Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze Technics


pentium4320

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na Allegro możemy znaleźć sporo wzmacniaczy Technics z serii SU-VXXX. Mówię tu o modelach z przełomu lat '80 i '90 produkowanych w klasie AA. Jednak z jakiejś przyczyny większość z nich wisi na allegro czy olx miesiącami z praktycznie zerowym zainteresowaniem. Rzadko kiedy któryś jest kupowany.

 

Sam jestem właścicielem modelu SU-V560, 550W mocy wejściowej, przy 8ohm mp 70W na kanał i zastanawiam się czy coś jest z nimi nie tak, że pomimo atrakcyjnych cen i naprawdę sensownego brzmienia są tak niechętnie kupowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest klasa AA?

 

Sprzężenie klasy A i B. Do niewielkiego wzmocnienia używany jest klasy A później załącza się klasy B gdy zwiększamy głośność. Nazywane są czasem też scalakami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzężenie klasy A i B. Do niewielkiego wzmocnienia używany jest klasy A później załącza się klasy B gdy zwiększamy głośność.

Dawno, dawno temu także miałem zestaw Technics, i były wypuszczane kaseciaki, cd, tunery, wzmacniacze, z logo Class AA, lub News Class A.

Czyli to nie tylko tyczy się wzmacniaczy, jak piszesz, i o ile dobrze pamiętam to logowanie klocków tymi Class-ami, nie ma nic wspólnego z powszechną klasą A wzmacniaczy.

Mój wzmacniacz miał właśnie znaczek Class AA, a i tak pracował w klasie B, cd, kaseciak, także miałem Class AA, jak i tuner.To były firmowe klasy Technics-a . Mogę się mylić.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tylko marketingowy greps firmy.

Pełna zgoda, i na dodatek mocno przereklamowany. -:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno, dawno temu także miałem zestaw Technics, i były wypuszczane kaseciaki, cd, tunery, wzmacniacze, z logo Class AA, lub News Class A.

Czyli to nie tylko tyczy się wzmacniaczy, jak piszesz, i o ile dobrze pamiętam to logowanie klocków tymi Class-ami, nie ma nic wspólnego z powszechną klasą A wzmacniaczy.

Mój wzmacniacz miał właśnie znaczek Class AA, a i tak pracował w klasie B, cd, kaseciak, także miałem Class AA, jak i tuner.To były firmowe klasy Technics-a . Mogę się mylić.Pozdrawiam.

 

Masz rację. Ta klasa jest nazywana AB a nie AA. AA tyczyło się jakiś specjalnych przewodników użytych w urządzeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzężenie klasy A i B. Do niewielkiego wzmocnienia używany jest klasy A później załącza się klasy B gdy zwiększamy głośność.

To o czym piszesz, to jest klasa AB. Wynalazki typu AA, New A czy Super A polegały na tym, że końcówka mocy miała mały prąd spoczynkowy jak klasa AB ale przy dzużych sygnałach tranzystory mocy nigdy nie wyłączały się całkowicie, jak to się dzieje w klasie B. Przykładowo takie rozwiązanie to STK8250:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Ta klasa jest nazywana AB a nie AA. AA tyczyło się jakiś specjalnych przewodników użytych w urządzeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam.-:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłeś wagon tego sprzętu to nieźle wtopiłeś....

 

A ciut bardziej serio, są marki koszerne i niekoszerne....

I nie ważne jak grało, ważne iż nie koszerne i szlus...

 

Pokazać się z takim sprzętem to jak pokazać z żoną poznaną w agencji wiadomej.... Nijak nie wypada

 

 

;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Sam jestem właścicielem modelu SU-V560, 550W mocy wejściowej, przy 8ohm mp 70W na kanał i zastanawiam się czy coś jest z nimi nie tak, że pomimo atrakcyjnych cen i naprawdę sensownego brzmienia są tak niechętnie kupowane.

 

Proponuję posłuchać innych wzmacniaczy po prostu. Technics nie robił nic co by mogło zainteresować średnio ogarniętego miłośnika audio. To badziew najwyższej klasy -plastikowe brzmienie jesli w ogóle to można nazwać brzmieniem . Dlatego nikt tego nie kupuje .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję posłuchać innych wzmacniaczy po prostu. Technics nie robił nic co by mogło zainteresować średnio ogarniętego miłośnika audio. To badziew najwyższej klasy -plastikowe brzmienie jesli w ogóle to można nazwać brzmieniem . Dlatego nikt tego nie kupuje .

 

Tutaj bym się kłócił. Słuchałem wielu różnych wzmacniaczy w życiu, w tym legendarnych Aurex'ów i faktycznie, Technics nie brzmi wyjątkowo. Jednak daleko jestem od określenia jego brzemienia jako plastikowe czy badziewne.

 

Jak kupiłeś wagon tego sprzętu to nieźle wtopiłeś....

 

A ciut bardziej serio, są marki koszerne i niekoszerne....

I nie ważne jak grało, ważne iż nie koszerne i szlus...

 

Pokazać się z takim sprzętem to jak pokazać z żoną poznaną w agencji wiadomej.... Nijak nie wypada

 

 

;P

 

Może nie wagon, ale trochę tego mam =).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bardzo dawno miałem różne sprzęty tej firmy. Niestety nigdy nie było to dobre granie. Wzmacniacze grały sucho, jazgotliwe i bez emocji. Juź wtedy nie były warte zachodu, a dziś to lepiej unikać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Też bardzo dawno miałem różne sprzęty tej firmy. Niestety nigdy nie było to dobre granie. Wzmacniacze grały sucho, jazgotliwe i bez emocji. Juź wtedy nie były warte zachodu, a dziś to lepiej unikać.

 

Co potwierdzają testy technicsa z lat 90tych..tez szału nie było więc cos w tym jest. Jednak ten dzielony wzmacniacz ze wskazówkami wygląda ok tylko co z tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Jest taki jeden wzmacniacz Technicsa który gra bardzo przyzwoicie. Jak cała seria z tamtego czasu z legendarną SE-A1 na czele. Najwyższa integra: SU-V10x. amplificador-technics-su-v10x-120-w-rms-889101-MLB20280149247_042015-F.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj bym się kłócił. Słuchałem wielu różnych wzmacniaczy w życiu, w tym legendarnych Aurex'ów i faktycznie, Technics nie brzmi wyjątkowo. Jednak daleko jestem od określenia jego brzemienia jako plastikowe czy badziewne.

 

 

 

 

Chyba kolega słuchał podobnych jakościowo wzmacniaczy skoro nie było słychać różnicy . Innej mozliwości nie ma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z 20 lat temu kumpel kupił wzmacniacz na wolumenie, model 500 albo 700,dokładnie nie pamiętam.(nowy był

Ale za to doskonale pamiętam reakcje jego dziewczyny.To było coś w

stylu; co tak cienko gra.

Dźwięk był bardzo suchy i sztucznie nienaturalnie ocieplony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej w 1998r kupiłem nowego Technicsa SUA 900MKII.

Pojechałem po Audio Agile ( pamięta ktoś tą firmę ? ) a w sklepie / komisie stał ten nowy Technics bez org pudła i z innym pilotem za 1000zł

Nic innego nie było a winnych sklepach audio powiedziano mi że sprowadzą taki nowy za 2500zł

Kupiłem ,a co mi tam .

I nie było tragedii jak na tamte czasu . Pograł jakiś czas i sprzedałem go za 1000zł

Dzisiaj nadal chodzą w tej kasie i to jest " fenomen " Technicsa ;)

 

Kolega miał wtedy te sprzedawane w kraju ze wskazówkami . Przy 900MKII to było jedne wielkie nieporozumienie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1992r lub 1993r,dawno dlatego nie pamiętam,nabyłem wieżę Eltra choć Technics gościł w prawie każdym domu.Amplik z tego cacka gdzieś leży na strychu :)

 

Na mnie Technics wrażenia nie zrobił.Prędzej Diora :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy wciąć też moim zdaniem pod uwagę jaka była to seria i z jakich lat. Każdy producent miewa lepsze i gorsze okresy. Technics'y wyprodukowane po '93 faktycznie nie brzmiały za dobrze: dokładnie te problemy, które kolega wyżej opisał. Jednak mówiąc konkretnie o serii SU-VXXX (SU-V560, SU-V460 itd) moim zdaniem nie cierpiały na takie problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Technics to lata 80-te. Widać to we wszystkim. Najlepsze wzmacniacze i końcówki. Super deck RS-B100 i nieco gorszy 905, najlepszy w historii komplet napęd + DAC. Potem było tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam lubię technicsa już nie raz to pisałem . Odradzam tylko kupowanie z allegro od firmy AudioWojtek .

albo przed kupnem naprawdę solidnie sprawdzić .

Technicsa albo się lubi albo nienawidzi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Takiego moglbym nawet pokochac :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wygląd ;-)

 

ba o graniu nic nie wspominalem, ale jestem pewien, ze z Altusow wycisnie maxa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i ja chyba su-a700 lub coś w tym stylu.

Powiem tak tragedia. Gralo to tragicznie bez zycia emocji sztucznie sucho plastikowo. Ale to był moj drugi wzmacniacz. Pierwszym byla Diora ktora mi bardziej pasowala dzwoekowo mimo ze szumiala i duze znieksztalcenia miala ale sie spalila.

 

Także raczej firma nie warta zainteresowania. Szczególnie dzisiaj przy tym wyborze jest wiele lepszych uzywanych wzmacniaczy i pewnie nawet tańszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.