Skocz do zawartości
IGNORED

hybryda - czy to ma sens?


mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, dalej brakuje pary.

Para jest, za duze jest THD ktora zaslania energie nagrania.

 

Ja sluchalem wlasciwie wszystkie najlepsze wzmaki lampowe jakie sa i powiem to samo co Tomkly, nie maja pary i tyle! THD wlasnie w ten sposob slychac i nie sposob to ominac. Nie mowiac ze aby uzyskac dobry bas musi byc zamknieta petla sprzezenia zwrotnego i ogromne wzmocnienia w otwartej petli bez tego nie ma pary i nic z tym nie da sie zrobic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z 50% energii jest tracone na pasywnej zwrotnicy, skuteczność przetworników kolumny to około 4% - tu wystarczy powalczyć i będzie para, czyli moc. Ale też para wzmocnienie - kolumna musi być z jednej bajki. W myśl podobnej koncepcji, elektrycznie dopasowane do siebie.

 

Hybryda jest dobra, bo właśnie potrafi połączyć dwie różne bajki, gdu komuś zabrakło odwagi na pójście drogą bez kompromisów. W Google Grafika wystarczy zobaczyć kilka kosztownych systemów lampowych i od razu pojawią się wskazówki pozwalające zrozumieć swój błąd :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Jeszcze musisz pojeżdzić po świecie i posluchać porządnego wzmacniacza lampowego,nigdy o tym nie myślałes?

Z całym szacunkiem ale według mnie to Twój system nie jest żadną referencją,bo kt 120 tungsole na-których masz zbudowany swój wzmacniacz mają tylko moc -nic wiecej,natomiast kolumny których uzywasz

to jest po prostu dla mnie zastanawiające,ponieważ z nich nie da rady uzyskać dobrego dzwieku-one grają jak jakieś przecietne hi-fi.

 

Jeżdżę dużo a i klocków przewaliłem u siebie sporo, włącznie z monoblokami na GM70;-) ARC może nie jest szczytem wyrafinowania, tym niemniej jakoś tam się broni na tle znacznej ilości konkurentów;-) Co do kolumn, to ja jestem szczerze zdumiony powszechną opinią, że one nie grają;-) Tym bardziej, że tego modelu nikt z Was w życiu nie słyszał. Traktuję to raczej z przymrużeniem oka, nie obawiaj się o moją reakcję;-) Ale tak poważnie to są to kolumny w swej klasie cenowej wybitne. Mam je już przeszło 5 lat i wbrew powszechnej opinii panującej na forum absolutnie nie zamierzam zmieniać. A miałem już kilka propozycji odkupienia, od kolegów, którzy byli u mnie i posłuchali;-)

 

Para jest, za duze jest THD ktora zaslania energie nagrania.

 

Stasiu, to nie jest kwestia THD tylko ewidentnie niższy niż w przypadku tranzystorów współczynnik DF, co powoduje trudności ze skontrolowaniem membram basowych. Jednakże pomimo powyższych ograniczeń udało mi się zbudować dość dynamicznie brzmiący system, który nie ma w odczuciu większości słuchaczy problemów na dole pasma. Generalnie mam wysoko postawioną poprzeczkę, stąd te uwagi o braku żelaznej dyscypliny basu;-) Większości kolegów ten bas się podoba, tym niemniej z odsłuchów 1kW monobloków Krella wiem ile jeszcze można poprawić;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkly i tak się od 5 lat zatrzymałeś? To trza iść dalej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkly, ale tu chodzi o poznanie w końcu dobrego dźwięku - teraz w zasadzie możesz jedynie dobrze chlebek pokroić - a chodzi by przyrządzić i podać wyśmienitą kolację :) To tak jak byś chciał powiedzieć, że jadąc 10 km/h też dojedziesz - no jasne, że dojedziesz, tylko kiedy? Czaisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy to przeżytek. Porządny tranzystor (np. ze skandynawii) i po kłopocie. Żadne tam hybrydy, sety itp. Chyba, że ktos lubi małe składy akustyczne, ciepełko i parzyste harmoniczne. Wtedy to co inego ;-)

 

natomiast kolumny których uzywasz

to jest po prostu dla mnie zastanawiające,ponieważ z nich nie da rady uzyskać dobrego dzwieku-one grają jak jakieś przecietne hi-fi.

 

Nie wiem czemu sie tak czepiacie Harpii. Jak na polskie warunki robi bardzo dobre kolumny, a na dodatek nie używa audiofilskiej ściemy, jakże powszechnej w obecnych czasach. Zaznaczam, że nie uzywam kolumn Harpii, nie jestem zwiazany z branżą ani też z producentem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niektórzy zrozumieją, że lampa jest nie tylko do pitu-pitu - z aktualnego wydania High Fidelity...

 

 

"Na czym słuchasz muzyki?

  • Kolumny: Infinity IRS Beta z aktywną zwrotnicą, odrestaurowane i zmodyfikowane - stare, duże, o dużych wymaganiach w stosunku do wzmacniacza
  • Wzmacniacze:
    - bas: 2 x Threshold SA 11 (mono), klasa A, 150 W/8 Ω
    - średnica/wysokie tony: Audio Research Classic 120 (mono, lampy) – ulubiony wzmacniacz Arniego Nudella, który zaprojektował kolumny Beta
  • Przedwzmacniacz: Aesthetix Calypso Signature (lampy)"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomkly, ale tu chodzi o poznanie w końcu dobrego dźwięku - teraz w zasadzie możesz jedynie dobrze chlebek pokroić - a chodzi by przyrządzić i podać wyśmienitą kolację :) To tak jak byś chciał powiedzieć, że jadąc 10 km/h też dojedziesz - no jasne, że dojedziesz, tylko kiedy? Czaisz?

A z jakimi prędkościami porusza vintage Sony w stosunku do ARC w miarę nowych ?

Proponuję odrobinę szacunku do wyboru innych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość HarpiaAcoustics

(Konto usunięte)

Napadanie Harpii od zawsze było tutaj trendy. Zwłaszcza pośród tych, którzy nie słyszeli;-)

 

Prawdę mówiąc jeszcze gorzej reagują ci którzy słyszeli w konfrontacji ze swoimi "legendami" za które zapłacili znacznie więcej niż za nasze kolumny.

 

p.s. naszym modelowym klientem są osoby które miały już różne światowe legendy i nie są zadowolone.

Stawiamy obok nasze kolumny i wszystko robi się jasne.

 

Od czasu do czasu jednak snobizm przechodzi w złość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu sie tak czepiacie Harpii. Jak na polskie warunki robi bardzo dobre kolumny, a na dodatek nie używa audiofilskiej ściemy, jakże powszechnej w obecnych czasach. Zaznaczam, że nie uzywam kolumn Harpii, nie jestem zwiazany z branżą ani też z producentem.

 

Zaproponuj je Sly30 albo Elberothowi,aby je sobie kupili.a Pan (..) osobiscie je przytarga do domciu,a ile jeszcze im kasiory zostanie i beda mieli śpiewajace pieski np.dobermany i amsfafy.

Koleżko ściema to jest wtedy gdy sie pod niebiosa WYCHWALA wysokotonowe Seasy,więc nie daj się zrobić w bambuko.

A widzialeś nowe kolumny Harpii Jantar?

W/g mnie konstruktor wreszcie nabrał ogłady wzrokowej o dzwieku się nie bede wypowiadał.

Pan Harpia powinien też być bardziej wstrzemiężliwym i zaprzestać obrazać mnie na pw.

 

ps.

Tomkly-ależ masz piękny avatar!!!!!!! Jesteś Krzyżowcem w którym pokoleniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

W/g mnie konstruktor wreszcie nabrał ogłady wzrokowej o dzwieku się nie bede wypowiadał.

 

Trudno wypowiadać się o dźwięku, którego się nie słyszało;-)

 

Tomkly-ależ masz piękny avatar!!!!!!! Jesteś Krzyżowcem w którym pokoleniu?

 

W pierwszym, mniej więcej od miesiąca. Będę prowadził krucjatę przeciwko tym, którzy nie słuchali a wiedzą;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym, mniej więcej od miesiąca. Będę prowadził krucjatę przeciwko tym, którzy nie słuchali a wiedzą;-)

Cienko to widzę tą krucjatę znaczy. Sam przeciwko WIĘKSZOŚCI ?

Ba nawet zdecydowanej większości.

Raczej pachnie to tym Panem od wiatraków :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponuj je Sly30 albo Elberothowi,aby je sobie kupili

 

Po co proponować coś osobom, które mają z góry ustaloną opinię albo kochają chwilowo aluminium, bo pochodzi od ulubionego dystrybutora?

 

A SEAS robi złe głośniki? No proszę Cię ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niektórzy zrozumieją, że lampa jest nie tylko do pitu-pitu - z aktualnego wydania High Fidelity...

Słucham lampy też, moje spostrzeżenie, że w pewnym zakresie cenowym jednak lampa gra lepiej. Z małymi wyjątkami, do słuchania bardzo głośnego i dynamicznego to raczej tranzystor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie sprzed ery tranzystora (czyli lampy) też lubili słuchać głośno i dynamicznie. Tylko mieli do tego odpowiednie kolumny. Konkurs: znajdź 10 szczegółów różniących ówczesne zepoły głośnikowe od obecnych. O pierwszy można się pokusić spoglądając na obiekty oceny z daleka :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzykę

 

oj nie mam jakiegos ulubionego repertuaru.

bas sprawdzam na organowej i DCD

gore na klasyce i malych skladach jazzowych

dynamike na rocku metau

pierwsze dwa dni to nawet stockfisha jakiegos wlaczylem ale staram sie nie testowac tylko i wylacznie na idealnie nagranych plytach bo codziennosc wygada bardzej szaro i takie srednie plyty maja dawac tez kupe radosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy lampa gra lepiej? Co gra lepiej? W jakim zakresie cenowym? Dynamika to jest podstawowy parametr właściwego odbioru muzyki. Bez dynamiki nie ma muzyki. Dobry zestaw potrafi zagrać głośno bez zniekształceń. Słaby tego nie potrafi. Zestaw Hi-End gra każdą muzykę, z dynamika taką jak potrzeba, bez zniekształceń. Reszta to są banialuki i prywatne upodobania słuchających określnego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy lampa gra lepiej? Co gra lepiej? W jakim zakresie cenowym? Dynamika to jest podstawowy parametr właściwego odbioru muzyki. Bez dynamiki nie ma muzyki. Dobry zestaw potrafi zagrać głośno bez zniekształceń. Słaby tego nie potrafi. Zestaw Hi-End gra każdą muzykę, z dynamika taką jak potrzeba, bez zniekształceń.

No moim zdaniem nie do konca tak jest, przykladowo lampowe Audio Tekne ma WIELKIE plusy w porownaniu z ABSOLUTNIE kazdym sprzetem tranzystorowym jak i lampowym zreszta, potrafi wydobyc taka ilosc wysokich czestotliwosci ostrych jak zyleta, wszystko jest rownoczesnie porozdzielane ze zaden sprzet wogole tego nie potrafi, To jest dzwiek naturalny instrumentow perkusyjnych, wokale prezentuje w taki sposob ze jest to spotkanie z zywym wykonawca w pokoju slychac kazdy aspekt spiewu wlacznie z oddechem, sybilanty sa takie jak w naturze, i tu jest straszliwa dynamika, ale...brak temu sprzetowi zypelnie dynmaiki na basie chociaz i bas jest bardzo melodyjny i piekny, to tutaj brak pazura, wiadomo lampa, no wiec nie do konca jest z ta dynamika jak piszesz...;)

Dodam tylko ze te wzmaki mialy po 7Watow :)

 

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może niektórzy zrozumieją, że lampa jest nie tylko do pitu-pitu - z aktualnego wydania High Fidelity...

 

 

"Na czym słuchasz muzyki?

  • Kolumny: Infinity IRS Beta z aktywną zwrotnicą, odrestaurowane i zmodyfikowane - stare, duże, o dużych wymaganiach w stosunku do wzmacniacza
  • Wzmacniacze:
    - bas: 2 x Threshold SA 11 (mono), klasa A, 150 W/8 Ω
    - średnica/wysokie tony: Audio Research Classic 120 (mono, lampy) – ulubiony wzmacniacz Arniego Nudella, który zaprojektował kolumny Beta
  • Przedwzmacniacz: Aesthetix Calypso Signature (lampy)"

 

Wlasnie w poscie #79 pisze ze jedynnym idealnym rozwiazaniem jak polaczyc lampe i krzem jest hybrydowy multiamping z mocnym wytrawnym tranzystorem na basie (Treshold bravo!) i reszta pasm na dobrze dopasowanych lampowych koncowkach (do Infinity na srodek oraz wysokie klasyczny AR bez iFet na wejsciach (tfuj tojfl!!!) tez super. U kolumn ponad 92bB polecam poexperymentowac z SE koncowkami.

Preamp WYLACNIE lampowy! Aesthetix Calypso Signature wyglada super ale swoja role perfekcyjnie spelni jakikolwiek vintage preamp klasy Luxman CL-32 ( 800-1000Eur). Konieczna jest aktywna zwrotnica, idealnie tez na lampach. Ja uzywam 3 pasmowa Luxman A-2003 na 8x ECC83. Taka zwrotnica umozliwia uzyc rozne lampy oraz kondenzatory na pojedyncze pasma.

Naprz u mnie RCA 3mica black plate na basie, Philips Miniwatt na srodek orza wysokie tony. Ktos inny mogl by preferowac Telefunken, Mullard, Siemens inny lubi Psvane itditd.

Wszystko zalezy od konkretnego systemu.

Oczywiscie aktywna zwrotnica reguluje poziomy per pasmo per kanal.

Ale najwazniejsze jest to, ze taki system daje nieskonczonosc mozliwosci dopasowania dzwieku pod swoje potrzeby i glownie uszy :)

 

To system marzen, ale tylko dla technicznie zaawansowanych i prawda ze troche kosztuje.

W takim systemie wsztystko musi byc doskonale zgrane i nie ma tutaj mowy of marudzeniu z powodu roznego gainu koncowek. To tylko oznacza niedostatecne zaangazowanie lub slaba wiedze na temat.

 

Ale gwarantuje, ten kto zasmakuje tak zbudowany system, juz nigdy nie wroci z powrotem do prostego systemu. Jeden wzmacniacz nigdy nie zadowoli wszystkie pasma. Ani tranzystor, ani lampa a juz wogole nie prosta hybrydowa integra!

 

oj nie mam jakiegos ulubionego repertuaru.

bas sprawdzam na organowej i DCD

gore na klasyce i malych skladach jazzowych

dynamike na rocku metau

pierwsze dwa dni to nawet stockfisha jakiegos wlaczylem ale staram sie nie testowac tylko i wylacznie na idealnie nagranych plytach bo codziennosc wygada bardzej szaro i takie srednie plyty maja dawac tez kupe radosci

chyba nie myslisz powaznie podawac stockfisha za idealnie nagrane plyty :) w takim razie masz chyba powazny problem z brakiem basu w systemie.

stockfish standardowo i chronicznie oszukuje podbijajac bas nawet o 6-10dB w stosunku do liniowego spektrum!!! nie mam zamiaru ciagnac dalej ten off topic temat, prosze poczytaj na ten temat na necie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.