Skocz do zawartości
IGNORED

Tidal - pierwszy tak duży serwis ze streamingiem muzyki w jakości CD


darksoul

Rekomendowane odpowiedzi

O to między innymi mi chodzi. Może to istotnie wpływ routera. Choć przesyłając na tym samym sprzęcie dźwięk przez DLNA nie ma zauważalnego pogorszenia jakości czy podobnych zakłóceń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla testu postawiłem malinę 2 z IQaudio pi-dac+ obsługiwaną przez volumio. Na synology mam bubbleupnp z obsługą tidal. Konfiguracja zajęła 10 minut łącznie ze ściąganiem volumio z sieci.

 

Streaming bez zacięć z synology, gdzie ipad z aplikacją Lumin lub android z bubbleupnp robią za piloty.

Nie spodziewałem się, że aż tak dobrze za taką małą cenę. Przecież to IQaudio pi-dac+ to bardzo budżetowa zabawka.

 

 

Zen.

 

PS. na razie mam katar więc wielkie ochy i achy zostawiam na później ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na synology mam bubbleupnp z obsługą tidal

Mógłbyś szanowny kolego temat rozwinąć? To apka na Synology na serwerze do której wpisujesz dane z Tidala, a wystarczy jak dowolne urządzenie zewnętrzne obsługuje upnp i wszystko śmiga? Teoretycznie ten streamerek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

mając obsługę upnp powinien to obsłużyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mógłbyś szanowny kolego temat rozwinąć? To apka na Synology na serwerze do której wpisujesz dane z Tidala, a wystarczy jak dowolne urządzenie zewnętrzne obsługuje upnp i wszystko śmiga? Teoretycznie ten streamerek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

mając obsługę upnp powinien to obsłużyć?

 

Tak, na synology instaluje się pakiet bubbleupnp (trzeba ściągnąć ze strony bubbleupnp). Następnie po uruchomieniu tego pakietu wyszukuje się w nim dostępne w LAN media renderery obsługujące upnp. ( Nie wiem jak z tym jfengiem i bubble upnp będzie. Wiem, że na przykład bluray panasonic bdt 500 nie czyta wysłanego streamu tidala ale już flac z synology przyjmie, ale to stara maszyna i jfeng jest nowszy). Smart TV samsunga obsługuje, malina obsługuje.

Gdy już mamy bubble upnp na synology dobrze jest jeszcze na nim odpalić server dlna (ja używam minimserver, bo wszystko ładnie obsłguje)

Potem aplikacja na pilocie. Lumin na ios, bubbleupnp na androida mają zakładkę tidal i w nich wpisuje się dane konta. Po wybraniu źródła (synology) i renderera (streamer upnp) przeglądamy sobie w aplikacji "pilota" tidala i gramy co się da. W tej samej aplikacji mamy dostępne flaci leżące na dysku synology.

 

Gdy muzyka gra, możemy spokojnie wyłączyć ipada/telefon z androidem, bo to synology streamuje bezpośrednio do odtwarzacza.

 

Zen

 

PS. Przy tym ustawieniu możemy zamiennie używać kilku urządzeń jako piloty. Wszystko się "klonuje". ;)

PS2. Wyjdzie auralic aries mini to pewnie też tak go przetestuję.

post-56655-0-39113000-1437080397_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na synology instaluje się pakiet bubbleupnp (trzeba ściągnąć ze strony bubbleupnp)...

Dzięki za wyczerpujący opis. Mam tego streamerka na testy i Synology. We wtorek dopiero to rozwiązanie przetestuje, bo mam kilkudniowy wyjazd akurat:) Normalnie używam Tidal - PC / Chrome - DAC. Porównamy w takim razie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa. :)

Można pozbyć się kabelka usb i sprawiające problemy airplay. Gra chyba tak samo dobrze jak przez kabel usb.

 

Zainstalowałem BubbleUPnP Server na Maku a na ipadzie Lumin.

Jeden problem: mój streamer nie pokazuje na wyświetlaczu wszystkich okładek z Tidala, ale to drobiazg jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, na synology instaluje się pakiet bubbleupnp (trzeba ściągnąć ze strony bubbleupnp). Następnie po uruchomieniu tego pakietu wyszukuje się w nim dostępne w LAN media renderery obsługujące upnp. ( Nie wiem jak z tym jfengiem i bubble upnp będzie. Wiem, że na przykład bluray panasonic bdt 500 nie czyta wysłanego streamu tidala ale już flac z synology przyjmie, ale to stara maszyna i jfeng jest nowszy). Smart TV samsunga obsługuje, malina obsługuje.

Gdy już mamy bubble upnp na synology dobrze jest jeszcze na nim odpalić server dlna (ja używam minimserver, bo wszystko ładnie obsłguje)

Potem aplikacja na pilocie. Lumin na ios, bubbleupnp na androida mają zakładkę tidal i w nich wpisuje się dane konta. Po wybraniu źródła (synology) i renderera (streamer upnp) przeglądamy sobie w aplikacji "pilota" tidala i gramy co się da. W tej samej aplikacji mamy dostępne flaci leżące na dysku synology.

 

Gdy muzyka gra, możemy spokojnie wyłączyć ipada/telefon z androidem, bo to synology streamuje bezpośrednio do odtwarzacza.

 

Zen

 

PS. Przy tym ustawieniu możemy zamiennie używać kilku urządzeń jako piloty. Wszystko się "klonuje". ;)

PS2. Wyjdzie auralic aries mini to pewnie też tak go przetestuję.

Hej mam pytanko. Ja mam maline 2 z iqdaciem i max2play jako system (to taki rozbudowany squeezplug jak pewnie wiesz) ale moj problem jest ze poziom sygnalu jest dosc niski i musze uzywac przedwzmacniacza - czy masz takie same doswiadczenia z mailina i daciem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Hej mam pytanko. Ja mam maline 2 z iqdaciem i max2play jako system (to taki rozbudowany squeezplug jak pewnie wiesz) ale moj problem jest ze poziom sygnalu jest dosc niski i musze uzywac przedwzmacniacza - czy masz takie same doswiadczenia z mailina i daciem?

 

Musisz się zalogować na konsolę z użyciem klawiatury i monitora podpiętych do maliny, albo przy użyciu ssh (putty) na IP maliny.

Login: root hasło: max2play

 

Potem wpisusujesz alsamixer i ustawiasz tam poziom pcm (najlepiej na 96). Możesz też ustawić dwa sąsiednie parametry (boost) na maksa. Nie powinno być dystorsji.

 

Potem działa bez przedwzmaka.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się zalogować na konsolę z użyciem klawiatury i monitora podpiętych do maliny, albo przy użyciu ssh (putty) na IP maliny.

Login: root hasło: max2play

 

Potem wpisusujesz alsamixer i ustawiasz tam poziom pcm (najlepiej na 96). Możesz też ustawić dwa sąsiednie parametry (boost) na maksa. Nie powinno być dystorsji.

 

Potem działa bez przedwzmaka.

Pozdrawiam.

super - dzieki za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po testach Tidal z PC do SM6 jako audio PC jakość rewelacja niczym płyta CD

 

Czyli SM6 robi jako USB DAC?

PC z jakim system operacyjnym?

 

Niepokoi mnie lekko słowo "niczym" w tym kontekście kojarzy się ze słowem "prawie" jak to kiedyś, gdy jeszcze miałem TV, w pewnej reklamie leciało ;)

 

PS

Dziękuje ze wszystkie opisy metod połączenia TIDAL ze sprzętem audio!

 

Ponieważ nie mam żadnego strumieniowca ani NAS'a, za to PC'tow mam pod dostatkiem ;) , spróbuje więc zainstalować na PC system Daphile, dodać plugin do TIDAL a następnie poprzez konwerter USB -> SPDIF dostarczyć sygnał do mojego DAC'a.

Z pewnością opiszę co mi z tego wyszło... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a jaki macie patent aby ominąć PC z dyskami twardymi i poprzestać na streamerze, zaś smartphona używać jedynie jako pilota do Tidal? Wymieniacie tutaj kilka streamerów, jednak wciąż nie wiem czy tidal na nich można obsługiwać z poziomu telefonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a jaki macie patent aby ominąć PC z dyskami twardymi i poprzestać na streamerze, zaś smartphona używać jedynie jako pilota do Tidal? Wymieniacie tutaj kilka streamerów, jednak wciąż nie wiem czy tidal na nich można obsługiwać z poziomu telefonu.

Malinka z Pi Daciem - bez problemu z telefonu - jest aplikacja.

Raumfeld Connector 2 - super aplikacja - jedna z lepszych ktore widzialem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jednak czy "raspberry pi" to trochę nie nazbyt skomplikowane w adaptacji? Myślałem raczej o czymś "plug and Play" typu np. bluesound node, jednak nie wiem czy tam jest ta funkcjonalność o której piszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Bo to wazne jest czy porownujesz dane przesylane z dysku sieciowego czu tez np z podlaczonego lokalnie dysku usb.

Chodzi o to ze np. jitter bedzie inny na usb i na wejsciu sieciowym - wiec jesli porownujesz plik flac/wav grany z dysku sieciowego z serwisem Tidal np to raczej roznic nie powonno byc. jitter na wejsciu sieciowym z reguly jest dosc znaczny - znacznie wyzszy niz przy polaczeniu usb.

 

???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a jaki macie patent aby ominąć PC z dyskami twardymi i poprzestać na streamerze, zaś smartphona używać jedynie jako pilota do Tidal? Wymieniacie tutaj kilka streamerów, jednak wciąż nie wiem czy tidal na nich można obsługiwać z poziomu telefonu.

 

Poszukaj po strumieniowcach niektore odtwarzaja bezpośrednio tidal. Ja slucham na squezebox touch i ladnie działa obsluga biblioteki przez smartphona jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukszukazj po strumieniowcach niektore odtwarzaja bezpośrednio tidal. Ja slucham na squezebox touch i ladnie działa obsluga biblioteki przez smartphona jest.

 

....szukam po plaerach strumieniowych i z tych tańszych tylko Node ma zaimplementowany tidal. Nie daje mi to jednak odpowiedzi, czy mogę korzystać z wcześniej utworzonych playlist.

 

Piszesz o Sb touch.Ja mam gdzieś w piwnicy Sb duet. Może z tym pociągnie. Tylko ta konfiguracja na SB to masakra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

???

Z tego co gdzies czytalem to sygnal sieciowy jest przetwarzany przez dac inaczej niz z usb w zwiazku z tym ma wiekszy jitter. No chyba ze cos zle zrozumialem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simple Audio Roomplayer+

 

Ma obsługę tidala. Sterowany jest z tableta lub telefonu.

 

Do kupienia na amazon.de za 255E.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jednak czy "raspberry pi" to trochę nie nazbyt skomplikowane w adaptacji? Myślałem raczej o czymś "plug and Play" typu np. bluesound node, jednak nie wiem czy tam jest ta funkcjonalność o której piszę.

Nie jest to super trudne - tak naprawde po instalacji systemu (ja mam np max2play - to taki system obslugujacy multimedia z playerem bazujacym na squeezboxie logitecha) - to wszystko jest konfigurowalne z okna przegladarki www i dosc proste. Nie musisz znac zadnych komend itd - wszystko z interfejsu graficznego. Spedzasz pol godziny i pozniej juz tylko instalujesz aplikacje na smartfona - logitech squeezbox i wszystko dziala.

Tidal, wimp, spotify, radio, dysk sieciowy czy dysk usb.

Poza tym chowasz malinke za wzmacniaczem i nic nie widac ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

sprawdziłem ile zajmuje jeden utwór 3 minutowy z Tidala, około 25mb

to bardzo dobra wiadomość i oznacza że nie kłamią z tym ustawieniem 1411 tylko czasem net nie wyrabia i przycina :|

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli ktos sie wacha odnosnie Tidala to szczerze polecam , jakosc dzwieku jest ok.

Natychmiastowy dostep do duzego zbioru muzyki daje motywacje do sluchania.

 

 

 

Od muzyki z internetu nie Ma juz odwrotu. To wkrotce bedzie glowne zrodlo a byc moze jedyne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od muzyki z internetu nie Ma juz odwrotu. To wkrotce bedzie glowne zrodlo a byc moze jedyne.

 

Ooo następny prorok w mordę jeżyka.

Kiedyś pewnie tak ale nie za naszego życia jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba byc prorokiem to oczywiste.

Co myslisz ze stoi na przeszkodzie?

Dostepnosc jest coraz lepsza, szybki internet dostepny i jakosc coraz lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.