Skocz do zawartości
IGNORED

UŻYWANE PODSTAWKOWE Z PRZEDNIM BASS-REFLEXEM


teknoboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

 

Zdecydowałem sie ostatecznie na zmianę kolumn do niewielkiego pokoju (10m2)

 

Obecne to Mission 731

 

Wzmacniacz NAD 3020

 

Odtwarzacz Marantz CD 67 SE

 

 

 

W grę wchodzą jedynie używane kolumny, z przednim bass reflem, układ pokoju nie pozwala na inne.

 

 

Preferowany rodzaj słuchanej muzyki : rock, alternatywna instrumentalna, muzyka klasyczna.

 

 

Dopuszczalny budżet 1200 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję posłuchać MONITOR AUDIO BX2 myślę, że z Nadem będą b.dobrze grały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm STUDIO 20 V.5 lub

Paradigm Reference Studio 20 V.4

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w budżecie:

Dopuszczalny budżet 1200 zł.

polecam: USHER S-520

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny których szukasz pod kątem brzmienia - nazywają się Acoustic Energy Aelite Two - ale mają bass reflex do tyłu.

Świetne będą na pewno JM Lab Cobalt 806s (z reflexem do przodu !).

Lub Dynaudio Audience 42 (bo naprawdę nie wiem w czym ma przeszkadzać tylny bass reflex - jakieś przesądy ?).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny których szukasz pod kątem brzmienia - nazywają się Acoustic Energy Aelite Two - ale mają bass reflex do tyłu.

Świetne będą na pewno JM Lab Cobalt 806s (z reflexem do przodu !).

Lub Dynaudio Audience 42 (bo naprawdę nie wiem w czym ma przeszkadzać tylny bass reflex - jakieś przesądy ?).

 

no właśnie,chętnie posłucham wytłumaczenia dlaczego bas reflex z tyłu przeszkadza?

miałem kolumny z wylotem u podstawy,z przodu a obecnie mam aż dwa z tyłu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bass reflex skierowany do tyłu dodaje nieco basu monitorom - bo te i tak nie mają go za wiele. W czym to ma przeszkadzać ? Gdyby to w czymś przeszkadzało to producenci nie stosowali by tego rozwiązania - a jest ono powszechne.

Chyba słyszałem głosy jakoby powietrze wydobywające się tyłem z bass reflexu uderzało o ścianę powodując słyszalne "furkotanie". Może raz na dziesięć przypadków, jak się przysunie monitory do samej ściany - czyli tak jak absolutnie nie powinny być ustawione ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bass reflex skierowany do tyłu dodaje nieco basu monitorom - bo te i tak nie mają go za wiele. W czym to ma przeszkadzać ? Gdyby to w czymś przeszkadzało to producenci nie stosowali by tego rozwiązania - a jest ono powszechne.

Chyba słyszałem głosy jakoby powietrze wydobywające się tyłem z bass reflexu uderzało o ścianę powodując słyszalne "furkotanie". Może raz na dziesięć przypadków, jak się przysunie monitory do samej ściany - czyli tak jak absolutnie nie powinny być ustawione ...

 

W wielu przypadkach najczęściej wynika z braku miejsca. Wylot basrefleksu na tylnej ściance obliguje sposób ustawienia np. odległość od ściany. Poza tym moim skromnym zdaniem bas z przedniego wentylowania jest lepszy. Bardziej zwarty i konkretniejszy, choć bardziej wrażliwy na ustawienie. Przy czym w małych pomieszczeniach z miarę przyzwoitymi warunkami odsłuchowymi najlepiej sprawdzają się membrany bierne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem - małe wymiary pokoju i mało miejsca na kolumny.

Musiałem prawie przytulić kolumny plecami do ścian, więc otwory bass refleksu musiały być z przodu.

Wybrałem Infinity Alpha 10.

Jestem z nich zadowolony, przy dobrym wzmacniaczu nawet basem potrafią zawinąć.

U mnie grają z Denonem PMA-700AE.

Na rynku używanych powinieneś znaleźć je poniżej 700 zł za parę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie będę oryginalny i polecę Usher S520 ale pierwszą wersję. Pierwszą dlatego bo drugiej nie znam i nie mogę wypowiadać się o sprzęcie którego nie słyszałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S-520 do Rocka jak dla mnie na nie.

Posiadałem swego czasu S-520 na początku były dla mnie rewelacja chodź od samego początku brakowało mi jednej podstawowej rzeczy a dokładniej tego uderzenia.

Kolejna sprawa sparować wyżej polecane kolumny to nie lada wyczyn na początku miałem spięte te kolumny z Cyrusem one było słabo soprany grały bardzo natarczywie, następnie podłączyłem ushery do MF e10 było lepiej chodź dalej to nie było to niskie tony takie miękkie za sprawą charakterystyki specyficznego grania MF.

Po dłuższym czasie walki z wymianą klocków, przewodów oraz poprawą akustyki powiedziałem dość trzeba wymienić kolumny, okazyjnie udało mi się kupić monitory Focal Chorus 706 do tego przeprosiłem się ze starym wzmacniaczem Cyrus One i powiem szczerze to jest czego szukałem dobra góra szybki zwarty dźwięk, przestrzeń do tego twardy punktowy bas.

Dodam jeszcze iż gram w pokoju który ma 9m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bass reflex jest z tyłu, to odległość od ściany nie powinna być mniejsza od jego średnicy, żeby nie zaburzać przepływu powietrza. I to jest cała sprawa w tym temacie, ale pewne przesądy ciężko zwalczyć. I bynajmniej takie dosunięcie do ściany nie powoduje żadnych mierzalnych skutków na basie związanych z położeniem bassrefleksu, widziałem takie pomiary. Powoduje natomiast podbicie basu, ale to z położeniem bassrefleksu nie ma nic wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

 

U mnie kolumny są umiejscowione na podstawkach ściennych - innej opcji nie widze. Pokój ma wymiary ok. 5 m długości 2 m szerokości.

 

 

Czytałem opinie u Usherach, z ktorych wynika że do rocka mają zbyt duzo szczegółowości, bardziej sprawdzają sie w spokojnych instumentalno-wokalnych utworach.

 

Raz sie żyje - podwajam budżet

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co powiedziecie ? W "testach" wypadają bardzo korzystnie - do tego ta relacja ceny używane/nowe

 

 

 

Inne propozycje ? do 2500 zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nadem (i nie tylko) świetnie zagrają kolumienki takich firm jak Dali, Monitor Audio, Kef lub Tannoy oraz wspomniane Focale polecam posłuchać w salonach audio.

 

Musimy wziąść pod uwagę, że im lepsze głośniki kupimy tym lepszy wzmacniacz będzie trzeba do nich więc zalecam kolumny łatwiejsze do wysterowania o dużej skuteczności.

 

Lub Dynaudio Audience 42

Dynaudio A.42 są (owszem jednymi z lepszych) lecz bardziej wymagających głośników trudnych do napędzenia i na pewno niższe Nady i inne wzmacniacze z tego zakresu się nie nadają więc od razu po zakupie kolumienek prosi się wymiana wzmaka i tak dalej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat, im dalej w las tym ciężej sie na coś zdecydować.

 

 

Ushery mogłem dostac za 1200, rozmyśliłem sie :)

 

 

 

Jakies propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, im dalej w las tym ciężej sie na coś zdecydować.

Jak wcześniej są Dali, Monitor Audio Kef, Tannoy, Focale polecam posłuchać kilku i wybrać swoje brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.