Jump to content
IGNORED

Mechaniczny przełącznik Windows/Daphile

un4given

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuję zamontować w komputerze PC przełącznik dwu-pozycyjny do wyboru systemu operacyjnego, który ma się załadować przy uruchomieniu, tj.: Windows 8.1 (+ Kodi) z dysku twardego lub Daphile z pendrive'a. Myślałem, aby w UEFI ustawić bootowanie w pierwszej kolejności z pena, później z dysku i za pomocą zwykłego przełącznika rozłączać i załączać napięcie 5VDC do pena. Problem jest taki, że jak rozłączę pena do zmienia się kolejność bootowania i po jego ponownym załączeniu i tak uruchamia się Windows. Czy ktoś jest w stanie zaproponować inne (ale możliwie jak najprostsze do wykonania) rozwiązanie?

wystarczy w setap'ie ustawić wybór dysku z którego ma się bootować komp.

u mnie uruchamia się komp i mam wybór f8 i zaznaczam z którego nośnika ma się uruchamiać system. jeśli nic nie naciskam to mam ustawione, że uruchamia się z flash daphile.

Myślę że to najbardziej logiczne rozwiązanie,domyślnie daphile bez udziału monitora,a jak potrzebujesz winde to sobie wciśniesz F8 i wybierzesz z menu.

Czy ktoś jest w stanie zaproponować inne (ale możliwie jak najprostsze do wykonania) rozwiązanie?

Chyba lepsze rozwiązanie już padło, ale dodam, że przy zmianie kolejności bootowania od wielkiego dzwonu stosuję rozwiązanie mechaniczne — jako pierwszy ustawiony jest dysk wymienny, który normalnie jest rozłączony, więc komp bootuje z opcji nr 2. Ale jak jest potrzeba, to wciskam dysk i mam bootowanie z jego systemu.

Dzięki za podpowiedzi. Problem jest taki, że zarówno Daphile jaki i Widnows (a w zasadzie Kodi - dawnie XMBC) steruję z tabletu i wyciąganie klawiatury, tylko po to żeby wybrać system nie bardzo ma sens. Myślałem jeszcze, żeby Daphile wrzucić na inny dysk i zrobić przełącznik na kablach zasilających sata, tylko nie wiem czy to zda egzamin i czy nie uszkodzę dysków, ale to chyba temat na elektrodę...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.