Skocz do zawartości
IGNORED

32 cale Full HD, czy HD ready ?


Shrek777

Rekomendowane odpowiedzi

Sorki, jeśli zły dział, ale chyba najlepszy z tych które są...

 

Do rzeczy: potrzebuję tv 32 cale do gabinetu, no dobra do pokoju w którym w domku dość często pracuję.

 

Optymalny rozmiar to dla mnie 32 cale, mam 22 full HD za mały, 40 też Full HD i jest za duży.

 

Także tylko 32 cale. I tu mam zgryz. Będzie służył głównie do obejrzenia wiadomości w tv, ale nie wykluczam i wrzucenia mu przez USB jakiegoś filmu HD, czy podpięcia odtwarzacza BR. Odległość z jakiej będzie oglądany to ok. 1,5 m.

 

I teraz mam zgryz nie wiem jaki kupić, full HD, czy HD ready. Wszystkie telewizory jakie mam w domu są Full HD, Nie jestem szkotem, ale to 4 telewizor w domu i zastanawiam się czy jest sens zapłacić kilka stówek więcej za pełne HD. Gdyby nie to iż od czasu do czasu planuję obejrzeć na nim coś w rozmiarze HD i bliska odległość między mną a tv, zdecydowałbym się na HD ready. A tak - zielony jak ..... Ogr jestem.

 

Ale wiem że ten kto tanio kupuje, dwa razy kupuje. Stąd moja prośba do Was, co wybrać i czy zobaczę różnicę... Sam w domu mam tylko HD, przeleciałem znajomych - też tylko HD pomijam iż żadnego 32 cale. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i opinie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Faktycznie różnica w 32 calowym telewizorze na HD Ready i Full HD będzie niewielka. I powiedział bym że nie ma sensu dokładać gdyby nie fakt że....

Często telewizory które mają wyższą rozdzielczość mają też lepszy czas odświeżania matrycy, więcej HZ i lepsze odwzorowanie kolorów. A to może już być powód do dołożenia. Sprawdź proszę taki telewizor w dowolnym sklepie. Jeśli płynność obrazu i kolory odpowiadają Ci rozdzielczość zostaw na ostatni plan.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz jest o wiele prostsza, niż myślisz:

oglądanie do 2 m od telewizora 32" - musowo full HD

powyżej tej odległości niekoniecznie, bo nie mamy "sokolego oka".

Jest jednak "ale" - materiał full HD oglądany na jak to zwą "HD ready" traci,

bo wymusza na sprzęcie "przepoczwarzanie" formatu,

a to niesie czasem duże straty w jakości obrazu.

Chyba, że oglądany format na tzw. HD ready będzie ZAWSZE 720p,

ale to mało prawdopodobne.

HD ready to też HD, tyle, że nie full. Format HD zaczyna się od 720p.

Bo o dzisiejszych Ultra, to już nie wspomnę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ogrze jasne że fullHD....bo jak pójdziesz w HDready to ile razy spojrzysz na swój wielgaśny tv ;) to będziesz miał świadomość ,że jest z czegoś wykastrowany... i może kiedyś tam tv zmieni pkt postoju i zastosowanie to będziesz z ręką w nocniku...lub może zachce Ci się go sprzedać to na hdready na pewno nie znajdziesz amatora...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie drogi mistrzu Yoda chylę się ku Full HD.

Do wielgaśnych zadań to ogry projektora używają - no chyba, że wczorajsze som, wtedy są anty techniczne... ;P

 

 

@audioburak, nie wiem czy dobrze się rozumiemy z tym HD ready. Dla mnie HD Ready to wszystkie TV z matrycą o rozdzielczości dedykowanej/maksymalnej/natywnej czy jak to zwał 1366 x 768 Owszem taki tv łyknie materiał Full HD ale wyświetli go jako 1366 x 768

 

Natomiast Full HD to dla mnie stare porządne 1920 x 1080. Sorry ale tv to nie moja branża wolę wyjaśnić co ja kuniem nazywam.

 

Miałem chwilkę podleciałem do sklepu nie dla idiotów.

Dwie ciekawostki, widzę jakiegoś Sharpa 32, smart, 3D z okularami w komplecie, HD - wołam misia i pyszczę, że chcę ten tylko nie z wystawki, a z magazynu. A gostek mi mówi iż wszystko to co oni tu piszą to pic, bo tv nie ma nic z w/w. To po kiego drukują oddzielnie kartkę z nazwą i opcjami tv ??? A bo tak panie szybciej.... Ożesz ich .... faktycznie sklep nie dla .....

Druga: widzę 32 cale zakrzywione. Dla kogo to ? Myszy ? Świnki morskiej ??? Dla homo sapiens raczej nie...50 i wyżej zakrzywione - ok, ale 32 ????

Ogólnie jeśli chodzi o tv 32 cale 1920 x 1080 mieli nędzę, a już jak spytałem o to samo ze smartem pan popatrzył na mnie jak Komorowski na Dudę :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie drogi mistrzu Yoda chylę się ku Full HD.

Do wielgaśnych zadań to ogry projektora używają - no chyba, że wczorajsze som, wtedy są anty techniczne... ;P

 

 

 

 

 

 

Nigdy bym Cię Ogrze nie podejrzewał o to ,że do wielgaśnych zadań pocztóweczki 32 cale szukasz... :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki HD ready wyświetli i full HD, ale jak pisałem - pokaże go gorzej, niż mając 720p na wejściu.

Gorzej pokazuje materiał full HD niż 720p.

Dlatego przy małym dystansie tylko full, bo oglądając z 3 metrów różnicy możemy nie zauważyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na 32 Full HD, poszukam z opcją smart, jeśli nie trafię na fajny model ze smartem dokupię odtwarzacz BR z netem. Cenowo to samo....

Jak parę miesięcy temu patrzyłem po modelach 32 to praktycznie nie było żadnego z Full HD, same HD Ready. Kupiłem LG 22 cale Full HD, ale po paru miesiącach stwierdzam iż za mały (no ale mam zapasowy monitor do PC). Teraz przeglądając oferty sklepów widzę iż poza firmami typu Manta (firma dla bardzo bogatych ludzi - serio - mnie nie stać na nowy Tv co 24 miesiące) nie ma już HD Ready - producenci co mieli wyprzedali. Teraz pewnie wyprzedają HD, ale na 4K to ja jeszcze długo się nie zapiszę..

 

Ok Serdecznie dziękuję Kolegom:

 

S4Home

 

audioburak

 

Yodas

 

Za pomoc i opiekę merytoryczną nad skołowanym Ogrem. Śliczne dzięki i niech Moc będzie z Wami.... :)

 

Tematu nie zamykam może z czasem ktoś będzie chciał się dopisać z jakimś pytaniem o 32 cale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej skołowany rodak Remy'ego - Django ;-)

A chyba żaden BR i tak nie ma przeglądarki :-( był obok taki wątek.

To co jest to gadżet i nic więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek być może mój - bo sam szukałem swego czasu informacji. Smart to gadżet, ale miły gadżet.

W sumie z telewizji oglądam tylko wiadomości, nawet jak swego czasu zestaw SAT zdjąłem, tak leży w komórce...

Debilne programy jak oni wynoszą śmieci, czy tam tańczą,niańczą mi nie leżą. A filmy przerywane reklamami jak to ma np. Polsat i TVN powinni obowiązkowo w więzieniach puszczać - spadek przestępczości gwarantowany...Ja dobrowolnie - brrrrrrrrrrrrr

 

A smart doceniam, oglądam co chcę i kiedy chcę. Do tego mały myk z IP i za 10 USD otwierają się dodatkowe możliwości... ;-P

Także telewizja jak dla mnie to już przeżytek, jakim swego czasu stał się aparat analogowy (fot.)

 

Co mnie rozczarowało to 3D - najpierw na tv a później niestety też na projektorze... Apetyt miałem na kolację przy świecach z miss, dostałem hod-doga, smacznego, ale jednak tylko hot-doga.

Owszem filmy przyrodnicze - miodzio.... Ale fabuła mi nie leży......Raz efekty mierne, dwa koncentruje się na drugim planie, podświadomie wypatrując w/w efektów.

Ale warto dla tego jednego dwóch na miesiąc cudownych filmów o naturze mieć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po filtrach masz dwa modele:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Filtrowałem z 3D.

Wybrał bym LG bo ma pasywne.

 

Dobrze piszesz, że lepiej jest kupić golasa i do tego BD z internetem.

 

Wtedy masz za 999 zł:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tośka wychodzi z rynku polskiego i jest wszędzie wyprzedawana za grosze.

 

Albo nowość:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ostatnio kocham się w KODI na ANDROIDZIE !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshibę kupiłem parę dni temu do kuchni 40 cali - ale sprawdzałem przy okazji w gabinecie i stad wiem, że za duży.

Z wbudowanym smartem - całkiem inna koncepcja niż w LG, ale wbrew temu co mówią smart w Toshibie jest w sumie OK.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A jak ktoś kupi i podłączy net, niech nie aktualizuje oprogramowania - mi ściągnęło aktualizację przed pierwszym uruchomieniem, zaktualizowało i dostałem naprawdę bogaty pakiet........ na rynek anglosaski

I sobie szukałem polskich aplikacji i sobie szukałem, a w środku już się gotowałem ze złości. Przypadkiem wpadłem na użycie resetu.

Reset i odmowa aktualizacji i polskie aplikacje wróciły - cud panie cud.... Jeśli chodzi o porównania - w domu mam najwyższy model LG z 2013 (z 3D i smart) i bogactwo funkcji i opcji jest na korzyść LG. Jeśli ktoś kupuje 1 tv do domu,to jednak polecam porządnego LG - warto te kilkaset złotych dołożyć...

Jakość obrazu - Toshiba jest naprawdę niezła jak na LCD i LED - fani plazmy, chowamy kły - to nie wątek o plazmach ;P

Jak będzie z niezawodnością - bozia raczy wiedzieć - póki co markowe tv firmy LG mogę polecić z pełnym przekonaniem.

 

Mogłem kupić jeszcze naprawdę bardzo tanio blaupunkta 40 cali z 3D i smartem za..... 1000 zł

Albo np. blaupunkt 32 cale full HD za 700 zł

Mówię oczywiście o nowych tv z pełną 24 miesięczną gwarancją..

 

Nie kupiłem bo dla mnie to taka niemiecka manta. I nie jest to komplement. I jak już napisałem kto tanio kupuje 2 x kupuje....

I moim zdaniem (mogę się oczywiście mylić) te kilka stówek zaoszczędzonych na wejściu bardzo zaboli jak za 2,3 lata trzeba będzie nowy tv kupować...

 

A co do tego LG do którego linka podałeś - 32 cale z 3D i smart - to już lepiej dołożyć 200 zł i mieć ten sam tv tylko.... 42 cale...

Polityka producentów jest dziwna - 32 cale ciut, ciut tańsze od 42

 

A kupię zapewne coś LG, lub może znowu Sony (ale 3 amplitunery Sony, projektor Sony,BR Sony, parę klocków audio ES Sony - to już chyba wymaga porady psychiatry, o ile już nie jest za późno - lol)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach wejdzie do sprzedaży pierwszy model 32" Philips PFH 5500 z Androidem. Będzie w extra cenie.

Tu masz test:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, bo zaraz przyleci paru i będzie: "kto nie kupił plazmy. przegrał życie" Wolałem z góry zastopować ewentualną przepychankę.

 

A ten Philips może być fajny, ale ma jedną podstawową wadę, to............ Philips. Ale poczekam parę dni, może jednak....

 

Nie mam przekonania do Mant, Philipsów, Blaupunktów, Samsunga, oraz całej rodziny producentów garnków wprowadzanej teraz do marketów jako "renomowani"producenci tv.

 

Telewizor to jednak zakup na lat parę - przynajmniej powinien być, dlatego na liście niekoszernych znalazł się Samsung...Ta firma od lat kojarzy mi się z "ponadwymiarową awaryjnością". Philips natomiast w/g klientów, co potwierdza ciocia google ma nieciekawą jakość i wykonanie... Żarówki Philipsa - jak najbardziej polecam.

Ale to tylko moje preferencje i doświadczenia, nie wypowiadam się w imieniu..... itd. ;-P Także proszę mnie nie gryźć. Dziękuję.

 

P.S. Koszerne w/g mnie to np.: Sony, LG, Panasonic, Sharp. Toshibę kupiłem przypadkiem - niejako z ciekawości ;) I żeby znowu z kartonem Sony do domu nie wrócić - lol... Psychiatrę zatrudnię - dobrego ;P

 

P.S. @janunio, a czemu Toshiba wychodzi z Polski ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraz z rosnącym zaufaniem do japońskich producentów TV dramatycznie maleje ich sprzedaż.

Tośka i Sharp właśnie się zwijają.

Sony i Panas przestały się sprzedawać poza wyprzedażami.

Dziś nr.1 to LG !

Potem Sam i jednak PHILIPS, który właśnie wprowadza na półki serie 2015.

 

Warto zauważyć, że mamy do czynienia z końcem ery SMART TV rozumianej jako oferowanie internetowych aplikacji dostępowych dedykowanych poszczególnym producentom. Np. dla Sama czy LG czy Philips ...

Morduje ten runek OS ANDROID.

W takich TV żaden smart nie podskoczy androidowi.

Po to właśnie jest w TV.

 

O PHILIPS:

mam wysoki model i wykończenie jest super. W Low Endzie wszyscy wychają kichę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janunio - serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Flagowce praktycznie każdego producenta są rewelacyjne - wszak to wizytówka firmy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, bo zaraz przyleci paru i będzie: "kto nie kupił plazmy. przegrał życie" Wolałem z góry zastopować ewentualną przepychankę.

 

 

...ale @witek_z jest proplazmowy, ale nie fanatyczny...z tego co pamiętam :)

...podobnie jak ja... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tośka wychodzi z rynku polskiego i jest wszędzie wyprzedawana za grosze.

 

 

Nie wychodzi tylko ... wypada ;).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshiba wraca do Europy za pośrednictwem tej samej firmy, która ma dystrybucję w USA od roku. I mają tam bardzo dobre modele.

Ten Philips 32PFH 5500 dla wielu osób będzie zaskoczeniem in plus. Bo i obraz w klasie ma więcej niż dobry i wyposażenie ANDROID !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i dla mnie byłby olbrzymim zaskoczeniem, gdyby:

może zmieniał kanały poniżej 5 sekund,

może miałby działający TV guide,

może by się nie zawieszał przy próbie przywołania listy programów

może by nie wyświetlał nakładki z menu np. fonii bez przywołania

może dawał by się włączyć pilotem, a nie resetem siecią na 12 min

miałby głośniki przynajmniej, jak 22' LG

może....byłby wtedy lepszy, niż mój obecny 40' Philips :-(

którego jeszcze nie wszystkie wady wymieniłem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki

Po kolei

 

1. Sorki Koledzy witek_z & Yodas. Wiem, że plazmy z najwyższej półki są bardzo ok. Ale wiem też iż na tym forum bardzo łatwo o wojnę polsko-polską dlatego z góry ostrzelałem teren prewencyjnie. Ale jeśli poczuliście się urażeni to sorry za "prewencyjny ostrzał". A kończąc temat plazm, mi do 42 cali styka tv lcd, wyżej poszedłem w projektor i nadal uważam iż rozwiązanie telewizor do 42-47 cali na co dzień, a na seanse 120 i więcej cali - czytaj projektor to dużo lepsze rozwiązanie niż tv za 20 tys. zł. Naprawdę np. Allizze w skali jeden do jednego na 7.1 - mniam, mniam.... ;P

 

2. Smart na androidzie. Widziałem na Sony, tego Philipsa nie, acz starsze obejrzałem, ale o tym w punkcie 3. Widziałem też parę przystawek na androidzie do TV. Tak android na tv to nie wynalazek Sony i Philipsa - to już było wcześniej.

Powiem tak android robi wrażenie bogactwem funkcji. To fakt. Ale z racji wieku i doświadczenia nie wierzę iż będzie tak pięknie dla nas klientów.

każdy z nas zna androida z telefonów i wie ile tam dostajemy różnego dziadostwa i to dziadostwa najgorszego gatunku. Najzabawniejsze iż nie możemy tego usunąć, chyba że zdecydujemy się na rota = utrata gwarancji.

Mam takie złe przeczucie iż po roku, dwóch ochów i achów, kiedy dostaniemy w pakiecie kupę "androidowego śmiecia" zatęsknimy za starym smartem. Teraz producenci konkurują między sobą, zyskujemy my klienci (np. 1500 filmów od LG), a w sytuacji gdy nie będzie konkurencji ??? Nie dostaniemy czasem mnóstwa, ale ...... śmieci ??? Coś na kształt obecnych np. stacji (15 minut filmu, 10 reklam)

Także ja wbrew hurra Kolegów pozwolę sobie zostać sceptykiem, a być może za rok dwa napiszę: "A nie mówiłem !!!"

 

3. Zakup Philipsa....

Obejrzałem uważnie te Philipsy jakie były, nie ukrywam dla mnie Philips to nie marka, a raczej tandeta - takie sobie zdanie wyrobiłem o tej firmie przez lata mając jakiś tam (sporadyczny, nie ukrywam) kontakt z jej produktami. Z pominięciem żarówek.

Pobawiłem się się paroma TV Philipsami, obejrzałem piloty. Poczytałem opinie o serwisie tej firmy, o awaryjności produktów...

Żeby nie rozciągać tematu - będąc zmuszony, podkreślam zmuszony (!!!) kupić albo Philipsa, albo np. Blaupunkta - wybrałbym chyba tego drugiego.

Sorry, ale nadal to nie jest dla mnie marka warta moich pieniążków. Nie mam nic wspólnego z branżą Audio/Video ale jak najbardziej mam wiele wspólnego ze swoimi pieniążkami . Także ja i one mówią Philipsowi - NIE.

I zresztą sam Kolega @locoloco zdecydowanie mi go odradził, acz nieświadomie, zacytuję z jego linku:

Wady:

- płynność pozioma wynikająca z matrycy 50Hz

- płynność pionowa wynikająca z matrycy 50Hz

- możliwe niewielkie niedoświetlenie na matrycy

- gorsza blokada drgań dłuższej fali amplitudy

- pobór energii wg ustawień fabrycznych.

- wymaga koniecznie kalibracja obrazu

- brak aplikacji Spotify, mimo informacji na stronie producenta

- przydałby się pilot z klawiaturą

 

 

Zresztą jeśli ktoś myśli o zakupie tv niech zacznie od cioci Google. Niech tylko weźmie uwagę iż jakaś część achów i ochów to naganiacze - czyli ludzie którzy po prostu z tego żyją, a jakaś część guana wylewana na daną firmę to hejterzy....

Ale jeśli po odrzuceniu obu skrajności nadal opinie są na nie - cóż o ile nie jesteśmy masochistami - omijajmy produkty firmy X łukiem.

 

Ja zdecydowałem się jednak na LG - może nawet ten 3D polecany przez Kolegę @janunio - w sumie skoro ze smartem mam dać 1300 zł za 32 cale, a za 3D dodatkowo 250 zł (dobry obiad w knajpie - ale bez ośmiorniczek) Ew. Sharpa jakiegoś, bo Sony - założyłem się z kobieta iż będę twardy i nie kupię Sony - głupio by było przegrać - znowu ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrze ja nie poczułem się urażony :) bo nie ma technologi doskonałej i wiem że dobre (drogie) lcd potrafią też dawać wysokiej jakości obraz. ..a plazma też posiada wady. ... kwestia naszego wyboru to kwestia czy akceptujemy bardziej minusy lcd czy minusy plazm.... ja "teraz" jestem na etapie tv dla syna i na 99% zakupie panasa 48" as640 (tzn.na gwiazdkę jak jeszcze będą dostępne)... nie zakupie mu plazmy nawet używanej bo z tą technologią trzeba umieć się obchodzić aby później nie mieć złej minki ;) a mój pierworodny ma 10-11 wiosen i trudno abym wymagał aby uważał na to co ogląda....

Chodzi głównie o programy sportowe gdzie jest wiele "znaczków" mieszkających na stałe , czy to logo stacji ,czy informacja o wyniku, czy czasie trwania meczu....

A jest to groźna ospa zarówno dla plazm jak i oled ,która może zakończyć się "szramą lub szramami" na naszej matrycy... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem biorę LG - 4 LG w domu (tv, monitor/tv, monitor, ten będzie 4 - lol, kolejna obsesja po Sony)

Byłem w Realu, po papier do drukarki - tak muszę w markecie takie rzeczy kupować, polskich papierniczych niet, i zauważyłem dostawę tv producenta kuchenek quelle czy jakoś tak.... bez komentarza....

 

Jak zobaczę tv firmy salamander (rewelacyjna pasta do butów - polecam) to kupię nawet jakby w garażu miał stać - a co ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaupunkt to nie manta ale właściciel nowy Sharpa.

To właściciele z Rosji którzy założyli firmę na Słowacji i rewelacyjnie trafili z modelami tanimi dla marketów.

Philips w klasie cenowej 2000 zł ze swoimi możliwościami oraz jakością obrazu mimo 50H należeć będzie do czołówki jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nowe modele innych firma też już będą tylko 50Hz ( bo ma być tanio) i grają zdecydowanie gorzej i nie mają jednej setnej aplikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I współczuję kupującym , bo łatwo nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I współczuję kupującym , bo łatwo nie będzie.

 

I tu się z Kolegą w pełni zgadzam, jeszcze dwa lata temu taki market był pełen porządnych tv - markowych, wysokie modele, pełny wybór i dla snoba i kogoś z ograniczonym budżetem.

TV full wypas i wersja eko. Jak był jakiś wynalazek to raczej upchnięty w tłumie, żeby się w oczy nie rzucał.

 

Teraz wszedłem do paru marketów - niestety polski handel sprzętem został już dawno zniszczony - i widzę markowe telewizory w odwrocie.

jest ich coraz mniej, Coraz mniejszy wybór.

 

Natomiast coraz więcej jest guana, firm krzaków, albo jak sam napisałem producentów garnków, którzy kupują odpady trzaskane w chinach.

Tego dziadostwa - to i tak komplement jest już w marketach ponad 50% z wystawionych TV....A będzie niedługo z 80%

 

Ludzie nie mają żadnej wiedzy, nie ma programów, materiałów edukujących. Słynna misja tv za która chcą abonament to bełkot gadających głów, ćwierćinteligentów jak pokazały pewne taśmy i seriale przy których nawet pies drapie w drzwi wyjściowe...

 

W sumie widząc parę razy osobę z takim tv w wózku i widząc iż nie jest to osoba majętna człowiek miałby chęć zakrzyknąć zostaw to guano, nie stać Cię na zakup kolejnego za 24 miesiące....No, ale milczy, bo zamiast dziękuje dostałby "zjobkę"

 

Sorki tak pod wpływem Kolegi powyżej mi się zebrało na rozmyślania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.