Skocz do zawartości
IGNORED

Wejście main in na zworki


Capricorn44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do właścicieli Rotela 1570. Mam ochotę go kupić, ale potrzebuję jednej informacji. Chodzi mi o wejście main in do podłączenia amlpitunera.

Nigdy nie miałem do czynienia z wejściami na zworki. Proszę mi odpowiedzieć czy ktoś z Was ma tak podłączony amplituner i o co w tym w ogóle chodzi. Jak to działa?

Czy zworki mogą być wyciągnięte i na stałe wpięty tam amplituner z pre outu? i czy nie trzeba ich znowu wkładać słuchając muzyki np. z CD podpiętego prosto do Rotela. Bardzo proszę o w miarę wyczerpującą odpowiedź.

 

Ewentualnie proszę o poradę czy do tego wzmacniacza odpowiednie będą kolumny KEF R-700, czy lepsze będą Focus Aria 948?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zworki we wzmacniaczu zintegrowanym rozdzielają (wewnętrzny) przedwzmacniacz od (również wewnętrznej) końcówki mocy. Jeśli wyjmiesz zworki i do MAIN IN podłączysz sygnał z innego urządzenia, "stracisz" wewnętrzny przedwzmacniacz i taki wzmacniacz zintegrowany w tym układzie będzie jedynie końcówką mocy, za zworkami może się znajdować regulacja głośności, choć niekoniecznie. Amplituner może być na stałe podpięty, choć wzmacniacze często mają lepsze układy wejściowe (choć nie jest to ścisłą regułą).

 

czy nie trzeba ich znowu wkładać słuchając muzyki np. z CD podpiętego prosto do Rotela.

 

Jak pisałem powyżej, przy odłączonych zworkach przedwzmacniacz jest definitywnie odcięty, więc musisz je włożyć.

 

Jakby Ci do głowy przyszedł pomysł z kabelkami typu Y, czyli dwa wejścia: pre out i amplituner do main in, od razu go zapomnij.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ze kiedy będzie podpięty ampli na stale, to żeby posłuchać np CD podpiętego bezpośrednio do wzmacniacza, to będę musiał to wypiąć i włożyć zworki z powrotem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Jest dokładnie tak jak pisze Porlick. To o czym Ty zapewne myślisz, czyli powiedzmy spięcie stereo i kina domowego głośnikami frontowymi, możesz wykonać jeśli wzmacniacz stereo ma wejście na końcówkę mocy i można ten wzmacniacz w takim trybie uruchomić, bez konieczności wyciągania zworek, których w tym rozwiązaniu po prostu niema. Wzmacniacz ma dodatkowy przełącznik (np. niektóre Marantz'e) lub np. dodatkowe położenie gałki od źródeł (np. YAMAHA A-S)

Wtedy pre-out frontów z amplitunera KD podłączasz do wejścia main in, direct in lub jak tam sobie producent nazwie.

Miałem swego czasu takie połączenie wzmacniacza stereo PM Ki Pearl Lite i amplitunera SR6007. Jak słuchasz stereo wyłączasz funkcję mian in, direct in lub jak tam się ona nazywa i w pełni wykorzystujesz wzmacniacz stereo. Jak używasz amplitunera przełączasz wzmacniacz stereo w tryb końcówki mocy. To rozwiązanie ma zasadniczy plus ponieważ zawsze masz pojedynczą regulację siły głosu.

Niektórzy podłączają pre-out z amplitunera KD do liniowego wejścia we wzmacniaczu stereo, ale wówczas masz przeważnie podwójną regulację siły głosu. Piszę przeważnie ponieważ są wzmacniacze, w których można na stałe określić poziom głosności danego wejścia liniowego i wtedy jest ok. W większości jednak wzmacniaczy generuje to drobne zagrożenie. Jeśli jakiś żartowniś podkręci gałę siły głosu we wzmacniaczu, może stać się "bubu". Także takiego rozwiązania nie polecam.

 

A do Rotela polecam głośniki B&W. Np. co prawda leciwe, ale chyba najlepsze z serii 600 DM604S1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpująca odpowiedź, chyba będę jednak szukał Integry ze specjalnym wejściem main. Rozważam na dzień dzisiejszy denon 2020ae lub Yamaha a-s 2100. Nie wiem tylko jak który zagra z moimi kolumnami kef r-700. Ewentualnie rozważam wymianę na focus aria 948 zewzgledu na przednie bas refleksy. Niestety kolumny stoją blisko ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Nie wiem jak te Kefy zagrają z tymi wzmacniaczami, które wymieniasz. Być może fajnie, trzeba odsłuchać. Jakieś 2-3 lata temu brałem te Kefy mocno pod uwagę. Jeździłem ze swoim PM Ki Pearl Lite na odsłuchy do Q21 i z tym wzmacniaczem totalna porażka. Bas kompletnie rozlany i za dużo. Mierzysz w dosyć duże głośniki. W jakim to będzie grało pomieszczeniu. Jak powyżej 25m2 to ok. Jak w mniejszym (a tak sobie myślę że i w większym) to zamiast Arii poleciłbym Ci Chorusy 836 - wg mojej opinii to fajniejsze głośniki - słuchałem jednych i drugich. Ale, koniecznie posłuchaj Audio Academy Hyperion IV. Myślę, jeśli ich jeszcze nie słuchałeś, że możesz być zaskoczony. Głośniki za jedynie 5000zł, a wg mnie koszą światową konkurencję dwa razy droższą.

 

W zestawieniu: Cabase Majorka, Chorus 836, Kef R-700 , Tannoy Precission 6.4 i właśnie Audio Academy Hyperion IV to właśnie Audio Academy wygrały. Stosunek dźwięk, jakość i cena w powyższym zestawieniu bezkonkurencyjne. Z moim Marantzem zagrały najlepiej - dźwięk taki jak lubię, torpeda.

 

Musisz koniecznie posłuchać interesujących Cię zestawień. Ja w chwili desperacji chciałem kupić oczami, wtedy była to Yamaha A-S2000. Ale jednak zdecydowałem się na wypożyczenie i dobrze. Ta Yamaha zupełnie mi nie podeszła dźwiękowo. Zobaczymy jak ta nowa seria, myślę o tej 3000. Wizualnie mnie zabija, ilekroć jestem w TOP HIFI nie mogę przestać jej podziwiać. Wizualnie jak dla mnie dzieło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, mnie też ta Yamaha męczy od jakiegoś czasu, dobrze wiedzieć że jest ktoś jeszcze też "szurnięty".

Zabija mnie tylko cena a-s3000, nie wiem czy nie zdecyduje się na a-s2100. Ewentualnie ten Denon 2020ae, ale muszę posłuchać obydwóch.

Pomieszczenie mam 35m2, ale kolumny muszę chyba mieć z przednim basreflexem, nie dam rady odstawić daleko od ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Z przednim czy tylnym basreflexem, głośnik i tak powinien być odsunięty od ściany. Oczywiście przy przednim można nieco sobie pozwolić na przysunięcie, ale uważam że te min. 30-40cm (fachowe pisma zalecają minimum 1m), nawet z przednim basreflexem trzeba do oddychania głośnikom zostawić - poprawia to stereofonię. A z czym masz problem, że myślisz o wymianie głośników. Źle grają czy masz za dużo basu i sądzisz że przedni basreflex poprawi sytuację? Jeśli tak i głośniki stoją jeszcze może na pływających panelach to zacznij od postawienia głośników na kamiennych podstawach. Miałem problem z basem, a mam podłogówki z 30cm głośnikiem niskotonowym i tylnym basreflexem. Postawiłem głośniki na granitowych płytach o gr. 30mm i mam je odsunięte tylko 50cm od ściany. Dodatkowo stoją na kolcach. Problem zniknął. Płyty mam o wymiarze dolnej podstawy głośnika, ale teraz myślę, że mogły być po 10cm szersze i grubsze np. 50mm. Wtedy ten bas byłby jeszcze lepiej za "mordę" złapany, ale i tak jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.