Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer Canton AS 85.2 ustawienia


dariusz964

Rekomendowane odpowiedzi

Pytałem około miesiaca temu o amplituner Onkyo 636,sprzet był kupowany dla znajomego,razem z kolumnami QQ5000,z ustawieniami tego amplitunera juz sobie poradził,teraz nie dawno kupił własnie taki subwoowerCanton AS 85.2.

Jest mały problem bo ma sporo regulacji na tylnej sciance,jak ma podpiąc go do tego onkyo rca te górne,czy dolne,potencjometr głośnosci na połowę a jak z innymi ustawieniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Onkyo 636 podpina za pomocą kabla Chinch do gniazda LFE. Gnizada High Level są nieużywane.

Pokrętło Volume - złuż ydo regulacji głośności suba

Pokrętło Crossover - Jest to filt który ogranicza od góry pasmo grania subwoofera. Im mniej tym głębszy bas lecz cichsze granie.

Pokrętło Phase - słuzy do wyregulowania basu aby współpracował z kolumnami frontowymi.

 

Nie ma złotego środka na ustawienie pokręteł, uzależnione jest to od jego położenia rozstawy sprzętu, kubatury pokoju i wielu innych. Dlatego należy dobrać samemu najlepsze dla siebie ustawienia. Powodzenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Onkyo 636 podpina za pomocą kabla Chinch do gniazda LFE. Gnizada High Level są nieużywane.

Pokrętło Volume - złuż ydo regulacji głośności suba

Pokrętło Crossover - Jest to filt który ogranicza od góry pasmo grania subwoofera. Im mniej tym głębszy bas lecz cichsze granie.

Pokrętło Phase - słuzy do wyregulowania basu aby współpracował z kolumnami frontowymi.

 

Nie ma złotego środka na ustawienie pokręteł, uzależnione jest to od jego położenia rozstawy sprzętu, kubatury pokoju i wielu innych. Dlatego należy dobrać samemu najlepsze dla siebie ustawienia. Powodzenia :)

 

To sprzęt nie mój,ale chodziło mi o podpięcie tych rca,należy je podpiąć pod górne gniazdo

low level imput.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rca,należy je podpiąć pod górne gniazdo

low level imput.

 

dokładnie i tu możesz podpiąć do jednego z tych wejść czyli albo L albo R pojedynczym kablem RCA lub do obydwóch, jest to tzw połączenie kablem typu Y. Pojedyncza końcówka wpinana jest w wyjście na subwofer w amplitunerze pojedyncza powtarzam do amplitunera a podwójna właśnie w te dwa LOW LEVEL INPUT L i R w subie, odcięcie (crossover) czyli to pokrętło poniżej Volume ustawiasz w zależności jakie masz kolumny ale chodzi o to , żeby było jak najniżej ustawione, znaczy na jak najniższą cyfrę (najniższe odcięcie) ale jak wspomniałem zależne to jest jakie masz kolumny, jeśli są to podłogówki jakie masz , znaczy QQ5000 możesz spokojnie odciąc najniżej ( ustaw na 50 Hz ) bo kolumny te mają trochę basu w sobie więc niepotrzebnie "zabierać im ich bas". Subwofer ma zagrać najniżej czyli uzupełnić kolumny w ten najniższy bas z którym sobie nie dają rady, bedzie to słychać podczas seansu,

 

Pokrętło Crossover - Jest to filt który ogranicza od góry pasmo grania subwoofera. Im mniej tym głębszy bas lecz cichsze granie.

 

bo subwofer nie gra jak kolumny, nie łupie rytmicznie tylko okazyjnie gdy potrzeba i jak Kolega napisał, będzie cichsze z uwagi na niższe tony , które mogą stać się tylko odczówalne ( nie wiem tylko czy przy tym subie ale może) a nie słyszalne.

 

nie przesadzaj też z głosnością bo gdy dasz za dużą w subie pamiętaj, że dalej podgłaśnia amplituner i gdy dasz za dużą głośność w subie przy podkręceniu amplem może być rażąco za głośno i nie będzie to żaden bas tylko wielki łomot nie przypominający basu, mi gdy raz zaszalałem i dałem za połowe w swoim subie i wypiłowałem amplem to sub się wyłączył. Nie będzie wtedy wcale jakby się mogło wydawać głośniejszy efekt czy mocniejszy . Zreszta szkoda głośnika w subie , nie radzę próbować.

Przy połączeniu kablem Y sygnał jest mocniejszy i sub zagra głośniej niż przy połączeniu pojedynczym kablem RCA z takim samym położeniem potencjometru głośności. Sprawdzone. Nie przekraczaj połowy głośności. Kolumny jak wspomniałem mają trochę basu więc sub tylko i wyłącznie ustaw na najniższe odcięcie. W ustawieniach kolumn w amplitunerze ustaw sygnał wejściowy na suba na 3/4 skali . U mnie (Yamaha) w skali od 1 do 10 mam na 8. Dlatego też nie szalej z głośnością w subie. Zacznij od godz 10.00 i sprawdz na jakimś filmie nie na muzie. Bedzie mało to 11 i tak do połowy. Nie zmieniaj na głośniejszą wartośc od razu gdy wyda Ci się, że jest za cicho. Posłuchaj/pooglądaj kawałek filmu akcji ze scenami gdzie sub miałby się gdzie wykazać.

Pokrętlo Phase na zero. Jeśli usłyszysz , ze coś z basem jest nie tak, jest go za mało, zanika to zmień fazę na 180 ale to pokrętło ruszaj dopiero wtedy gdy już na stałe znajdziesz miejsce dla suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja jak z ksiazki przekaże to znajomemu,ja mam innego suba i nie ma tylu wejśc i regulacji,w zasadzie chodziło tylko o podpiecie pod odpowiednie rca bo sub potrzebuje tak naprawde tylko jednego rca a tu az tyle,co do fazy to sprawa jasna,subwofer ponoc gra dobrze,nie wiem bo nie słuchałem,ale wszystko to przekaże.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.