Skocz do zawartości
IGNORED

Co kupić, startując od zera?


Paweł_59635

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Piszę tutaj z prośbą o poradę odnośnie zakupu - przejrzałem tematy i praktycznie w każdym przypadku ktoś już coś z zestawu posiada, chociażby głośniki. Od jakiegoś czasu przymierzam się do stworzenia porządnego systemu audio, zintegrowanego z kinem domowym. Jak na razie zakupiłem parę winyli, których nie mam gdzie odtworzyć :) Rozważałem stworzenie tematu w innej kategorii, ale być może tutaj jest lepsze miejsce, skoro gramofon ma być integralną częścią systemu. Zatem problem - co kupić?

Założenia:

- na początku słuchawki tylko, w przyszłości porządne głośniki

- raczej nowy sprzęt

- ma służyć długie lata

- najlepiej jakby była opcja do integracji bezprzewodowej w przyłości (pewnie Sonos)

- budżet na całe rozwiązanie (gramofon, głośniki, wzmacniacz, itd) to ok 20 tys (główny nacisk to stosunek cena/jakość - jeszcze nie wiem czy w ten budżet wliczone będzie kino domowe)

- muzyka: metal, rock, klasyczna

- sprzęt pewnie będzie kupowany w Niemczech, jeśli to robi różnicę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to warto przeczytać jeśli chodzi o analog.

Źródło analogowe = gramofon + wkładka + preamp phono.

 

System słuchawkowy - bardzo dobry to Stax.

 

Wzmak, kolumny to już raczej dobierasz do pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

Jeżeli nie masz audiofilskiej palmy tylko interesuje Cię zestaw grający muzykę to może kupić, po prostu zestaw.

Mnie zawsze bardzo odpowiadał dźwięk zestawów REGI ale to moje zdanie i mój gust.

Jeżeli, natomiast chciałbyś się pobawić sprzętem i złożyć coś indywidualnego to jednak dobrze byłoby znaleźć kogoś kto ma już jakieś doświadczenie i zademonstruje Ci coś na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahaja:

 

Czytałem :) Nie jest tam praktycznie wspomniane nic czy warto te ponad 2 tyś wydać i jeśli tak to na co. Czy przy moim budżecie ma to jakikolwiek sens?

 

Z kolumnami itd niestety nie mam takiego komfortu, żeby dobrać do pomieszczenia [na pewno będzie przeprowadzka co najmniej jedna za jakiś czas], dlatego na wstępie zestaw do gramofonu i obsługa słuchawek.

 

vasa:

 

Na pewno nie mam budżetu na audiofilską palmę :) Jak idzie o REGĘ, to możesz polecić coś konkretnego i sprawdzonego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Paweł

To Twój zbiór biletów na system to 2kzł czy 20kzł ... ?

 

Analog Regi jest OK - jeśli chodzi o nowe klocki ale musi być cała Rega:

napęd/wkładka/preamp phono. Wtedy to się zgrywa, bo tak jest zaprojektowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vasa

(Konto usunięte)

możesz polecić coś konkretnego i sprawdzonego?

Ja gramofoniarz jestem więc na napędzie bym nie oszczędzał i kupił RP6 (dla prostoty od razu z wkładką) do tego Rega Fono. Można też poszukać Regi P3, z drugiej ręki będzie kosztować jakieś 400-500EUR.

Jak na początek chcesz słuchawki to możesz skorzystać albo z ichniego Rega Ear albo czegokolwiek innego.

Co do wzmacniacza i kolumn to trzeba je dostosować do wielkości wnętrza a na ten temat nic nie napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście napisałeś, że chcesz przeznaczyć 20 tyś. złotych na sprzęt - to kupa kasy a za taką sumę można nabyć coś sensownego.

Radzę się nigdzie nie śpieszyć, posłuchać, poczytać, popytać aby później nie żałować.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

MUSIC NON STOP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słuchawkach to można sobie MP3 słuchać.

:]

Są słuchawki które zapewnią efekt jaki zapewnia zestaw stereo? Ile takie słuchawki kosztują?

Jak dla mnie to jest dziwne połączenie gramofon plus słuchawki.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 tyś zł na całość - czyli gramofon, głośniki i wszystko co potrzeba. Możliwe, że i część kina domowego - ale nie robiłem rozeznania w cenach.

 

Dlaczego wspominam o słuchawkach na start? Właśnie przez wspomiany fakt, że głośniki się dobiera do wielkości i struktury pomieszczenia. A wiem, że w przyszłym roku czeka mnie przeprowadzka gdzieś, więc jest to wielka niewiadoma. A winyle stoją na półce i się kurzą, więc plan jest taki, żeby najpierw zainwestować w gramofon i móc słuchać muzyki z niego [i nie tylko z niego] na słuchawkach (i na starych głośnikach daleko odbiegających od aspiracji, więc nie wartych wspomnienia).

 

Widzę, że RP6 (~1400euro) to praktycznie dwókrtoność cenowa RP3 (~800e), tak samo RP3 = 2x RP1 (~400e). Muszę się dokładnie różnicom przyjrzeć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się zatem czy warto teraz wydawać taką kwotę na zestaw.

Skoro masz się przeprowadzać to raczej nie ma sensu, bo:

- kasę wydasz, coś w trakcie może się 'uszkodzić niechcąco'

- poznaj stwora analogowego - np setup wkładki, ustawienia na czymś prostym solidnym, używanym

- mała strata przy odsprzedaży po przeprowadzce - w przypadku chęci przejścia z teraz zakupionych nowych gratów jesteś mocno w klapy

- więcej kasy zostanie Tobie na nowym lokum na coś solidnego i z wyższej półki - a przez ten rok nabędziesz wiedzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Denon DP 300 F jako punkt startowy? Widzę, że nowy kosztuje tylko ~230 euro, na oficjalnej dystrybucji Denona 1400 zł. Nie znalazłem tutaj negatywnych opinii na jego temat...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jako start za podobną kasę coś takiego z przyzwoitą eliptyczną firmową wkładką:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

o większych możliwościach, z których jako ortodoksyjni audiofile wcale nie musimy korzystać ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jako start za podobną kasę coś takiego z przyzwoitą eliptyczną firmową wkładką:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

o większych możliwościach, z których jako ortodoksyjni audiofile wcale nie musimy korzystać ;-)

Rozsądny wybór ale tylko z odbiorem osobistym w sklepie po sprawdzeniu czy talerz jest prosty. Masę egzemplarzy ma falujący talerzyk ;-) tutaj filmik:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - znacznie drozej ale w granicach rozsądku. Świetny napęd i ramię.

Z Niemiec. Gwarancja. No i nie jest to wydmuszka z pakuł i sprasowanych puszek. I z tego moze grać muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście ta Audio Technica będzie lepsza od Denona? Denon za 230 euro, AT za 290.

 

Thorens... jakoś wydanie 700e teraz nie stoi w sprzeczności z decyzją, żeby na razie nie szaleć? :) Widzę, że niezły biznes mają na tym, bo już 12 ich sprzedali i ciągle nie pozbyli się wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-)

Stoi nie stoi - zawsze to lepiej niż wydanie 5kEU ...

A sprzęt jest taki, że może zostać u Ciebie znacznie dłuzej.

Jak już pisałem ma świetne ramię, w przysżłości aż proszące się o wkładkę MC. Wtedy zamiast inwestować znowu kilka kzł w napęd wydasz je na solidną wkładkę.

 

Teraz ma AT 20SS - sama igła Jico do niej to 130...150EU - nie ma co porównywać do niej dołączanych wynalazków instalowanych na tanich gramofonach.

 

Nikt nie powiedział, że analog jest tak prosty jak sedes ... open ... close ... play ... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Denon DP 300 F jako punkt startowy? Widzę, że nowy kosztuje tylko ~230 euro, na oficjalnej dystrybucji Denona 1400 zł. Nie znalazłem tutaj negatywnych opinii na jego temat...

Tak. Na start w sam raz - ze wszystkich tanich i nowych modeli ten się prezentuje jeszcze najlepiej. A na start plus, to może ten:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mam 5k euro na sam gramofon :) Wiem, że Thorens to zdecydowanie lepszy sprzęt, Onkyo bardzo fajny wizualnie. Ale myślę, że teraz tego Denona wezmę (tylko pewnie wkładkę trzeba nową od razu praktycznie?), a za rok [albo dwa, przeprowadzka nie wiadomo kiedy] poszaleję i wszystko fajnie dobiorę pod wnętrze (głośniki i sprzęt się kupuje pod meble czy na odwrót? :) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha

 

:]

 

Jakiegoś projektanta trzeba zatrudnić. Ładnie dobierze sprzęt pod meble.

 

Pozdrawiam.

 

Bierz Denona. Piano black spasuje się z każdym TV i resztą sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego Denona - na początek wystarczy. Tyle, że fabrycznie montowana wkładka to najniższy model Audio Techniki, tego się nie dało słuchać. Czyli musisz uzupełnić budżet o koszty nowej wkładki. U mnie Denon z Ortofonem red zagrał całkiem dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel_59635

Napisałeś że masz zamiar przeznaczyć na sprzęt ok 20kzł. Nie rozumiem dlaczego interesujesz się gównianym gramofonem? Co z tego że na początek wystarczy tu nie chodzi o "na początek", jakie regulacje posiada ten gramofon? za ile go odsprzedasz? No chyba że jesteś bogaty i stać Ciebie na takie dziwne zakupy a potem wycieczka na smietnik. Z tego co wiem to tylko biednych nie stać na oszczędzanie.

Przeczytaj i zrozum co napisali ahaja i vasa.

Pozdrawiam, Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uciekaj z winylu ;)))) albo chociaż przemyśl sześć razy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ;))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek polecam Denon DP-35 F, u mnie gra z DENON 1500 R II i świetnie się uzupełniają. Chociaż mam z 250 ulubionych CD, jak kupiłem igłę ze 3 razy włączyłem laser. M.in. odkryłem na nowo Barry White i jego geniusz, teraz szukam tylko rodzynków z jego kolekcji.

 

Myślę, że głównie wynika to z magii odkrywania czarnych płyt i tego antidotum na 1000 nowych bodźców na minutę. To po prostu przenosi mnie w lata 70 te, gdzie nikt nie dzwonił co 3 minuty z byle pierdołą.

 

Nie inwestuj tyle kasy na początek I rzeczywiście uciekaj z winylu :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

uciekaj z winylu ;)))) albo chociaż przemyśl sześć razy ;))))

 

A tam znowu uciekaj. Ucieczki dla niektorych nie ma. Pomimo faktu ze istnieje technologia cyfrowa rownorzedna albo nawet i lepsza od technologii analogowej, wg mnie szanujacy sie meloman powinien dysponowac pewna iloscia plyt winylowych i gramofonem. Do zabawy z analogiem jedno ramie to troche za malo i warto miec co najmniej dwa. Ale mniejsza z tym.

 

Pawel, moze za jakis czas zalapiesz bakcyla i zrobisz sobie gramofon po swojemu tak jak ja? Jest duzo pracy, ale olbrzymia radosc ze sluchania patrzac na pieknie wykonane ramie z epoki. Takich widokow cyfra Ci nie da, nie wspominajac o poligrafii okladek plyt analogowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-49078-0-16222600-1437234395_thumb.jpg

post-49078-0-19269600-1437234541_thumb.jpg

post-49078-0-49330700-1437234623_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.