Skocz do zawartości
IGNORED

Używany wzmacniacz za 2 tysiące, czyli poszukiwania następcy Audiolaba


Margin

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

 

chciałbym zorientować się jakie mam możliwości na rozwój po paroletniej przygodzie z Audiolabem 8000se. Za ten wzmacniacz zapłaciłem 1000zł i nadal uważam, że to świetny klocek. Czy dokładając drugi tysiąc, jestem w stanie kupić z drugiej ręki dwa razy lepszy sprzęt? W Audiolabie cenię neutralność i szybkość, choć przyznam, że w poszukiwanym wzmaku chciałbym trochę więcej ciepła. W tej chwili Audiolab gra na zmianę z zamkniętymi monitorami Mission 782 i z rodzimymi Pylon Audio Topaz Monitor, ale patrząc przyszłościowo, przydałoby się urządzenie, które wysteruje również podłogówki. Jeśli chodzi o źródło, to podstawą ostatnio jest gramofon.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan Caspian, to jest jakaś alternatywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

używki Mingdy lub Primare mogą być ciekawe, gdyby jakiś Vincent 226 się pojawił. Też mam Audiolaba, na razie nie wymieniam, w tej cenie to jedno z lepszych brzmień, ale kiedyś i u mnie przyjdzie czas na zmiany. Jesli lubisz Audiolaba Roksan nie podejdzie raczej, prędzej AMC 3150a

 

pamiętaj, że niedługo wchodzi seria 8300 i zacznie się wyprzedaż.....nówek 8200 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel H 1 poprzednik H100 za jakieś 2 tys może z hakiem -120wna kanał przy 8 ohm,więc wysteruje podlogówki,tyle że rzadko się pojawia z drugiej ręki-bardzo rozdzielcze a jednocześnie gładkie brzmienie,roxan za radą kolegi jarex też fajnie gra,ja bym dołożył też roksan candy-słyszałem i podobał mi się no chyba że w grę wchodzi wzmacniacz lampowy-tu już trzeba trochę więcej wydać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Nie wiem jaki postęp dokonał się między 8000 a 8200 bo ten ostatni klinicznie gra strasznie jak dla mnie.

nie o to chodzi, dla Ciebie klinicznie, dla nas świetnie, czasem zmiany wychodzą na gorsze, a w tym przypadku można mieć nówkę za małe pieniądze, a wiesz....zależy z czym grał ten "kliniczny" Audiolab. To ogólnie ceniony wzmacniacz choć jak każdy, ma grupę "opozycyjną" :)

 

Dla mnie Naim i Hegel to żart na przykład i nie wiem co ludzie w nich słyszą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa hegel z buczacym trafem

 

...taa w moim egzemplarzu nic nie buczy,mam go już kilka lat ,muzyki głównie słucham na zestawie kocówka mocy+lampowy preamp,ale hegla nie miałem serca sprzedać, bo po prostu dobrze gra,nie mam zamiaru sprzedać go teraz także-dla jasności w temacie,tak w ogóle to staram się pisać na tym forum tylko o tym z czym mialem do czynienia i co moim zdaniem mogę polecić

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to chodzi, dla Ciebie klinicznie, dla nas świetnie, czasem zmiany wychodzą na gorsze, a w tym przypadku można mieć nówkę za małe pieniądze, a wiesz....zależy z czym grał ten "kliniczny" Audiolab. To ogólnie ceniony wzmacniacz choć jak każdy, ma grupę "opozycyjną" :)

 

Dla mnie Naim i Hegel to żart na przykład i nie wiem co ludzie w nich słyszą :)

 

Wiesz nie twierdzę że Audiolab jest to bani,miałem okazję go kupić za małe pieniądze i kupiłem go mimo że w recenzji What Hi-Fi pojawiła się ta kliniczność.

Po nim kupiłem Audio Analogue i juz został :) Każdy ma swój gust i słuch np What Hi-Fi oceniło mój wzmak tylko na 3 gwiazdki.

Miałem 14dni na oddanie go i jak pisałem trafił w moje ucho i oko małżonki :)

 

Nie sugeruje sie pismakami bo głupoty piszą w zależności kto i ile posmaruje w UK zaś brytyjskie firmy mają dobre recenzje,czy to są kolumny,wmacniacze czy CD. Dlatego miałem sporo klamotów w domu,żona już zaczęła "buczeć" :)

 

Wczoraj otrzymałem przesyłkę Quadral Ascent 75 i po tym co pamiętam z poprzednich moich kolumn jakie miałem u siebie a w większości były to brytole,jeden duńczyk i francuz to nie ma tej brytyjskiej naleciałości na średnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim,

 

chciałbym zorientować się jakie mam możliwości na rozwój po paroletniej przygodzie z Audiolabem 8000se. Za ten wzmacniacz zapłaciłem 1000zł i nadal uważam, że to świetny klocek. Czy dokładając drugi tysiąc, jestem w stanie kupić z drugiej ręki dwa razy lepszy sprzęt? W Audiolabie cenię neutralność i szybkość, choć przyznam, że w poszukiwanym wzmaku chciałbym trochę więcej ciepła. W tej chwili Audiolab gra na zmianę z zamkniętymi monitorami Mission 782 i z rodzimymi Pylon Audio Topaz Monitor, ale patrząc przyszłościowo, przydałoby się urządzenie, które wysteruje również podłogówki. Jeśli chodzi o źródło, to podstawą ostatnio jest gramofon.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Jak ma być troszkę więcej ciepła to może Densen b100 albo lepiej DM10. Bardzo dobre to sprzęty.

 

Pozdrawiam, Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje rozważenie zakupu końcówki mocy Audiolaba 8000p lub 8200p i będzie dużo lepiej z dźwiękiem oraz zapasem mocy do większych kolumn. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Wiesz nie twierdzę że Audiolab jest to bani,miałem okazję go kupić za małe pieniądze i kupiłem go mimo że w recenzji What Hi-Fi pojawiła się ta kliniczność.

Po nim kupiłem Audio Analogue i juz został :) Każdy ma swój gust i słuch np What Hi-Fi oceniło mój wzmak tylko na 3 gwiazdki.

Miałem 14dni na oddanie go i jak pisałem trafił w moje ucho i oko małżonki :)

 

Nie sugeruje sie pismakami bo głupoty piszą w zależności kto i ile posmaruje w UK zaś brytyjskie firmy mają dobre recenzje,czy to są kolumny,wmacniacze czy CD. Dlatego miałem sporo klamotów w domu,żona już zaczęła "buczeć" :)

 

Wczoraj otrzymałem przesyłkę Quadral Ascent 75 i po tym co pamiętam z poprzednich moich kolumn jakie miałem u siebie a w większości były to brytole,jeden duńczyk i francuz to nie ma tej brytyjskiej naleciałości na średnicę.

dokładnie, ja już recenzji, w tym what hifi nie czytam, są tendencyjne, pod rynek, acam rdac i marantz 6005 nie są aż tak dobre ;p, jśli wg nich Myryad z20 ma 3 gwiazdki to już zwątpiam...;p;p;p. Audio Analogue nie znam, jak gra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Zostaw Audiolaba i kup np. Ushery V-602 ciepło grające z dobrym basiorem super stereofonią i piękna sceną

Wybór należy do ciebie

Z lepszych wzmacniaczy to Copland csa28

Z nowych Atoll AM100se

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedać obecne kolumny i całość dołożyć do jak najlepszych kolumn .

Muda44 dobrze Ci radzi. Zacznij inwestowanie od kolumn i to dobrych kolumn. Później będzie dobierał elektronikę. W przeciwnym razie cały czas będziesz poruszał się w granicach półki budżetowej i wymieniał zabawki na nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Przyznam, że nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. W sumie, to lubię moje paczki, a zwłaszcza wiekowe Missiony, za które zapłaciłem grosze, a dzięki którym doznałem olśnienia, przez to, że to pierwsza konstrukcja zamknięta, z którą miałem styczność. Topazy też dobrze oceniam- kiedy je kupowałem, wygrały w konkurencji z paroma monitorami do 3500zł. Ich sporym atutem jest niemęczące, dosyć ciemne granie- takie lubię. Znamienny jest też fakt, że wybrałem je (mimo, że bardzo chciałem spróbować czegoś innego) po rocznym użytkowaniu podłogowej wersji- Topaz 20.

Czy zatem, jestem w stanie wskoczyć na nowy poziom świadomości z dwoma tysiakami w kieszeni? Kiedyś sporo czytałem o Castle Harlech S1. Czy mimo upływu czasu, to nadal dobra kolumna i zapewni mi jakościowy skok?

Biorę też pod uwagę radę Muda44 i jestem ciekaw jakie możliwości pojawiają się z dodatkowymi dwoma kołami. Pozwolę sobie raz jeszcze zaznaczyć, że w grę wchodzi sprzęt z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dobrze radzą. Zostaw wzmacniacz i kombinuj z kolumnami. Sam gram na 8000s + callisto IV.

Szukaj kolumn o wysokiej skuteczności i będzie całkiem przyzwoicie.

Dynaudio odpuść, wzmak nie podoła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan Caspian, to jest jakaś alternatywa.

Kolega ma racje ;) Polecam Ci roksana ciepłe brzmienie, z dużym rozmachem i genialną sceną;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam gram na 8000s + callisto IV.

 

Możesz mnie wyśmiać, ale też parowałem Calisto z Audiolabem i po tygodniu zwróciłem je do sklepu. Irytował mnie nienaturalnie podbity bas... Wtedy ostatecznie wygrały Topazy. Ale było to ośmio metrowe pomieszczenie, jestem ciekaw jak Calisto zagrałyby w obecnych 17tu.

Czy macie jeszcze jakieś sugestie używanych, podłogowych kolumn do (podnieśmy budżet) 3000,-?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to caspiany nie graja cieplo tylko neutralnie. Cieplo to zagra kandy k2.

Na pewno wzialbym pod uwage to co Muda napisal, bo kolumny beda mialy wiekszy wplyw na zmiane dzwieku w Twoim systemie.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skoro chcesz trochę więcej ciepła to albo Vienna albo coś z Dynaudio , Usher .

Jestem za Vienna .

 

 

Coś konkretnego Vienny mam szukać?

Z podłogowych Usherów coś oprócz V 602 brać pod uwagę?

 

Czy ktoś z Was miał do czynienia z kolumnami firmy Audiovector i może na ich temat parę słów powiedzieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Ushery są bardzo dobre ale nie do każdej muzyki.

 

Rozwiń proszę... Jeśli nie potrafią zagrać ostrych gitar, krzywda mi się nie stanie. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy Audio Physic Tempo VI będą kompletnym szaleństwem? Wiem, że z Audiolabem to mezalians, ale jak tylko będą finansowe możliwości, coś godnego się dobierze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Tempo VI nie udało mi się zlicytować.

Zatem nadal szukam używanych kolumn.

Mój aktualny budżet to 4000 zł. Czy przy tej kasie Usher V-602 ma jakichś konkurentów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.