Skocz do zawartości
IGNORED

Czy do 30.000zł można zbudować sensowny zestaw?


bullterier

Rekomendowane odpowiedzi

89 dB te twoje glosniki maja

wysterujesz to praktycznie wszystkim

nie wiem jak one graja wiec ci nie bede niczego polecal ale w zalozonym budzecie masz spore mozliwoswci

sprawdz to i owo. nie kupij w ciemno bo moesz sie przejechac

z tanich opcji ktore moge polecic to jolida 102 i ta ich hybryda - chyba 1071 sie nazywa

ECI 2 bo jedynki chyba za dwa kola nie dostaniesz

coplandy tez mozesz pewnie trafic

za 2 kola nie ma nic co gra w tranach - szukalbym raczej czegos na EL84 lub na diable.

 

a tak poza tym to ma sie tobie a nie mnie podobac i to jest kwestia zasadnicza. jeden lubi corke drogi matke a jeszcze inny ojca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiary dla 1kHz , w paśmie 20-20 000Hz będzie jeszcze słabiej .

Chyba jednak nie jest tak zle jak wrozysz. Poza tym np Marantz PM8005 ma podobny spadek przy 4 ohm - nie wiem czego sie spodziewac za takie pieniadze.

 

89 dB te twoje glosniki maja

wysterujesz to praktycznie wszystkim

nie wiem jak one graja wiec ci nie bede niczego polecal ale w zalozonym budzecie masz spore mozliwoswci

sprawdz to i owo. nie kupij w ciemno bo moesz sie przejechac

z tanich opcji ktore moge polecic to jolida 102 i ta ich hybryda - chyba 1071 sie nazywa

ECI 2 bo jedynki chyba za dwa kola nie dostaniesz

coplandy tez mozesz pewnie trafic

za 2 kola nie ma nic co gra w tranach - szukalbym raczej czegos na EL84 lub na diable.

 

a tak poza tym to ma sie tobie a nie mnie podobac i to jest kwestia zasadnicza. jeden lubi corke drogi matke a jeszcze inny ojca.

No wlasnie - dlatego pozostane przy MF bo w tej cenie po prostu nic lepiej nie bedzie - inaczej pewnie tak ale mi sie to muzykalne granie bardzo podoba ;)

Na lampe pewnie jeszcze przyjdzie czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że mi się ma podobać ......miałem okazje posłuchać M3si w xavianami Perla i mogę powiedzieć że sił im nie brakło a muzykalnością pięknie grało dla mnie nie potrzeba Denona 2020 żeby rąbanka szyby mi wywalała w pokoju więc może skupmy się że MA SIĘ MI to podobać a nie np. mudzie .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś tego Denona?

Widziałeś go żywo?

Na budowie nie musisz się znać ale to całkiem inny świat grania i wykonania i nie o łupanie tu chodzi a piszemy o kwocie 6500zl

 

M3si jest za drogi na to co ma w środku i jak widać z tabelki przy 20Hz siada, zwłaszcza przy wysterowaniu obydwu kanałów

 

Temat jest o sumie za którą warto szukać lepszego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś tego Denona?

Widziałeś go żywo?

Na budowie nie musisz się znać ale to całkiem inny świat grania i wykonania i nie o łupanie tu chodzi a piszemy o kwocie 6500zl

 

M3si jest za drogi na to co ma w środku i jak widać z tabelki przy 20Hz siada, zwłaszcza przy wysterowaniu obydwu kanałów

 

Temat jest o sumie za którą warto szukać lepszego wzmacniacza.

Muda - jesli chcesz byc do konca fair w porownaniu to wez na tapete M6i - czyli poprzedni model MF w dual mono architekturze z inna juz moca (w cenie ok £1200 - £1300 jesli uda sie dostac - a mozna jeszcze kupic nowe).

Albo wez pod uwage ze Denon w przeciwienstwie do M3Si nie ma DACa - wiec jesli piszesz o integrze z dobrym DACiem za 6500 - to czy to jest zla cena?

Albo porownuj Denona za prawie10 tys plus dobry DAC za 3 - 4 tys z MF za 6,5tys - ale czy to sprawiedliwe porownanie?

Poza tym wroce jescze raz do tego stwierdzenia ze kazdy ma inne preferencje w sluchaniu muzyki. Nie kazdy slucha muzyki z pokretlem glosnosci na 1/12 i chce slyszec wszystkie detale nawet kiedy gra tak zeby myszki nie obudzic - tu na pewno Denon okaze sie z duzo lepszej strony, ale co do brzmienia? Nie Tobie i mnie to oceniac - brzmienie mi sie podoba - Tobie nie musi, ale nie przesadzaj, ze ta konstrukcja jest kiepska - bo w tej cenie z dobrym DACiem - powtorze zebys przypadkiem nie ominal tego watku - nie jest latwo znalesc cos lepszego. Innego? - Tak na pewno ale czy lepszego? Jak bede chcial wysterowac super wymagajace kolumny za grube pieniadze to na wzmacniacz przeznacze wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze że mi się ma podobać ......miałem okazje posłuchać M3si w xavianami Perla i mogę powiedzieć że sił im nie brakło a muzykalnością pięknie grało dla mnie nie potrzeba Denona 2020 żeby rąbanka szyby mi wywalała w pokoju więc może skupmy się że MA SIĘ MI to podobać a nie np. mudzie .....

 

Co do Denona PMA2020 to bardzo dobry i neutralnie grający wzmacniacz warty swojej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo porownuj Denona za prawie10 tys plus dobry DAC za 3 - 4 tys z MF za 6,5tys - ale czy to sprawiedliwe porownanie?

Pisałem , PMA2020AE nowy można kupić za 7000zł.

Te DACe w tych wzmakach MF grają na poziomie najlepszych DACów za 3-4000zł ?

Raczej nie a po co mi teki słaby DAC w lepszym od nich wzmacniaczu ? Te DACe są dodatkiem .

Temat jest o czym innym i nie chcę dalej w to brnąć . MF miał fajne produkty lata temu .

Jak dla mnie ;)

A odniosłem się do M3si .

 

 

Natomiast wracając do tematu .

Za 30 000zł to bym spróbował Devialeta + używane kolumny za jakieś 10 000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A widziałeś ty kiedyś Devialeta nie na zdjęciu w necie?

Widzial czy nie widzial - co za roznica? To nie w tej zakladce: w hajendzie sobie prosze dyskutowac o takich wynalazkach a to zostawcie dla normalnych ludzi ktorzy sluchaja muzyki a nie sprzetu.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale muzyki w domu słucha się na "sprzęcie", Czy Hi Fi czy Hi End, sprzęt zawsze gości w naszych salonach. A statystycznie to normalni ludzie oglądają TV :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec obecnie co jest hi-endem. Czy sprzet za 30k, 50k, 100k, czy jeszcze wiecej. Oprocz tego, jak juz kupisz sprzet z najwyzszej polki I wydasz setki tys pln to znajdzie sie duzo takich, ktorzy stwierdza, ze i tak nie masz hi-endowego dzwieku. Kupuje sie to, co nam sie podoba w zalozonym budzecie. Co do MF...na pewno jest kilka alternatyw na rynku za ta cene. Czy by Ci bardziej odpowiadaly nie wiem, zalezy od gustow, ale np ja bym zwrocil uwage na Roksana k2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec obecnie co jest hi-endem. Czy sprzet za 30k, 50k, 100k, czy jeszcze wiecej. Oprocz tego, jak juz kupisz sprzet z najwyzszej polki I wydasz setki tys pln to znajdzie sie duzo takich, ktorzy stwierdza, ze i tak nie masz hi-endowego dzwieku. Kupuje sie to, co nam sie podoba w zalozonym budzecie. Co do MF...na pewno jest kilka alternatyw na rynku za ta cene. Czy by Ci bardziej odpowiadaly nie wiem, zalezy od gustow, ale np ja bym zwrocil uwage na Roksana k2.

Hej

Roksan bylby raczej too lively dla mnie - juz MF na poczatku z tannoyem wydawal mi sie zbyt natarczywy :) ale jednak potrzebowal troche czasu na wygrzanie i teraz to zupelnie inna bajka. Zestawienie poszczegolnych elementow systemu jest kluczowe jednak - nie ma sie co oszukiwac jak ktos slyszal MF na glosnikach bardzo wyluzowanych to raczej kiszke uslyszal i z tym sie zgodze - podobnie z innymi zle dobranymi torami.

Co do kasy na sprzet... Kolega bum slusznie zauwazyl ze ofiar marketingu jest dzis wiele i choc beda sie przysiegaly ze to nie marketing naklonil ich do zakupu to dla mnie zawsze bedzie naciagane. Tak jak z calym 6 krotnym upsamplingiem itd itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec obecnie co jest hi-endem

Hi END to najwyższa dostępna jakość zaczynając od wykonania po granie i niestety wiele drogich produktów jest wykonanych po dziadowsku a firmy żerują na legendzie marki sprzed lat .

 

Roksana k2

To jest przykład dobrze zrobionego wzmacniacza .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi END to najwyższa dostępna jakość zaczynając od wykonania po granie i niestety wiele drogich produktów jest wykonanych po dziadowsku a firmy żerują na legendzie marki sprzed lat .

 

 

To jest przykład dobrze zrobionego wzmacniacza .

Zaloze sie ze ma trafo na pol obudowy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakaś zawoalowana aluzja? Czyli jaki sprzęt?

Zadna aluzja taki zarcik ;)

Z tym sprzetem to troche tak jak z autami - im wieksze drozsze i szybsze tym wieksze kompleksy.

Kazdy ma swoje uszy i jesli kieruje sie sluchem doskonale moze ominac marketingowe pulapki - nawet jesli niedoslyszy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym sprzetem to troche tak jak z autami - im wieksze drozsze i szybsze tym wieksze kompleksy.

Patrz, a ja myślałem, że im lepsze i droższe auto, tym większe bezpieczeństwo i komfort... A co do sprzętu i marketingu: wypadałoby najpierw sprawdzić "nausznie", co i jak brzmi, a dopiero potem ferować wyroki nt. marketingowych ściem. W przeciwnym razie poruszamy się w przestrzeni interenetowych bajkopisarzy, którzy tyle wiedzą, ile zjedzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Patrz, a ja myślałem, że im lepsze i droższe auto, tym większe bezpieczeństwo i komfort... A co do sprzętu i marketingu: wypadałoby najpierw sprawdzić "nausznie", co i jak brzmi, a dopiero potem ferować wyroki nt. marketingowych ściem. W przeciwnym razie poruszamy się w przestrzeni interenetowych bajkopisarzy, którzy tyle wiedzą, ile zjedzą.

Dlatego napisalem o uszach ;)

Uszy jednego slysza roznice powiedzmy za 1000 zl a uszy innego do 10000zl nie slysza specjalnie nic nowego - przynajmniej na tyle zeby usprawiedliwic roznice w cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 10:24

Użytkownik awietek dnia 24.07.2015 - 08:52 napisał

Na sprzecie ktory jest wart swojej ceny - zgoda. Nic poza tym.

Który sprzęt jest wart swojej ceny? Proszę o przykłady.

no może konkretnie...a nie operujesz ogólnikami......typowa przedwyborcza gadka :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywista oczywistość...jak ktoś nie słyszy różnicy to po co przepłacać :)......jednak w takim wypadku jaką wartość mają jego opinie na temat relacji ceny do jakości ?

a tak na marginesie...ciekawe czy autor wątku już coś wybrał....czy tradycyjnie zmula :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywista oczywistość...jak ktoś nie słyszy różnicy to po co przepłacać :)......jednak w takim wypadku jaką wartość mają jego opinie na temat relacji ceny do jakości ?

a tak na marginesie...ciekawe czy autor wątku już coś wybrał....czy tradycyjnie zmula :)

Pewnie zmula :) - temat watku typowy na zmulanie :)

Roznice czasem zdarzaja sie niemarketingowe - ale obiektywnie przeciez nikt nie przyzna ze cos za x zl moze grac lepiej od czegos za xxxx zl.

Problem polega na tym ze ludzie boja sie testow na slepaka niestety - a to jedyna droga zeby nie przemawialy liczby tylko dzwiek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sie coraz bardziej utwierdzam w przekonaniu (jak juz to ktos tu gdzies napisal), ze najwazniejszy jest zapis dzwieku. Jak nagranie jest skopane, to nawet zestaw za million dolarow nie zagra tego dobrze, tylko tak jak jest nagrane-czyli beznadziejnie. Te wszystkie przebasowione remastery to jest katowanie uszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym przekonaniu utwierdzilem sie juz wiele lat temu. I tak jak piszesz, zle zrealizowanego nagrania zaden system nie odtworzy tak, aby sie stalo

przyjemne do sluchania i to jest problem, bo w przewazajacej wiekszosci realizacje takie sa. Wszyscy zabiegamy o to, aby stworzyc idealny dla siebie system - co do jakosci odtwarzania - w dobrym akustycznie pomieszczeniu, aby miec coraz wieksza przyjemnosc ze sluchania, a i tak w koncu wszystko sie rozbija o realizacje i wiekszosc plyt brzmi zle. Czasem niektorzy pisza, ze jak kupili sobie jakis nowy element toru, to nagle im zle nagrane plyty rowniez zaczely super grac, a to oczywista bzdura - nie ma takiej mozliwosci !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.