Skocz do zawartości
IGNORED

Jak kupić używany sprzęt z zagranicy i nie dać się oszukać


margaryna85

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie drodzy koledzy , powiedzcie mi proszę jak się zabezpieczacie przed oszustami.Wystawiłem ogłoszenie o kupnie używanego MH cd35.2 i dostaje tylko oferty z zagranicy np

Thanks for your mail...have attach the picture of my items for you to view and it is still in wonderful condition and dent or scratch free.. Look perfectly clean and excellent.. it work great .. if still interested,Let me know how much you willing to offer including shipping and insurance to your doorstep,I will need your shipping address for shipping and shipping will be done from Spain,thanks and hope to hear from you soon

 

 

 

niestety Hiszpania dużo się o tym ostatnio pisało , poradźcie coś proszę żebym nie utopił gotówki

 

dostałem takie foto

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wałkowałem temat w dwie strony - jako kupujący i sprzedający.

Najskuteczniej napisać aby zainteresowany ( kupnem lub sprzedażą ) podał swój adres dokładny.

Jeśli poda to napisz , że akurat służbowo będziesz w okolicy za 2-3 tygodnie lub, że masz tam przyjaciela , kogoś z rodziny i czy można podjechać obejrzeć - dokonać transakcji osobiście.

Zawsze odstrasza potencjalnych oszustów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie chce wystawić po prośbie na ebay i puścić przez paypal - od razu śmierdzi

przed założeniem tematu sam tego chciałem się trzymać Different podsunął też dobry bajer a i Bezlitosna Niusia dobrze poprawił napiszę przy sobocie , niedzieli i będę myślał co dalej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uporczywie chciał mi je przesłać spedycja, nawet kopie dowodu przesłał

 

Niestety — śmierdzi. Śmierdzi oczywiście na kilometr wałkiem, ale nawet w pozostałym możliwym 1% też śmierdzi, tyle że idiotą.

 

Nawet w takim przypadku same wątpliwości. Warto kupować sprzęt od idioty? Który zepsuty przez siebie w idiotyczny sposób sprzęt będzie idiotycznie uważał za cud świata? A na koniec i tak zostałaby kwestia moralna — jak ustalić cenę z idiotą? Targować się? A jeśli cena bardzo pasuje, to brać tak tanio od idioty? (ale to oczywiście tylko <1% przypadków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie uwierzycie klient mi wysłał zdjęcia odtwarzacza i jakoś dziwnie takie same jak te z allegro http://allegro.pl/music-hall-cd35-2-czarny-salon-warszawa-i5098481397.html chyba dam sobie spokój z zagranicą zielony jestem poczekam na coś w kraju albo rozwarze kupno nówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient mi wysłał zdjęcia odtwarzacza i jakoś dziwnie takie same jak te z allegro

 

To jest powód, dla którego chcąc niechcąc powinniśmy znakować nasze zdjęcia do ogłoszeń — jeśli wyszły dobrze, to zaraz zaczynają robić karierę w oszukańczych ofertach, a potencjalny klient po wyguglaniu jednych i drugich nie jest w stanie ich rozpoznać i rezygnuje ze wszystkich jako podejrzanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba żartujesz, że w ogóle rozważałeś ten zakup!?!

Toż to stary, 100-procentowy przekręt!

oczywiście że znam ten numer trochę się czytało , w sumie napisało mi z 7 osób po zapytaniu o zdjęcia , adres , cenę już nikt nie odpowiedział z wyjątkiem tego christsales który mi przesłał zdjęcia z allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie chce wystawić po prośbie na ebay i puścić przez paypal - od razu śmierdzi

 

Na ebay sie nie oplaca sprzedawac drogiego sprzetu. 10% Ci zawijaja za nic. Sprzedajesz wzmacniacz za 3tys funtow a £300 automatycznie idzie do ebay. Najlepiej sie dogadac, zeby przez paypal zalatwic sprawe. Jako sprzedawca zawsze wystawiam na ebay a dogaduje sie poza, bo tak jest taniej (najlepiej z odbiorem osobistym). Zaoszczedzone pieniadze dzielimy miedzy kupujacego I sprzedajacego I jest gitara. Ogolnie zawsze lepiej odebrac sprzet uzywany osobiscie, by uniknac rozczarowan.

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do PayPal mam wielki uraz. Po zakręconej transakcji otrzymałem zwrot - ale z dużymi problemami i trwało to bardzo długo. Konto zlikwidowałem. PayPal owszem zapewnia bezpieczeństwo, ale równocześnie ma tak głupie zapisy i wymagania ( skan dowodu , wyciąg z banku i inne głupoty gdy coś im się wyda podejrzane - tym czymś może być chociażby zmiana telefonu.... ), że skutecznie zniechęca klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie drodzy koledzy , powiedzcie mi proszę jak się zabezpieczacie przed oszustami.

Wystawiłem ogłoszenie o kupnie używanego MH cd35.2 i dostaje tylko oferty z zagranicy np

Wystawianie takiego ogłoszenia to nie jest dobry pomysł. Nalot różnej maści żuli masz gwarantowany. Żebyś szukał czegoś wyjątkowo rzadkiego to jeszcze bym zrozumiał, ale MH? ;)

Załóż sobie na allegro powiadamianie o ofertach z zakładki CD, a potem przez pół roku spokojnie w miarę możliwości codziennie przeglądaj co się pojawiło. Często bywa tak, że przez np. 4 miechy nic się nie dzieje, aż tu pewnego dnia trafiasz na okazję. Cierpliwość przy tym hobby jest wręcz konieczna. ;) W miarę upływu czasu dozbierasz kasę i nie jest wykluczone, że ten MH wyparuje Ci z głowy.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie czy ktoś miał z was kontakt z tym sklepem?

http://shop.akustik-projekt.at/

albo te.

http://www.elektrowelt24.eu/shop/index.php

http://www.hificonsult.at/

 

Mają w tej chwili spore upusty....

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie wiem. Ja to jakoś zawsze wstrzymuję oddech jak widzę super ceną - i nie tylko z powodu okazji zakupu ale z obawy przed nacięciem - bo skoro większość cen w sekcji audio jest w pewien sposób ustalana przez dealera a tu nagle jeden, dwa sklepy dają 40% upustu to może ręka zadrżyć przed wciśnięciem enter ;)

DENON: AVR X7200W,  DPD 3310UD, CREEK EVOLUTION 100A, CREEK  EVOLUTION 50DC, DALI MONTOR 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo te.

http://www.elektrowelt24.eu/shop/index.php

http://www.hificonsult.at/

 

Mają w tej chwili spore upusty....

 

ekektrowelt24 to sklep internetowy, kupowalem bez problemu, maja rzeczywiscie duze upusty szczegolnie w niedziele ( do 20% ), ale nie dziwota, bo maja z czego spuszczac, przecietna marża na sprzet klasy sredniej w niemczech to okolo 100% ( tzn pol ceny koncowej to marza), w pl marze sa zazwyczaj jeszcze wyzsze, choc branza predzej skona niz sie przyzna

 

sklepy austriackie wydaja sie ok, choc obydwa maja nr identyfikacji podatkowej podejrzany, najlepiej polecam sprawdzic nr rejestracyjne dzialalnosci na stronach rejestratora Landesgericht St. Pölten albo adresy w googlemaps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie uwierzycie klient mi wysłał zdjęcia odtwarzacza i jakoś dziwnie takie same jak te z allegro http://allegro.pl/music-hall-cd35-2-czarny-salon-warszawa-i5098481397.html chyba dam sobie spokój z zagranicą zielony jestem poczekam na coś w kraju albo rozwarze kupno nówki

zawsze popros o zdjecie sprzetu z aktualna gazeta, z numerem seryjnym sprzetu itd. poza tym zawsze mow, ze bedziesz w tych stronach za ...... dni i bedziesz mogl sprzet odebrac osobiscie.

 

na 99,999% kontakt sie urywa.

 

ekektrowelt24 to sklep internetowy, kupowalem bez problemu, maja rzeczywiscie duze upusty szczegolnie w niedziele ( do 20% ), ale nie dziwota, bo maja z czego spuszczac, przecietna marża na sprzet klasy sredniej w niemczech to okolo 100% ( tzn pol ceny koncowej to marza), w pl marze sa zazwyczaj jeszcze wyzsze, choc branza predzej skona niz sie przyzna

 

sklepy austriackie wydaja sie ok, choc obydwa maja nr identyfikacji podatkowej podejrzany, najlepiej polecam sprawdzic nr rejestracyjne dzialalnosci na stronach rejestratora Landesgericht St. Pölten albo adresy w googlemaps

 

ty piszesz o nip? w przypadku pierwszego sklepu elektrowelt, to nie austriacki tylko niemiecki, wiec i nip jest niemieckawy.

w przypadku 2go linka, normalny nip austriacki

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty piszesz o nip? w przypadku pierwszego sklepu elektrowelt, to nie austriacki tylko niemiecki, wiec i nip jest niemieckawy.

w przypadku 2go linka, normalny nip austriacki

 

czytamy ze zrozumieniem :-) po pierwasze - o niemieckim nipie ja nic nie pisze, a po drugie - jak "normalny nip austriacki" to podaj link do strony, ktora pozwala to sprawdzic ( bo ja wlasnie sprawdzalem, i na tej podstawie pisze )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon - przecieżem godoł!:-)

"Panie! Fajnie, bo szukałem tego czegoś szmat czasu! Będę rano, wedle dziewiątej!"

 

Na bank odpowiedź będzie w stylu:

- Ajm wery sorry, bat akurat aj hew big sraczka i jestem łiz maj famili w ch*j daleko. Od zwaj ałers iś bin awek tułalet. Sory, ser.

 

Lub podobnie.

 

Ergo: Ty się, Margaryno - nie napalaj.

Bo - wtopisz.

 

Pozdro - Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie ma z czego chichrać, Drogi sly Trzydziestoletni:-)

 

Tu - jest smutek i żal, że chłopaki niejednokrotnie nacinają się na oszustów i drani, którzy żerują na ich/naszych hobby.

Dlatego - dobry to temat, założony zresztą przez kogoś, z którym kiedyś (też) koty darłem.

Wszystkie grzechy odpuszczone; odpuść i moje,margaryno!:-)

 

Na marginesie, choć wciąż a'propos:

Dziś, gdy wracałem z pracy - metro się zastopowało. Myślę - te dwie stacje jakoś przejdę.

 

Idę sobie i ------ aż mną wstrząsnęło:

SKLEP Z RUPIECIAMI VINTAGE!!!!!

Revoxy, Nakamichi, wzmacniacze pradziadka, czyli MacIntoche i takie tam... Ceny? Bajko ty moja!

 

Typ akurat zamykał (~19.00) i pytam

- Daje pan gwarancję?

- Rok. Gdyby coś - proszę dzwonić w nocy o północy.

 

Zaklepałem sobie Thorensa. Za stówkę.

Jutro lecę:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam sie jedynie na kupnie w holandii, jest tam bezpiecznie z natury rzeczy. Sa odpowiedniki allegro, portale spolecznosciowe lub strony regionalne, ale nieco w innej formie i niestety polega to przede wszystkim na wzajemnym zaufaniu. Ja nie boje sie kupowac tam, nie mialem nigdy przykrej niespodzianki pewnie dlatego ze tam ludzie maja inna mentalnosc a poza tym w razie "w" wszelkie procedury ida migiem (wazne zeby miec tresci maili, dowod przelewu) Wielokrotnie bylem rowniez na odbiorach osobistych. Warto tam zadac duzo pytan o przedmiocie, zeby nie byc zawiedzionym poniewaz oni nie sa az tak pieprznieci jak my pod wzgledem chirurgicznego stanu przedmiotow i przypieprzania sie do kropeczki czy ryski... Polecam NL

 

Gwoli scislosci tam wszyscy rozmawiaja i pisza po angielsku.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.