Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny stereo do 500zł (używane)


Statham

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znalazłem żadnego FAQ apropo pisania tematów, jeśli jest to przepraszam.

Niedługo planuje kupić kolumny stereo do pokoju ok 21m2

Miałem kiedyś Tonsil Altus 75W + radmor 5102 w mniejszym pokoju i sprawowały się super + podobały się z wyglądu.

Wiem że do 500zł nie ma szans kupić nic porządnego z nowych, więc nastawiam się tylko na używane.

Myślę nad takimi Altusami jakie miałem tylko wersja 110 albo 200? To dobry wybór w tej cenie, czy znajdę coś lepszego?

Nad wyborem wzmacniacza pomyślę po kupnie kolumn, ponieważ stary Radmor dożył w końcu swych dni i popalił się.

 

 

Ps. Muzyka każdego rodzaju + filmy, Altusy 75 zdawały egzamin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu wielu zwolenników Tonsila, więc aprobaty na te głośniki nie dostaniesz. Polecił bym Ci Tannoy M2, choć po altusach i w 21 metrach to może być nie to.

 

Widziałem swego czasu gość wyprzedawał na znanym portalu Klipsch F1 albo F10 nie pamiętam za 1000 zł. Po Tonsilach będziesz jak w niebie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwię Ci się że nie mogłeś znaleźć podobnego wątku, bo są ich tutaj tysiące. Początkujący użytkownicy piszą w nich że chcą sobie kupić Altusy i wszyscy ich przed tym ostrzegają. Bo Altusy to brzmieniowe dno. Nie rozumiem po co ludzie to kupują. Żal za PRL-em ?

Ja rozumiem że ktoś kto na co dzień jeździ Syrenką (bo ma taki styl) chce sobie kupić Altusy. Bo to styl ten sam.

Jeżeli więc jeździsz Syrenką, Warszawą albo dużym fiatem - kupuj Altusy. Jeżeli jakimś innym samochodem - przeczytaj jeden z tysiąca wątków dlaczego NIE kupować Altusów ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jeździsz syrenką albo warszawą i lubisz stare polskie audio to polecam taki model diory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) aukcja podglądowa nie znam cen po ile chodzą , nie wiem czy dobra oferta

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Filip z konopi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 1000zl to 2x za duzo :/

 

2. Wpisujac w wyszukaj TONSIL znalazlem kilka tematow w ktorym ktos je odradzal, i prawie zawsze byles to Ty

 

3. Mam beczke, w124 i golfa 4 wiec daleko im do Polskiego prlu, po prostu mialem je juz wczesniej i byly swietne, mozr brak mi porownania. Mam w domu podobne diory i moze go niebo a ziema i wygladaja tylko tak samo (brak oznaczen) ale to zupelnie nie to - małe, slaby bas.

 

4.Nie zauwazylem tematu wczesniej, nie sadzilem ze wszystko moze byc w 1

 

No ale ok, w koncu to Wy sie znacie lepiej i moze macie racje, wiec co kupie lepszego w cenie DO 500zł, najlepiej duze, i z basem chociaz takim jak te Altusy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie nie ma co nastawiać się na rarytasy jakieś ;)

Altusy wg mnie także odpadają.

Ja jakiś czas już temu Kupiłem za 450zł Acoustic Energy Aegis One.. oczywiście kilka razy kierowany ciekawością miałem ochotę na zmianę.. ale w tej cenie są to bardzo dobre kolumny (na przetwornikach Vify). No i wygląda na to że zostaną one u mnie jednak na dłużej.

Na pewno można je śmiało rozważyć.. choć mogą być trochę za małe do Twego metrażu.

No lub tak jak pisał Kolega wyżej - tannoye m2.

 

Poza tym jeśli miałeś do czynienia tylko z Altusami do tej pory, możesz początkowo czuć się zawiedziony, bo to zupełnie inny dzwięk ;)

Pozdrawiam,

 

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m2 mogą być za małe na 21 m, optymalnie byłoby tannoy m3, mam takie w ponad 15 m i jest kawał dobrego grania. m4 też by podeszły ale za drogie, natomiast m3 za 5 stow czasem można wyrwać. Sam się zastanawiam czy nie sprzedać właśnie za tyle w dobrym stanie, ale nie mam pudełek do wysyłki, a skąd jestes?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwolenników Tonsila może dużo nie ma, ale są tacy którzy nie skreślają tej firmy na starcie dywagacji. Niestety, jeżeli chodzi o wytwory z serii ALTUS, to zgadzam się - brak zwolenników - i bardzo dobrze! Szanujmy swój słuch.

 

Może dasz radę doskrobać parę groszy i kupić Radmor LS-10 za ok 600-700zł. Jakość dźwięku nieporównywalna do Altusów.

Skromniejsza opcja to Tannoy M2, M2,5, ale moim zdaniem zbyt małe.

Z mniejszych może posłużą dobrze Mission 700.

Bardziej polecane do tego metrażu to Tannoy M3, Mission M73 lub Radmor Lento(praktycznie nie do zdobycia)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem czy wysłałem poprzednią odpowiedź, czy po prostu nie została jeszcze akceptowana przez moderatora, dla pewności, jeszcze raz.

 

@5z0p3n 1000zł to za dużo, ale dzięki za odpowiedź :)

 

@justas32 aż sprawdziłem po #Altus i w sumie w 90% Ty nie polecasz, może i nie są super, ale dla mnie się sprawdzały

 

@margaryna85 miałem podobne, może i nawet te same, jeśli tak, to raczej nie przypadły mi do gustu.

 

@Genesis sorry, nie zauważyłem (późna pora była), nie spodziewałem się że wszystkie zapytania są w 1 temacie

 

@emsiq111 nie ufam małym głośnikom :P

 

@costa brava Te w sumie wyglądają chyba najlepiej ze wszystkich proponowanych, Oświęcim

 

@54139 nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem Tonsila ani Altusów, po prostu mam porównanie ponieważ długo je miałem, i dla mnie były ok + podobały mi się. Możliwe że brak mi porównania bo prócz tych Altusów 75, miałem jeszcze jakieś 4 sztuki starych Dior oraz posiadam teraz w kinie domowym Pioneer S-V240-QL (raczej teraz tanie głośniki, w momencie kupna troche kosztowały) i szału z nimi nie ma, używam tylko z subwooferem (stereo oczywiście 2.1, małych nie używam wgl.)

 

 

Podsumowując, znacie się lepiej, ale jakoś nie przepadam za małymi głośnikami, prócz tych M4 raczej wszystko odpada, chyba że technologia tak poszła do przodu że dają radę z basem na poziomie dużego niskotonowego głośnika z Altusów. A budżetu przekroczyć nie mam jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@5z0p3n 1000zł to za dużo, ale dzięki za odpowiedź :)

Szukaj moze uzywek. Klipsch nie zawiedzie Cie pod katek niskim rejestrów a widze ze na tym Ci zalezy

Podsumowując, znacie się lepiej, ale jakoś nie przepadam za małymi głośnikami, prócz tych M4 raczej wszystko odpada,

Nie patrz na rozmiar. Jesli kolega proponuje te M3 za 500 zł to pewnie bym sie odważył. Na pewno głosnik który bez problemu odsprzedasz dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę Ci zaproponować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Sprawdzone, pewne, warte każdej złotówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kumpel kupil za moja namową Mordaunt Short 914i. W zasadzie nie wiemy nawet jeszcze jak graja, ale z tego co kiedys wyczytałem to ogolnie niezle konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie to wyrafinowane granie ale wykop na pewno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzałbym te technicsy.. znając tą markę, pewnie fabrycznie mają podbite pasmo w niskich częstotliwościach..

w tej cenie na pewno można znaleźć coś lepszego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

natomiast m3 za 5 stow czasem można wyrwać. Sam się zastanawiam czy nie sprzedać właśnie za tyle w dobrym stanie, ale nie mam pudełek do wysyłki, a skąd jestes?

heh, skąd jesteś ;)

za 500 to chętnie przytulę m3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To może z trochę innej strony świata...Radiotehnika S-90.Kosztują psie grosze.Bas mają SUBWOOFEROWY.Reszta pasma też ok.W porównaniu do Altusów niebo a ziemia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 600 kupisz juz Mordaunt Short 906! To super kolumny jak za 600zl! Dadza rade w 21m2 i na prawdę nieźle graja! Nie doceniana marka u nas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.