Skocz do zawartości
IGNORED

hybryda - czy to ma sens?


mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

Zaproponujesz jakieś dobre nagrania do testowania...hybrydowej integry...?

Najchetniej uzywam zwykle, 1000 razy odsluchane nagrania. Z roznych epok, roznej jakosci, nagrywane roznymi technikami. Znam je na pamiec i zawsze sie wiem do nich odniesc. Kazdy ma takie swoje nagrania. Ja uzywam naprzyklad album Beck-Mutation, DM-Speak and Spell/Ultra/SoFaD/Exciter, Pink Floyd-DSotM/The Wall,Radiohead-OK Computer, The Verve - Bitter Sweet Symphony, Beatles, Shadows, Nat King Cole z lat 50tych, Dave Brubeck naprz Take5, P.Barber-Verse, Alphaville 1 album, sporo nowoczesnej elektroniki z poteznym basem jak AIR, Zero7, Royksopp, Trentemoller, dalej rozne popowe skladanki, czasami klasike (Dvorak, Beethoven, Ravel)...

Jestem zdania ze doskonaly system powinien byc doskonale uniwerzalny i zagra wszystko, wyciagnie pelen potencjal z nawet tych najgorszych nagran. Dla tego do porownania czesto takie nagrania uzywam (krzykliwy Verve - Bitter sweet symphony, Wall of sound nagrania typu ABBA, Mammas & Pappas lub ELO). Uzywanie wylacznie audiofilskich nagran, ktore czesto uzywaja sztuczki typu Stockfish, jest tak troche oszukiwaniem samego siebie. To ale wcale nie oznacza ze nie maja one perfekcyjnie grac. Wrecz odwrotnie to absolutny obowiazek! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta do testów. Jedno z pierwszych nagrań cyfrowych w historii. Bardzo cenna też interpretacja tego dzieła.

 

 

51XQm-E0LlL.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K2 HD to są czyste i klarowne nagrania, nie ma podbicia dynamiki, nie ma wspomagania,

No wlasnie to nie sa klarowne nagrania, sredni bas jest podbity ogolnie gra to jak cieple kluchy poprostu, a gora jest tak slodka, ze sie dostaje mdlosci.

To ja juz duzo bardziej wole nagrania DG chociaz one to zawsze wielomikrofonowka, ale i tak graja bardzo dobrze zazwyczaj.

 

Płyta do testów.

Spoko ;)

Ale znam duzo trudniejsze nagrania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o trudność ale jakość. To jest bardzo dobre nagranie, które zawiera wszystkie elementy do oceny zestawu Hi-End. Więcej nie trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o trudność ale jakość. To jest bardzo dobre nagranie, które zawiera wszystkie elementy do oceny zestawu Hi-End. Więcej nie trzeba.

Tak owszem to jest bardzo dobre nagranie, ale to wszystko jest na twarz, duzo trudniejsze dla sprzetu sa podobne dziela ale nagrane dwoma tylko mikrofonami. Wtedy poprzeczka co do sprzetu wedruje znacznie jeszcze wyzej bo potrzeba rozdzielczosci na niskich poziomach glosnosci gdzie przykladowo chor jest glosno a instrumenty tez maja forte lub fff.

 

A ja polece to! Tutaj chorow brak, ale sa PRZEPIEKNIE grajace skrzypeczki, jest i wiolonczelka i fortepianik, oczywiscie w fantastycznym wykonaniu.

Plyta trudna technicznie ale pod innym wzgledem...ma bardzo duzo smakow i smaczkow, dynamika tez jest jak trzeba. No i tylko dwa mikrofony :)

Robert Schumman, Violin Concerto, Isabelle Faust, Harmonia Mundi HMC 902196, CD + DVD (2015)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podawac stockfisha za idealnie nagrane plyty

zle sie wyrazilem

mialem na mysli ze nawet wlaczylem ta wytwornie zeby miec odnosnik

z tym jak stockfisch nagrywa plyty nie ma dyskusji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy płyty Milesa na K2HD brzmią bardzo dobrze - każda inaczej i każda fajnie! Ale nie wiem czy to jest akurat dobry wybór do testowania audio? Testowałbym pierdolnięcie hiendu na nagraniach Charly Antoliniego - duży zestaw, z wrażeniem stopy w pokoju, plus szybki elektryczny bas... o, to jest to!

 

 

 

... albo nowa wersja

 

 

... Charly Antolini z Jeton, In Akustik, BASF...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywanie wylacznie audiofilskich nagran, ktore czesto uzywaja sztuczki typu Stockfish, jest tak troche oszukiwaniem samego siebie.

 

no wlasnie - czasem jak widze kiedy sprzedawcy w salonach audio maja tylko takie plyty na podoredziu to az mnie korci zeby biednym "oszukiwanym" klientom szepnac to i owo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop popraw mnie jeżeli coś pomyliłem. Twój obecny tor wygląda z tego co pisałeś tak :

1. Laptop czyli darmowe pliki.

2. Parę płytek Buffalo czyli DAC.

3. DIY wzmak słuchawkowy na opampach.

4. powiedzmy średniej klasy słuchawki.

Przeczytaj sobie brachu tor Mateuszka i powiedz sam sobie

" co ja tu robię " :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy płyty Milesa na K2HD brzmią bardzo dobrze - każda inaczej i każda fajnie!

Nie ma lepszych nagran Milesa jak pierwsze kopie cyfrowe z CBS-u

Jak dojrzejesz do tego MarkN to bedziemy gadac o High-endzie moj ty znafco! ;)

No chyba ze pierwsze wydania na vinylu, ale to inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak wracajac do tematu wlasnie testowalismy CJ et250s na e88cc z herleen i e188cc mulardowych z rewolwerowym getterm.

w srode jak bog da to zaplikuje mu jeszcze telefunkeny.

no jak by sie udalo osiagnac z CJ taki bas jak z pliniusa przy zachowaniu gory i srednicy to bylo by ok. CJ ma troche za maly atak. jest za wolny nawet z valhalla przypieta do listwy. przynajmniej na razie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma lepszych nagran Milesa jak pierwsze kopie cyfrowe z CBS-u

Jak dojrzejesz do tego MarkN to bedziemy gadac o High-endzie moj ty znafco! ;)

No chyba ze pierwsze wydania na vinylu, ale to inna bajka.

 

Stasiop, mam wszystkie płyty Milesa i większość wydań jakie istnieją na świecie - a ty nie masz fantasto nic!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak to uchyl nam rąbka tajemnicy na czym słyszysz to wszystko o czym piszesz ??? Umieramy z ciekawości :>)

Poprawilem opis...ale nie ma tam za wiele...kilka tylko szczegolow.;)

 

Stasiop, mam wszystkie płyty Milesa i większość wydań jakie istnieją na świecie - a ty nie masz fantasto nic!

No cos jednak mam...Radio Szarotka to chyba nie jest nic? ;)

Wiem wiem masz cala kolekcje XRCD i K2 ktore nadaja sie na smietnik i ty juz to zaczynasz wiedziec ze mam racje, ze kupiles podbarwione pasztety..to sie nadaje do HiFi a nie...;)

A co do fantasty to popatrz w lusterko ;) mnie nie oszukasz... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop jest jak typowy kibic piłki nożnej. Gra w podwórkowej drużynie ale chodzi na duży stadion popatrzeć jak grają zawodowcy. I myśli, że już się zna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop jest jak typowy kibic piłki nożnej. Gra w podwórkowej drużynie ale chodzi na duży stadion popatrzeć jak grają zawodowcy. I myśli, że już się zna.

Cos w tym jest, tylko to cos to jest to, ze na tym duzym stadionie graja bardzo czesto pilkarze z obiema lewymi nogami. Wiec juz patrzec nie musze. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop jest jak typowy kibic piłki nożnej. Gra w podwórkowej drużynie ale chodzi na duży stadion popatrzeć jak grają zawodowcy. I myśli, że już się zna.

 

 

Otóż to. Dogryzanie MarkowiN świadczy o tym najdobitniej. Chyba, że Stasiu nie wie do kogo pisze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiop, ja lubię takich przychlastów jak ty - całe szczęście, że taki jesteś! Masz religijne podejście do audio - taki rasowy audotalib! Cała siła w wierze - doskonale cię rozumiem - to bardzo mocne uczucie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że Stasiu nie wie do kogo pisze ;)

Czemu dogryzanie, my sie z Markiem bardzo lubimy ;) i szanujemy a ze kupil sobie cala kolekcje XRCD no to co zrobic takie ucho taki sprzet ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem masz cala kolekcje XRCD i K2 ktore nadaja sie na smietnik i ty juz to zaczynasz wiedziec ze mam racje, ze kupiles podbarwione pasztety..to sie nadaje do HiFi a nie...;)

 

Wiesz czyli nie wiesz - to wprost idealnie pasuje do konstrukcji twojej postaci. Nie mam całej kolekcji - mam tylko rzeczy, które mnie interesują. Na śmietnik to nadają się twoje teorie, drogi marzycielu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

...panowie wracajmy do tematu watku. nie ma tutaj co o swoich uszach gadac, wszystko jasne z tego obrazka :)

 

Ears-types.jpg

 

Dzięki za propozycje...Wszystkim...a teraz posłucham sobie poniższego...

 

http://www.popmatters.com/review/partarvo-orient/

 

a później to

 

http://www.xrcd.pl/m...0bc977bcb94f615

 

I jeszcze to...

 

www.youtube.com/embed/eNFL4Mz2ISY"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypominam temat

 

hybryda - czy to ma sens?

 

...dla mnie sprawa jasna skoro nie slyszalem w swojej cenowej klasie dobrze grajaca hybryde. Najdrozsza integra byla Vincent SV800, slyszalem ja wielokrotnie u dobrego kolegi. Jak na 4000Eur cene integra zagrala dla moich uszu zawsze bardzo slabo (min. 20-30 podejsc!). Tylko bas byl do akceptacji. Reszta pasma skompresowana, nie muzykalna, bez planow i dokladnej lokalizacji.

Hybrydowe preampy oraz koncowki Audio Research z jFet na wejsciu ktore mialem kilka razy wpiete do mojego systemu, tez byly zawsze kompletna porazka w ramach swojej raczej wysokiej ceny!

Czysto lampowe modele AR zawsze byly super i mnie nigdy nie zawiodly!. Hybrydowe McIntosh tak samo, hybrydowe modele meczace, nie warte ceny.

Nawet hybrydowy Luxman preamp CL34 "DuoBeta" to najslabszy model Luxmana z lampami na pokladzie! I to mialem/mam w domu praktycznie wszystkie lampowe preampy tej marki. 100% lampowe konstrukcje tej marki sa z koleji k nie do pokonania za swoja cene i je uwelbiam.

Jolide niestety nie slyszalem ale tutaj jestem w stanie uwierzyc ze wgledu na cene moze to byc nawet dobra opcja.

Ogolnie ale nie uwierze ze hybryda ma sens dopoki nie uslysze taka, bym mogl otworzyc usta i powiedziec "wooooooow"! Czy jest ktos, kto chcial by mnie jednak przekonac? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...panowie wracajmy do tematu watku. nie ma sie co tutaj o swoich uszach klocic, wszystko jasne z tego obrazka :)

 

Ears-types.jpg

 

Do niedawna był na świecie DAC, którego nikt nie słyszał oprócz jego konstruktora. Plotki głoszą o tym, że ten wybitny DAC jest testowany w zaciszu afrykańskiego buszu. Przez przypadek jeden ze słoni podczas spacerku usłyszał to cudo. Oto efekt tego zdumiewającego odkrycia. Uwaga uszy stają dęba ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolka jest bardzo ok bo jest tania. w swojej klasie gra bardzo ladnie.

 

po blisko tygodniu moge napisac ze CJ jest lagodniejszy w calej linii od pliniusa.

plinius to brutal z poteznym basem i kulturalna gora. w sumie kable mu nie przeszkadzaja a nie przeszkadzaja. jak sie wywazy ilosc gory mozan zapomiec o sybilanatch . gra po swojemu caly czas i nie jest to zle granie. podbja ciut pasmo przelomu basu i srednicy przez to gra pelnym nasyconym dzwiekiem. po wygrzaniu w A klasie gora zyskuje blasku ale nie ma w niej zycia SETa. moim zdaniem w swojej klasie cenowej to bardzo mocny zawodnik ktorego zaleta jest 47kohm na wejsciu co czyni go o tyle atrakcyjnym ze mozna go laczyc bez problemow z lampowymi pre. scena ciut do przodu ale stosunkowo precyzyjna przy zachowaniu dobrej glebi i szerokosci

conrad johnson gra lagodniej. duzo lagodniej. nawet po zapieciu mu valhalli i tak nie ma takiego ataku jak plinius z anaconda helix alpha. to sie przeklada na jakosc basu. przy MIT magnum ma i transparentem ultra mm2 basu potrafi wygenerowac w sumie na rowni z pliniusem ale pomimo swoich 250w nie jest ten bas taki wypelniony i obszerny jak z pliniusa. nie ma co sie oszukiwac. srednice i gore ma bardzej szlachetna niz plinius. juz po paru sekundach grania slychac to zwlaszcza na gorze pasma - tam roznice sa najabrdziej slyszalne. scena jest generowana w dosc przyjemny sposob zarowno na boki jak i w glab - ale nie gra do przodu. plinius nie ma z tym problemu i w sumie jest nietrudno uzyskac mily efekt dzwieku zarowno za jak i przed linia kolumn. Z CJ nie udalo mi sie tego ha razie uslyszec. tylko granie w tyl.

jak to ujal moj kolega uczestniczacy w testach "conrad johnson reprezentuje wyzsza lige od pliniusa" - czyli innymi slowy gra w sposob bardziej wyrafinowany, plastyczny. problemem jest to ze nie wiem jak go zmusic do produkcji masywnego i wypelnionego basu i dodac mu troszke drajwu oraz przesuniecia sceny w przod. zonglerka lampami cywilizuje gore ale nawet nawtykanie telefunkenow nie wypycha sceny do przodu.

jak na razie plinius gora jesli chodzi o caloksztalt ale CJ ma potencjal ktory gdyby udalo sie wykorzstac to zagralby faktycznie o oczko lepiej nic czysty tranzystor

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.