Skocz do zawartości
IGNORED

Tymczasowy system audio do 1000zł


tewux

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim forumowiczom.

 

Poszukuję jakiegoś systemu audio do saloniku 16m^2 w bloku. Tymczasowego, na ok. 3-4 lata.

Musi mieć wejście optyczne na sygnał z TV, co pewnie zwiększa cenę i zawęża wybór.

Głównie byłby wykorzystywany do oglądania filmów, sporadycznie oglądanie koncertów czy słuchanie muzyki (rock, jazz, pop).

Jeśli chodzi o filmy, nie mam dużych wymagań, ma być choć trochę lepiej niż głośniki wbudowane w TV.

Co do muzyki... chciałbym żeby to brzmiało zdecydowanie lepiej niż moje głośniki komputerowe. Mam Creative T40, nie są tragiczne, ale też odległość będzie większa niż podczas siedzenia przy biurku.

- Zastanawiałem się nad soundbarami z subem, jednak mam wątpliwości czy poradzą sobie z muzyką w wystarczającym stopniu.

- Na oku też mam Edifier C2XD - głośniki komputerowe z subem i wejściem optycznym.

- Może jakąś tradycyjną mini wieżę z wejściem optycznym lub HDMI z obsługą zwrotnego kanału audio?

- Jakieś inne rozwiązania? Przetwornik C/A + wzmacniacz + głośniki?

 

Nie chcę wydawać teraz 3000zł na kino domowe, z którego w pełni nie skorzystam przez najbliższe lata (a i żona nie pozwala mi teraz tyle wydać ;) ), a nie chcę dalej męczyć uszu dźwiękiem z telewizora. Budżet mam ograniczony do 1000zł.

 

Mam nadzieję, że coś doradzicie.

Z góry dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Edifier s530D. Nie zawiedziesz sie. Do muzyki, gier, filmow jak znalazl. Te Edifiery C2XD co wymieniles s530D zje na sniadanie;) Pozdrawiam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edifier R2730DB - jezeli przede wszystkim sluchasz muzyki i nie zalezy CI na mocniejszym basie, Ten model nie ma zadnych podbarwien tonow. Do filmow zbytnio sie nie nadaje, a jak pisales szukasz czegos przede wszystkim do filmow wiec ograniczenie w basie raczej nie przypadnie ci do gustu. Jezeli juz to model R2600 , tu juz lepszy wybor , ale niestety nie ma optycznego wejscia. Z zestawu 2.0 zobacz Microlab solo 9c, calkiem dobre kolumienki, maja wejscie optyczne , ale pamietaj , ze maja bas reflex z tylu wiec musisz je odsunac od sciany o jakies 20-30 cm .

 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16m^2 (5m x 3,2m). Sprzęt będzie stał pod krótszą ścianą, kanapa jest na drugim końcu pokoju. Więc jakieś niecałe 4m między słuchaczem a głośnikiem.

Złącze optyczne to wymóg (ewentualnie zwrotny kanał audio w HDMI).

Są jeszcze zewnętrzne konwertery C/A (DAC), ale nie znam się na tym, a ceny wahają się od 60zł na aukcyjnym portalu do kilku tysięcy w sklepach muzycznych. Jeśli taki konwerter za 60zł byłby wystarczająco dobry, to można myśleć o sprzęcie bez cyfrowego złącza.

Z drugiej strony takie bajery jak muzyka przez bluetooth w Edifierze jest dość kusząca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy, na czym Ci bardziej zalezy, na dzwieku czy na bajerach;). Podejrzewam , ze chcialbys taki uniwersalny zestaw do wszystkiego. Edifiery R2730DB nie sa zle ,ale graja one dosc "sucho". Ma je moj znajomy , na mnie wiekszego wrazenia nie zrobily, a do filmow wedlug mnie juz sie wogole nie nadaja.

 

Mozesz pokombinowac cos ze wzmacniaczami i kolumnami uzywanymi do tego jakis dac.Jak sie na tym znasz i masz mozliwosc sprawdzania sprzetu przed zakupem to czemu nie. ALe pamietaj , abys nie kupowal nic w ciemno, Szczegolnie ze w tej cenie to juz sprzet leciwy tylko.

 

Moj glos jest na Edifier S530D, Masz sprzet do muzyki , filmow czy gier. Gwarancja 24 m-ce i ladny estetyczny wyglad. W tej cenie do 900 pln nic lepszego nie dostaniesz z nowego sprzetu. W razie co sprawdz tylko czy subwoofer bys ulokowal , nie jest moze on jakis monstrualnych rozmiarow , ale jest dosc dlugi, okolo 47cm i bas relfex z prawej strony wiec aby troche miejsca mial..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nie mogę znaleźć żadnego Pianocrafta z cyfrowym optycznym wejściem

Przepraszam, nawet znalazłem jakiś model z optycznym wejściem. Ale nowe modele (np. MCR-750) mają wyjście HDMI ze zwrotnym audio (ARC), więc to by prawdopodobnie zadziałało razem.

Tylko cena 1600zł. Odtarzacz bluray/dvd/cd fajna sprawa, ale wyjdzie 2 razy drożej od wymienionego niżej Edifiera. Nie wiem też jak z jakością dźwięku w porównaniu z Edifierem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edifier R2600 jeśli słuchasz mocniejszych brzmień rock/metal, nic lepszego za te pieniądze nie kupisz, mój brat ma od kilku dni te głośniki, zaskakująco naturalne, lekko ocieplone brzmienie z zadziwiającą dynamiką, aż trudno uwierzyć, że to głośniki komputerowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę jeszcze poszperałem w necie i podzwoniłem.

Wymyśliłem, żeby kupić konwerter DAC: Fiio D3 (wyczytałem, że nawet przyzwoity i w zupełności wystarczający do sprzętu tej klasy).

Do tego podpiąć Edifier R2600, Solo 7c lub może jakieś monitory aktywne (np. Behringer MS40). Tylko nie wiem czy te ostatnie mogą stać na szafce RTV.

W zanadrzu mam jeszcze pomysł, by reaktywować stary amplituner ojca (Radmor model chyba 5100) i kolumny Tonsila (jeden lub dwa głośniki do wymiany) - tylko nie wiem czy się zmieszczą w pokoju ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.