Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo do małego pokoju


seguar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

przymierzam się po wakacjach do zakupu kolumn/głośników podstawkowych plus wzmacniacz i odtwarzacz strumieniowy, które chciałbym ustawić w moim niewielkim salonie 14m2. Poniżej zamieszczam poglądowy rzut pokoju. Na zielono zaznaczyłem planowane miejsce usytuowania głośników. Akustycznie pokój psuje komin, który wchodzi do środka z lewej strony (zaznaczony na czarno).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W związku z powyższym proszę o propozycje sprzętu z jakim powinienem się zapoznać. Zaznaczam, że max odległość od ściany w przypadku 30cm głębokości głośnika może wynosić 30cm. Prawa wnęka między szafką rtv a witryną ma jakieś 35 cm szerokości, natomiast lewa ok 60cm.

 

Budżet jaki chcę przeznaczyć na głośniki jest dosyć spory, bo max 8000,-

 

W związku z powyższym, proszę o propozycje zarówno kolumn jak i monitorów, które spełnią wymagania tego niewielkiego salonu.

 

Wstępnie brałem pod uwagę (bez odsłuchów):

- Xavian Perla

- Monitor Audio Silver 6

- Kef R500

- Dynaudio Excite X34

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa seria CX firmy Cambridge. Mozesz spokojnym byc, że zagra to bardzo dobrze. Oczywiscie kwestia głosnikow będzie zalezała od osobistych preferencji. Warto wtedy udac sie do salonu i posłuchac samemu.

Kazdy z nas ma inne preferencje co dobrzmienia i takie rzucanie nazwami i modelami głosników daje tyle, co stwierdzenie, że mojemu sąsiadowi fajnie chodzi się w butach marki XYX.

 

Cambridge CX zbiera swietne recenzje, nie kosztuje majatku. Kolumny do tego sobie dobierzesz pod siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co wymieniłeś słuchałem Xaviana i brzmią bardzo dobrze. Proponuję zwrócić uwagę na polskie Impuls Audio Alize - 3900 zł, które brzmią naprawdę dobrze, ESA Triton 1 - 4200 zł oraz Studio 16 Hertz Canto Grand - 4400 zł lub ich inny model Aurum - 5500 zł. Wszystkie można wypożyczyć bezpośrednio od producentów. KEF R300 odradzam, bo zabije cię basem w pokoju i nic innego tam nie usłyszysz, podobnie może być z Canto Grand, ale i tak warto wypożyczyć. Z w/w polskich stawiałbym na Alize, bo w takim małym pomieszczeniu chyba będą najlepsze. Bass reflex z przodu więc nie trzeba ich tak mocno od ściany odstawiać. Jeżeli produkty zachodnie to zdecydowanie z takim budżetem Proac Studio 118 lub Response D2. Oba modele bass reflex z przodu również mają co u mnie też było kluczowym warunkiem. Warto z taką kaską poszukać Xavian XN 250 podzwonić i popytać w sklepach , bo mogą dać duży rabat lub używkę. Perla fajnie grają ale do XN 250 im brakuje.

 

Jeżeli używkę to mam do sprzedania w stanie ideał Proac 118. Sprzedaję, bo mam większy budżet i chcę kupić inny zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie kwestia głosnikow będzie zalezała od osobistych preferencji. Warto wtedy udac sie do salonu i posłuchac samemu.

Kazdy z nas ma inne preferencje co dobrzmienia i takie rzucanie nazwami i modelami głosników daje tyle, co stwierdzenie, że mojemu sąsiadowi fajnie chodzi się w butach marki XYX.

 

Kolumny do tego sobie dobierzesz pod siebie.

 

Dokładnie tak. Dodałbym tylko, że w salonie zrobiłbym "wstępną selekcję" a wyboru dokonaj wypożyczając kolumny do domu; np. moja propozycja to Harpie model Pastel , z monitorów Impuls Audio model Alize..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

U mnie w pokoju niewiele wiekszym graja Bowers & Wilkins CM6S2, jestem bardzo zadowolony. Kolumny graja i wygladaja swietnie, jesli masz zone, to i ona zaakceptuje ich wyglad ;) Dostepne w 3 kolorach. Sa bardzo tolerancyjne jesli chodzi o ustawienie, potrzebuja duzo czasu na wygrzanie. U mnie dopiero po paru miesiaca chrozwinely w pelni skrzydla. Zbieraja doskonale recenzje i opinie uzytkownikow. Przy doborze wzmacniacza trzeba zwrocic uwage, aby nie gral zbyt ostra gora, szukac raczej czegos cieplego. Oczywiscie polecam najpierw odsluchac, najlepiej we wlasnych czterech scianach.

 

PS. Aha, moje nie sa do sprzedania ;)

 

PS 2. Raczej najpierw wybralbym kolumny a potem elektronike. Ktos tu na forum fajnie napisal, kupowanie elektroniki i szukanie do niej kolumn, to tak jakbys kupil najpierw smycz a potem szukal do niej psa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

aby ustosunkować się do Twoich propozycji, ewentualnie zaproponować inne rozwiązania, potrzebujemy więcej informacji. Przede wszystkim jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie. W podanym przedziale cenowym można wybrać stosunkowo uniwersalne Xavian Perła czy Kef R300, natomiast budżet pozwoli także na zakup takich kolumn jak ATC czy Harbeth.

Czekam na więcej szczegółów, natomiast już teraz serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porownania wielu rozwiązań. Istnieje także możliwość przygotowania, zorganizowania odsłuchów w Twoim pomieszczeniu, gdzie jak zapewne dobrze wiesz, akustyka pomieszczenia odgrywa duża role.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako fan Dynaudio polecam F160, podłogowych bym nie wkładał do pokoju z takim metrażem. Zabraknie im oddechu.F160 ładnie grają i z lampą i z tranzystorem. Najważniejsze jak już wybierzesz posłuchaj ich u siebie przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, dziękuję za tak szybki odzew:)

 

Z tego co piszecie rozumiem że nie ma sensu iść w stronę kolumn podłogowych, nawet niewielkich X34 i R500?

 

Co do słuchanej muzyki, to jest to naprawdę sporo gatunków, ale głównie elektronika, muzyka filmowa, rock, i hip hop. Słucham również szanty i muzykę klasyczną, więc naprawdę potrzebuję głośników dosyć uniwersalnych z dobrą stereofonią i dynamiką.

 

Prosiłbym o informacje jaki dźwięk daje wspomniany wzmacniacz Cambridge CXA80 i jak wygląda sprawa ustawiania monitorów na standach, czy są one jakoś mocowane - mam obawy przed zakupem kolumn podstawkowych z uwagi na małe dziecko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...fakt,że do takiego pokoju ,stawianie na kolumny podstawkowe to dobry kierunek,a Dynaudio F160to jak strzał w dziesiątkę .Z podłogowych to stawiałbym na Sendora A3,albo Tannoy-a Revolution XT6F

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak chyba też nie będę oryginalny jeśli odradzę podłogówki. Jednak proponuję jeszcze odrzucić te głośniki podstawkowe które mają tylny bass refleks ponieważ w tak małym pokoju raczej nie możesz pozwolić sobie na komfort odstawienia ich od ściany przynajmniej 50cm. Ktoś wyżej wspomniał o Harbethach tak to jest dobry pomysł i w tym pokoju wytrzymają nie jedną zamianę sprzętu albo pozostaną na zawsze. Tylko że kupując nowe może zabraknąć Ci na resztę sprzętu. Ale naprawdę warto iść w tym kierunku pod warunkiem że spodoba Ci się Harbethowe granie.

Pozdrawiam, Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o informacje jaki dźwięk daje wspomniany wzmacniacz Cambridge CXA80

 

Jest to dźwięk szczegółowy, nie ma tendencji do rezlawania sie po głosnikach i mulenia. Nie jest oczywiscie tak szybki w swoim przekazie jak sprzęt takiej marki dla przykładu jak Yamaha. Gra bardzo przyjemnie, tworzy dobrą scenę. Przy dobraniu odpowiednich głosników mozna dodatkowo uzyskac efekt brzmienia "pod siebie", gdzie postawimy albo na lepszą górę, albo zdecydujemy się na bardziej mięsisty dół.

 

Słuchałem kilka godzin porównując do wczesniejszych modeli z serii 6xx Cambridge'a. I napisze, że przyłozono się do tego, by nie było w tym graniu typowej angielskiej flegmy.

Sprzęt jest świetnie wykonany i co istotne cena zaskakuje na naprawdę duzy plus.

 

 

* NIE JESTEM SPRZEDAWCĄ PRODUKTÓW FIRMY CAMBRIDGE, ANI INNYCH FIRM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od elektroniki. Za 279E na amazon.de kupisz Simple Audio Roomplayer+. Od razu masz wzmacniacz i strumieniowiec za 1300 zl. Reszta zostanie Ci na kolumny. Normalnie ten Roomplayer kosztuje 2 razy wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od elektroniki. Za 279E na amazon.de kupisz Simple Audio Roomplayer+. Od razu masz wzmacniacz i strumieniowiec za 1300 zl. Reszta zostanie Ci na kolumny. Normalnie ten Roomplayer kosztuje 2 razy wiecej.

 

I gdyby był takim hitem, to nie kosztowałby 279 Euro. To, że kosztuje 2 razy tyle, nie oznacza tego, że jest wart 2 razy tyle.

Wręcz przeciwnie, nawet przy obnizce do 279 E. nadal nikt nie rozdaje go po kosztach. Takie All in One z poprawnym brzmieniem, bez szału. Na marginesie zaskoczony jestem czasami wpisami na AS, bo jak się pokazują ludziska z Yamahą, Pioneer'em czy Technics'em, gdzie elektronika przy tym "g.nie" o nazwie Simple… jest małym dziełem sztuki, do tego porządnie grającym, to widze krzywienie się, narzekanie i pisanie jakie to jest "nie audiofilskie".

 

A 279E to i tak cena ze sporym zarobkiem wszystkich w tym łańcuszku sprzedaży, jak na tak upchaną masówkę, która gra, bo grać musi.

 

Poprawny kawałek AIO, bez szału.

 

Takich "cudów" jak ten Simple…na rynku cała masa. Niektóre kosztuja o wiele, wiele więcej i nadal nie dają żadnej satysfakcji z brzmienia na lata. Równie dobrze, mozna zaproponowac takie AIO w postaci NAD'a, Elipson PlanetMusic Center i setki innych urzadzeń. Dla kogos jednak, kto szuka porządnego zestawu na długie lata propozycja tych pchełek jest delikatnym "fo pa".

 

Od kiedy to sprzęt za 279E "wszystkomający" jest taki audiofilski? Tak tylko pytam z ciekawości, bo podobno w tej cenie nie mozna nawet dobrego kabla zasilającego kupić, który ma tak zbawienny wpływ na brzmienie, że czujemy się jakby sam Knopfler przebywał w naszym domu.

 

tak pytam z ciekawości, skoro zwykły drut z miedzi za c.a. 300E którym płynie tylko i aż prąd nie jest "dobry"…to jak takie "coś" mozna oferowac za takie pieniądze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio testuje taki streamer/DAC postawiony na Raspberry Pi za 500 zl. Jestem bardzo zaskoczony jakoscia dzwieku :) Taki zestaw w oparciu o DAC burrbrowna sprawuje sie nadspodziewanie dobrze - I ja nie widze roznic pomiedzy tym a PC z daphile z dzwiekiem przepuszczonym przez jakis budzetowy DAC (taki za ok 700 - 1000zl).

Oczywiscie dodam dla scislosci: PC to zwykly PC - plyta ASUSA z karta zintegrowana z wyjsciem optycznym.

Nie wspomne juz o oszczednosciach energii - jesli ktos jest pro ekologiczny :) - z PC srednio to ok 100W a taki mini komputerek je do 5W. :)

A reszte kapuchy mona wpakowac w fajny amp I glosniki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znow krytyk-teoretyk. Jakie to żałosne.

 

Słuchałem tego dziadostwa będąc we Frankfurcie. U 17 latka w pokoju, który nie ma zacięcia audiofilskiego, ani nie jest melomanem. Jesli uważasz, że sprzęt ten jest godny polecenia jako produkt "na lata", do pokoju 3,5 x 4,2 to szacunek, ja nie mam nic więcej do dodania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jak o glosnikach rozmawiamy to moze wez pod uwage Tannoy Precision 6.2 - takowe mam I zadawalaja mnie w duzym stopniu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio testuje taki streamer/DAC postawiony na Raspberry Pi za 500 zl.

Streamer i DAC - pełna zgoda! Tam porządny wzmacniacz da odpowiednie wzmocnienie dźwięku. Tylko nie proponowany Simple…bo wbudowany AMP w tą zabaweczkę jest…śmieszny.

Proponuję poczytać to:

Zakłócenia na wejściu RCA: THD+N: 0.01% przy poziomie -10dBV - smiech na sali!

Wzmacniacz Zakłócenia: THD+N: 0.02% przy 1W.

Teraz mam pytanie, jakiej jakości sa pozostałe komponenty? A podobno kable zasilające muszą też kosztowac swoje.

 

Idiotyzm goni idiotyzm.

 

To teraz jak to pogodzić z tym, że padają twierdzenia jakoby dzielone klocki dla przykładu Pioneer'a za c.a. 3000 grac dobrze nie mogą!*

 

 

Ten cały simple to propozycja dla ludzi szukających wygody, bez zaangazowania większego w jakość odtwarzanej muzyki, w jej detaliczność. Taki sobie wszystkomajacy grajek bogaty w funkcje sieciowe. Fajny do małych pomieszczeń dla ludzi, dla których muzyka bez względu na swoje źródło i ich jakość (FLAC czy MP3) ma po prostu miło brzmieć. Bez muzycznych rewelacji czy sonicznych achów i ochów.

A Kolega pytał o głosniki za 8000! Trzeba być oderwanym od rzeczywistości, by do głosników za 8K proponowac Simple'a!

 

"Budżet jaki chcę przeznaczyć na głośniki jest dosyć spory, bo max 8000,-"

 

 

* Nie, nie mam Pioneera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kolega potrzebuje do tego integry to w dobrej cenie można mieć używki Hegel H-80, H - 100 bez DAC lub Roksan Caspian M1 NG, Batllab Epoca 3 które bez problemu napędzą większość monitorów. Zdecydowanie do tego pomieszczenia szukałbym monitorów z wylotem basu z przodu. Dodam jeszcze, że takie monitory Impuls Audio Alize pokój 14m2 wypełnią pełnym, pięknym dźwiękiem. Podpinałem je z Hegel H - 100 i był ogień. Monitory lekko brzmią, mają pełny szybki bass i świetny środek. Proponuję poczytać:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

autor tej recenzji nic nie przesadził.

 

Jeżeli coś innego to warte uwagi są RLS Calisto IV, które mają swoją sporą rzeszę wyznawców w tym kraju:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

To teraz jak to pogodzić z tym, że padają twierdzenia jakoby dzielone klocki dla przykładu Pioneer'a za c.a. 3000 grac dobrze nie mogą!*

 

Masz złe dane. Według forumowych znafców poniżej 6 tysięcy klocki dobrze grac nie moga :) Cholercia mi zabrakło 800zł i CD by mi grał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to jest - same liczby nie graja :)

Simple to jest na pewno dobre rozwiazanie dla budzetowego systemu w malych pokojach odsluchowych gdzie zalezy komus na oszczedzaniu wolnej przestrzeni I na nieskomplikowanej obsludze.

Mozna zamiast tego wybrac np Monitor Audio Airplay A100 ale podejrzewam ze jakosc bedzie podobna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz złe dane. Według forumowych znafców poniżej 6 tysięcy klocki dobrze grac nie moga :) Cholercia mi zabrakło 800zł i CD by mi grał...

 

Zgadza się, a kable zasilające poniżej 2K.

Idiotyzmy gonią idiotyzmy. W jednym wątku wciska się ludziom, że sprzęt za 3K, dzielony, znanej i cenionej firmy NIE MOZA GRAC DOBRZE, bo nie i już. Nie, bo jest "nie takiej firmy", a zresztą ta firma się skończyła w latach 80 itd.

W innym temacie wciska się pudełeczko warte w produkcji jakieś 80-100Euro jako sprzęt do napędzania zestawu głosnikowego za 8K!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Nie, bo jest "nie takiej firmy", a zresztą ta firma się skończyła w latach 80 itd.

 

Firmy jak Pioneer czy Yamaha z taką tradycją (yamaha z 125 letnią ) i nie są audiofilskie? Komus słoneczko przygrzało...Kable sieciowe za 2 tysiące? Grac raczej nie będą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to jest - same liczby nie graja :)

Simple to jest na pewno dobre rozwiazanie dla budzetowego systemu w malych pokojach odsluchowych gdzie zalezy komus na oszczedzaniu wolnej przestrzeni I na nieskomplikowanej obsludze.

Mozna zamiast tego wybrac np Monitor Audio Airplay A100 ale podejrzewam ze jakosc bedzie podobna...

 

doskonale ujęte "dobre rozwiazanie dla budzetowego systemu w malych pokojach", a nie dla osoby, która w swym zamyśle kieruje sie wydatkiem na poziomie 8K za zestaw głosników.

 

Powagi, bo napis "branża" zobowiązuje. Strach się bać z całym szacunkiem, gdy ktoś bez wiedzy za to z portfelem pieniędzy trafi na takiego "guru" i dokona takiego połączenia jak Simple z zestawem głosników za 8K.

Opad rąk i nie jest to ad personam atak, tylko trzeba umieć proponowac z głową, bo takie propozycje to wyrzucanie kasy w błoto.

 

Firmy jak Pioneer czy Yamaha z taką tradycją (yamaha z 125 letnią ) i nie są audiofilskie? Komus słoneczko przygrzało...Kable sieciowe za 2 tysiące? Grac raczej nie będą

 

No widzisz. Yamaha uznana firma, mająca bogate doświadczenie, robiąca naprawdę doskonałe produkty…ale dla rodzimych znawców "to nie gra". dlaczego nie…sam tego nie wiem. Słuchałem 3 zestawów łączonych Yamahy, mn. ostatnie "klocki" z seri 2100. Gra to naprawdę świetnie. Oczywiscie w duchu brzmienia Yamahy. Detalicznie, szybko, z rozmachem. Jak ktos tak lubi, to trafia na klasowy produkt, swietnie wykonany i do tego brzmiący.

 

Wolałbym wydac 3K na Yamahę i głosniki za 8K, niz zamiast najtańszej Yamahy postawic tego Simple.

Ale to kwestia wyboru. Ja słuchałem tego simple'a z monitorkami do niego odpowiednimi…Peachtree Audio.

I brzmiało to i grało, bo grac musiało. Całkiem szybko, całkiem miło, całkiem niezobowiązująco.

Taki budżetowy system, bez polotu i zacięcia w delektowaniu się muzyką. I to się kłóci z wydaniem 8K na głosniki!

 

Środek tego Simple'a znajdziemy konstrukcyjnie mniej więcej w 90% urządzeń dostępnych na półkach marketów, a zwanych potocznie "wieża muzyczna". W cenie 2000-2500 konstrukcyjnie będzie to temu odpowiadało. Brzmieniowo też podobnie i nie da sie tutaj żadnymi czarami, ani Voodoo audio zakleciami tego zmienić. I teraz proponuje taki sprzęt zestawic z głosnikami za 8K!

 

Takich jak Simple urządzeń plastikowych na rynku na tony, Sonos dostepny od tak długiego czasu, Denon z nowymi konstrukcjami umożliwiającymi budowanie bezprzewodowego, strefowego systemu audio. Nikt jednak nie proponuje zestawianie tego z głosnikami za 8K.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Takich jak Simple urządzeń plastikowych na rynku na tony, Sonos dostepny od tak długiego czasu, Denon z nowymi konstrukcjami umożliwiającymi budowanie bezprzewodowego, strefowego systemu audio. Nikt jednak nie proponuje zestawianie tego z głosnikami za 8K.

 

Wiadomo głosniki najbardziej modelują brzmienie ale chyba trzeba je czym napędzic, wysterowac? Takim pudełkiem all in one?? Przypomina to sytuację jak wchodziło kino domowe. Tak samo normalne stereo było odsuwane na rzecz plastikowego badziewia. Dziś liczy sie PC audio i zestaw all in one za 1000zł lepszy niz dzielone zestawy...ciekawy wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz złe dane. Według forumowych znafców poniżej 6 tysięcy klocki dobrze grac nie moga :)

Najpierw siejesz niepotrzebny zamęt z padającymi transportami a teraz z tymi 6000zł

Po co ?

Jakie masz doświadczenie ze wzmacniaczami poniżej 10 000zł tak żebyś miał do porównania te poniżej 6000zł ?

 

Z tego co piszecie rozumiem że nie ma sensu iść w stronę kolumn podłogowych, nawet niewielkich X34 i R500?

Wybierając kolumny do tak małego pomieszczenia podstawowym kryterium wyboru będzie jak możemy w tym niewielkim metrażu ustawić kolumny i które tak ustawione zagrają poprawnie .

I tu jest przewaga głośnika coaxialnego jakim jest w R300 i LS50 Kefa . Nie dość że są bardziej tolerancyjne na byle jakie ustawienie od większości kolumn to do tego kolumny te można słuchać z bardzo bliska zachowując spójność co jest ważne w takich małych pomieszczeniach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Najpierw siejesz niepotrzebny zamęt z padającymi transportami a teraz z tymi 6000zł

 

Nie zamęt tylko zwróciłem uwagę na padające lasery o czym nikt tu nie wspominał.Do starych CD playerów lasery padają często a wręcz po wymianie i sciągnięciu z różnych sklepów potrafią na starcie byc niesprawne. Tak twierdzą uzytkownicy jak i serwis z którym rozmawiałem. Nie będę się do Ciebie przyczepiał ale sprzedajesz stare sprzęty więc bezstronny nie jestes. Ja nie sprzedaje ani starych ani nowych sprzętów.

Co do tych 6 tysięcy to było kpiarstwo oczywiscie. Wpadają z hi endu i wygłaszają swoje mądrosci. Ja mam wzmacniacz ponizej 3 tysięcy i mi gra:) jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.