Skocz do zawartości
IGNORED

Stereo do małego pokoju


seguar

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zapomniałem jeszcze dodać, że zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku przy cichych odsłuchach.

To tu już jest pytanie o wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zapomniałem jeszcze dodać, że zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku przy cichych odsłuchach.

 

Wzmacniacz. Tutaj właśnie moze Ci się spodobać CXA Cambridge'a. Ale dokonać odsłuchu musisz sam. Nikt tego za Ciebie nie zrobi lepiej.

Na listę wpisałbym też bardzo fajny AMP Peachtree Audio, tym bardziej, że mozna uzyskac na niego dobrą cenę.

Osobiście przeszedłem od 65 po Grand X1. Teraz jest rewelacyjna cena za Nova125 w pewnym sklepie (polecam ich sklep w Łodzi, bo ekipa Łódzka jest naprawdę komunikatywna i bardzo pomocna w kazdym przypadku). Cena jest obnizona o 1/2…więc ja bym atakował ten sprzęt.

Gra to bardzo dojrzale, jest to granie bliskie brzmieniowo temu, co słyszymy w modelach średniej półki ARCAM'a. Spokojnie warte jest wydania tych 3K z haczykiem. Bezapelacyjna na dzien dzisiejszy okazja zakupowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyzej wymienionych miałem okazje popsłuchac Xavian Perla .

 

Kolumny grajace bardziej po cieplejszej stronie słońca ;) basref przód ,warto zobaczyc posłuchac.....a potem wzmacniacz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamęt tylko zwróciłem uwagę na padające lasery o czym nikt tu nie wspominał.

Wspomina a najczęściej ci co dają taki sprzęt do pana Kazia z garażu .

.Do starych CD playerów lasery padają często a wręcz po wymianie i sciągnięciu z różnych sklepów potrafią na starcie byc niesprawne.

Jeżeli chodzi o nowe lasery / tanie ch. zamienniki to się zgadzam Przykładem jest KSS-213C .

Ale jak się kupi oryginał i założy go ktoś kto się zna to problemu już nie będzie .

Nie będę się do Ciebie przyczepiał ale sprzedajesz stare sprzęty więc bezstronny nie jestes. Ja nie sprzedaje ani starych ani nowych sprzętów.

A kto niedawno miał AA z padającym laserem ?

Gdzie on jest ?

A Pioneer PD 10 tez z szwankującym laserem gdzie się podział ?

 

Czasem sprzedaję swój sprzęt a jeżeli chodzi o odtwarzacze to średnio wyjdzie tak ze sztukę na rok .

No , faktycznie nie mogę być bezstronny ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś innego to warte uwagi są RLS Calisto IV, które mają swoją sporą rzeszę wyznawców w tym kraju:)

 

Callisto 4 hmmm, jak by cię było stać na napędzenie ich to by był hi-end jak niektórzy mówią. Idealne do małych pomieszczeń. ATC SCM 7/11 toże. Jedne i drugie nie łatwe do napędzenia. Maluchy można by spróbować Roxanem Kandy, Baltlabem Epoką 3 albo cóś z Atolla - pikna francuska elektronika. Ls50 Kifa i Nad z muda-modem pewnie też byłby super. Tanoy też, tylko znam duże a nie wiem. Pylon Topaz Mini znajomy chwali ale nie uniwersalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ciągłe zmiany ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdyby był takim hitem, to nie kosztowałby 279 Euro. To, że kosztuje 2 razy tyle, nie oznacza tego, że jest wart 2 razy tyle.

Wręcz przeciwnie, nawet przy obnizce do 279 E. nadal nikt nie rozdaje go po kosztach. Takie All in One z poprawnym brzmieniem, bez szału. Na marginesie zaskoczony jestem czasami wpisami na AS, bo jak się pokazują ludziska z Yamahą, Pioneer'em czy Technics'em, gdzie elektronika przy tym "g.nie" o nazwie Simple… jest małym dziełem sztuki, do tego porządnie grającym, to widze krzywienie się, narzekanie i pisanie jakie to jest "nie audiofilskie".

 

A 279E to i tak cena ze sporym zarobkiem wszystkich w tym łańcuszku sprzedaży, jak na tak upchaną masówkę, która gra, bo grać musi.

 

Poprawny kawałek AIO, bez szału.

 

Takich "cudów" jak ten Simple…na rynku cała masa. Niektóre kosztuja o wiele, wiele więcej i nadal nie dają żadnej satysfakcji z brzmienia na lata. Równie dobrze, mozna zaproponowac takie AIO w postaci NAD'a, Elipson PlanetMusic Center i setki innych urzadzeń. Dla kogos jednak, kto szuka porządnego zestawu na długie lata propozycja tych pchełek jest delikatnym "fo pa".

 

Od kiedy to sprzęt za 279E "wszystkomający" jest taki audiofilski? Tak tylko pytam z ciekawości, bo podobno w tej cenie nie mozna nawet dobrego kabla zasilającego kupić, który ma tak zbawienny wpływ na brzmienie, że czujemy się jakby sam Knopfler przebywał w naszym domu.

 

tak pytam z ciekawości, skoro zwykły drut z miedzi za c.a. 300E którym płynie tylko i aż prąd nie jest "dobry"…to jak takie "coś" mozna oferowac za takie pieniądze?

 

Roomplayer+ jest wyprzedawany. Dlatego kosztuje 279E. Normalnie był droższy.

Za 1300 zł dostajemy wzmacniacz + strumieniowiec. Za 1300 zł nie dostaniemy takiego strumieniowca - choćby dla niego warto go kupić. Wzmacniacz mamy jakby gratis. Wzmacniacz jest w klasie D oparty na IcePower. A DAC na wolfson wm8741

Oczywiście nie jest to szczyt możliwości brzmieniowych ale patrząc na cenę i funkcjonalność to jest to mistrzostwo świata.

Autor wątku nic nie pisał o kwocie jaką przeznaczy na elektronikę. Za 1300 zł można zaryzykować.

Mam takiego Roomplayera w salonie, gra z monitorami AE Aegis. Całkiem przyjemne granie. A jakie wygodne sterowanie ... Przesłuchałem wiele sprzętów w życiu i ten Roomplayer nie odbiega od przeciętnej. Żeby było lepiej trzeba dać kilkukrotnie więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Callisto 4 hmmm, jak by cię było stać na napędzenie ich to by był hi-end jak niektórzy mówią. Idealne do małych pomieszczeń. ATC SCM 7/11 toże. Jedne i drugie nie łatwe do napędzenia. Maluchy można by spróbować Roxanem Kandy, Baltlabem Epoką 3 albo cóś z Atolla - pikna francuska elektronika.

Potwierdzam, że Atoll bez problemu napędzi (niełatwe) kolumny RLS Callisto IV i ATC SCM 7. Sprawdzałem w salonie i u siebie z Atoll IN100-SE.

Do małych pomieszczeń RLS Callisto IV i ATC SCM 7 to bardzo dobre propozycje, z dokładnością do tego, że Callisto mają bass reflex z tyłu, więc muszą być odpowiednio odsunięte od ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Roomplayer+ jest wyprzedawany. Dlatego kosztuje 279E. Normalnie był droższy.

Za 1300 zł dostajemy wzmacniacz + strumieniowiec. Za 1300 zł nie dostaniemy takiego strumieniowca - choćby dla niego warto go kupić. Wzmacniacz mamy jakby gratis. Wzmacniacz jest w klasie D oparty na IcePower. A DAC na wolfson wm8741

Oczywiście nie jest to szczyt możliwości brzmieniowych ale patrząc na cenę i funkcjonalność to jest to mistrzostwo świata.

Autor wątku nic nie pisał o kwocie jaką przeznaczy na elektronikę. Za 1300 zł można zaryzykować.

Mam takiego Roomplayera w salonie, gra z monitorami AE Aegis. Całkiem przyjemne granie. A jakie wygodne sterowanie ... Przesłuchałem wiele sprzętów w życiu i ten Roomplayer nie odbiega od przeciętnej. Żeby było lepiej trzeba dać kilkukrotnie więcej.

 

Kolego Piopio w pełni bym sie zgodził z Tobą gdyby nie jeden mały szczegół. Autor tematu podał kwotę jaka chce przeznaczyć na głośniki.

Z całym szacunkiem, ale chyba nie proponujesz do głośników za 8K tego Simply?

Wszystko można przełknąć, ale nie takie propozycje. Oczywiscie przyjmę, ze nie zauważyłeś w pytaniu autora tego zdania, gdzie pada konkretna kwota.

 

W tym konkretnym przypadku, gdzie głośniki oscylują w granicach 8K ten Simply jest propozycja chybioną.

Co oczywiscie nie umniejsza jego zalet jako takich. Dobry produkt, dobre brzmienie. W tej kwocie idealny dla niezaangażowanego odbiorcy nie poszukującego na bardzo dobrym poziomie detalicznosci, przestrzeni i co najważniejsze dynamiki. Tego sie z tego nie uzyska, tak jak na poziomie dobrych klocków z przedziału 3000-4000 złotych. A tylko taki zestaw ma dopiero sens przy łączeniu z głośnikami za 8K.

 

Miałem styczność z tym Simply i gdybym miał przed sobą nabywcę lubiącego minimalizm obsługi, różnorodność źródeł dźwięku kosztem pewnej jakości brzmienia, do tego stawiał by warunek - niska cena, to strzał w dziesiątke! Jakieś do tego monitorki odsłuchowe na poziomie 2000-3000 tysięcy i będzie to szczyt marzeń takiego melomana. To ustrojstwo jest kierowane dla ludzi lubiących muzykę jako taką, nie osób siadających w zaciszu domowym, rysujących swoje pomieszczenie co do centymetra i szukających najlepszego ułożenia pod najlepsze możliwe dla siebie brzmienie.

Simply jako urządzenie kierowane jest do innego odbiorcy, zakrzywianie tego faktu nic nie daje, to sprzęt na poziomie wieżyczek z marketu oscylujących jak pisałem w przedziale do 3000.

 

Ale tutaj padają inne kwoty i inne oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny AMP Peachtree Audio, tym bardziej, że mozna uzyskac na niego dobrą cenę

Co ty polecasz?

Skucha jakich mało.

Twoje inne propozycje to tzw. kupowanie przez cenę. Nie tędy droga. To jest zasadzka dla mało zorientowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty polecasz?

Skucha jakich mało.

Twoje inne propozycje to tzw. kupowanie przez cenę. Nie tędy droga. To jest zasadzka dla mało zorientowanych.

 

 

Podtrzymuje swoje zdanie, w tej cenie AMP P.A. nova125 tak, jest dobra okazja. I napisałem wyraźnie dając do zrozumienia, ze jest to zakup okazji cenowej z przyzwoitym brzmieniem. Nie wciągałem nikogo w kwieciste opisy cudów, porównałem ten produkt nawet do konkretnej polki cenowej innego producenta.

Zgadzam sie tez z Tobą, ze gdyby trzeba było zapłacić za PA pełna cenę, nigdy nie powinna paść propozycja zakupowa jako okazja. Ale jest to okazja bez 2 zdań.

Nie wiem, czy Twoja opinia oparta jest po odsluchach czy dla zasady. Ja przeszedłem każdy kolejny model PA i uważam, ze spokojnie produkty te nie maja sie czego wstydzić pod względem brzmienia. Pamiętając oczywiscie cały czas, ze zakup konkretnych modeli warto dokonać w okresie sporej obniżki ceny.

 

Natomiast nie napiszesz mi chyba, ze seria CX Cambridge'a jest skuchą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Koledzy czy miał ktoś styczność z B&W PM1? Czy na 14m2 będą pasowały? Jak z nimi może zgrać się Cambridge CXA80?

Fajne kolumny, ale mz. ciekawsza oferta sa cm6s2. Tansze, mniej wymagajace wzgledem elektroniki i w subiektywnym odczuciu lepsze brzmieniowo. Polaczenia z Cambridge nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sam mam pokój takiej wielkości i znam problemy z tego wynikające. Przekonałem się na przykład że ważniejsze jest odsunięcie słuchacza od tylnej ściany niż głośników od ściany przedniej.

Piszę przede wszystkim o monitorach.

Drugą bardzo istotną rzeczą jest spasowanie ze sobą wszystkich elementów. Miałem Coplanda zestawionego z Regami RS1 i było bardzo fajnie, do czasu podłączenia ProAc Response 1sc :-). To była magia.

Regi sprzedałem ale zamiast ProAc trafiłem monitory Akustyka CCM w idealnym stanie za uczciwe pieniądze. I co z tego wynikło. Po paru dniach stwierdziłem że podoba mi się mniej niż z Regami i już miałem je wystawić do sprzedania. Na moje nieszczęście ;-) podłączyłem do nich inny wzmacniacz ( niestety dużo droższy ) i przekonałem się jakie mam dobre monitory.

Moja konkluzja jest taka że musisz od razu dobierać elektronikę z głośnikami i czasami tańszy element zagra lepiej jak droższy.

 

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moon 240i, Klipsch Heresy III, Mini PC, M2Tech HiFace Evo + Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 miejscu bym polecał yaqin mc-100B. Mam, słucham, polecam, nie sprzedaje nikomu. Za ten sprzęt wołają coraz więcej, ostatnio używka za 3,5kzł, troche wczesniej 2,5-3kzł na allegro. A kiedyś widziałem używki za 1,6kzł -brałbym każdą ilość. Swojego kupiłem 2 lata temu za 3,1kzł po porządnym tuningu z porządnymi lampami. Do tego jak najlepsze monitory na dobrych podstawkach zasypanych piachem i dac za ok 1,5kzł. Do 15m2 tylko monitory, yanek z nimi dobrze radzi.

Kable są na drugim miejscu, bo to co podłączałem dawało marginalną różnicę. I koniecznie pliki dobrej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez bym polecił RLS Callisto a za oszczedzony hajs kupił najlepszy wzmak lampowy na jaki Cię bedzie stać - za 5-6k mozna juz poszaleć

Możesz też spróbować małych podłogówek tzw zapałek - ja mam w tym metrażu PMC Gb1i i jest bardzo dobrze dodatkowym autetm jest linia transmisyjna z wylotem z przodu wiec mogą stać dośc blisko ściany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pokój 18m2 i nic w nim nie mam małego :) a gra wspaniale . Poszukaj wątku o dużych kolumnach do małych pomieszczeń, daje do myślenia,.

 

Mój pokój może nie mały, może nie gigant. 22m2 napędzane Jade7. A te spięte poprzez bi-wiring do zestawu Arcama z serii 49.

Jak widac to potwierdza Twoje słowa. W moim pokoju odsłuchowym stało kilkanaście róznych zestawów. Tańszych od Jade 7 i droższych od Jade 7.

Ale żadne nie wniosły tego, czego szukałem. Kiedy kupowałem je, sprzedawca przekonywał "to nie gra dobrze". Kiedy został zaproszony do mnie do domu, po odsłuchach powiedział, że nigdy nie słyszął by te głosniki grały tak dobrze, tak barwnie, z takim zaangazowaniem słuchacza.

Aby nie było, że chciał "dobrze", kilka osób od wielu lat osłuchanych z róznymi zestawami głosników po odsłuchu u mnie stwierdzało "to nie moga grać "jade 7".

Miały być za duże do pokoju, za mułowate, za mało barwne. Wyszło zgoła inaczej, przeciwieństwo wszystkich opinii. I tak zostały u mnie.

Dlatego warto pokombinowac u siebie z roznymi zestawami i wybrac pod siebie, nie sugerowac się w 100% opiniami innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem, że takie Dynaudio Excite X34 warto sprawdzić na 14m?

 

Oczywiście, że warto spróbować. To jest ten wątek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

To rozumiem, że takie Dynaudio Excite X34 warto sprawdzić na 14m?

 

Jeżeli możesz pozwolić sobie tylko na 30 cm odstawienie od ściany to może być mało nawet na nie wielkie Dynaudio .

Ale już przy odstawieniu na 60 cm można próbować wstawić wiele kolumn wolnostojących .

Moje pomieszczenie jest niemal identyczne , a grają znakomicie trójdrożne Chario , odstawione 90 cm od ściany w rozstawie 250 cm od wewnętrznych ścianek kolumn .

 

Mniej więcej w takim ustawieniu jak poniżej .

 

http://www.hifi.pl/porady/ogolne/ustawap.php

 

Świetnie kreowana scena dżwiękowa , zero problemów z podstawą basową .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Do pokoju 14 m posluchaj usher s520 z mocnym wzmcniaczem , sa niedrogie, zostaloby jeszcze kasy na lepszy wzmacniacz.

Jesli jednak sluchasz hip hop , rock to focus 160 z silnym wzmakiem moze byc lepszy dla ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio chciałem kupić R300. Pięknie grały Patricie Barber ale do cieższego rocka i metalu zupełnie się nie nadają.

 

Ja już je prawie kupowałem. 3 razy robiłem odsłuchy. W ostatniej chwili sprzedawca przytargał Magnat Quantum 1003 s.

No i sprawa się rypła. Kef R 300 przy Magnatach brzmiały jakby kocem przykryte.

Jeśli będziesz miał okazję to proponuję posłuchać bo wymiatają nieziemsko.(tylko koniecznie 1003 s a nie 1003).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja już je prawie kupowałem. 3 razy robiłem odsłuchy. W ostatniej chwili sprzedawca przytargał Magnat Quantum 1003 s.

No i sprawa się rypła. Kef R 300 przy Magnatach brzmiały jakby kocem przykryte.

Jeśli będziesz miał okazję to proponuję posłuchać bo wymiatają nieziemsko.(tylko koniecznie 1003 s a nie 1003).

To kompletnie nieuczciwe co napisales. R300 to swietne kolumny ale wszystko zalezy do jakiego wzmacniacza je podlaczysz. I ten sam wzmacniacz bedzie swietnym dopelnieniem jednych i kompletnie nie zagra z drugimi. Tak jak ktos juz powyzej wspomnial - dobrac nalezy wszystkie elementy a nie tylko ekscytowac sie jednym elementem toru.

Pozniej jeszcze dochodza preferencje sluchajacego.

Kilka propozycji padlo - nic tylko organizowac odsluchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.