Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe max 6000 pln


Dawid_59693

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, powoli przymierzam się do kupna zestawu do kina domowego do salonu ok 30 mkw. Sprzęt wykirzystywany będzie głównie do muzyki i filmów. Muzyka głównie house, electro, dubstep gdzie potrzebny będzie dobry bass

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

moim zdaniem bardzo dobrą konfiguracją, która idealnie sprawdzi się w kinie domowym oraz w dynamicznej muzyce będzie zestaw Monitor Audio Bx6 / Bx1 / BxCentre wspomagany potężnym subwooferem Monitor Audio BXW10. Powyższe kolumny prawidłowo zasili amplituner Denon AVR-X2100W lub Onkyo TX-NR636.

Alternatywnie dla kolumn Monitor Audio Bx można zastosować Jbl Studio, gdzie na przód warto zastosować Studio 280. Bezpośrednią konkurencją Jbl będą kolumny Klipsch. Jbl i Klipsch to bardziej efektowne, mocne, koncertowe brzmienie, Monitor Audio natomiast zapewnią większą dokładność, spójność.

 

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje polecam Ci wybór kolumn Klipsch, to bardzo dynamiczne kolumny idealnie nadające się do połączenia z amplitunerem dzięki wysokiej skuteczności. Jako alternatywę zaproponował bym kolumny Dali Zensor 7, o lepiej odwzorowanych średnich tonach, jednak mniej basowych od Klipscha. Do tego amplituner Onkyo 636 lub Yamaha 677. Multi funkcyjne maszyny o muzykalnym i brzmieniu.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. A co sądzicie o Yamaha 777? Lepiej sobie je darować? Bo szczerze powiem ze wyglądają pięknie. No ale to jest sprawa drugoplanowa. A z tych klipsch to jaki model?

 

Gdzie na Śląsku można się umówić na odsluchy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedaż Marantz SR7008 i końcówkę mocy audiolab jakbyś chciał możemy pogadać Marantz jeszcze na gwarancji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Model 777 jest jeszcze lepszy, nieco mocniejszy oraz ma wyjcie pre outa. W przyszłości możesz rozwinąć zestaw o zewnętrzy wzmacniacz. Godny polecenia amplituner.

 

Z Klipscha myślałem o modelu Reference R28F lub nowym Reference Premier RP-260.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch da Ci naprawdę potężny dzwięk i zastanawiam się czy Twoje pomeszczenie nie jest za małe do tych kolumn. To naprawdę potężny dzwięk i ta skuteczność 98dB. Tylko czy sama barwa brzmienia Ci się spodoba. Przy takiej skutecznosci kolumn faktycznie nie potrzeba mocarza amplitunera, żeby one zagrały. Natomiast jeśli chodzi o kino to musisz mieć niezły subwofer do pary z Klipschami a takie coś niestety kosztuje. Dobry a najtańszy to dolna granica 2,5 tys.

 

Yamaha 777 ma o prawie 10dB mniejszą skuteczność więc , żeby zagrała podobnie efektownie do Klipscha musi miec mocny wzmacniacz/amplituner (dwa 8'' woofery, mniejsza wspomniana skuteczność 89dB) . Zanim zdecydujesz się na kupno czegokolwiek ( w sensie kolumny) MUSISZ ICH POSŁUCHAĆ . Poświęć kolumnom więcej niż 5 min bo na początku może być ŁOŁ a "po chwili" coś zacznie przeszkadzać w brzmieniu. Najlepiej gdyby salon audio miał wydzielone pomieszczenie do odsłuchu, będziesz mógł sprawdzić jak to gra ciut głośniej . Oczywiście swój materiał muzyczny i nie mp-3-ki (i nie konwertowane mp-3-ki na audio czy flac-i) . I kolumny podłączone do ampla a nie wzmaka. Subwofer na głośniku 12" i minimum 250W w RMS-ie. Choć tu dochodzi jeszcze sama skuteczność głośnika zamontowanego w subie (tak jak w Klipschach). Pewnie Klipsch ma i subwofery z taką skutecznością jak kolumny. Mi ta marka kojarzy się ze sprzętem do nagłośnień imprez na otwartej przestrzeni. Jakoś nie za bardzo mi podchodzi. Ale to mi.

 

Model 777 jest jeszcze lepszy, nieco mocniejszy oraz ma wyjcie pre outa

 

Koledze chodzi o kolumny Yamaha NS-777

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wybieraj. Są trzy salony z wydzielonymi pokojami odsłuchowymi w samych Katowicach.

 

Jeśli jesteś niezdecydowany to nie napalaj się i nie ulegaj namowom sprzedawców. Poczekaj. To u Ciebie ma grać i to Ty masz być zadowolony teraz, za miesiąc, za rok a nie sprzedawca bo sprzedał i będzie miał np prowizję. Odsłuchuj ile czasu chcesz na róznej muzie (swojej ocz.) aż dojdziesz do wniosku, że to te.

 

Powodzenia

 

Moze sprzedawca zaproponuje Ci jakieś kolumny, nie zaszkodzi posłuchać i a nóż one Ci podejdą. Jeśli chcesz sprawdzić jaki mają bas to podczas słuchania muzy wciśnij PURE DIRECT. Jest to ominięcie wszystkich "polepszaczy dzwieku". Dzwięk leci taki jaki jest nagrany w studio dlatego do odsłuchu najlepiej brać oryginalne płyty lub np ściągnięte z neta ale we flack-u. Żadne mp-3-ki.

 

Do dzwieku pure direct trzeba przyzwyczaić ucho dlatego też wygospodaruj sobie trochę więcej czasu na odsłucha wtedy zobaczysz czy brzmienie danej kolumny Ci się podoba. Ogólnie trzeba dłużej posłuchać, żeby po czasie wyłapać to co nam się ewentualnie nie podoba. Dlatego to musi trochę potrwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na slasku to masz kino-domowe.pl w Kato obok Agaty i ikea. kupowalem tam sprzet w tym roku i w sumie moge polecic. W sumie na odsluchach to grubo ponad godzine męczylem sprzet :) a i cenowo bardzo atrakcyjnie przy zakupie calosci.

 

U mnie padlo na Klipsche RP-260 z HK AVR 370. Sluchalem tez Yamahy o ile dobrze pamietam to v777 - duzo lepsze wyposazenie jednak bardziej mi HK brzmieniowo pasowal. Generalnie gdziekolwiek ale wybierz się na odsluchy :)

 

Jesli chodzi o jakosc to przy muzyce basu mi nie brakuje w ogole jednak przy filmach zastanawiam się czy SUB by sie nie przydal. Nie wiem jak inne kolumny sobie radzą w filmach bez suba - oczywiście nie jest źle ale mam wrażenie, ze moze kiedys się skusze na SUB jak bedzie kasa.

 

No i cały czas mnie zastanawia skoro wszyscy mowią, że na wzmaku stereo muza gra znacznie lepiej to korciłoby mnie pozyczenie jakiejs koncowki mocy od kogos celem sprawdzenia :) tak z ciekawosci bo wg mnie gra dobrze i co by miała poprawic jeszcze koncówka mocy podpięta pod pre przy tych kolumnach to nie wiem, nie znam się :)

 

Ale jak patrze na budzet to będzie cieżko. moze nizsze modele - np HK AVR 171 gra dobrze na tych kolumnach, na tyly bookshelf zamiast surr i blizej tej kwoty bedzie chociaz troszke braknie. tej tanszej serii Klipscha nie sluchalem to nie powiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Decybel zamiast podpinać na próbę końcówki mocy podepnij na próbę dobry sub i już będziesz miał jasność :) ;) że kino bez dobrego (powtarzam dobrego ) suba nie istnieje... filmy bez suba to inny (dużo gorszy) sposób odbioru... żadne fronty nie dadzą tego zejścia i walnięcia co odpowiednio dobrany subwoofer ... ale musi to być dobra maszynka nie za tysiaka półtora czy nawet za dwa...

To musi być subwoofer a nie buczywoofer :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesli chodzi o SUB to raczej jestem przekonany i tu raczej jest pytanie 'kiedy?' zamiast 'czy?' bo to jest spory koszt i poki co nie ma funduszy. Ale i tak jestem zadowolony, ze kupilem 5.0 zamiast tanszego zestawu kolumn przy 5.1. Okazało się, że odkad mam zestaw znacznie wiecej slucham muzyki niż oglądam filmów. Moje zastanawianie się na temat końcówki mocy dotyczy tylko i wylącznie słuchania muzyki, a nie ogladania filmów, bo co chwile czytam opinie, że to znacznie poprawia jakosc Stereo (SUB tylko do filmów bo w muzyce jest zupelnie zbedny, przynajmniej w moim przypadku).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja na ampli jeśli wchodzi w gre używka:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jakiś zestaw z subem by się znalazł w tej cenie?

Witaj,

 

Tak powinno się nam udać złożyć zestaw Yamaha 677 z zestawem kolumn Yamaha NS 555 lub Melodika BL 30 oraz subwoofer. Gody polecenia a nie drogi to Yamaha SW030.

 

Zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jakiś zestaw z subem by się znalazł w tej cenie?

Zawsze się da złożyć jakiś zestaw z subem, tylko pytanie czy warto robić to na przymus. ... czy nie lepiej kupić jakiegoś taniutkiego suba żeby sobie "buczał" (bo zawsze będzie w kinie lepiej z nim niż bez) i odkładać sobie powolutku na naprawdę dobrą maszynkę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.