Skocz do zawartości
IGNORED

Subwoofer do Dali Lektor 6


gregin

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem w kinie dobrej jakości sub i głośnik centralny do podstawa. W stereo kolumny frontowe odgrywają 100% udziału i dlatego kupuje się je jak najlepsze. Jeśli komuś brakuje basu wspomaga się subem szczególnie kiedy ma pomieszczenie małe oraz posiada kolumny podstawkowe a nie ma możliwości na duże kolumny podłogowe z dużymi głośnikami niskotonowymi.

Wracają do kina sub w kinie odwala kawał dobrej roboty, przykład obejrzyjmy sobie transformersów bez suba a potem z....;-) Sub musi być im lepszy tym oddanie efektów niskotonowych lepsze. Słabsze suby nie potrafią zejść naprawdę nisko gdzie taki velodyne ciągnie jeszcze.

Odnośnie centralnego to jeden z ważniejszych głośników w kinie, dlatego u mnie został wymieniony ten który był w serii razem z kolumnami na model najwyższy i największy z innej serii. Dźwięk bez porównania z tym co było wcześniej...;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Subwofery na 20cm głosniakch to mniej minimum. Minimum to 10", lepiej 12" i w górę. Niezaleznie od wielkosci pomieszczneia.

Zapewne chodzi Ci między innymi o to że większe suby z odpowiednim wzmacniaczem niżej schodzą....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz dojdziecie do tego ze jeszcze lepiej to jakby byla 12stka z bierna druga 12stka a jeszcze lepiej dwie 15stki :D, bo w sumie w kinie az taka punktowosc nie jest potrzebna jak w stereo wiec co tam zaszalejmy (chociaz sam mam zamkniete dwie 12stki i na punktowosc nie narzekam) :D

nie ma to jak odsluch i co by to nie bylo wczesniej trzeba posluchac i zawsze brac poprawke ze pomieszczenie w salonie odsluchowym w sklepie jest do odsluchu przystosowane, u nas w domu moze zagrac troszke gorzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm kolega mi sie pyta co to punktowosc basu ???

jak dla mnie to to ze trafia w punkt i sie nie dluzy tylko dokladnie trwa tyle ile powinien, czyli nie buczy

im wieksza membrana tym wieksza bezwladnosc stad tez lubi bas sie dluzyc, zwlaszcza odczuwalnie przy duzym glosniku i obudowie bass reflex

jesli sie myle to niech koledzy fachowcy mnie poprawia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punktowosc to inaczej precyzyjny bas jak w Rel i Velo a nie rozlazly pierd, ktory jest szczegolnie slyszalny przy tanich konstrukcjach z bass reflex.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie symulacja punktowego zrodla dzwieku ma swoja super definicje i brencik pewnie ja znasz

ale dla mnie i jak czytam to forum dla wielu punktowosc basu o ktorej pisalem to precyzyjny bas, a ze napisalem ze ni ebuczy to coz

jak sie pytasz o takie pierdoly to myslalem ze musze to nakreslic jak laikowi :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sie pytasz o takie pierdoly

Pierdoły to wać pan prawisz.

O punktowości basu.

Sygnał jaki przetwarza głosnik nie jest czystym sysgnalem sinusoidalnym tlyko posiada okreslone widmo.

Wspomniane wczesniej uderzenie basu typu "bum" czy inne jebnięcie dzwiekiem nie jest wysterowaniem sinusoidalnym.

Mowienie o jakiejs punktowosci itp czy zamuleniu mija sie z celem. Byc moze po prostu glosnik nie odtwarza niskiego basu tlyko mamy "punktowy" bas - jakby ktos uderzał łopata o ścianę. Czyli nie bas. Proste jak jebanie. Audiofilec tego nie zrozumie. On musi miec punktowy bas. I szybki. Wysokie tony moga byc juz wolne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.