Skocz do zawartości
IGNORED

Czy do 30.000zł można zbudować sensowny zestaw?


bullterier

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawi mnie, czy do 30.000zł można zbudować sensowny zestaw? Słucham muzyki klasycznej i jazzu. Chodzi mi o nowy zestaw składający się z odtwarzacza cd, wzmacniacza i kolumn podłogowych (ew. podstawkowe hi-endowe kolumny). Mam świadomość, że za w/w pieniądze można lepiej, ale wybierając używkę. Jednak moim celem jest nowy zestaw. Jeśli chodzi o muzykę klasyczną to mam szeroki gust, od baroku poprzez symfonię. Co do wzmacniacza, to wybieram jednak wzmacniacz tranzystorowy. Zależałoby mi na elektronice Made in Japan. CO do kolumn to jestem max. otwarty na wszelkie propozycje.

Można.

 

Zalicz na początek odsłuch 15 różnych zestawów w cenie ok. 30 tys., po czym wróć tutaj podziel się wrażeniami; co Ci się konkretnie podobało, a co nie (mam tu na myśli subtelności prezentacji, a nie gatunki których słuchasz). Jak dodatkowo podasz wymiary pomieszczenia, będzie Ci można coś sensownego doradzić.

 

Przecież już za 50 funtow mozna kupić fajny cd jak czytam, że dopiero od 8 tys zlotych fajnie gra to mysle sobie co wy ludzie bierzecie i ile wam płacą za nakręcanie tych bredni?

Przykłady poproszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical Fidelity w modelu M3i dał malutki transformator jak do odtwarzacza CD i przełącznik wejść zrealizowany na scalaku jak w najtańśzych wzmacniaczach .

Jak w M3Si jest tak samo to bym go omijał szerokim łukiem .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 30tys najbiedniejszy z MF? Ratuj sie kto moze...

 

Prawda jest taka, ze nawet za polowe z tego zlozysz dobry zestaw. Problem w tym, ze musisz sie naszukac, ustalic co Ci sie podoba, przeanalizowac plusy i minusy poszczegolnych konfiguracji. Zaliczyc kilka zestawow u siebie w domu i wybrac ten najlepszy. Jednym zdaniem, tak pojsc do sklepu, kupic za te pieniadze co jest najlepsze sie nie da, bo kazdy ma inne gusta (mozesz kupic to co jest w najlepszej cenie). Do tego w sklepie bedzie inaczej gralo niz u Ciebie w domu. Kompletowanie sprzetu, ktory dobrze nam zagra to zmudna i dluga droga. Kazdy moze Ci podpowiedziec co warto kupic, ale nikt Ci nie powie co Ci sie spodoba najbardziej. Tak naprawde nigdy nie bedziesz wiedzial czy za wydane pieniadze masz relatywnie najlepszy sprzet. Moze sie okazac, ze wzmacniacz za 15tys zagra lepiej niz ten za 25tys w tej samej konfiguracji.

Jakis czas temu prowadzilem dyskusje z Muda i kims jeszcze odnosnie starego, uzywanego sprzetu (cd playerow akurat wtedy). Mozliwe, ze skompletujesz zestaw hi-end za ta kwote...problem tylko z awaryjnoscia takiego zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 30K mozna wiele, ale mozna też się przejechać. Nie ma jak własne ucho.

Tak jak pisze Kolega Huberto - nie ma siły. Trzeba słuchac i raz jeszcze słuchać. Do "bólu" rózne konfiguracje. Aż znajdzie się ten właściwy produkt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy sie tu produkujecie, a zalozyciel watku nawet tu jeszcze nie zagladna o czym piszecie - ostatnie logowanie z dnia i godziny zalozenia watku. A co do zalozonego przez niego wczesniej watku dotyczacego kolumn za 12 tys, to pisalem do niego na PW, oferowalem tez odsluch i do dzisiaj nie raczyl nawet odpowiedziec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oceniał po tym, jak to gra.

Mały transformatorek od razu skreśla wiele bardziej wymagających prądowo kolumn i głośne słuchanie muzyki która prądu potrzebuje .

Dla mnie to taki żart za 6500zł . Ciężko chociaż było przełącznik wejść zrobić na przekaźnikach i większe trafo dać ?

A co się tyczy grania to dokładając 500zł ma nowego Denona PMA2020AE .

Inny świat jeżeli chodzi o wykonanie , te trafa czy jakość brzmienia .

 

.problem tylko z awaryjnoscia takiego zestawu.

No niestety trzeba wiedzieć jakie modele kupić i ocenić ich stan albo poprosić o to na forum .

 

Ja mam 25 letni transport CD + tak samo leciwy odtwarzacz CD i nie mam zamiaru kupować współczesnych nietrwałych i drogich zabawek ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 miesiące temu kupiłem 2 używane odtwarzacze z allegro, jeden za 300zł a drugi za 2200 zł. Większą przyjemność słuchania sprawia mi ten za 300zł. I to mi się w tym hobby podoba, trzeba kombinować, odsłuchiwać i nie ulegać sugestii ceny tylko sugestywności tego co się słyszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Wy sie tu produkujecie, a zalozyciel watku nawet tu jeszcze nie zagladna o czym piszecie - ostatnie logowanie z dnia i godziny zalozenia watku. A co do zalozonego przez niego wczesniej watku dotyczacego kolumn za 12 tys, to pisalem do niego na PW, oferowalem tez odsluch i do dzisiaj nie raczyl nawet odpowiedziec.

Już o tym pisałem, nie wiem po co on zakłada te tematy

Ale jak widać chłopaki lubią pisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy sie tu produkujecie, a zalozyciel watku nawet tu jeszcze nie zagladna o czym piszecie - ostatnie logowanie z dnia i godziny zalozenia watku. A co do zalozonego przez niego wczesniej watku dotyczacego kolumn za 12 tys, to pisalem do niego na PW, oferowalem tez odsluch i do dzisiaj nie raczyl nawet odpowiedziec.

Kosmitów szukających zestawu do muzyki klasycznej w ciągu ostatnich miesięcy widziałem na tym forum kilku. Cały czas cena rośnie. Czekam kiedy dobiją do 50k. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że do muzyki klasycznej cena 50k to tak w sam raz, oczywiście dla tych, którzy nie mogą wydać więcej :)

Kolego ps39 zawsze można, nie znaczy jednak…że trzeba ;)

No ale z muzyka jest tak, o czym wszyscy wiemy - że w przypadku zestawu ZAWSZE trzeba więcej. Więc teraz z pułapu 50K wskoczy jakieś 75K. Do świąt będziemy operować setkami K. Aż w grudniu po świętach wyjdzie, że ktoś miał na myśli Ruble. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mały transformatorek od razu skreśla wiele bardziej wymagających prądowo kolumn i głośne słuchanie muzyki która prądu potrzebuje .

Dla mnie to taki żart za 6500zł . Ciężko chociaż było przełącznik wejść zrobić na przekaźnikach i większe trafo dać ?

A co się tyczy grania to dokładając 500zł ma nowego Denona PMA2020AE .

Inny świat jeżeli chodzi o wykonanie , te trafa czy jakość brzmienia .

 

 

No niestety trzeba wiedzieć jakie modele kupić i ocenić ich stan albo poprosić o to na forum .

 

Ja mam 25 letni transport CD + tak samo leciwy odtwarzacz CD i nie mam zamiaru kupować współczesnych nietrwałych i drogich zabawek ;)

 

Ciekawe - uwazasz ze 25A to jakas mizerna wydajnosc pradowa?

Sluchales kiedys tego wzmacniacza? Czy tylko fotki z googla?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż w grudniu po świętach wyjdzie, że ktoś miał na myśli Ruble. ;)

No miałem na myśli PLN, a kwota to moja własna wizja zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe - uwazasz ze 25A to jakas mizerna wydajnosc pradowa?

Sluchales kiedys tego wzmacniacza? Czy tylko fotki z googla?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pomiary .

2x 79W / 8 om

2x 110W / 4 omy

Pomiary dla 1kHz , w paśmie 20-20 000Hz będzie jeszcze słabiej .

Swiadczą o mizernej wydajności prądowej i braku zapasu mocy przy spadku impedancji o połowę .

W środku widać malutki transformatorek i za to wołać 6500zł ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

No ale z muzyka jest tak, o czym wszyscy wiemy - że w przypadku zestawu ZAWSZE trzeba więcej. Więc teraz z pułapu 50K wskoczy jakieś 75K. Do świąt będziemy operować setkami K. Aż w grudniu po świętach wyjdzie, że ktoś miał na myśli Ruble. ;)

 

Jak woli w nieskonczonosc szukac zamiast słuchac muzyki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pomiary .

2x 79W / 8 om

2x 110W / 4 omy

Pomiary dla 1kHz , w paśmie 20-20 000Hz będzie jeszcze słabiej .

Swiadczą o mizernej wydajności prądowej i braku zapasu mocy przy spadku impedancji o połowę .

W środku widać malutki transformatorek i za to wołać 6500zł ?

Muda przeciez wiesz ze papier nie gra. Ja mam wersje 3i - poprzedni model bez DACa za €600 i Tannoy Precision 6.2 nie narzeka na brak pradu - wrecz przeciwnie - spiewa przepieknie i muzykalnie. Kazdy kto sluchal tego wzmaka powie ze to wyjatkowo muzykalny klocek. Nie wszystkim chodzi w graniu o sterylna rozdzielczosc i bezdusznosc - akurat w tym wypadku jest zupelnie inaczej. Tym bardziej w tej cenie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda przeciez wiesz ze papier nie gra. Ja mam wersje 3i - poprzedni model bez DACa za €600 i Tannoy Precision 6.2 nie narzeka na brak pradu - wrecz przeciwnie - spiewa przepieknie i muzykalnie. Kazdy kto sluchal tego wzmaka powie ze to wyjatkowo muzykalny klocek. Nie wszystkim chodzi w graniu o sterylna rozdzielczosc i bezdusznosc - akurat w tym wypadku jest zupelnie inaczej. Tym bardziej w tej cenie.

Pomiary , nie papier - świadczą o jego mocy i wydajności prądowej .

Wzmacniacz jest żeby wzmacniać a te pomiary pokazują ile jest " warte " jego " wzmacnianie " .

W kwocie 6500zł wstawianie trafka na oko 200W to moim zdaniem zdzieranie z klienta .

Nie piszę tu o jakości chociaż ten przełącznik na scalaku jak i niskiej jakości elementy elektroniczne nie przełożą się na wybitne granie .

 

 

Ja mam wersje 3i - poprzedni model bez DACa za €600 i Tannoy Precision 6.2 nie narzeka na brak pradu

A jakie masz porównanie ?

Pożycz sobie od kogoś dla porównania obojętnie jaką integrę Krella a przekonasz się co to znaczy wzmak z porządną mocą i zasilaniem i na co się to przekłada .

 

W tym wszystkim chodzi o nasze pieniądze . Jak będziemy takie coś kupować to producenci nadal będą schodzić z kosztów produkcji podnosząc cenę wyrobów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary , nie papier - świadczą o jego mocy i wydajności prądowej .

Wzmacniacz jest żeby wzmacniać a te pomiary pokazują ile jest " warte " jego " wzmacnianie " .

W kwocie 6500zł wstawianie trafka na oko 200W to moim zdaniem zdzieranie z klienta .

Nie piszę tu o jakości chociaż ten przełącznik na scalaku jak i niskiej jakości elementy elektroniczne nie przełożą się na wybitne granie .

 

 

 

A jakie masz porównanie ?

Pożycz sobie od kogoś dla porównania obojętnie jaką integrę Krella a przekonasz się co to znaczy wzmak z porządną mocą i zasilaniem i na co się to przekłada .

 

W tym wszystkim chodzi o nasze pieniądze . Jak będziemy takie coś kupować to producenci nadal będą schodzić z kosztów produkcji podnosząc cenę wyrobów .

Sluchalem tych kolumn z Marantzem PM6005 a takze Chordem za £5000. Wyraznie Marantz nie wyrabial i to nie ta liga. MF3 w niektorych gatunkach muzyki byl bardzo zblizony do Chorda z cudowna i pieknie brzmiaca srednica i detaliczna gora. Oczywiscie gdy sie zageszczalo np przy muzyce orkiestrowej to Chord zdecydowanie wychodzi na przod.

Ale sprobuj podac jakas alternatywe nowego wzmacniacza za €600 ktory zblizy sie do Musicala. I radze posluchac a przynajmniej poczytac troche recenzji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprobuj podac jakas alternatywe nowego wzmacniacza za €600 ktory zblizy sie do Musicala.

Piszemy o krajowej cenie 6500zł.

Podałem - Denon PMA2020AE jest do kupienia nowy za 7000zł a to jakby porównać rower do promu kosmicznego .

Klasa wykonania , użytych elementów to przepaść . 2 porządne trafa EI .

Też nie jest jakimś mocarzem ale takim minimum jak chcemy pograć głośno .

 

I radze posluchac a przynajmniej poczytac troche recenzji .

Słuchałeś 3 wzmacniaczy i pouczać mnie chcesz ?

Miałem dziesiątki wzmacniaczy i słuchałem wielu . Jestem elektronikiem , zrobiłem kilka wzmacniaczy i masę naprawiłem , przerobiłem co daje mi jakie takie pojęcie o rynku co się na nim dzieje i co sie wyprawia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o krajowej cenie 6500zł.

Podałem - Denon PMA2020AE jest do kupienia nowy za 7000zł a to jakby porównać rower do promu kosmicznego .

Klasa wykonania , użytych elementów to przepaść . 2 porządne trafa EI .

Też nie jest jakimś mocarzem ale takim minimum jak chcemy pograć głośno .

 

 

Słuchałeś 3 wzmacniaczy i pouczać mnie chcesz ?

Miałem dziesiątki wzmacniaczy i słuchałem wielu . Jestem elektronikiem , zrobiłem kilka wzmacniaczy i masę naprawiłem , przerobiłem co daje mi jakie takie pojęcie o rynku co się na nim dzieje i co sie wyprawia ;)

Nie pytam o to kim jestes i nie pytam o Twoje kwalifikacje ani nie poddaje ich w watpliwosc - prosze zebys posluchal Musical Fidelity przynajmniej M3i a pozniej postaral sie obiektywnie napisac co ten wzmacniacz jest wart - sadzac nie po wygladzie bebechow tylko po odsluchu.

Ja akurat w tym wypadku sluchalem wzmacniacza o ktorym rozmawiamy i mam porownanie - a Ty?

Podalem cene w ktorej mozesz kupic poprzedni model np w Austrii albo Niemczech - przeciez jestesmy w Europie :) - czy trzeba przeplacac? Kazdy moze wybrac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchalem tego MF

i musze sie sie zgodzic z muda44

praw fizyki sie nie przeskoczy

Troche lakoniczna wypowiedz - a moglbys cos wiecej dodac? Porownywales go z czyms?

Ciekawe wiec skad tyle opinii na sieci raczej przeciwnych ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego

sluchalem sporo wzmacniaczy

nie trzeba czasem porownywac zeby slyszec ze cos gra po prosttu slabo

a w sieci to mozna nawet przeczytac ze gowno jest smaczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego

sluchalem sporo wzmacniaczy

nie trzeba czasem porownywac zeby slyszec ze cos gra po prosttu slabo

a w sieci to mozna nawet przeczytac ze gowno jest smaczne

Swietnie. Bardzo inteligentna i merytoryczna odpowiedz...

Mam tylko jedno pytanie troche off topic ale mysle ze autor watku sie nie obrazi: co moglbys zaproponowac do 2500 zl - oczywiscie nowy wzmacniacz zintegrowany, ktory bylby udana konstrukcja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.