Skocz do zawartości
IGNORED

CD uzywane do 3-4 tys. zł


andrzejeka

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o podanie wartych uwagi uzywanych CD-kow w danym zakresie cenowym.Lubie spokojne klimaty, muzyka ma niesc relaks, slucham jazz, Jopkową, SHade, Komedę, Milesa Daviesa itp.Nie znosze ostrych , klujacych uszy moje dzwiekow, wole odcien lekko kremowy a nie jasny i krzykliwy..Kolumny to atc 40,wzmacniacz leema tucana, do tej pory grał cd arcam stary fj23.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na Cayin CDT 17 MK2 jest to lampowy CD-ek i szukając go miałem dokładne takie same warunki brzegowe jak ty. Co prawda jest to droższy odtwarzacz ale jego młodszy brat powinien cię zadowolić. Możesz kupić go jako nowy pod symbolem CS-24CD Selection tu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale zdecydowanie polecam go w lepszej cenie pod prawdziwą nazwą CDT 15A MK2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Z resztą sam swój sprowadziłem z tego sklepu. Cena na gotowo z wszelkimi opłatami celnymi i VAT-em wyjdzie ci jakieś max 4-4,5k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, szukam cd, ale moze nie tedy droga i moze pojsc droga cd jako transport i dobry DAC o ciepłej i nie ostrej barwie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, szukam cd, ale moze nie tedy droga i moze pojsc droga cd jako transport i dobry DAC o ciepłej i nie ostrej barwie?

To będzie trudne chyba że lampowy DAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trigon Recall v.2. Zresztą polecam kontakt z użytkownikiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , bo ma ten sprzęt i może się podzielić doświadczeniami.

 

Wersja dla osób bez uprzedzeń - DVD harman/kardon któryś z wysokich modeli sprzed kilku lat + kompletna przeróbka. Efekt będzie porównywalny z podrasowanym Trigonem, a wyjdzie taniej.

 

Z DACem jak już napisano - wyjdzie drożej zwłaszcza, że jakość kabla cyfrowego też nie jest bez znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych uprzedzen.Po prostu obecny cd arcam fmj23 zaczal trzeszczec, przestaje dopiero jak sie go wylaczy.Jesli to laser i do dostania to pewnie jeszcze zostanie, jesli gorzej, to bede cos kupowal.Nie chce pakowac kupy kasy teraz w CD, bo moze lepiej wlozyc w jakiegos DACa do 4 tys. zl i niedrogi transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Nie mam żadnych uprzedzen.Po prostu obecny cd arcam fmj23 zaczal trzeszczec, przestaje dopiero jak sie go wylaczy.Jesli to laser i do dostania to pewnie jeszcze zostanie, jesli gorzej, to bede cos kupowal.Nie chce pakowac kupy kasy teraz w CD, bo moze lepiej wlozyc w jakiegos DACa do 4 tys. zl i niedrogi transport.

 

Na allegro jest np Marantz sa 15 s1 w niezłej cenie, Laser do niego jest niby dostepny i tani ale jak juz było tu pisane mozna trafic na niedziałający egzemplarz. Czytałem na zagranicznym forum ze z laserem do fmj 23 moze byc problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powiedzmy poprosze o jakies typy cd do 5 tys. zl uzywane, sensowne z dostepnymi laserami lub DAC do 5 tys. zl oraz sensowny i niedrogi transport, jesli taki istnieje?

 

Acha, moze ktos przypomni mi linka do tabeli z CD-kami, gdzie byly podane tez numery i nazwy uzytych laserow?Pare lat temu cos takiego czytałem, ale nie pomnę gdzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Z laserami jest tak że nawet jesli dostepne to na rynku są chinskie podróbki. Nawet w serwisie mi przyznali że często jest tak że klienci przychodza z zakupionym laserem który okazuje się nie działac. Fajnie jest kupic 30 letni topowy sprzęt za ułamek ceny tylko CD player to nie tylko laser :) i trzeba o tym pamietac. Na jednym z zagranicznych portali gosc miał taki dylemat jak Ty. Doradzili mu że owszem może wymienic w starym sprzęcie laser, tyle że nie ma gwarancji że cos innego niedługo nie siądzie. Niestety tutaj głownie od handlarzy mozesz usłyszec "kup stary sprzęt bo to niezniszczalny i podziała 100 lat". Powodzenia

Ja na przykład nie kupiłem egzotycznych CD jak sudgen, audio analogue do których lasery są ale to loteria. Kupiłem Yamahę z pełnym serwisem i nie mam z tym problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem Arcama Alpha 9. Praktycznie to cd23 (inna obudowa i oddzielne transformatory na analog i cyfrówkę)

W moim miałem podobny przypadek z trzeszczeniem. Zniekształcenia były podobne do tego co dzieje się na zabrudzonej kurzem płycie winylowej. Jeżeli masz podobny objaw, to mi pomogła wymiana kondensatorów w zasilaniu.

Alpha 9 miała za mały transformator. Grzał się niemiłosiernie i wewnątrz panowała wysoka temperatura w której kondensatory, szczególnie blisko transformatora praktycznie wyparowały. Były suche jak pieprz.

W CD23 niby pozbyli się tego problemu, ale objaw jak słyszę jest podobny.

Z tym sobie dałem radę, natomiast z wymianą lasera niestety nie:-(. Tzn fizycznie tak, ale tak jak już gdzieś pisałem, lasery były szmatławe.

Skończyło się wymianą cd-eka. Ja kupiłem CD37 i jestem z wymiany zadowolony. Sam charakter brzmienia jest podobny. CD37 jest bardziej szczegółowy, więcej w nim powietrza. Góra z większą ilością detali ale troszkę ostrzejsza. Daleko (bardzo daleko) od ostrości, ale obiektywnie trzeba stwierdzić, że w "9" była słodsza. Jedyne zastrzeżenia mam do basu. Niby więcej barw, szybszy, lepszy, ale wyraźniej zaokrąglony na krańcach. Jednym to odpowiada i podoba się, ja natomiast wolę twardszy.

Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw uważam, że jest znacznie lepiej aniżeli na "9", a biorąc pod uwagę cenę za jaką kupiłem - nic dodać nic ująć:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Ja na przykład nie kupiłem egzotycznych CD jak sudgen, audio analogue do których lasery są ale to loteria.

 

Więcej czytaj in + nie tylko in - , do Sugdena CDM-12 / 9 / 12,1 czy VAM , trudniej , trzeba wiedzieć gdzie uderzyć , Paganini ? oryginały KSS-210-A / / 210-B / 150- / tzw podwójny schodek , bez problemu do kupienia .

Nie wiesz gdzie kupić , więc nie pisz głupot o zamiennikach po 25 zł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to powiedzmy poprosze o jakies typy cd do 5 tys. zl uzywane, sensowne z dostepnymi laserami lub DAC do 5 tys. zl oraz sensowny i niedrogi transport, jesli taki istnieje?

 

Acha, moze ktos przypomni mi linka do tabeli z CD-kami, gdzie byly podane tez numery i nazwy uzytych laserow?Pare lat temu cos takiego czytałem, ale nie pomnę gdzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD nie musi byc od razu 30 letnie, wystarczy 5-10 letnie?Poprosze jeszcze o jakies typy z dostepnymi laserami, zeby móc probowac cos z tego lupic.Paganini jest jakis na allegro, ale nie mam pojecie czy to dobry trop, cena circa 2 kzl.Transport niezły to jaki rzad ceny i jakies przyklady?Wiem, ze za 5 tys zl nic dobrego i nowego nie kupie, wole kupic w to miejsce uzywany lepszej klasy.Albo DAC do 5 kzl oraz transport do 2 kzl , .....albo CD w tych widełkach 5-6-7 kzl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miałem kilka lat. Grał bardzo fajnie. W tym czasie wymieniany 2 razy laser, który jest łatwo dostępny i bardzo tani od 15 do 40 zł za oryginał sanyo. Do tego jak ktoś lubi zabawa z lampą 6922 ( bufor lampowy na wyjściach RCA).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

Miałem kilka lat. Grał bardzo fajnie. W tym czasie wymieniany 2 razy laser, który jest łatwo dostępny i bardzo tani od 15 do 40 zł za oryginał sanyo.

 

Sorry za off-topic, ale mam 14-letniego Pianocrafta, gra dość dużo i często i ani razu nie wymieniałem lasera, a tu w kilka lat dwa razy wymieniany???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o przetworniki D/A to pożycz coś na wolfsonie 8741, jest to granie analogowe, bez wyostrzeń.

Ja teraz mam u siebie pożyczony Audio GD NFB 10.32 i jestem pod dużym wrażeniem takiego grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mozecie powiedziec o naim cdx lub cdx2, dzwięk, jakosc, dostepnosc czesci itp.?Obecny moj cd nie wiem, czy jest warty naprawy, prawdopodobnie jakis przetwornik do wymiany za kilkaset zl, moga byc kondensatory tez do wymiany, , przy okazji wymiana lasera bo gubil ostatnio sciezki.Nie zamierzam wdepnac znow w cos starego, co moze sie okazać poligonem napraw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mozecie powiedziec o naim cdx lub cdx2, dzwięk, jakosc, dostepnosc czesci itp.?Obecny moj cd nie wiem, czy jest warty naprawy, prawdopodobnie jakis przetwornik do wymiany za kilkaset zl, moga byc kondensatory tez do wymiany, , przy okazji wymiana lasera bo gubil ostatnio sciezki.Nie zamierzam wdepnac znow w cos starego, co moze sie okazać poligonem napraw.

Przepraszam ale bez urazy, czytając takie watki i narzekanie że będzie brak części zamiennych kojarzy mi się z wizytą emeryta w salonie Skody który kupuje ten samochód bo to tańszy VW i części na pewno będą dostępne. Chyba nie masz 70 lat i nie zamierzasz grać na tym sprzęcie do końca życia :)

Kup nowy np w sklepie z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i ciesz się muzyką a nie martw się że jak kupisz stary to ci laser padnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkim potrzebny jest umiar.Nie szukam vintage sprzętu i nie zamierzam go łatac drutem i blachą.Nie chce wydawac tez cieżkich pieniedzy na super drogi CD, by za jakis czas sprzedac je za ułamek ceny, gdyby mi nie podpasował..Wolę zamiast nowego CD za kwote 5-7 kzl kupic cos uzywanego paroletniego, co bedzie lepiej grało, albo bez wielkiej straty bedzie mozna odsprzedac i szukac czegos innego , lepiej trafiajacego w gust.Jest tyle firm, tyle modeli, ze rady uzytkownikow sa bezcenne.Są przeciez CD lepsze warte polecenia i gorsze, ktorych warto unikac , sa starsze z dostepnymi czesciami, laserem, sa tez lepsze, ale jak cos "strzeli" to kaplica itd. o takie uwagi bym prosil, przydadza sie podejrzewam nie tylko mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.