Skocz do zawartości
IGNORED

hybryda - czy to ma sens?


mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasciciel raczej bardzo skromny czlowiek i zakochany w MUZYCE nie sadze aby nalezal do nadzianej bufonady.

Tak na prawde jak przeliczyc koszty utrzymania firmy, produkcji, inwestycji w rozwoj...oraz trzeba wziac pod uwage ze te urzadzenia nie sa produkowane nawet w tysiacach sztuk ale w setkach, to juz jak wezmiesz kalkulator samo Ci wyjdzie. ;)

Zasada jest prosta nie podoba sie, nie stac Cie, nie kupujesz, koniec kropka. ;)

A takie marudzenie do niczego nie zmierza...Ypsilon ponoc sie dobrze sprzedaje i raczej my nie bedziemy miec na to zadnego wplywu.

Kendeile sa wyjatkowe i maja wysokie ceny, to nie sa tanie kondensatory i nie sa robione w Chinach jak wszystko, tylko w Europie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staszek...to nie jest inteligentne wytłumaczenie...i do tego mało kulturalne...popraw się proszę...

Pozdro

Czemu malo kulturalne? Jestem pewny ze gdyby Elektroboy wpial sobie ten wzmak w system ( jesli ma dobry) wiedzialby o co w tym chodzi i za co placi, a takie marudzenie bez znajomosci tego sprzetu do czego prowadzi? Do niczego! ;)

 

Pytanie do kolegi Elektroboy, sluchal kolega ten wzmacniacz wogole?

Ja generalnie kolege rozumie ze sprzety High-endowe maja za wysokie ceny w stosunku do swoich mozliwosci, ale akuratnie w przypadku Ypsilona to kolega zle trafil, ten sprzet z pewnoscia jest wart swoich pieniedzy, jestem tego PEWNY!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja generalnie kolege rozumie ze sprzety High-endowe maja za wysokie ceny w stosunku do swoich mozliwosci, ale akuratnie w przypadku Ypsilona to kolega zle trafil, ten sprzet z pewnoscia jest wart swoich pieniedzy, jestem tego PEWNY!

 

Dziękuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czemu malo kulturalne? Jestem pewny ze gdyby Elektroboy wpial sobie ten wzmak w system ( jesli ma dobry) wiedzialby o co w tym chodzi i za co placi, a takie marudzenie bez znajomosci tego sprzetu do czego prowadzi? Do niczego! ;)

 

...

 

Ty Stasiu taka rada ? Świat sie kończy ...

Napisz nam prosze, kiedy ty ostatnio wpiales cos w swój system ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty Stasiu taka rada ? Świat sie kończy ...

Napisz nam prosze, kiedy ty ostatnio wpiales cos w swój system ?

Srednio co dziennie wpinam kilka jakichs najnowszych czesci z USA, Japonii, Niemiec, CCCP, ale glownie USA i Japonia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze cos o hybrydach?

Heh...Hybrydy fajne sa na obecnym etapie rozwoju elektroniki, mnie zauroczyla hybryd Einsteina, tylko ze to gralo Albo z Air Force One, albo dwojka, wiec nie wiem czy to ten wzmacniacz byl taki super, czy to te gramiaki robily to co robily. ;)

Ale tak sadze jak kupowac wzmak to hybrydowy, chociaz wiecie ja lamp nie znosze, ale to juz inszy temat i inna technologia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

high end moze kosztowac milion, tak naprawdde nie ma granic.

ale kazda wydana zlotowka powinna byc uzasadniona jakoscia wykonania oraz dzwieku.

za 64kzl juz mozna kupic naprz doskonale auto kompaktowej klasty jak vw golf, dla tego mi trudno zrozumiec jak mozna pytac taka kwote za cos co wyglada zupelnie przecietnie i jest zbudowane z komponentow nie przekraczajacych koszt produkcji <5kzl. moze grac nawet bardzo dobrze, ale to za malo by zadowolic pricetag 64kzl.

chociaz ta marka nie jest moja bajka dzwiekowo, w pelni rozumiem naprz marke Accuphase, ktorej produkcty od zawsze wygladaly i wygladaja pod kazdym wzgledem doskonale. Wtedy nie ma namniejszej watpliwosci o przynaleznosci do high end klasy. Mozna spokojnie wydac odpowiednia kase by sie delektowac pieknem oraz doskonalym dzwiekem.

 

Accuphase-C-280L-innen-2-25.jpg

 

Gdyby taka sama miarka sadzic wszystkie produkty udajace highend klase, przynajmniej 90% by z hukiem wypadlo z tego exkluzywnego klubu.

Z tego punktu widzenia ten grek to dla mnie zwykly dobrej jakosci/dzwieku hifi wzmacniacz, ktory sie niestety bawi w zabawe udawania high end produktu kosztem koncowego klienta, nie zaleznie czy jest tego swiadom lub nie.

To moja ostatnia wypowiedz na temat, zgadzam sie, trzeba wrocic do tematu hybrydowych wzmacniaczy. Howgh! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem trochę Accuphase, miałem coś Accuphase i coć Accuphase nadal mam. Ale ta hybryda integra Ypsilon gra dużo lepiej niż integra Accuphase.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem trochę Accuphase, miałem coś Accuphase i coć Accuphase nadal mam. Ale ta hybryda integra Ypsilon gra dużo lepiej niż integra Accuphase.

Jest tak faktycznie!

 

Gdyby taka sama miarka sadzic wszystkie produkty udajace highend klase, przynajmniej 90% by z hukiem wypadlo z tego exkluzywnego klubu.

Z tego punktu widzenia ten grek to dla mnie zwykly dobrej jakosci/dzwieku hifi wzmacniacz, ktory sie niestety bawi w zabawe udawania high end produktu kosztem koncowego klienta, nie zaleznie czy jest tego swiadom lub nie.

Cena elementu to nie jest cena czesci plus obudowa, faktyczna cena to jest taka jaka klient jest w stanie zaplacic, takie sa warunki wolnego rynku

Mozna nad tym ubolewac i marudzic ale gdyby nie wolny rynek np rodem z obecnej Rosji, to nigdy nie powstalyby takie wspaniale grajace urzadzenia jak Ypsilon. I tyle w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tego to

 

Jest tak faktycznie!

 

 

Cena elementu to nie jest cena czesci plus obudowa, faktyczna cena to jest taka jaka klient jest w stanie zaplacic, takie sa warunki wolnego rynku

Mozna nad tym ubolewac i marudzic ale gdyby nie wolny rynek np rodem z obecnej Rosji, to nigdy nie powstalyby takie wspaniale grajace urzadzenia jak Ypsilon. I tyle w temacie.

wiec, o ile nie znajacych sie snobow na swiecie wciaz dostatek, zycze grekowi obfite wakacje na swojej nowej nowej jachcie :)

 

Słuchałem trochę Accuphase, miałem coś Accuphase i coć Accuphase nadal mam. Ale ta hybryda integra Ypsilon gra dużo lepiej niż integra Accuphase.

pisalem ze Accuphase pod wzgledem typu dzwieku nie moja bajka (jestem lampowy od A prawie po Z).

Jednak jakiekolwiek ogolne stwierdzenie typu "Accu jest gorszy od czegokolwiek innego" jest czysto subjektywne, nie dajace zadnej wartosci stwierdzenie.

Pewnie jest za duzo zwolennikow akorat tego rodzaju dzwieku. Niech kazdy sobie wybiera tego czego chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile nie znajacych sie snobow wciaz dostatek, zycze grekowi obfite wakacje na swojej nowej nowej jachcie :)

No coz mylisz sie High-end to nie jest taka zyla zlota jaka moze sie wydawac, znam kilka osob z branzy to sa ludzie zamozni ale nie bardzo bogaci. Tych co maja jachty to po bankach szukaj albo w rzadzie...High-end to nie jest to miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem mocnego tranzystora w swoim systemie (250W na kanał) i słuchałem stosunkowo mocnej lampy (70W na kanał). Oba urządzenia z przedziału 10-20 k.W systemie lampowym jest to o czym pisze elektroboy, można słuchać ciszej i głośniej i zawsze jest bardzo przestrzenie. W systemie tranzystorowym jest sterylnie i krystalicznie to też może się podobać, jednak trzeba słuchać głośniej. Zgadzam się z moim przedmówcą, czysta lampa (oczywiście myślę o torze audio, bo wspomaganie może być mikroprocesorowe).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wiele lamp. Żadna nigdy nie dała rady odtworzyć Machine Head ani symfoniki. Tylko raz było blisko. Ypsilon zagrał to bez problemu z przejrzystością, sceną i barwa lepszą niż ze wzmacnianej lampy. Lampy są przereklamowane. W sekcji pre. rozumiem, że mają zalety ale na wzmocnieniu są za słabe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu...

 

dla zaawansowanych audiofili, na podstawie wielokrotnie sprawdzonego osobistego doswiadczenia, w zamiast hybrydowych integr lub koncowek maksymalnie zalecam hybrydowy bi-ampingowy system

 

=

 

100% lampowy preamp najlepiej z mm gramofonowym wejsciem

 

+

 

2 stereo oddzielne stereo koncowki:

 

>mocny szybki tranzystor na basie, tutaj dobrze sie sprawdzi nawet cyfrowa koncowka.

najlepiej gdy, w zaleznosci od kolumn, ta koncowka gra tylko do 100-300Hz

 

>czysta lampa na reszte pasma (od 100-200Hz). Dla wysoko skutecznych kolumn mozna uzyc nawet SE lampy.

 

Wiekszosc 3 lub wiecej droznych kolumn umozliwia ww podlaczenie.

Natomiast nie polecam dla 2 droznych kolumn z powodu zbyt wysokiej czestotliwosci podzialu, zwykle miedzy 1-4kHz.

 

Bardziej doskonala forma takiego systemu jest uzycie aktywnej lampowej zwrotnicy miedzy preampem oraz koncowkami.

 

Ww rozwiazanie eliminuje problemy kazdej z technologii. Daje szybki potezny, nisko schodzacy bas i jednoczesnie doskonala lampowa przestrzen, piekna srednice oraz muzykalnosc. Lampa spiewa bo sie nie meczy z basem, ktory nigdy nie potrafi tak dobrze jak tranzystor.

 

GRA BAJECZNIE :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem wiele lamp. Żadna nigdy nie dała rady odtworzyć Machine Head ani symfoniki.

Bardzo dziwne, ja mam zupelnie odwrotne. Nigdy nie slyszalem poprawnie odtworzonej Machine Head lub Led Zepelin II z tranzystora :) Czyli baaardzo subjektywna sprawa :) Moze kiedys posluchamy nawzajem nasze systemy, bez tego nie rozwiazemy temat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nie jest subiektywna bo zawsze krytyczne odsłuchy są dokonywane w towarzystwie. Machine Head jest umownym przykładem tego typu muzyki. A płyta to ta gdzie jest Davidian.

Z Machine Head nie mają problemu tranzystory w klasie A. Pass czy Accu.

Która lampa i w jakim zestawieniu gra dobrze tego typu muzykę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nie jest subiektywna bo zawsze krytyczne odsłuchy są dokonywane w towarzystwie. Machine Head jest umownym przykładem tego typu muzyki. A płyta to ta gdzie jest Davidian.

Z Machine Head nie mają problemu tranzystory w klasie A. Pass czy Accu.

Która lampa i w jakim zestawieniu gra dobrze tego typu muzykę?

Opinia odsluchowa zawsze jest mocno subjektywna, to ze w towarzystwie nic nie zmienia.

Tez slucham w towarzystwie, zgadzam sie, bywa fajnie!

 

Myslalem ze ci chodzi o Deep Purple - Machine Head. Skoro twoja plyte mie znam, nie bede sie wypowiadal.

Natomiast co dotyczy klasycznego rocka, tylko lampa potrafi ja odtworzyc tak jak ja nagrali. Jak bedziesz w okolicy Mokotowa daj znac, mozna sie spotkac posluchac pogadac. Pisanie tutaj o calej historii, setkach moich systemow/komponentow od poczatku mojej audiofilskiej drogi w latach 80tych, trwalo by zbyt dlugo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maksymalnie zalecam hybrydowy bi-ampingowy system

bawilem sie w to

i powiem - nie dziekuje

tona kabli extra a i bez pasywki ciezko sie obejsc bo znalesc koncowki z identycznym gainem jest ciezko

wiecej kombinacji niz to warte ale jesli ktos sie uprze to jest to jakies rozwiazanie

 

jak na razie CJ zaczyna grac przyzwoicie ale jeszcze plinius gora....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o odtworzenie starego rocka z dynamiką 40 do 60dB. Tutaj chodzi o czad 110dB. Lampa jest w takiej sytuacji za słaba. Nie jest w stanie przenieść takich kontrastów.

Podaj ostatni pomysł na dobrą lampę. Historia mnie nie interesuje. Jaka lampa gra wszystko? Od pitu pitu do Mastodonta poprzez Mahlera czy Szostakowicza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myse ze dobrze zaaplikowana gm70 wysteruje przyzwoicie wiekszosc kolumn. pewnie ze 500w wzmaki na krzemie beda mialy lepsza kontrole ale do "uzytku domowego" tych 40w z seta starczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która z tych z płyt Machine Head jest taka wybitna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .Takiego syfu przesterowanego już dawno nie widziałem. Fakt żadna lampa tego nie zagra.

post-22439-0-80077600-1438440958_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która z tych z płyt Machine Head jest taka wybitna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .Takiego syfu przesterowanego już dawno nie widziałem. Fakt żadna lampa tego nie zagra.

No wlasnie o to chodzi aby grac z takich super ciezkich plyt wtedy mozna przetestowac system..

Ale i tak nie ma nic ciezszego dla sprzetu jak duza orkiestra symfoniczna, epokowe stare instrumenty plus do tego chor z wokalem, to jest dopiero masakra. I jak sprzet zagra to ostatnie znosnie to jest dopiero High-end. ;) Reszta to sa zabawki za duze pieniadze i nadaja sie na zlom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak nie ma nic ciezszego dla sprzetu jak duza orkiestra symfoniczna, epokowe stare instrumenty plus do tego chor z wokalem, to jest dopiero masakra. I jak sprzet zagra to ostatnie znosnie to jest dopiero High-end. ;)

 

to jest prawda, najlepszy test dla sprzętu, pownien zagrać ten materiał wybitnie a nie tylko znośnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Arek67 ma bardzo dużo racji... Pełne oddanie skali orkiestry symfonicznej czy też czasu koncertu Machine Head czy Dream Theater na wzmacniaczu lampowym jest w zasadzie niemożliwe. Ja mam bardzo mocną końcówkę lampowę (po zmianach blisko 2X200W na kanał) i to jest w zasadzie absolutne minimum żeby posłuchać choćby koncertu Dream Theater. Co do klasyki to mam wrażenie, że dalej wzmacniacz ARC radzi sobie z nią nie do końca tak jak powinien. A mam relatywnie łatwe w wysterowaniu kolumny... W przypadku trudniejszych kolumn jest jeszcze gorzej. Podłączyliśmy do Audio Physików Calder II dwie tuningowane końcówki mocy ARC Ref. 150, jedną na górę a drugą na dół. Wydaje się, że mocy pod dostatkiem, bo w sumie wychodzi blisko 400W na kanał... Niestety, dalej brakuje pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek67 ma bardzo dużo racji... Pełne oddanie skali orkiestry symfonicznej czy też czasu koncertu Machine Head czy Dream Theater na wzmacniaczu lampowym jest w zasadzie niemożliwe. Ja mam bardzo mocną końcówkę lampowę (po zmianach blisko 2X200W na kanał) i to jest w zasadzie absolutne minimum żeby posłuchać choćby koncertu Dream Theater. Co do klasyki to mam wrażenie, że dalej wzmacniacz ARC radzi sobie z nią nie do końca tak jak powinien. A mam relatywnie łatwe w wysterowaniu kolumny... W przypadku trudniejszych kolumn jest jeszcze gorzej. Podłączyliśmy do Audio Physików Calder II dwie tuningowane końcówki mocy ARC Ref. 150, jedną na górę a drugą na dół. Wydaje się, że mocy pod dostatkiem, bo w sumie wychodzi blisko 400W na kanał... Niestety, dalej brakuje pary.

 

Tomku

Jeszcze musisz pojeżdzić po świecie i posluchać porządnego wzmacniacza lampowego,nigdy o tym nie myślałes?

Z całym szacunkiem ale według mnie to Twój system nie jest żadną referencją,bo kt 120 tungsole na-których masz zbudowany swój wzmacniacz mają tylko moc -nic wiecej,natomiast kolumny których uzywasz

to jest po prostu dla mnie zastanawiające,ponieważ z nich nie da rady uzyskać dobrego dzwieku-one grają jak jakieś przecietne hi-fi.

Moc mój drogi mocy nie jest równa-tzn. nie każde waty mocy we wzmaxniaczu nie dzuałają jednakowo-czy o tym kiedyś myslałeś,albo czy nawet przez małą chwilkę zastanawiales sie nad tym samodzielnie?

Chciałbym abyś tego nie odebrał jako coś w rodzaju ad persona,ponieważ u Ciebie wzmacniacz i kolumny pochodza z dwu róznych bajek.

W Twoim wypadku tylko kolumny z obudowa zamknietą-spróbuj takowe kiedys u siebie będziesz na bank usatysfakcjonowany,wrecz zadowolony,a nawet szczęśliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.