Skocz do zawartości
IGNORED

Harman Kardon PM655/660


Tektronik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czym różni się brzmienie HK 655/VXI od HK PM660

 

Zastanawiam się nad kupnem w.w modeli, będą one napędzały MildTony 80

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma znaczenia co napędzi "Mildtony" bo i tak brzmienie będzie słabe.

2. Generalnie i w skrócie : Harman robił dobre wzmacniacze, ale tylko te zaczynające się na HK (lata 90-te). Te zaczynające się na PM (lata 80-te) są dużo gorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

HK PM 665 Vxi to znakomity wzmacniacz. Dorównać może mu tylko HK 6900 (6950R). Moim zdaniem lepszy od HK 680. Na rynku były dwa wzmacniacze nieznacznie różniące się od siebie: A-660 i PM 660. Oba pochodzą z pierwszej połowy lat 80-tych i różnice między nimi są nieznaczne. PM 655 Vxi to mniejszy brat 665 Vxi. Niestety dużo gorszy. Bardzo dobre były również końcówki mocy z serii Citation.

Niestety musisz kupić nowe kolumny. Mildtony 80 są bardzo słabe i nie nadają się do dobrej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HK PM 665 Vxi to znakomity wzmacniacz. Dorównać może mu tylko HK 6900 (6950R). Moim zdaniem lepszy od HK 680. Na rynku były dwa wzmacniacze nieznacznie różniące się od siebie: A-660 i PM 660. Oba pochodzą z pierwszej połowy lat 80-tych i różnice między nimi są nieznaczne. PM 655 Vxi to mniejszy brat 665 Vxi. Niestety dużo gorszy. Bardzo dobre były również końcówki mocy z serii Citation.

Niestety musisz kupić nowe kolumny. Mildtony 80 są bardzo słabe i nie nadają się do dobrej konfiguracji.

 

 

Są dosyć nowe i zregenerowałem w nich głośniki , lubię polski sprzęt Audio , może dla innych MildTony to gówno ,ale mam dość czuły słuch i wiem co mi w nich nie pasuje , słuchałem już ich z innym wzmacniaczem i jest znaczna różnica , po prostu lubię ich brzmienie.

 

Zaciekawił mnie jeden filmik, otóż puściłem pewien utwór na MildTonach (obecnie grają z WS442) , nagrałem przed chwilą :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Potem znalazłem filmik z Harmanem PM655VXI z tą samą piosenką:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Od 2:10 te "css" ma jakby inną rytmikę niż w filmiku który nagrałem wyżej , czy to jakiś przegłos na filmie , czy po prostu cecha wzmacniacza ? podoba mi się ten efekt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem kiedyś PM660, kawał wzmaka, ale cholernie się grzał, nie wiem co było tego powodem, ale górna pokrywa była bardzo gorąca.

HK 680 gra według mnie lepiej od PM 660, wiem, bo posiadałem oba;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Posiadałem kiedyś PM660, kawał wzmaka, ale cholernie się grzał, nie wiem co było tego powodem, ale górna pokrywa była bardzo gorąca.

HK 680 gra według mnie lepiej od PM 660, wiem, bo posiadałem oba;-)

 

Zgoda ale od PM 665 Vxi już nie. Między 660 a 665 Vxi jest duża różnica.

 

Tak czy tak szkoda tych wzmacniaczy do Mildtonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, zasługują na coś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiegając od tematu Harman rzeczywiście robił dobre wzmaki. Kiedy kupiłem harman hk 690 nie podobała mi się jego aparycja, jakiś taki nie audiofilski, a te gały to już w ogóle nieporozumienie. To jednak nic w porównaniu jak on gra, rozwalił Naima, Roksana, Denona, Electrocompaniet, Audiolaba, Densena, Nada, Creek i pozostał u mnie dożywotnio. To jeden z czterech moich wzmacniaczy. Niedawno nabyłem Rotel 980 bx pomimo, że jest to dobry wzmak, do Harmana nie ma szans. Rotel jest szybki , Harman jeszcze bardziej, Rotel gra konturem, Harman nie sili się wcale , jest przezroczysty jak szkło, średnica super, przy tym gładka, można słuchać godzinami, góra pieści szczegóły, do tego bas!!! Porównywałem tez z HK 680, bardzo mi sie podobał, jednak nie jest tak przejrzysty, to klasa Rotel 980 bx, Harman HK 690 to już trochę wyższa liga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam posłuchać HK Pm655 w trybie koncówki mocy. niezbedna jest regulacja mocy na poziomie źródła, lub wpięcie miedzy żródlo a końcówkę, potencjometru lub tak jak w moim przypadku drabinki rezystorowej. Pm655 gra jako końcówka mocy o klasę wyżej niż jako integra.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.