Skocz do zawartości
IGNORED

Granitowe elementy - moje doświadczenia


Varrol

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę tu trochę moich doświadczeń z elementami granitowymi do audio. Mam nadzieję, że okaże się to pomocne - przede wszystkim pozwoli ustrzec się błędów.

 

Zacznijmy od standów - bo to prosta rzecz, a jak się okazało daje naprawdę sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Prosta płyta granitowa - u mnie 30x50x3cm z 4 otworami na gwinty do kolców. Poza tym, że płyta stoi na kolcach, planuję jeszcze zamontować kolce do kolumn i przykleić podkładki do płyty. Efekt zastosowania - znacznie lepiej słyszalny i przyjemniejszy bas - w sumie aż trudno mi uwierzyć, że zmiana jest aż tak znaczna - ale cóż - wcześniej kolumny stały na podkładkach filcowych, na panelach podłogowych.

 

Problem napotkałem tu jeden - chciałem zamówić u lokalnego kamieniarza. Usłyszałem cenę 400zł za sztukę. Tak więc zamówiłem przez internet - konkretnie u użytkownika Owca01 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) za 100zł za sztukę (to już razem z wierceniem otworów i mocowaniem tulejek pod kolce - miałem własne kupione wcześniej) - w sumie 230zł z wysyłką za dwa standy.

 

Jakoś bdb - płytki są mocno czarne, zrobione idealnie, bez ani jednego uszkodzenia, dobrze spolerowane. Uważam to za bardzo dobry zakup - nie tylko lepiej sprzęt gra, ale też kolumny lepiej wyglądają na tych podstawkach.

 

__________________________________________________________________________________________________________________

 

A teraz pora na stoliki:

post-11903-0-09081800-1436539319_thumb.jpg post-11903-0-56402400-1436540014_thumb.jpg

 

Dwa stoliki, każdy z trzema blatami 50x50x2cm. Każda płyta na kolcach i same stoliki też na kolcach. Czy to coś dało dla dźwięku - trudno orzec - zmiana jeśli jest to niewielka i musiałbym zrobić testy jedne po drugich ze sprzętem np. na podłodze i na stolikach - nie wiem czy jest sens w ogóle. Ale wygląd jest, a poza tym stabilność się znacznie poprawiła. Może na lepszym sprzęcie zmianę było by słychać.

 

Stoliki kosztowały po 1000zł za sztukę i zakupione u użytkownika TomBase na Allegro (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Kupiłem je ponad rok temu - ogólnie jestem zadowolony w porównaniu do stolików jakie miałem wcześniej. W tym przypadku jednak idealnie nie jest - do wielu elementów można mieć uwagi. Co prawda w porównaniu do firmowych konstrukcji cena jest co najmniej atrakcyjna, ale biorąc pod uwagę koszty można się spodziewać lepszej jakości.

 

Zacznę od tego, że na zdjęciach z aukcji spawy są idealne - u mnie - niestety mimo mocno tuszującej niedoskonałości farby są po prostu kiepskie i mocno rzucają się w oczy.

W porównaniu do zdjęć z aukcji w stolikach nie ma tulejek do wkręcenia kolców - gwinty zrobione są bezpośrednio w stali (tyle dobrze, że w miarę symetrycznie) - tak więc wkręcenie kolców było karkołomnym zadaniem. Płyty granitowe - ogólnie rzecz biorąc są ładne (w porównaniu do standów już gorzej) - niektóre mają drobne uszkodzenia, odpryski, przebarwienia, smugi itp. - ogólnie można ustawić tak, że ich nie widać. Mnie to gryzie bo jestem pedantyczny (kiedyś wezmę stoliki na warsztat, zeszlifuje dokładniej spawy, wstawię tulejki do kolców i odmaluję - i będzie dobrze), ale ogólnie na pierwszy rzut oka wady nie rzucają się w oczy.

 

Tylko pytanie czy warto. Płyta 50x50x2cm wyjdzie ok 100zł za sztukę + 50zł za kolce = 350zł i zostaje 650zł za stelaż. za 650zł można zrobić to lepiej - już nie mówię o kosztach materiału, bo wiadomo że pracy przy tym sporo i jest ona warta więcej niż materiał. Generalnie najlepiej umieć spawać. Fakt jest taki, że teraz zamówił bym płyty granitowe osobno i poszukał wśród znajomych/rodziny kogoś doświadczonego w spawaniu do zrobienia stelaży.

 

__________________________________________________________________________________________________________________

 

Podsumowując - granit + kolce do audio jak najbardziej tak - jest ciężki i sztywny a do tego nie aż tak drogi jakby się wydawało (chyba, że ktoś robi blat np. 200x50x4cm :) ). W przypadku kolumn daje dużą poprawę jakości, w przypadku pozostałego sprzętu teoretycznie powinien, w praktyce niekoniecznie będzie to słyszalne.

 

Wiem jednak, że ten temat był już wiele razy wałkowany, a moim celem tutaj nie jest opisanie jak dobry jest granit do audio, tylko jak go rozsądnie nabyć.

 

Ze względu na wagę trudno to reklamować w razie wad - często nawet się nie chce, dlatego warto poczytać opinie o sprzedających i wcześniej ustalić kryteria jakościowe (i uprzedzić o reklamacji lub odmowie przyjęcia w razie braku ich spełnienia):

1) granitu - kolor i jego odcień, wady (brak przebarwień, smug, odprysków itp.), polerowanie

2) stelaża - sposób łączenia profili, malowanie, spolerowanie spawów (dla stalowych)

3) kolce - rodzaj, sposób mocowania, podkładki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owca01 to solidny wykonawca. Sam się o tym przekonałem i tez mogę polecić z czystym sumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko na granicie to trochę niebezpiecznie dla dźwięku rzecz jasna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granit sprawdza się w określonych warunkach i nie wszedzie sie nadaje.

Rogoz dawno zrezygnował z granitu, chyba że na specjalne życzenie.

Nie wiem czy mogę zacytować rozmowę z panem Januszem, bo właśnie tez przymierzałem się do zmiany stolika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granit sprawdza się w określonych warunkach i nie wszedzie sie nadaje.

Rogoz dawno zrezygnował z granitu, chyba że na specjalne życzenie.

 

Bardzo szerokie stwierdzenie ze nie wszedzie sie nadaje. Mam troche granitu i w jednym i drugim pomieszczeniu i nie uslyszalem jeszcze ujmy dla dzwieku....

Co do rezygnacji przez Rogoz Audio to nie wiem jakie sa powody techniczne, ale jak zamawialem urządzenie w innej firmie i rozmawiajac z producentem/właścicielem zapytałem czy załączona sieciówka jest ok. Pan właściciel powiedział ze zawsze dodatki sa odpowiednie do klasy jego produktów, ale jezeli mam życzenie miec jakis topowy to moze to zrobic.....wlasnie na specjalne życzenie, bo potrzeby takiej nie ma....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szerokie stwierdzenie ze nie wszedzie sie nadaje. Mam troche granitu i w jednym i drugim pomieszczeniu i nie uslyszalem jeszcze ujmy dla dzwieku....

Co do rezygnacji przez Rogoz Audio to nie wiem jakie sa powody techniczne, ale jak zamawialem urządzenie w innej firmie i rozmawiajac z producentem/właścicielem zapytałem czy załączona sieciówka jest ok. Pan właściciel powiedział ze zawsze dodatki sa odpowiednie do klasy jego produktów, ale jezeli mam życzenie miec jakis topowy to moze to zrobic.....wlasnie na specjalne życzenie, bo potrzeby takiej nie ma....

Napiszę więc:

Cyt.

" Efekt będzie zależny od wielu zmiennych dla konkretnych warunków (konstrukcja budynku/sztywność stropu/rodzaj podłogi; akustyka pomieszczenia; konstrukcja urządzeń/masa/sztywność/wytłumienie; możliwości głośników w zakresie przetwarzania basu).

 

"Granit (twarda lita skała magmowa) magazynuje bardzo niskie składowe oraz oddaje pojedynczą wysoką harmoniczną, której wysokość zależna jest od gęstości i masy danego kamienia (ten efekt nazwany jest „dzwonieniem” z ang. ringing). "

 

"Inaczej marmur (przeobrażony miękki wapień skrystalizowany) - charakteryzuje się długim czasem magazynowania energii kinetycznej i silnym tłumieniem wyższych składowych (nieco podobny do MDF)."

 

"MDF i sklejki prasowane, oklejane naturalnymi fornirami i pokrywane wieloma warstwami lakierów, równomiernie tłumią całe spektrum (zasada wytracania energii układu drgającego)"

 

"Jesli występuje silne sprzężenie zwrotne pełnopasmowych kolumn z podłogą (sprężynujący strop na drewnianych balach - np. w starym budownictwie lub domach drewnianych), wtedy do stolika z elektroniką można zastosować także blaty granitowe lub marmurowe - ale o grubości przynajmniej 30 mm. Jeśli podloga to parkiet, panele, kafle, terakota lub wykladzina na sztywnej wylewce betonowej lub żelbetowej, to z reguły najbardziej odpowiednie będą blaty fornirowane z płyty MDF lub sklejki."

 

Wychodzi na to, że mdf jest bezpieczniejszym rozwiązaniem.

W sklepie audio też słyszałem opinię, że granit wyostrza brzmienie to może być efekt dzwonienia granitu właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby granit gościć w duzych ilościach aby swoja odpowiedzią harmoniczna wpływać na całość przekazu w pomieszczeniu. A co ze studio w USA zrobionym w litym granicie- bas tam jest podobno referencyjny (cokolwiek to znaczy) i najlepszy jaki niektorzy słyszeli w audio...?

 

Inna sprawa ze my w Polsce bierzemy pomysły i przenosimy je na wlsane podwórko w niekontrolowanych ilościach i warunkach. Granit sam w sobie jako stabilizator pod kolumny był stosowany w UK wlasnie ze wzgledu na typowe drewniane stropy w budownictwie natomiast kolce dla pomieszczeń z wykadzina na betonie.

To mi przypomina rozmowę z innym producentem kolców, ktory pytał sie czy chce je wyeksponować w systemie to zrobi dłuższe..... Pytanie jak to ma sie do tego, ze podobno hi endowe gadzety sa specjalnie projektowane itd.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałby granit gościć w duzych ilościach aby swoja odpowiedzią harmoniczna wpływać na całość przekazu w pomieszczeniu. A co ze studio w USA zrobionym w litym granicie- bas tam jest podobno referencyjny (cokolwiek to znaczy) i najlepszy jaki niektorzy słyszeli w audio...?

 

Inna sprawa ze my w Polsce bierzemy pomysły i przenosimy je na wlsane podwórko w niekontrolowanych ilościach i warunkach. Granit sam w sobie jako stabilizator pod kolumny był stosowany w UK wlasnie ze wzgledu na typowe drewniane stropy w budownictwie natomiast kolce dla pomieszczeń z wykadzina na betonie.

To mi przypomina rozmowę z innym producentem kolców, ktory pytał sie czy chce je wyeksponować w systemie to zrobi dłuższe..... Pytanie jak to ma sie do tego, ze podobno hi endowe gadzety sa specjalnie projektowane itd.

Pozdrawiam

Nie ma powodu by panu Januszowi nie wierzyć, tym bardziej że jest w tym jakaś logika no i jest wiele zmiennych które się nakładają, więc nie sądzę że tego granitu musiało by być nie wiadomo ile.

Zamówiłem więc stolik z półkami MDF, a te i tak będą podparte na kolcach to wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o qrcze to ja sobie zrobię taki stolik tylko lakier ze skrzypiec zedrę i pomaluję ten granit,marmur czy audiofilską sklejkę. wtedy doda mi troche alikwotów taki stolik i ze zwykłego techniksa uzyskam dźwięk że ho ho

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o qrcze to ja sobie zrobię taki stolik tylko lakier ze skrzypiec zedrę i pomaluję ten granit,marmur czy audiofilską sklejkę. wtedy doda mi troche alikwotów taki stolik i ze zwykłego techniksa uzyskam dźwięk że ho ho

Koniecznie.....

:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />o qrcze to ja sobie zrobię taki stolik tylko lakier ze skrzypiec zedrę i pomaluję ten granit,marmur czy audiofilską sklejkę. wtedy doda mi troche alikwotów taki stolik i ze zwykłego techniksa uzyskam dźwięk że ho ho<br /> <br /> <br />

 

calkiem na serio sporo ludkow grzebie w gadzetach typu lepsze (czytaj:ladniejsze kolce), jakies podkladki, gniazda majac w glebokim powazaniu pozycjonowanie system w pomieszczeniu.....Albo trzyma lata cale np. transport na jakims szklanym stoliku i po podlozeniu antywibratorow opisuje barwnie jakie to zmiany wnosza takie drobne zmiany w systemie.....mozna tak w nieskonczonosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam stolik DIY z rurek i blatów grubości 3cm stoi na kolcach VAP i przejście ze zwykłych wkrecanych nóżek na kolce poprawia niektóre aspekty brzmienia. Nie wyśmiewałbym zjawisk których nie rozumiem, a tym bardziej nie miałem doświadczenia.

Z całkowitą więc odpowiedzialnością stwierdzam, że akcesoria takie jak kolce, stożki, czy izolatory choćby Vibrapoda działają. Natomiast pozycjonowanie systemu kolumn etc.jest nie mniej ważne od zadbania o akustykę i to od niej właśnie więcej zależy niż od niejednego kabelka.

Kto ma ten wie, nie rozumiem tylko pogardy na polskich forach dla doświadczenia innych tym bardziej kogoś kto w temacie naprawdę siedzi dość głęboko jak np. Pan Janusz Rogoz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nie opisuje Ciebie; jezeli tak to odebrałeś to nie było to moja intencja. Kazdy robi jak uważa.

A produktów Rogoz Audio nie podważam bo sam z nich korzystam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Will66

:D

to nie była osobista wycieczka w twoją stronę, może mam specyficzny sposób wyrażania się, chociaż zawsze odnoszę sie do tego co zostało wcześniej napisane, ale nie robię tego złośliwie tylko staram się zdroworozsądkowo podchodzić do pewnych rzeczy.

Sorki, że odebrałeś to jak szpilę żeby dźgnąć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Pozwólcie, że się dołączę ale wątek bardzo mnie zaciekawił.

Chciałby się Was poradzić nt. standów pod głośniki podłogowe w salonie, w którym będzie ogrzewanie podłogowe a na całej podłodze będą płytki.

Moje pytanie dotyczy nie tylko kwestii akustyki ale również bezpieczeństw głośników.

Będę wdzięczy za wszelkie porady i sugestie

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka z płytkami na podłodze? A dywan jakiś będzie?

O co chodzi z tym bezpieczeństwem kolumn?

Odseparuj je od podłogi kolcami, ewentualnie postaw na granit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprzęt będzie stał w salonie a nie w pokoju odsłuchowym ale dywan inne będą.

 

A bezpieczeństwo to chodziło o ewentualne negatywne skutki ogrzewania podłogowego. Czy konieczne będzie jakieś odseparowanie ich podłogi.

 

Ps- granit czy mdf?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro twarda podłoga z płytek położył bym platformę z MDF plus kolce alboco.

Przeciez podłoga nie będzie się chyba nagrzewa, aż tak by to miało znaczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego pytam bo nie mam bladego pojęcia jak to mocno się nagrzewa. To moja pierwsza podlogówka :-D

Ps-

1. A kolce montować zarówno pod mdf i pod głośnikami? Głośniki mają stopki.

Czy to już indywiduala kwestia?

2. Czy znasz/ znacie kogoś sprawdzonego kto sprzedaje dobre i w przystępnej cenie takie podstawki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no oczywiście,  że mogę wkręcić kolce. Nawet dają zestaw kolców razem z głośnikami. Tylko teraz nie powiem ci czy kolce wkręca się w stopki czy trzeba je wykręcić.

 

Jak masz chwile zerknij w Google jak wyglądają klipsch reference 62 II.

Mają takie stopki. Dzięki nim głośnik jest jakieś 1-2 cm nad podłogą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie jest tak, że można wkręcić kolce w stópki?

Może dobrze byłoby postawić kolumny na podstawach z MDFu np ładnie pokrytego fornirem, tylko że wtedy kolumna się podniesie i tuba będzie powyżej uszu słuchacza.

Chociaż nie wiem, czy w przypadku tuby ma to znaczenie tak jak tradycyjnych kopułkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sugerowalbym odsluch w set'upie na nozkach, chwile sie osluchal z tym i pozniej wkrecil kolce i tez sie osluchal....

 

Generalnie kolce stosuje sie w sytaucjach np. gdy jest gruba wykladzina albo np. przy drewnianej podlodze dla odsprzeglenia na granicie lub mdf'ie. Zawsze jednak nalezy sie zapoznac z akustyka wlasnego pomieszczenia zanim zacznie sie dzialanie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw sugerowalbym odsluch w set'upie na nozkach, chwile sie osluchal z tym i pozniej wkrecil kolce i tez sie osluchal....

 

Generalnie kolce stosuje sie w sytaucjach np. gdy jest gruba wykladzina albo np. przy drewnianej podlodze dla odsprzeglenia na granicie lub mdf'ie. Zawsze jednak nalezy sie zapoznac z akustyka wlasnego pomieszczenia zanim zacznie sie dzialanie.

 

Pozdrawiam

 

Pełna zgoda, tylko że kolega sihborx pyta głównie o odseparowanie od grzejącej się podłogi, na tą chwilę nic nie mówi o wartościach sonicznych jakie go interesują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />o odseparowanie od grzejącej się podłogi<br />

 

szczerze to nie wiem w czym problem, bo podlogowka chyba nie powinna 'chodzic' wyzej niz 28 stopni. W przeciwnym razie nie ma komfortu cieplengo i zaczyna sie przegrzewanie organizmu czlowieka :)

Ja zadnych granitow/mdf-u nie wprowadzalbym, chyba ze wymgac bedzie tego wyniku odsluchu...

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie wiem w czym problem, bo podlogowka chyba nie powinna 'chodzic' wyzej niz 28 stopni. W przeciwnym razie nie ma komfortu cieplengo i zaczyna sie przegrzewanie organizmu czlowieka :)

Ja zadnych granitow/mdf-u nie wprowadzalbym, chyba ze wymgac bedzie tego wyniku odsluchu...

 

Pozdrawiam

Też jestem tego samego zdania, lepiej nie kombinować.

Chociaż sam używam granitu pod kolumnami, ale ja nie mam płytek na podłodze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za wasze porady.

Generalnie interesują mnie oba aspekty tzn efekt cieplarniany wynikający z posiadania podłogówki oraz akustyczne a dokładnie- zasadność stosowania płyty granitowej czy mdf oraz kolców na podłodze z płytek.

 

Z tego co zrozumiałem to ogrzewanie podłogowe nie powinno być zagrożeniem dla głośników.

 

Rozumiem też że zastosowanie granitu czy mdf i kolców bardziej zasadne jest w przypadku podłogi z paneli albo dywanu ? W przypadku płytek wystarczy że kolumna będzie stała na stopkach bezpośrednio ma płytkach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za wasze porady.

Generalnie interesują mnie oba aspekty tzn efekt cieplarniany wynikający z posiadania podłogówki oraz akustyczne a dokładnie- zasadność stosowania płyty granitowej czy mdf oraz kolców na podłodze z płytek.

 

Z tego co zrozumiałem to ogrzewanie podłogowe nie powinno być zagrożeniem dla głośników.

 

Rozumiem też że zastosowanie granitu czy mdf i kolców bardziej zasadne jest w przypadku podłogi z paneli albo dywanu ? W przypadku płytek wystarczy że kolumna będzie stała na stopkach bezpośrednio ma płytkach?

 

Tak.

Ja postawiłem na granicie moje Eposy w celu ustawienia kopułek na wysokości uszu, pod granitem mam korek czyli zrobiłem taką kanapkę :)

Głównym celem jak mówiłem było podniesienie kolumn, ale drugim aspektem też lepsza izolacja od podłogi, która ulega wpływom drgań, czy tego chcemy czy nie.

Przyniosło to poprawę w zakresie prezentacji basu, lepsza konturowość, dźwięk bardziej oderwany od kolumn i troszkę lepsza separacja.

Kiedyś miałem angielskie RTLe TDL 3 z linia transmisyjną te też stały na granicie i były dociążone granitem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.