Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Audio Zielona Góra


ajacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich pasjonatów sprzętu HI-FI z woj.Lubuskiego,chciałbym zaprosić wszystkich zainteresowanych tematyką audio do dyskusji wymianą poglądów ,a osobiście zaprosić was przy okazji na naszej sali odsłuchowej w Zielonej Górze abyśmy mogli ze swoboda posłuchać naszej jak i waszej elektroniki oczywiście w miłej atmosferze oraz przy znakomitej kawce i nie tylko.Jeszcze raz Zapraszam do dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że wątek zaczął działać bo po lubuskich odsłuchach tylko zgliszcza pozostały i mam nadzieję że to dopiero początek.A ze swej strony Zapraszam zainteresowanych lubuskich audio pasjonatów na odsłuch właśnie Mastera 10 wraz z kolumnami Harpia Acoustics ,będzie można porównać dwie możliwości odsłuchu po ACSS oraz RCA mam go do końca przyszłego tygodnia,oraz znakomitą integrę Rega Elicit R.W razie pytań służę pomocą 728 440 470

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Master 10 robi wrażenie pod wzgledem konstrukcyjnym. widac , że nie ma sciemy. Ciekawe jak zaprezentowałby się w porównaniu z Kav 400xi Krella? Kosztuje poniżej 10 tys zł ale widać że na komponenty nie oszczędzano. Oczywiscie zapisuję się do klubu . Szprotawa jest obecna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś gramy z Marantza seria 6005 (wzmak ,cd,streamer) kolumny JBL Ti 400 rok produkcji 1995 więc dobra stara szkoła Jbla na tytanowym głośniku wysokotonowym listwie Gigawatt PF1 z kablem LC1 MK3,kabelkami głośnikowymi Ultralink Excelsior 2.2 oraz Dac Audio Gd NFB 2.2 ,a muzyczkę puszczamy z Tidala (flac) powiem szczerze słucha się tego zestawu z wielką przyjemnością jak na taki budżet .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ajacz" to firma , która w zupełnie nowej odsłonie pojawiła się w Zielonej Górze w październiku zeszłego roku. Wydawało się ,że sukces handlowy będzie trudno osiągnąć na trudnym rynku, gdzie większość osób kieruje swoje kroki najczęściej od razu do marketu po jakieś tanie bumboxy, miniwieże czy empetrójki. A jednak: z miesiąca na miesiąc firma "ajacz" notowała coraz większą liczbę zadowolonych klientów. Zawdzięcza to między innymi umięjętnościami dość elastycznego podejścia do potrzeb klienta oferując również dobrą , niskobudżetową elektronikę o optymalnym stosunku parametrów technicznych do ceny. Nie bez wpływu na przyciągnięcie klientów jest również fachowa wiedza i znajomość tematu poparta olbrzymim doświadczeniem z zakresu technologii i najlepszych rozwiązań technicznych w systemach audio. Firma "ajacz" obiektywnie potrafi wskazać i doradzić, na które systemy audio warto zwrócić uwagę. Ogromną rolę odgrywa również fakt,iż firma "ajacz" ma znakomicie przystosowaną , w pełni profesjonalną salę odsłuchową, która pozwala na ukazywanie maksimum możliwości palety właściwie wszystkich najlepszych systemów , które oferuje obecnie światowy rynek audio. W sali tej od października słuchaliśmy już m.in. kolumny Definitive Technology SM 65, różnej klasy przetworniki i wzmacniacze firmy Audio Gd ( z Master 10 na czele ) , wzmacniacze firmy Rega ,cały przekrój odświeżonej oferty Harpia Acoustics oraz słuchawki firmy Audeze .

Edytowane przez Geronimo73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Audiomax24.pl" to firma , która w zupełnie nowej odsłonie pojawiła się w Zielonej Górze w październiku zeszłego roku. Wydawało się ,że sukces handlowy będzie trudno osiągnąć na trudnym rynku, gdzie większość osób kieruje swoje kroki najczęściej od razu do marketu po jakieś tanie bumboxy, miniwieże czy empetrójki. A jednak: z miesiąca na miesiąc firma "Audiomax24.pl" notowała coraz większą liczbę zadowolonych klientów. Zawdzięcza to między innymi umiejętnościami dość elastycznego podejścia do potrzeb klienta oferując również dobrą , niskobudżetową elektronikę o optymalnym stosunku parametrów technicznych do ceny. Nie bez wpływu na przyciągnięcie klientów jest również fachowa wiedza i znajomość tematu poparta olbrzymim doświadczeniem z zakresu technologii i najlepszych rozwiązań technicznych w systemach audio. Firma "Audiomax24.pl" obiektywnie potrafi wskazać i doradzić, na które systemy audio warto zwrócić uwagę. Ogromną rolę odgrywa również fakt,iż firma "Audiomax24.pl" ma znakomicie przystosowaną , w pełni profesjonalną salę odsłuchową, która pozwala na ukazywanie maksimum możliwości palety właściwie wszystkich najlepszych systemów , które oferuje obecnie światowy rynek audio. W sali tej od października słuchaliśmy już m.in. kolumny Definitive Technology SM 65, różnej klasy przetworniki i wzmacniacze firmy Audio Gd ( z Master 10 na czele ) , wzmacniacze firmy Rega ,cały przekrój odświeżonej oferty Harpia Acoustics oraz słuchawki firmy Audeze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Lubuskie i proszę o wypowiadanie się tutaj,może chcielibyście czegoś ciekawego posłuchać (czego dotąd nie słuchaliście) czekam na wasze sugestie oraz proszę pochwalić się swoimi domowymi systemami audio,ja ze swej strony Zapraszam zainteresowanych na odsłuchy najnowszej serii kolumn Harpia Acoustics monitorów Graffiti oraz dwóch wolnostojących konstrukcji Pastel oraz Fresco oraz chciałbym powiadomić ze nie długo w naszej sali odsłuchowej zagoszczą zupełnie nowe monitory tego producenta o nazwie Jantar,jeszcze raz zachęcam do tworzenia tego wątku mam nadziej ze w Lubuskiem jest nas więcej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jestem obecny w tej branży w Zielonej Górze od 1990 roku i jakoś nigdy nie było tu dobrego klimatu w sprawach hi-fi upadające firmy jedna po drugiej ,samo moje zaangażowanie niestety nie wystarczyło ,ale jestem optymistą i to ludzie robią ten klimat oczywiście wieczne narzekanie nic nie da więc moim skromnym zdaniem warto się czasami zaangażować mamy świetna salę odsłuchowa jest sprzęt to w czym problem co nie którzy to zrozumieli przychodzą do nas ze swoim sprzętem a ja staram się dopowiedzieć i dopomóc w wyborze sprzętu bo to moja pasja i praca zarazem tak jak nadmieniłem od paru dobrych lat,cieszy mnie to jak syn przychodzi z ojcem w celu wybrania swojego pierwszego stereo a pamiętam jak ojciec kupował u mnie ponad 20 lat swój sprzęt,zaistnieliśmy w nowej odsłonie od niedawna (pażdziernik zeszłego roku)więc myślę ze wszystko jeszcze przed nami,będziemy organizować coraz więcej spotkań aby brać audiofilska w naszym województwie mogła posłuchać ciekawych konstrukcji a nie jeżdzić po innych miastach ,a Lubuskie odsłuchy znikneły z powodu zaprzestania działalności poprzedniej firmy mieszczącej się w tym samym budynku.Więc proszę was abyście się nie oddallali a wręcz przeciwnie po prostu bez was nie ma nas.Zapraszam do wymiany zdań .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubuskie odsłuchy przestały istnieć długo zanim sklep Audiozakupy został zamknięty tak jak i długo przed jego otwarciem wątek powstał. Jego istnienie nie było ze sklepem wcale związane. Powiem więcej ludzie którzy tworzyli lubuskie dalej się spotykają w miarę regularnie i słuchają muzyki, testują sprzęt ale już o tym nie piszą na tym forum bo skutecznie zostali do tego zniechęceni przez poniektórych idiotów. Do tego w większości przypadków króliczek został złapany i dźwięk jest na tyle satysfakcjonujący, że nie ma potrzeby szukać dalej. Sam jako były uczestnik wątku siedzę obecnie na KEF Reference 5, kolumnach które odjechały całej dotychczasowej konkurencji z jaką miałem do czynienia tak daleko, że nawet nie podejmuję prób szukania niczego lepszego bo to wiązałoby się z wydatkami przekraczającymi 100kzł a same kolumny są dla mnie dwie klasy lepsze niemal pod każdym względem od wcześniej posiadanych Harpii Monk. Koniec drogi, koniec poszukiwań zostało tylko poprawienie akustyki pomieszczenia co aktualnie jest w toku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo skutecznie zostali do tego zniechęceni przez poniektórych idiotów

Ktoś kto zakłada wątek ma możliwość banowania trolli więc idzie szybko zrobić porządek .

Sam już chyba też zakończę szukanie na tym co mam . Jeszcze tylko na jesień przejrzę transport Wadii i to chyba wszytko :)

W KOŃCU :)

No i może obrobię się czasowo i od jesieni będzie trochę czasu na jakieś spotkania :)

 

Powiem tak jestem obecny w tej branży w Zielonej Górze od 1990 roku

To pewnie z widzenia się znamy :)

Uczyłem się w elektroniku do 1992r .

Zielona Góra to moje pierwsze " audiofilskie " kolumny Kef Coda 7 ( jakoś 1996r ) z Kimberem PBJ z wtykami WBT i 4VS . Ten sam rok to zakup ( chyba to ulica Kupiecka i komis na rogu w stronę palmiarni ) Marantza CD52MKIISE i się zaczęło ;)

 

Miło wspominam te czasy .

Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to kupiłes sprzęt w vadimie(potem przenieśli sie na ul. ptasią) na kupieckiej ja wtedy pracowałem w 2 sklepie hi-fi na deptaku Mikrokomputery to była wtedy nasza konkurencja tysz miałem zreszta jako pierwszy w zielonce i kony ,celestiony pamietam świetne kolumny oraz wiele elektroniki nad.musical fidelity ,arcam (alpha bodajze fajny wzmak) to był czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś gościliśmy firmę Rafko dystrybutora min kabli Melodika z nowym kablem głośnikowym o wdzięcznej nazwie Brown Sugar aktualnie można je kupić bez konfekcji a niedługo również z konfekcją podobno w pięknym opakowaniu.Do tej pory kable rodem z Białegostoku zrobiły naprawdę furorę w przedziale kabli taniej i średniej półki cenowej natomiast ten kabel to już inna półka i powiem ze po przeprowadzonych dziś odsłuchach jestem bardzo mile zaskoczony tym kablem piękna kontrola na basie ,świetna przestrzeń dużo powietrza i bardzo dojrzała góra pasma,spodziewam się ze będzie to kolejny hit od Melodiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wtedy pracowałem w 2 sklepie hi-fi na deptaku Mikrokomputery

Tam wcześniej była nagrywalnia kaset Music Johny czy jakoś tak ?

Bo tam kupowałem właśnie kable Kimbera , wyżej wspomniane Kefy i później Philipsa CD931 który jednak nie grał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam wcześniej była nagrywalnia kaset Music Johny czy jakoś tak ?

Bo tam kupowałem właśnie kable Kimbera , wyżej wspomniane Kefy i później Philipsa CD931 który jednak nie grał .

 

Czyli musiałeś swój sprzęt kupić u mnie na ul. Żeromskiego visa vi banku PKO ,tak obok naszej firmy była przegrywalnia płyt oraz wypożyczalnia kaset video,wspaniałe czasy no i juz wtedy świetny sprzęt,pamiętam jak w pewnym okresie miałem bodajże z 15 decków na półce a wsród nich takie znamienitości jak deck Kenwooda KX 9050 S z dolby s na pokładzie to była maszyna oraz Kenwooda dużo wieże z serii L prawdziwy czołg no i wiele wiele innych marek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "Audiomax24.pl" udało mi się nabyć całkiem fajny sprzęt. Jest to bezsprzecznie jeden z liderów rynku audio - firma Audio Gd. Mój model to NFB-27. Jestem bardzo zadowolony z zakupu i myślę,że jest to już sprzęt na całe życie. Gram obecnie na wzmacniaczu słuchawkowym, na wyjściu zbalansowanym. Słuchawki to Hifiman HE-500 . Jest to granie dość analityczne, raczej chłodno-neutralne z szeroką sceną stereo. Wysoka kultura grania z tego wzmacniacza.

 

A największe wrażenie jak dotąd zrobił na mnie zintegrowany wzmacniacz Audio Gd Master 10 ( waga 48 kg (!) ) z zestawem nowych monitorów Harpia Acoustic. Potęga i moc ,potęga i moc - w jednym skrócie.Wysłuchane również dzięki uprzejmości osób z firmy "Audiomax24.pl" .

Edytowane przez Geronimo73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mile zaskoczony klubem!

Chetnie przylacze sie do czytania waszych relacji, zwlaszcza jesli sa tu absolwenci z ul. Staszica ;) tych pozdrawiam szczegolnie.

Moze bedzie i okazja do kupienia czegos ciekawego z "drugiej lub trzeciej" reki rowniez...

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie szukam jakiegoś szpulowca najlepiej Akai lub Revoxa jak by ktoś coś proszę o info,po prostu po gramofonie chyba czas przyszedł własnie na takie odtwarzanie muzyki,kiedys używałem Arii oraz Damy Pik ale to było tak dawno ze juz prawie zapomniałem.Ostatnio wpadły w moje ręce fajne kolumienki Infinity z serii QE z wstęgą i powiem ze zakochałem sie poraz kolejny do mego gramiaka Thorensa TD 160 smkv zgrały sie wyśmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zastanawiam sie jak traktowac klub pod wzgledem moich minimalistycznych doswiadczen przy was ;D bo przyznam sie nie bylem nigdy na zadnym odsluchu audio w zyciu gdziekolwiek, a tutaj sami erudyci dzwieku ;D Moje doznania i testy robilem bezposrednio u siebie w domu.

Wpadlbym czasem do zielonki na jakis odsluch, moze cos bym wzial ze soba rowniez bo mam sporo miejsca w aucie i cos tam kitrasze czasami u siebie;D

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, zastanawiam sie jak traktowac klub pod wzgledem moich minimalistycznych doswiadczen przy was ;D bo przyznam sie nie bylem nigdy na zadnym odsluchu audio w zyciu gdziekolwiek, a tutaj sami erudyci dzwieku ;D Moje doznania i testy robilem bezposrednio u siebie w domu.

Wpadlbym czasem do zielonki na jakis odsluch, moze cos bym wzial ze soba rowniez bo mam sporo miejsca w aucie i cos tam kitrasze czasami u siebie;D

 

Zapraszam serdecznie Jimmi do Zielonej Góry jak by co to mój nr. tel. możemy się umówić na odsłuch 728440470, a klub prosze traktować na luzie bez napinki po prostu wszystkich nas łączy dobra muzyka ot co.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ajacz dziekuje pieknie za zaproszenie, mysle ze przyjdzie czas to skozystam, kontakt zanotowany ;)

 

Chodzi Ci o Magnetofon Akai np taki ?:

 

$_84.JPG

 

lub tez Akai GX-270D

 

$_84.JPG

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.