Jump to content
IGNORED

jaki interconnect rozjaśniający system

sylwiusz

Recommended Posts

witam

oprócz wzmacniaczy tranzystorowych posiadam kilka konstrukcji lampowych DIY. lubię wybierać takie nietypowe czasami badziewnie wykonane konstrukcje i własnie na taką trafiłem.

Lampa gra świetnym basem i genialną średnicą za to wysokie są delikatnie wycięte i dlatego poszukuję interconnectów które rozjaśniłyby mój system. Oczywiście cena ma znaczenie - max 350zł.

1. Kable głośnikowe są poza wszelkim...., jak żona Cezara ;-)

2. Kable w kolumnach też są jak kryształ - toż to oczywista oczywistość ;-)

A bardziej systemu nie rozjaśnisz, jak DIY z miedzianego solidu 2 x 24 AWG.

Kwadrans roboty ( łącznie z rozgrzaniem lutownicy ) i koszt całości ok. 12 zeta.

Jak znajdziesz lepszy, daj znać na forum, bo inni też szukają w tym kierunku.

A muda44 dobrze pisze - wpływają też inne czynniki, które trzeba wziąć pod uwagę.

... i zamiast IV RP jest PRL II

Poszukaj na rynku wtórnym interkonektu WireWorld Equinox 7 RCA

Jako używany kupisz mieszcząc się w budżecie, a nowy to trzeba by stówkę dołożyć realnie po rabatach.

Kabel wyjątkowy.

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Polecam srebrzone interkonekty Monkyey Cable z serii Concep, korzystamy z nich na salonie.

http://sklep.rms.pl/kabel-2xrca-monkey-cable-mctana0-concept-0-5m

Taki kabel powinien spełnić Twoje oczekiwania

http://sklep.rms.pl/kabel-2xrca-monkey-cable-mcyana0-clarity-0-5m

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Guest bartosz_55239

(Konto usunięte)

Szkoda marnowac kasę na kable. Myslisz ze kabel za 200zł az tak zmieni charakterystykę dzwieku??

Lampa gra świetnym basem i genialną średnicą za to wysokie są delikatnie wycięte i dlatego poszukuję interconnectów które rozjaśniłyby mój system. Oczywiście cena ma znaczenie - max 350zł.

Jesteś pewny że wysokie tłumi Ci IC? Jakbym za to głowy nie dał. Jak to coś ma zawoalowane wysokie to jeśli zastosujesz jakiś srebrny IC wyostrzy Ci on co najwyżej środek.

• 2 weeks later...

Jeśli chodzi o samą górę, to wystarczy Albedo Beginning w ładnym jaskrawym zielonym kolorze. Przy okazji jest nieco szczuplejszy na środku, co dodatkowo podkreśli i uwydatni górny zakres pasma. Najtaniej i najlepiej zrealizuje potrzebę. A górny rejestr jest w nim bardzo dobry - jak to w srebrze nieco dużo konturu a mniej mikro-wybrzmień, ale to niuanse, na które na co dzień nie zwraca się uwagi. Otwartość i blask jest wyjątkowy.

witam

oprócz wzmacniaczy tranzystorowych posiadam kilka konstrukcji lampowych DIY. lubię wybierać takie nietypowe czasami badziewnie wykonane konstrukcje i własnie na taką trafiłem.

Za dużo reklam firm kablarskich. System gra jak gra i kabel nic tutaj nie da a chyba nie chcesz jakiegoś wynalazku podbijajacego (korektora oczywiście w stopniu w jakim może kabel podbic i wytlumic)

Jak chcesz uzyskać odpowiednie brzmienie pozostaje tylko jedna opcja przetestować inny/inne komponenty u siebie i jak znajdziesz odpowiednie brzmienie to wstawić komponent/komponenty w miejsce starego.

Nie ma innej drogi.

Ewentualnie nad akustyka popracować.

chwilowy brak działalności w audio.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.