Skocz do zawartości
IGNORED

jakie kolumny stereo? Dali, ProAC


mal_

Rekomendowane odpowiedzi

moj pierwszy post na forum. dzien dobry bardzo!

 

zaczynam kompletowac zestaw od zera, do pokoju ~21.m2, odleglosc siedzenia od kolumn ~3.5-4m.

 

zastosowanie 50% filmy/granie, 50% muzyka (pink floyd, dire straits, genesis, marillion, te klimaty i bluesowo-jazzowe)

 

wzialbym Marantz SR5009 jako uniwersalny kon roboczy. prosba o polecenie kolumn do niego. moze w przyszlosci dorzucilbym glosnik centralny i subwoofer, na razie chcialbym tylko 2 przednie. nie mam za bardzo mozliwosci odsluchu, wiec musze kupic w ciemno. budzet i tak juz napiety do granic, takze ani grosza wiecej, a najchetniej mniej :) moje typy:

 

Dali Lektor 8

Dali Ikon 7

ProAc Studio 130

ProAc Studio 140

 

czy ktos moze sluchal i potrafi wskazac glowne roznice miedzy tymi kolumnami? idealnie gdyby na podstawie grania z tym Marantzem, ale niekoniecznie. bardziej chodzi mi o subiektywne wrazenie z roznic miedzy nimi, zeby sprobowac wybrac najlepsze do moich zastosowan. szukam kompromisu miedzy filmami a sluchaniem muzyki, a poniewaz nie mam specjalnie przygotowanego pokoju i mieszkam w bloku, fajnie by bylo, zeby dzwiek byl przyjemny juz na niskich poziomach glosnosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lwktor 8 i ikon 7 dobre sa do wiekszych pomieszczen niz Twoje

 

Proac akurat nie znam.

 

Jak bys znalazl to amstaff mini uzywane jakosciowo byly by dobrym wyborem przy niskim budzecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Kolumny Ikon 7 sa za duże do Twojego pomieszczenia. Jeśli chcesz dobre nowe kolumny zainteresuj się modelem Ikon 6 MK2. Moim faworytem pod Twoje preferencję dźwiękowe będzie jednak Tannoy Revolution DC6T SE lub XT6. Obie kolumny zapewnią Ci równiejszy dźwięk i lepsza stereofonie przy amplitunerze.

 

W razie pytań zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli rozumiem, zeby szukac oczko nizej. Dali Lektor 6 albo Ikon 6. jeszcze z polki nizej jest Zensor 7. dzieki za propozycje, sprawdze te Harpie i Tannoye, ale bez odsluchu bedzie mi ciezko znalezc jakiekolwiek roznice miedzy nimi, zwlaszcza miedzy tymi modelami Dali. bralbym po prostu ten ktory ma najwieksze pasmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Nie tyle półkę niżej co mniejszy.

Ikon 6 i Ikon 7 to ta sama linia kolumn 7ki są dostosowane po prostu do większych pomieszczeń. Jak odsłuchasz Dali bez problemu zauważysz różnice w Ikon 6 MK2 a Lektor 6. Lektory są spokojniejsze, mniej wyraźne, powiedział bym że do Jazzu może i nawet lepsze.

 

Zachęcam do odsłuchu Tannoya - kolumna którą potrafi zauroczyć, i z każdym kolejnym odsłuchem wprawia w wrażenie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna porównywać dali z proac'iem. Toz to zupełnie inne granie. Dali podbite skrajne pasma. Proac naturalność i neutralność ale to sie zaczyna doceniać z czasem a nie na 10-minutowym odsłuchu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Klipsch RP-260F? w porownaniu z Tannoyem?

Witaj,

 

To bardzo różne kolumny. Mimo delikatnego stemperowania w Klipsch RP-260 to wciąż drapieżne i dynamicznie grające kolumny. Z solidną podstawa basową. Bardzo mocne i wyraźne. Z kolei Tannoy Revolution XT6F to kolumny bardziej równe, z subtelniejszym basem i bardzo dobrą stereofonią.

Nasuwa mi się porównanie iż Klipscha wybierają osoby które po całym dniu smiagania na crossie po lesie obłocone wchodzą do mieszkania i odpalają muzyke. (ludzie aktywni) z kolei Tannoy bardziej wyrafinowany, siąść w fotelu i rozkoszować się przyjemnością muzyki.

Obie konstrukcję sa godne odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzialbym Marantz SR5009 jako uniwersalny kon roboczy.

Dali Lektor 8

Dali Ikon 7

ProAc Studio 130

ProAc Studio 140

Pomysł z Marantzem radziłbym przemyśleć. KD to KD, stereo to stereo. Cuda w tym względzie zdarzają się, ale przy wyższej półce. Jak dorzucisz do tego suba, to przynajmniej dla mnie temat stereo w ogóle umiera. Będzie to grać, ale rewelacji nie będzie. Jak decydujesz się na takie zestawienie to darował bym sobie ProAC, Spendor itp. Nie wykorzystasz ich potencjału. W moim pojęciu szkoda kasy. Co do różnic, Dali mają np. mocno doświetloną górę. Cokolwiek ktokolwiek by tu Ci nie napisał może ich brzmienie Cię zaskoczyć. Elektronikę trzeba więc do nich dobierać ostrożnie. Bez odsłuchu nie kupuj nic i przemyśl to co napisałem.

 

Bralbym po prostu ten ktory ma najwieksze pasmo.

Jak będziesz się sugerował parametrami to w ogóle nic nie osiągniesz. Nie tędy droga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam mozliwosci kupna i stereo i kd, raz z powodu budzetu, dwa, nie ma miejsca, zeby postawic 2 zestawy kolumn. chyba bede musial umowic sie na odsluch w takim razie i wybrac cos co najlepiej gra z tym amplitunerem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam mozliwosci kupna i stereo i kd, raz z powodu budzetu, dwa, nie ma miejsca, zeby postawic 2 zestawy kolumn. chyba bede musial umowic sie na odsluch w takim razie i wybrac cos co najlepiej gra z tym amplitunerem.

Stereo nie wyklucza KD, pod warunkiem że pogodzisz się z parą kolumn. Jak chcesz mieć koniecznie 5.1 pozostaje amplituner. Z 8 lat temu miałem pod rząd dwa wypasione jak na tamte czasy zestawy KD. Filmy oglądało się nie najgorzej, ale muzyka to było batożenie moich uszu. Na nic zadał się kosmiczny pilot, z mnóstwem możliwości. Grało to raz lepiej, raz gorzej, ale za każdym razem bez drajwu i duszy. Ręce mnie bolały od zmian ustawień sopranów i basu. Jakiś czas później pewien człowiek, którego do dziś błogosławię zasugerował mi żebym posłuchał zwykłego wzmacniacza ze średniej półki. Półgodzinny odsłuch sprawił, że na zawsze pożegnałem się z KD, zestawem 5 kolumn i zaganiaczem. KD kupił bym jakbym miał dom. Oddzielny zestaw za małe pieniądze np. Cambridge Audio Azur 540R. Nie lubię Kambodży, ale ten grał nawet znośnie.

 

Zalicz kilka odsłuchów. Być może coś się w temacie amplitunerów zmieniło, choć patrząc na trendy osobiście w to wątpię. Stereo to nie jest obowiązek, to jedna z możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze dalbym rade ze stereo, bo i tak mam budzet tylko na 2 kolumny, ale chcialbym, zeby to gralo tez z konsola i projektorem. czy sa jakies wzmacniacze z hdmi? chyba, ze jakos inaczej da sie to polaczyc, ale z tego co widze, bez kilku hdmi ani rusz. czy w takim razie jestem skazany na amplituner?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsola moze miec wyjscie audio cyfrowe np. optyczne i to mozna podlaczyc do konwertera cyfrowo analogowego i analogowy sygnal do wzmaka stereo.

 

Nie wiem jak projektor, pewnie jakies modele maja wyjscie audio cyfrowe.

 

 

Ja mam w domu dwie kolumny i wzmak stereo oraz DAC , nie ma problemu podlaczyc pod kolumny ps3 czy dekoder od kablowki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu dwie kolumny i wzmak stereo oraz DAC , nie ma problemu podlaczyc pod kolumny ps3 czy dekoder od kablowki.

 

czyli jak to laczysz, przez konwerter wlasnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki. poslucham tych kolumn i zobaczymy co dalej, ale opcja ze wzmacniaczem i przetwornikiem jest ciekawa, bo kupujac wzmacniacz stereo zamiast amplitunera mialbym wiecej kasy na same kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino domowe z "dobrym dźwiękiem" czemu nie, amplituner Marantza ma dekodery, wejścia hdmi oraz cyfrowe audio, a to się przydaje, do ampli polecam rozważyć kolumny wcześniej proponowane Tannoya lub Kefy, zawsze w przyszłości można rozbudować zestaw o resztę głośników, a polepszyć samo stereo zakupem końcówki mocy i podłączeniem do pre out Marantza. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im wiecej czytam, tym mniej wiem :D

 

ale dziekuje za wszystkie komentarze. ok, podoba mi sie opcja pojscia w stereo, bo 5.1 tak naprawde mnie nie interesuje, a muzyka jest dla mnie wazniejsza niz dzwiek z filmu, ale troche mnie przeraza opcja konwerterow, przetwornikow, itd. zastanawiam sie wiec, czy nie kupic amplitunera i moze jakis wzmacniacz stereo z drugiej reki na pre-out? znowu kilka pytan.

 

1. w marantzu 5009, albo onkyo 838 sa wyjscia pre-out, do ktorych moge podpiac wzmacniacz stereo, ale czy mozna ominac cala obrobke amplitunera? czy amplituner i tak zawsze bedzie cos tam przetwarzal, wiec lepiej bedzie podpiac wszystko bezposrednio tylko do wzmacniacza?

2. czy to w ogole ma sens? ;) tzn. jezeli muzyka bedzie odtwarzana glownie z komputera, z flacow albo mp3 ze spotify, nadal roznica miedzy amplitunerem a wzmacniaczem bedzie jakkolwiek zauwazalna?

3. jakies propozycje wzmacniaczy stereo za rozsadna cene? poslucham sobie w sklepie tych tannoyow xt6f, klipschow rp-260f i dali ikon 6mk2. mysle, ze wybiore ktores z tych, chyba, ze znajde cos innego. nie mam chyba jakichs specjalnych wymagan. lubie naturalne brzmienie, troche z rockowym pazurkiem, ale bez przesady. producentow jest miliard, nie mam w ogole mozliwosci przesluchania nawet promila z nich. nie mowiac o odsluchu w domu, bo w sklepie pewnie to wszystko bedzie brzmialo lepiej niz potem u mnie w pokoju, gdzie jedynym modyfikatorem akustycznym jest dywan, a i tak nie zaslania calej podlogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz kupic wzmacniacz z wbudowanym przetwornikiem. Np. Pm7005 marantz jesli przeszkadza Ci wieksza ilosc klockow w systemie.

 

Amplituner ma gorsza stereofonie. Wzmacniacz z kolumnami np xt6f bedzie generowal dzwiek 3d z dwoch głośników, amplituner niskiej klasy takiego efektu nie osiagnie. Oczywiscie trzeba jeszcze zadbac o symetrie miedzy miejscem odsluchowym a kolumnami.

 

Roznice miedzy amplitunerem , a wzmakiem stereo slychac wlasnie w stereofonii nawet na mp3 nizszej jakosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest już w temacie sprzętów audio im więcej się naczytamy tym więcej powstanie pytań i wątpliwości, jeśli nie mamy doświadczenia praktycznego.

 

Więc jedyna słuszna metoda to udanie się do salonu audio i odsłuch z wytypowanym amplitunerem Marantz lub Onkyo z kilkoma parami kolumn już wspomnianych (Tannoy, Dali, Klipsch lub Kef) i będziesz dużo więcej wiedział (słyszał).

Amplitunery mają wyjście pre out bezpośrednio z przedwzmacniacza, a włączona funkcja stereo lub efect off (stara Yamaha) skraca drogę sygnału i przeważnie omija dekodery.

 

Roznice miedzy amplitunerem , a wzmakiem stereo slychac wlasnie w stereofonii nawet na mp3 nizszej jakosci.

Odp.

W wielu przypadkach jest odwrotnie słabszy materiał (mp3, gorzej nagrana płyta itp) zagra lepiej na słabszym sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach jest odwrotnie słabszy materiał (mp3, gorzej nagrana płyta itp) zagra lepiej na słabszym sprzęcie.

 

Czyli amplituner nagle stworzy wieksza glebie sceny, precyzyjniejsza lokalizacje instumentow w przestrzeni niz wzmacniacz stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner nie stworzy czegoś czego w słabym mp3 brakuje, chodziło mi raczej o całokształt odbioru muzyki i pisanie o lokalizacji, scenie stereo, ładnej przestrzeni przy plikach mp3 to nie pasuje, ponieważ sporo jest obcięte podczas kompresji.

Jeśli natomiast weźmiemy materiał dobrze nagrany na cd lub ewnt. flac to różnica się pojawi na korzyść wzmacniacza stereo - to oczywiste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner nie stworzy czegoś czego w słabym mp3 brakuje, chodziło mi raczej o całokształt odbioru muzyki i pisanie o lokalizacji, scenie stereo, ładnej przestrzeni przy plikach mp3 to nie pasuje, ponieważ sporo jest obcięte podczas kompresji.

Jeśli natomiast weźmiemy materiał dobrze nagrany na cd lub ewnt. flac to różnica się pojawi na korzyść wzmacniacza stereo - to oczywiste.

 

Puszczam sobie ten konkretny utwor wideo,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) którego jakosc zapewne jest kiepska, a jednak lokalizacja instrumentow na scenie jest precyzyjna, na wzmacniacz stereo oczywiscie. Na amlipi za 2-4 tys ten sam utwor z plyty cd nie bedzie tak obrazowal rozmieszczenia muzykow na scenie.

 

To jest tak, ze lepszy system po prostu pokarze braki zle zrealizowanej plyty ale to nie jest powod, zeby zamast stereo kupowac aplituner. Jednak w kwestii stereofonii zawsze wzmacniacz dwukanalowy bedzie gora, nawet na slabej jakosci mp3. Na ampli dzwiek jest bardziej plaski bez wzgledu na jakosc pliku, czy plyty. Sama kompresja pliku nie powoduje takiego splaszczenia dzwieku jak przejscie ze wzmacniacza na amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za podzielenie sie swoimi doswiadczeniami. temat ciekawy, problemem jest oczywiscie kasa, wiec chyba pojde taka droga: poniewaz mam troche tych cyfrowych zrodel do podpiecia, wezme amplituner, a jezeli okaze sie, ze w stereo chcialbym dostac wiecej, to dorzuce do niego moze jakis uzywany wzmacniacz stereo z wyzszej polki. nie wiem czy nie powinienem sie teraz przeniesc do watku kina domowego, bo z amplitunerami tez bardzo duzo roznych opinii i bardzo duzy wybor do 4 tys., ale generalnie widze, ze z naciskiem na muzyke, najwiecej osob poleca marantza, onkyo i yamahe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kolumny zostały już wybrane?

Jeśli totalnie nie interesuje Ci dźwięk wielokanałowy, naturalnym jest wybór wzmacniacza. Nawet przy spotify czy MP3 dźwięk będzie pełniejszy. Z czasem zawsze możesz rozbudować system do amplitunera z preoutem i rozbudować system w oparciu o już istniejący wzmacniacz oraz kolumny przednie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy odpisywalem priv czy ten post byl pozniej :) stanelo jednak na odwrot. czyli najpierw amplituner z racji potrzebnej duzej ilosci hdmi, a jak muzyka bedzie rozczarowujaca, to do niego wzmacniacz stereo. z kolumn najblizej jestem tych tannoy'ow xt6f, czekam na odsluch i porownanie z dali i klipschami i mysle, ze bede wiedzial.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem podpięcia konsoli do wzmacniacza stereo, który nie ma hdmi można rozwiązać np. za pośrednictwem telewizora. Jak tak mam. Konsola po hdmi podpięta pod telewizor, z którego mam wyjście analogowe audio ( co prawda tylko słuchawkowe ) z którego idzie sygnał do wzmacniacza zwykłym kablem RCA ( od TV końcówka słuchawkowa, przy wzmaku 2xRCA). To samo można zrobić także przez komputer, bo każdy ma wyjście słuchawkowe. Co prawda jakość dźwięku nie jest powalająca ale do gier w zupełności wystarcza. Tym sposobem można mieć dźwięk ze wszystkich urządzeń podpiętych pod TV ( satelita, konsola, dvd, blu-ray, telewizja itp.) i wystarczy do tego tylko jedno najzwyklejsze wejście liniowe audio we wzmacniaczu stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki audiofan01, tak mysle, ze moze nie bedzie problemu z podpieciem wszystkiego do wzmacniacza stereo jednak. bo byloby tak:

 

- konsola przez optyczne

- dekoder kablowki wg specyfikacji bedzie mial podwojne wyjscie audio

- tv bedzie mial podwojne wyjscie audio

- komputer podpiety przez kable audio, tylko musze kupic lepsza karte muzyczna, zeby miala 2 wyjscia a nie tylko jacka.

 

hm i po problemie, chyba, ze o czyms zapomnialem. ale jezeli nie, to pozostalo kupic wzmacniacz i posluchac kolumn przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- komputer podpiety przez kable audio, tylko musze kupic lepsza karte muzyczna, zeby miala 2 wyjscia a nie tylko jacka.

zainwestuj tutaj nawet w prosty DAC. Audinst itp daje lepsze efekty niż karta muzyczna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.