Skocz do zawartości
IGNORED

Poprawianie tanich konstrukcji, czy warto?


iambr

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuję pomóc koledze w kompletowaniu pierwszego zestawu stereo, a ponieważ tak się jakoś złożyło zaczęliśmy od wzmacniacza i CD.

 

Niestety zakup kolumn pewnie w przyszłym roku, a tymczasem mamy strasznie pudełkowate kolumny KODA.

 

Czy wypełnienie kolumny matami bitumicznymi i piankami pomoże uciec od pudełkowatego brzmienia? Koszt niewielki, ale czy będzie zauważalna zmiana? Dodam tylko, że kolumny są całkowicie puste w środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak większe, to zawsze warto związać listwą przeciwległe największe ścianki.

Plus oczywiście wytłumienie, ale jeśli to basrefleks to bez przesady;

szczególnie jeśli mowa o kosztach ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model ?

 

AV710F

 

Jak większe, to zawsze warto związać listwą przeciwległe największe ścianki.

Plus oczywiście wytłumienie, ale jeśli to basrefleks to bez przesady;

szczególnie jeśli mowa o kosztach ;-)

 

To basreflex, ale już zatkany, bo z otwartym jest porażka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklej te poprzeczki usztywniające - "łączące" na sztywno przeciwległe ścianki. To jest dość ważna sprawa.

Można też dać takie dodatkowe listwy po powierzchni ścianki, "środkiem krótszego boku" ściany, w celu uzyskania profilu teownika "T", który jest z natury rzeczy o wiele sztywniejszy,

więc ta listwa wzmocni ściankę, nawet jeśli ścianka cherlawa jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc i zaangażowanie w temat.

 

Ja działam, pochwalę się efektami za kilka dni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd bierzecie te maty

W prawym , górnym rogu masz okienko SZUKAJ .

Wpisujesz poroso i masz trochę na ten temat .

Jak chcesz kupić to to samo wpisujesz w allegro

 

i jaką grubość stosujecie?

Znajdziesz jak wyżej i podałem orientacyjną ilość warstw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filc o nazwie poroso.

Boki po warstwie a reszta 2/3 warstwy.

 

Dwie albo trzy warstwy czy też dwie trzecie warstwy? Musze tego spróbować zamiast wełny Monacora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie albo trzy warstwy . Jak jest duże puste pudło to możesz dać po trzy tylko kleić na kropki tak żeby te trzy warstwy tłumiły a nie były oddzielone klejem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmocnić obudowę, usztywnienie na zasadzie teownika najlepsze, ale najpierw zalałbym wikolem wszystkie wewnętrzne krawędzie łączenia. Poprawiałem już kilka par kolumn Koda, ich sklejenie jest wyjątkowo liche, ścianki 14-15mm z materiału, który bardziej przypomina tekturę, niż płytę MDF. Koniecznie wymień też okablowanie wszystkich głośników, porządna plecionka 2,5mm2, na górę może być solid core 0,5mm2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie albo trzy warstwy . Jak jest duże puste pudło to możesz dać po trzy tylko kleić na kropki tak żeby te trzy warstwy tłumiły a nie były oddzielone klejem

 

A dlaczego nie mogą być oddzielone klejem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się klei ciągłą spoiną, materiał tłumiący zachowuje się jak 3 cienkie warstwy.

Grubość jednej determinuje pasmo działania; w tym przypadku dość jednak wąskie.

A klejenie metodą punktowa daje efekt wytłumienia potrójną warstwą, przez co

działa na szerszy zakres częstotliwości, a pasmo niepożądane lepiej tłumi.

 

A co do poprawiania w tytule wątku, to od kiedy modernizowałem wieki temu

wynalazek Tonsil Altus 75 ośmielam się twierdzić, że efekty mogą być

"spektakularne" wobec jakości wyjściowej dźwięku fabrycznego.

Fakt, że z wymianą głośnika ( tuby ), ale nikt by nie rozpoznał "na ucho"

co też to "GRA", a nie dudni, ma bas, nie sepleni i nie kaleczy uszu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zlikwidować pudelkowe brzmienie trzeba przede wszystkim włożyć watę luzem, to skoryguje bas. Przy obudowie br, trzeba doświadczalnie ja wyłożyłem całą tylną ściankę luzem. Gesty materiał pianka, gąbka ma wpływ na wysokie. Ale to są zmiany z małym efektem. Przede wszystkim trzeba zwiększyć kondensator w drugim rzędzie zwrotnicy, czyli ten równolegle podłączony do cewki. To spowoduje że na głośniki średnio/nisko tonowe nie pójdą wysokie które i tak nie słychać, a skoro nie pójdą to wysokotonowy dostanie takiego powera że będziesz musiał go wyciszać. U mnie wystarczyło zejść na ampli z wysokimi z 8 na 2. Można dodać jeszcze lub zwiększyć cewkę na podłączoną równolegle do kondesatora wysokotonowca, ona powoduje lepszą filtracje niskich dźwięków, tylko wówczas trzeba odwrócić bieguny głośnika wysokotonowego. Jak masz za mało sopranu to zmniejsz kondensator szeregowo podłączony do wysokotonowca. NP. Z 4,7 na 2,2 .

Jaki będzie efekt, szczęka Ci opadnie to już nie będą te same kolumny.

Acha, nie słuchaj rad że równolegle można wkładać kondesatory elektrolity, zmiany słychać nawet jak się zmieni na lepszy kondensator taki do zwrotnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zlikwidować pudelkowe brzmienie trzeba przede wszystkim włożyć watę luzem, to skoryguje bas. Przy obudowie br, trzeba doświadczalnie ja wyłożyłem całą tylną ściankę luzem. Gesty materiał pianka, gąbka ma wpływ na wysokie. Ale to są zmiany z małym efektem. Przede wszystkim trzeba zwiększyć kondensator w drugim rzędzie zwrotnicy, czyli ten równolegle podłączony do cewki. To spowoduje że na głośniki średnio/nisko tonowe nie pójdą wysokie które i tak nie słychać, a skoro nie pójdą to wysokotonowy dostanie takiego powera że będziesz musiał go wyciszać. U mnie wystarczyło zejść na ampli z wysokimi z 8 na 2. Można dodać jeszcze lub zwiększyć cewkę na podłączoną równolegle do kondesatora wysokotonowca, ona powoduje lepszą filtracje niskich dźwięków, tylko wówczas trzeba odwrócić bieguny głośnika wysokotonowego. Jak masz za mało sopranu to zmniejsz kondensator szeregowo podłączony do wysokotonowca. NP. Z 4,7 na 2,2 .

Jaki będzie efekt, szczęka Ci opadnie to już nie będą te same kolumny.

Acha, nie słuchaj rad że równolegle można wkładać kondesatory elektrolity, zmiany słychać nawet jak się zmieni na lepszy kondensator taki do zwrotnicy

 

Takie mody zwrotnic bez pomiarów - BRAWO !!!

 

Po co dajesz takie rady ? przecież to wszystko wyssane z palca, ew opisz na jakich kolumnach wg Ciebie takie zabiegi dały pożądany efekt, bo z tego co tu piszesz to wycofujesz średnie tony i nic po za tym.

 

Większa cewka = odwrócenie biegunów głośnika - bardzo ciekawa teoria, bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pewnie zespoły głośnikowe, że można na oko...

Bez zwrotnicy też zagra...;)

 

A propos usztywnienia:

 

Dodatkowe listwy muszą być sztywne i doskonale na całej powierzchni styku związane (oczyszczone, dopasowane i dobrym klejem sklejone z zastosowaniem wiązań wgłębnych) z lichą ścianką. Inaczej mogą wystąpić oprócz pudełkowego brzmienia różne "bzyczenia"; słyszałem takie przeróbki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pewnie zespoły głośnikowe, że można na oko...

Bez zwrotnicy też zagra...;)

 

 

W sumie racja:

 

Idealna zwrotnica - to brak zwrotnicy i to jest cała prawda, szkoda że praktycznie nie występują takie przetworniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolumnie ?

W środku kolumny ?

 

No nie wiedziałeś tego ? nie żartuj. Najlepszy efekt daje jak przykleisz ten materiał od tyłu zamkniętego głośnika wysokotonowego, im go więcej tym ma cieplej i daje cieplejszy dźwięk.

 

Ale żeby nie było tak łatwo, musisz jeszcze zmniejszyć dwukrotnie wartość kondensatora ( np. z 4,7 na 2,2) oraz zwiększyć wartość cewki, aha i nie zapomnij zmienić polaryzacji głośnika po tych zmianach !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie opisałem to na podstawie swoich doświadczeń. Mam oczywiście świadomość że najlepiej by było gdybym zrobił zwrotnicę od nowa według kalkulatora i później dokonać korekty pomiarami. Ale jak się nie zna zwrotnicy i wartości cewek, impedancji głośnika i jego charakterystyki to metodą prób i błędów coś tam można jeszcze z nich wyciągnąć.

Co dała moja modyfikacja, uświadomiła mnie że z tych głośników można coś więcej. Nie wiem jak to opisać może dobre będzie określenie rozdzielczość, dodatkowo detaliczność dźwięku jest niesamowita. Do tego stopnia że kiedy wróciłem do fabrycznych parametrów zwrotnicy to kolumny są martwe, wydobywa się z nich dźwięk ale tak jakiś nijaki że teraz nie mogę tego słuchać.

A dlaczego wróciłem, no bo po moich modyfikacjach kiedy słuchałem bardzo głośno powstawały zniekształcenia. Na początku tego nie zauważyłem bo nie słucham głośno.

Więc w związku z powyższym proszę was o pomoc. Chciałbym uzyskać taki sam dźwięk ale bez zniekształceń. Kalkulatorem dla zwrotnicy jednorzędowej obliczyłem że jeżeli fabrycznie mam włożony 2,2 µF to zwrotnica jest ustawiona na 8000 hz.

Ciekawe dlaczego tak, inne kolumny mają tak od 4k-5k? Wydaje mi się że albo jest cienki gwizdek, albo producent specjalnie tak zrobił dla zwrotnicy jednorzędowej żeby się zabezpieczyć przed nadmiernym paleniem wysokich.

Chciałbym zrobić nową zwrotnicę dwurzędową, znam już impedancje głośnika ( nie znam charakterystyki) jedyne pomiary będą na słuch.

Czy mogę robiąc nową zwrotnicę dwurzędową ustawić odcięcie na 5khz, czy lepiej zostawić na 8khz jaką producent ustawił?

W kolumnie mam równolegle podłączone dwa średnioniskotonowce każdy po 8 oma i gwizdek 8 oma.

Co radzicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gwizdek

 

I tu mamy odpowiedź, na Twoje doświadczenia odnośnie modyfikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

I tu mamy odpowiedź, na Twoje doświadczenia odnośnie modyfikacji.

A angielski tweeter jest bardziej fachowy jak polski gwizdek? Mnie bardziej odpowiada ten drugi.

A dlaczego wróciłem, no bo po moich modyfikacjach kiedy słuchałem bardzo głośno powstawały zniekształcenia.

Czyli producent nie bez przyczyny zrobił taki podział.

Chciałbym zrobić nową zwrotnicę dwurzędową, znam już impedancje głośnika ( nie znam charakterystyki) jedyne pomiary będą na słuch.

No to raczej nic dobrego z tego nie będzie. Na słuch można robić już końcową modyfikację lub sprawdzić ogólne założenia podziału (i to gdy się jest dość dobrze osłuchanym) ale aby uzyskać dobre dopasowanie trzeba mieć choćby najprostszy mikrofon pomiarowy.

Czy mogę robiąc nową zwrotnicę dwurzędową ustawić odcięcie na 5khz, czy lepiej zostawić na 8khz jaką producent ustawił?

A dlaczego na 5kHz a nie na 4? albo 6? No właśnie nie znając charakterystyki ani parametrów głośników to strzelanie na oślep.

Nie wiem jak to opisać może dobre będzie określenie rozdzielczość, dodatkowo detaliczność dźwięku jest niesamowita.

A nie jest to przypadkiem złudzenie? Zwiększając kondensator sprawiłeś, że to samo pasmo odgrywane jest przez dwa głośniki co może powodować złudzenie większej rozdzielczości czy detaliczności. Ale w utworze tak naprawdę tego detalu nie ma lub nie jest on odtwarzany poprawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A angielski tweeter jest bardziej fachowy jak polski gwizdek? Mnie bardziej odpowiada ten drugi.

 

Gwizdek to ma sędzia

 

Kolumna jeżeli ma to ma głośnik wysokotonowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złudzenie? Na pewno nie , super to brzmiało naprawdę chciałbym żeby te kolumny ożyły, no i ożyły nawet tak mogło zostać do słuchania cichego które uwielbiam i do głośnego, ale nie mogę znieść że kiedy bardzo głośno się słucha to tweeter :) ma zniekształcenia. Można go uciszyć ale to ostateczność. Czy 4khz lub 6Khz to nie wiem, z ustawienia zwrotnicy (8Khz) wynika że średnioniskotonowce mogą dużo, im nie zaszkodzi 4khz czy 5khz. Chciałbym zdjąć z nich wysokie tony i żeby ich rolę przejął tweeter, nawet gwizdek tego nie wytrzyma to wymienię na jakiś lepszy. Wydaje mi się że główna przyczyną zamulonego dźwięku jest zbyt duży zakres częstotliwości pasma pozostawiony dla średnioniskotonowych głośników. Przesunięcie odcięcia co pewnie zrobiłem za pomocą dodania drugiego rzędu w zwrotnicy ożywiło te kolumny.

Dzięki za porady

 

Teraz sprawdziłem dodając drugi rząd na tweeter według obliczeń w tabeli czyli kondzio 2,2 µF i cewka 0,33 mh to odcięcie na 5000 hz. To właśnie zrobiłem. w drugim rzędzie dla średnioniskotonowców dałem 10 µF a powinno wynosić 5.6 µF.

Kiedy spróbowałem z kondzio 2.2 µF to nie mogłem dać sobie rady z basami myślałem że głośniki wyskoczą nawet przy średnim graniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwizdek to ma sędzia

 

Kolumna jeżeli ma to ma głośnik wysokotonowy

Kolumna to może co najwyżej coś podpierać... składa się (od dołu) z bazy, trzonu i głowicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik gucio. dnia 22.07.2015 - 11:45 napisał

Gwizdek to ma sędzia

 

Kolumna jeżeli ma to ma głośnik wysokotonowy

Kolumna to może co najwyżej coś podpierać... składa się (od dołu) z bazy, trzonu i głowicy.

 

No tak zapomniałem to nie forum Audio i używając słowa " kolumna " ktoś może nie zrozumieć że chodzi o zespoły głośnikowe - popełniam błąd - będę pamiętał

 

a więc poprawiam:

 

Gwizdek to ma sędzia

 

Zespoły głośnikowe jeżeli mają to jest to głośnik wysokotonowy.

 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam jedynie uwagę na niejednoznaczność stosowanego słownictwa.

Podoba mi się nazwa "syczek", zdaje się nie przypisana do żadnego obiektu. Może stałaby się nazwą własną głośnika wysokotonowego ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.