przyjemnego, analogowego i gładkiego brzmienia, zwłaszcza łącząc go z HD650. Oczywiście mógłbyś pójść w stronę np. HD20 i czegoś pokroju HV-1 Scorpiona, ale tutaj jest to mocno zależne od tego czy chce Ci się kompletować zestaw, interkonekty, lampy itp....a potem i tak zaczniesz zmieniać poszczególne elementy i będzie kombinowanie :)

 

HD12 to bardzo dobry przetwornik, jeżeli lubimy brzmienie ugrzecznione i przyjemne. Nie jest to potwór dynamiki i szczegółowości, on bardziej kładzie nacisk na analogowość brzmienia, tak ciężko obecnie spotykaną przy rozwiązaniach PC audio.

 

Zapraszamy do nas do salonu na odsłuchy, zestawienia hd650 z HD12 słuchaliśmy i nam się podobało, chociaż w przypadku takiego zestawu warto pomyśleć o zmianie przewodu słuchawkowego na coś z domieszką srebra...:)

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Link to comment
Share on other sites

W hd650 zmieniłem kabel firmowy na kabel ear stream i słuchawki mniej mulą. A co myślicie o marantz dac1? Generalnie szukam dac ze wzm. do maksymalnie 5000zł pierwsze co pomyślałem to hegel hd12, marantz miał opinie ładnego średniaka z wąską sceną. Jest jeszcze pioneer ale mało o nim w necie. Albo hd20 używke z espressivo e...

Link to comment
Share on other sites

Też bym chciał takie urządzenie DAC + AMP + PRE ... Posiadam kolumny aktywne i słuchawki planary audeze ... Trochę ponad budżet ale można odsłuchać Audio-GD NFB27 i OPPO HA1. Aktualnie posiadam Audiolab M-DAC i do monitorów wszystko gra bez parcia ale wzmacniacz słuchawkowy nie daję rady ... Myślę też tak chińskim klonem Gustard H10, którego można wyrwać za około 340 $ ...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.