Jump to content
IGNORED

Korekta charakterystyki YPAO i inne


tiruriru

Recommended Posts

Jak na co dzień słuchacie muzyki i oglądacie filmy, z korektą charakterystyki czy bez czyli z takim pasmem jak graja naturalnie kolumny? Jedno i drugie ma zalety i wady i czasem mam wątpliwości z której opcji korzystać. Nie mam tu na myśli odległości i opóźnień bo to inny temat.

Link to comment
Share on other sites

Naturalnym pasmem to kolumna zagra w komorze bezechowej :) każde pomieszczenie wprowadza różne podbarwienia szczególnie słabo przygotowane, zadaniem korekty akustyki jest wyeliminowanie wszystkich podbić szczególnie upierdliwych w pasmie niskim. Wadą tego rozwiązania jest na pewno mały odcinek użyteczny do odsłuchu, w praktyce dobre efekty będziesz miał w miejscu ustawienia mikrofonu pomiarowego i w jego pobliżu. YPAO może też podbijać skrajne pasmo wysokie szczególnie w opcji płaskiej charakterystyki, co znacznie wpływa na barwę kolumn. Zalety skuteczne wyeliminowanie podbić w pasmie niskim, szczególnie użyteczne, gdy kolumny stoją dość blisko rogów pomieszczenia.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.