Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie głośniki do 1 tys ? Taga 606 czy Pure Acoustic AVV799


Łukasz_59614

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Chciałbym wybrać sobie jakieś kino domowe na amplitunerze i mam dylemat co do głośników :)

Wybierałbym pomiędzy :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Lub :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy jest sens dopłacać do TAGI ? Czy może w podobnej cenie lub z niedużą dopłatą będzie jakiś lepszy amplituner ?

Bo ten napis " Budżetowy amplituner AV " aż kłuje w oczy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to się estetyką kieruj, albo najlepiej opinią kobiety.

Weź za uszy zaprowadź do sklepu każ wybrać, zapłać.

 

Masz alibi i powód do wymiany za jakiś czas jak będziesz miał przypływ bilonu...

 

Mi się bardziej pierwszy zestaw podoba - ale oceniam tylko wizualnie....( i Twoim alibi nie będę ;p )

Bez urazy, ale żeby dzielić włos na czworo to cena musiałby być w obu wypadkach powiększona o zero...

Wtedy można by analizować co lepsze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się podoba ale część z pierwszego zestawu a mianowicie kolumny bo je mam i w tej cenie to rewelacja natomiast amplituner absolutnie nie. Ale od początku. Jak duże jest pomieszczenie w którym mają grać? U mnie grają na 25 metrach i spokojnie dają radę ale z Yamahą 773 więc wysokim modelem ( najwyższy z serii RX-V ). Chodzi Ci tylko o kolumny czy zestaw kolumn + amplituner bo oba z linku to właśnie kolumny i amplituner i wcale nie za 1 tys zł. Ten amplituner wcale nie ma 105W we wszystkich kanałach jakby się wydawało. To moc jednego kanału z podłączoną do niego kolumną. Przy podłączaniu każdej następnej moc spada i u niego myślę, że zatrzymała się gdzieś w granicach 30-tu kilku Watów. Może 40W x 5 więc mizeria. Jeśli jednak mają one grać w małych pomieszczeniach w granicach do 20 m2 , jeśli nie przywiązujesz większej wagi do jakości brzmienia (słaby marnej jakości amplituner) to kolumny Taga mogę Ci polecić. Z tym, że muszę Cie ostrzec, że z tak niskiej klasy amlitunerem nawet one mogą zagrać kiepsko i będziesz miał niedosyt i uprzedzenie do kogoś proponującgo jakikolwiek sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny 1200 zł

Na amplituner zostaje 500 zł

A on ma wszystko, wszystkie kodeki, skaluje do 4K , ma 3D, robi kawę, wynosi śmieci. I to wszystko za 5 stówek....

 

I co chcesz żeby jeszcze grał ??? jaja se robisz ???

 

;P

 

P.S. No i jeszcze kabel HDMI hi-endowy dostajemy.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałoby to grać na 15m2 . Audiofilem nie jestem . Wymagam jedynie aby czysto grało :) A czy Waszym zdaniem w podobnej cenie lepsze ampli się znajdzie ?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku z palcem w dupie kolumny starczą natomiast jak wspomniałem , ten amplituner to jakaś porażka. Natomiast mogą nie zagrać zgodnie z Twoimi oczekiwaniami jeśli podłączysz je do tego amplitunera.

 

A czy Waszym zdaniem w podobnej cenie lepsze ampli się znajdzie ?:)

 

w podobnej cenie do czego, do całego tego zestawu kolumn i ampla czyli jakieś 1,6 tys, jasne, że tak natomiast w cenie tego Pioneera zapomnij.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że popatrzysz np. na allegro. Kupisz sobie te Tagi za np. 1000 zł z przesyłką. (nowe z papierami, gwarancją, albo lepiej zestaw z subem - tylko szukaj dobrze, tak powiedzmy 1,2 k.zł. + wysyłka)

Do tego np. Sony STR DA 2400 za jakieś 800 zł. ( a masz mieć w komplecie z nim 2 piloty i mikrofon kalibracyjny - fajne bo sam Ci ustawi amplituner do kolumn i pokoju)

 

Nie ma 3D (czyli dwukierunkowego HDMI - nie myl tego z wyświetlaniem-filmami 3D) Nie ma 4K - masz tv z 4k ? Prawdziwy z 4K a nie taki którego procesor radzi sobie tylko ze zdjęciami w 4k ? Masz internet 150 Mb/s ? W obu wypadkach nie ? to daruj sobie 4K.

 

Te Tagi są niezłe do kina. Ten Sony jest naprawdę niezły w w cenie do 1000 zł (używka) nowy kosztował 2500 zł (sam bez kolumn).

Tylko nie połaś się na Sony STR DA1200 ES bo to lipa straszniasta... Tu niby 1200, a tu 2400, ale między nimi jest przepaść jeśli chodzi o dźwięk...

.

 

I za 1800-2000 zł masz nowe kolumny i w miarę nowy amplituner

 

I to chyba najtańsze sensowne rozwiązanie.

Tamten Pionieer - hmmm jestem zakłopotany, bo z jednej strony oceniam go na podstawie zdjęć i funkcji w stosunku do ceny - trochę głupio mi (serio), Mój amp. kosztował swego czasu ponad 5k zł (sam amplituner) i nie był tak bogato wyposażony. Przymierzam się do nowego też w tej cenie, a uwierz nie lubię wyrzucać kasy za okno, gdyby ten za 1650 zł z kolumnami grał porównywalnie z tym który planuję kupić - kupiłbym z Twojego linka, a i tak byłbym z 3-4k. zł do przodu. Ale wybacz za stary jestem na bajki, nie wierzę że sprzęt za 5k i powiedzmy 600 zł gra tak samo...

 

Muza w kinie jest ważna. Bo oglądając film masz ścieżkę dźwiękową, a nie same buum-buum. A kiepski amplituner dający plastikowy dźwięk - już bym wolał podpiąć pod tv wzmacniacz stereo....

 

P.S. Dobry amplituner z drugiej ręki to od 800 zł w górę, jak bez najnowszych wodotrysków to w przedziale 800-1500 zł coś fajnego kupisz.

Patrz tylko w Google bo były modele które lubiły padać jak muchy...A jak ktoś chce mocno sprzedać...... sam sobie dośpiewaj dalej.

Kolumny, sub - tu możliwości jest tyle, że w miarę odpowiedzialnie trudno coś polecić, zarówno w przedziale cenowym jak i podając marki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.