Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki SUB do Monitor Audio BX6, BX2. BX central


szakaldg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam obecnie Set Monitor Audio Bx6, bx2, Bx Central do tego amplituner Onkoy TX-SR 805. Chce dokupić używany sub do kina domowego do kwoty 1000zł. Ma tylko służyć do filmów i grania. Pokój mam 21m2. Obecnie posiadam jakiś sub z magnata nawet nie mam na nim modelu:-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może minimalnie zwiększ budżet i pomyśl o dedykowanym subwooferze Monitor Audio BXW10. W sprawie ceny dla forumowicza pisz do mnie na priv.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie ciężko o coś lepszego niż Polk Audio PSW110

http://sklep.rms.pl/polk-audio-psw110-psw-110-subwoofer-aktywny

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem zwolennikiem kupowania na szybko i na teraz bo mam tylko tyle środków finansowych...

Nie lepiej dozbierać i kupić sub ,który dużo wniesie w kinie i z którego będziesz naprawdę zadowolony? Nawet za cenę oczekiwania kilka miesięcy lub na raty... Wg mnie nawet raty w takim przypadku są lepszym rozwiązaniem niż zakup byle czego bo nie mamy na więcej teraz. Ale to tylko moja opinia.

Tym bardziej, że posiadasz "jakiś" sub i ponownie szukasz "jakiegoś" suba? A w kwocie w której się poruszasz to ponownie zakupisz "jakiegoś" suba. Wydasz kasę i będziesz w pkt wyjscia bez banana na buzi. :) Chyba nie o to w tym chodzi.

Subwoofer to w końcu najważniejszy pkt naszego dźwięku w kinie. Bo to jego odpowiednie działanie powoduje uczucie strachu lub przerażenia, szybszego bicia serca i ogólnie dodaje mnóstwo dramaturgii podczas seansu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moja propozycja jako dobry sub to Klipsch R-10SW, zmieścisz się w cenie. Dobrze schodzący bas z dobrym uderzeniem.

Szkoda że nie potrafisz powiedzieć jakiego Magnata masz, gdyż z tańszych subów polecił bym Ci właśnie Sub 302. Jeśli masz tego. Określ proszę czego Ci brakuje?

 

Pozostaje do dyspozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest Sub 302, jest to jakiś stary model niski model magnata. Choć nie powiem myślałem nad Sub 302a. Czego mi brakuje niskiego zejścia, mój obecny trochę się gubi czasami, zero dudnienia bo mnie nosi jak takie coś słyszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh czemu zawsze jest temat chce sub do tys ?? sub w takiej cenie to takie glosniejsze buczace pierdzenie i nic poza tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zatem ucelować w tego Magnata, to dobry subwoofer w "niskiej" cenie. Ma on nisko schodzący bas,a i w 21 metrach nie będzie dudniał.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze stałem i konsekwentnie stoję na stanowisku, że cały zestaw głośników powinien być od tego samego producenta i z tej samej serii. Na pytanie będące tematem tego wątku odpowiedź może być więc tylko jedna: BXW-10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze stałem i konsekwentnie stoję na stanowisku, że cały zestaw głośników powinien być od tego samego producenta i z tej samej serii. Na pytanie będące tematem tego wątku odpowiedź może być więc tylko jedna: BXW-10.

Co do głośników 5.0 to można tak przyjąć...ale co do suba to wybranie z tej samej serii może mieć tylko walory estetyczne....bo brzmieniowo to żaden wymóg...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzmieniowo to żaden wymóg...

 

Teza mocno dyskusyjna. Moim zdaniem to nie tylko kwestia estetyki. Brzmieniowa również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat co ma brzmienie tej samej serii głośników 5.0 do brzmienia suba...?

W przypadku głośników 5.0 to ma to jakieś uzasadnienie bo mają ten sam "charakter" brzmienia i zakres przenoszonych częstotliwości jest b.duży i wszystkie głośniki pracują w tym zakresie... w przypadku suba zakres przenoszonych częstotliwości jest b.malutki, pracuje on w zupełnie innym zakresie hz niż zestaw 5.0 ... i w subie liczy się niskie zejście ( np.już nie słyszalne ale odczuwane w nogawkach i w drganiu powietrza) i jego szybkość... i w większości przypadków suby z innej stajni

( np.paradigm, rel, velodyne, monolith) to potwory o niesamowitym brzmieniu do których innym bardzooooooo daleko....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na amplitunerze ustawione odcięcie LFE na 80 Hz. Głośniki zadeklarowane jako Large, a więc niosą całe pasmo od 42 Hz. Ale ustawiłem również tak, że wszystko poniżej wyżej wymienionej częstotliwości odcięcia trafia również na subwoofer. Czyli w paśmie 42 - 80 Hz pracują zarówno subwoofer jak i głośniki główne. I się wzajemnie doskonale uzupełniają. Nie wiem czy subwoofer "z innej stajni" byłby w stanie to zapewnić. W kinie domowym być może to nie jest istotne. W wielokanałowej muzyce - jak najbardziej tak. Zawsze mi chodzi po głowie powiedzenie, że jeśli coś jest do wszystkiego (subwoofer od producenta, specjalizującego się tylko w tym) - to jest do niczego.

 

Zresztą o co my się tu spieramy? Tak lubię i tak mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze stałem i konsekwentnie stoję na stanowisku, że cały zestaw głośników powinien być od tego samego producenta i z tej samej serii. Na pytanie będące tematem tego wątku odpowiedź może być więc tylko jedna: BXW-10.

 

sory, ( bez spierania sie :) ale co do suba to jest tylko Twoja teoria i to zle trafiona. Suba niejednokrotnie trzeba sobie dobrac do pomieszczenia, podlogi i wlasnych upodoban i to , ze ktos ma 5.0 jednego producenta to wcale nie znaczy, ze i suba tez musi miec. Chocby np. jest pare takich marek subow co nie robi kolumn, tylko same suby he? W sumie do innych glosnikow tez moze sie to tyczyc. Jak ma centralke z bx to jak zamieni ja na silver to co Twoim zdaniem bedzie gorzej ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat.....Nie spieramy się ;) tylko wymieniamy nasze poglądy...

Wracając do powiedzenia ,które chodzi Ci zawsze po głowie to troszkę je zinterpretowałeś pod Swoją teorię :) .... i wg tego "Twojego" powiedzenia i jego interpretacji takie stajnie jak rel czy velodyne robią cienki sprzęt bo robią tylko subwoofery....oczywiście jest jeszcze napewno kilka takich stajni...

 

Chyba coś nie tak zinterpretowałeś ;) :)

bo właśnie producenci skupiający się na projektowaniu i produkcji wąskiego wachlarza urządzeń są najlepsi w tym co produkują ,bo właśnie tylko na tym się skupiają... a nie produkują wszystko (np.samsung) żeby zarobić na chłamie w każdej dziedzinie...chociaż na moje galaxy S złego słowa nie powiem :)...

 

To jest moja interpretacja.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas jeśli weźmiemy silnik od najlepszego na świecie producenta silników, skrzynię biegów od najlepszego na świecie producenta tychże, sprzęgło od najlepszego..., zawieszenie (jak wyżej), osprzęt elektryczny... (i tak dalej) - to wcale nie znaczy, że to wszystko złożone do kupy stworzy nam najlepszy samochód na świecie.

 

W tematyce, o jakiej rozmawiamy tu na Forum sytuacja jest podobna. To wszystko musi ze sobą współpracować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjjjjj Bobcat nie zrozumiemy się lub nie chcemy ( nie Chcesz ;) )się zrozumieć.....

 

Jeśli Ktoś ma podobne zdanie do Kolegi to niech "pierwszy, drugi i trzeci rzuci kamieniem" (tzn.napisze :) )...

 

 

I zapewniam Cię że będzie współpracować. ... sam niedawno wymieniłem suba z jednej serii na całkowicie obcego i lepszego wyboru w życiu nie dokonałem oczywiście poza wyborem mojej Małżonki ;) :) .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas nie do końca się mogę z Tobą zgodzić. Ja rozgraniczam dwie sprawy: (1) kino domowe; (2) muzyka 5.1. W (1) chodzi o efekty specjalne: wybuchy, ostrzał artylerii, trzęsienie ziemi, ryk silników itd itp. I pewnie masz rację. W (2) chodzi o harmonię współbrzmienia. I tutaj sprawa już nie jest tak jednoznacznie oczywista.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat to przeczytaj pierwszy post...... :) tego wątku... jest tam napisane do czego potrzebuje suba założyciel tematu... :)

Ale miło że się ze mną prawie zgadzasz jeśli chodzi o (1).... ja muzyki 5.1 nie słucham, jeśli już to stereo (2.1)....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem do czego ma służyć, albowiem w pierwszym poście jest napisane: "ma tylko służyć do filmów i grania". Rozumiem, że muzyka też jest brana pod uwagę.

 

Stereo to jest 2.0. Jeśli piszesz 2.1 znaczy że masz stereo z subwooferem. A więc wracamy do punktu wyjścia: skoro muzyka - musi harmonijnie współbrzmieć z głośnikami L/R. Czyli być od tego samego producenta i z tej samej serii.

 

Jest to oczywiście wyłącznie mój punkt widzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobcat ja mam kompletnie inaczej ustawione odcięcie.... w subie mam na 50hz, w ampli fronty na large( jak u Ciebie)...tam gdzie frontów już nie ma sub się zaczyna....... Zacytuję Ciebie: "Tak lubię i tak mam" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka tylko w stereo bez suba. Bawiłem się trochę i ustawił suba na THX a resztę kolumn na full band. Wcześniej chciało mi rozwalić mi suba:-(

W sklepie tam gdzie kupowałem też mi mówili żeby kupić suba z zestawu. Ale go nie słuchałem bo tak nie miałem już gotówki na niego.

 

 

 

Panowie krótko na temat jest sens kupować używanego suba do kwoty 1000zł? Czy lepiej kupić tego z zestawu za parę miechów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka tylko w stereo bez suba.

 

Rzecz indywidualnych gustów i upodobań. Ja mogę napisać, że muzyka tylko 5.1 (czyli z subem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka tylko w stereo bez suba. Bawiłem się trochę i ustawił suba na THX a resztę kolumn na full band. Wcześniej chciało mi rozwalić mi suba:-(

W sklepie tam gdzie kupowałem też mi mówili żeby kupić suba z zestawu. Ale go nie słuchałem bo tak nie miałem już gotówki na niego.

 

 

Panowie krótko na temat jest sens kupować używanego suba do kwoty 1000zł? Czy lepiej kupić tego z zestawu za parę miechów?

Z dobrym subem można i słuchać muzyki. Choć po takim tanim Magnacie można też się zrazić bezpowrotnie ;)

Pewniaki to Rel i Velodyne, tu każdy niemal model gra świetnie. Im wyższy model tym lepiej zagra. Do kina bardziej Velodyne, są tańsze i jest większy głośnik.

Rel ma bardziej "suchy" bas, bardziej twardy, Velodyne też jest szybki ale trochę tak jakby dodaje coś fajnego od siebie, pewną "soczystość". Rel miał kilka świetnych modeli ze starszych serii (lepsze od obecnych T), Velodyne również (była zwłaszcza taka seria z membramą bierną na dole,nie pamiętam oznaczenia, albo używki z w miarę świeżych jeszcze serii CHT, CHQ). Raczej jednak to wszystko nie do trafienia za tyle ile chcesz przeznaczyć. Polecam chwilę poczekać i dozbierać, między 1-1,5 tys. na pewno już coś się pojawi ciekawego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.