Skocz do zawartości
IGNORED

Dobór wzmacniacza/amplitunera + kolumny


goskim

Rekomendowane odpowiedzi

witam, poszukuje używanego wzmacniacza/amplitunera do kwoty ~600zł, z tego co się zdążyłem dowiedzieć opcja wzmacniacz+tuner, jest lepszym rozwiązaniem niż sam amplituner. Na oku mam obecnie dwa modele: Denon PMA-980R (od którego jako opcja tuner Denon TU-380RD), lub HK PM 650 VXI, który z nich zagra lepiej, jakie do tego dobrać kolumny żeby zagrało przyjemnie i ciepło? (powierzchnia pokoju ~20m2). Proszę ewentualnie o inne propozycje wzmacniaczy/amplitunerow, z gory dziękuje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam, że słucham przeważnie muzyki klubowej, trance, house, czasami rock, czy w ogóle wzmacniacze które wymieniłem będą pasowały do tego rodzaju muzyki, chciałbym żeby zestaw potrafił zejść nisko - ciepły bas, ale przy zachowaniu "naturalności" dźwięku, bez dudnienia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam sony es do 600 zł spokojnie ustrzelisz 550 es , 570 es , 670 es dla mnie do muzyki elektronicznej ideał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a w porównaniu z Denon-em 980R jak wypada, i jakie kolumny do tego? raczej kierunek obieram właśnie na 980R, jednak nie mam pojęcia jakie kolumny z nim zagrają co najmniej poprawnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margaryna, słuchałem sony 570 ES i dla mnie jest bardzo mocno przereklamowany. Na AE Aegis One robił u mnie bałagan, tak samo u kumpla w przypadku MAudio bx2.

Owszem, budowa, świetna stereofonia to jego mocne strony- ale nie zamieniłbym go na swego HK PM 655 (Grającego w trybie końcówki mocy. jako integra wypada słabiej od w/w sonego)

Ten sony na pewno nie jest neutralnym wzmacniaczem. nie mówie że jest zły, ale wg mnie jest przereklamowany.

moją końcówkę Harmana pobił mocno pod względem stereofonii, rozpiętości dzwięku, ale to byłoby na tyle.

 

Może H/K PM665?

 

Model wyższy, zbudowany bodajże na 2 monoblokach..

podobno dużo lepszy niż moj 655, poza tym masz tu dwa urządzenia w jednym - integra i sama końcówka mocy.

 

Ewentualnie rozejrzyj się za Yamahą A-700 lub A-720

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emsiq111 dzięki śliczne za wypowiedź, rozumiem że to co zaproponowałeś jest lepszą opcją od Denona PMA980R (co w nim jest nie tak)?

 

p.s zaraz sprawdzę emsiq111 Twoje propozycje i zobaczę co jest aktualnie dostępne, dzięki za Twoje typy

 

Teraz spojrzałem w necie niestety H/K PM665 nie jest dostępny w tej chwili, jest tylko Twój PM655 za ~400zł, co do modeli Yamahy które podałeś jest tylko jedna szt. A-700 w cenie ~600zł więc nie wiem czy warto...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goskim, ogólnie ten mój H/K PM 655 nie przypadł mi do gustu, ludzie go chwalą jeśli chodzi o budżetówki, ale po przesiadce z yamahy a-500 byłem zniesmaczony.. brak mu niskiego basu, to co powinno brzmieć nisko, było ledwie słyszalne, wzmak ten gra za to wyższym basem, troche napomowanym i jak dla mnie efekciarskim..

 

ALE...

 

któregoś dnia właczyłem ten wzmacniacz w trybie końcówki mocy, wtedy podłaczasz żródło do wejścia we wzmacniaczu i tylko z tego źródla wzmacniacz "gra". nie masz wtedy możliwości regulacji basu, wysokich ani nawet volume! gdyż w trybie końcówki przedwzmacniacz jest niejako odłączony, odseparowany. gra sama koncówka mocy.. Stąd musisz mieć regulowaną moc wyjściową na żródle, bądz mieć między żródłem a wzmacniaczem (końcówką) jakiś potencjometr. u mnie tą rolę pełni prosta drabinka rezystorowa. w przeciwnym razie nie masz możliwości regulacji głośności i końcówka gra pełną mocą.

 

Na pewno jest to niewygodne, do końcówki możesz podłączyć tylko 1 żródło dzwięku..

 

Ale.. jakie było moje zdziwienie gdy ten Harman w końcu zagrał (jako końcówka).

Jego dzwięk był całkiem inny niż gdu używałem Pm655 jako wzmacniacza. był o klase wyższy, albo i o 2. a charakter brzmienia zmienił się całkiem.

 

w tej cenie (ja zapłaciłem 350zł) ciężko znaleźć coś lepszego.

Końcówki mocy w tych wzmacniaczach są chwalone i ogólnie panuje opinia że przedwzmacniacze, nie dorównują końcowce pod względem jakości, stąd chyba taka różnica między brzmieniem integry a samej końcówki.

 

Piszę Ci o tym byś zrozumiałże ten H/K jako normalny wzmak gra wg mnie średnio, mi nie podszedł- jako końcówka, to inna sprawa.

 

Teraz tak, co do denona to nie sugeruje że jest gorszy czy lepszy bo totalnie po prostu nie miałem z denonami żadnej styczności.

Tu może koledzy poradzą Ci coś...

 

co do Yamahy, myślę że to dość bezpieczny zakup. Tyle że nie orientuje się w cenach teraz, nie wiem, może spróbuj się potargować?

 

ogólnie a700 to dobrze zbudowany i udany model.

 

Widzisz, wszystko jednak zależy od preferencji, słuchanej muzyki, wielkości pomieszczenia i jego akustyki.

 

Poza tym jeśli ktoś pół życia słuchał muzyki na sprzęcie typu miniwierza czy technics, gdzie bas jest totalnie podbity... to po przesiadce na taką yamahę może czuć niedosyt.. dopiero po dłuższym słuchaniu okazuje się żę bas jest, ale tam gdzie trzeba.. i że jest różnobarwny, a nie wszedzie jednakowy tak jak w urządzeniach o których napisałem wyżej..

 

ogólnie Yamaha ma tąpniecie, potrafi zejść naprawde nisko.. no i ma dość fajną, lekko zaokrągloną średnicę. ja miałem niższe modele od tego który zaproponowałem.. miałem a500 i a520 i uważam że to fajne wzmacniacze. tymbardziej że pewnie kosztują do 250zł. brzmienie bardzo podobne do mojego HK (w trybie końcówki) - w Yam. delikatnie gorsza stereofonia.

 

z mojej strony mogę doradzić Ci byś się nie spieszył, poczekał, poczytał, popytał, a najlepiej posłuchał, bo każdy ma inny gust i inne ucho ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emsiq111 dzięki za tak obszerny opis :) jednak nadal jestem tak naprawdę w punkcie wyjścia, każdy chwali co innego, wprowadzając mętlik w mej głowie ;)

jak już prawie byłem zdecydowany to okazuje się, że jest coś lepszego a niewiele droższego, pytam wszędzie gdzie tylko mogę, ale widzę, że jest to temat rzeka.

 

Co do samych Yamah, to nie grzeszą one wyglądem, tak napisałem jest jedna A-700, w cenie 600zł, ale pytanie czy nie można czegoś lepszego wyrwać w tej cenie, albo chociaż porównywalnego..

 

hmm jest A-520 w cenie 320zł, warto? wygląda z zewnątrz ładnie (jak na stary klocek;) ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt że są dość leciwe, ale za to bezawaryjne.. poza tym nawet taki średnaiak jak a500 jest zbudowamy na dobrych podzespołach, duże kondensatory i 4SenKen.. Tu masz troche o a500. a520 gra podobnie, ma troche spokojniejszą górę, większy zakres regulacji barwy i loudness'u. Tu masz coś o a500

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

co do ceny.. hm.. no ja dałem kiedyś 275zł za a520 a sprzedałem za 250 dla kumpla. w tej cenie naprawde cięzko o coś lepszego. Miałem jeszce a-500 i sprzedałem ją dla sąsiada.. obaj do dziś cieszą się tymi ponad 30 letnimi klockami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się może wypowiedzieć co do Rotel RA-840BX4, RA-935BX mkII (czytałem, że ma niezły basik, czy to prawda?) ......czy są warte uwagi, który jest lepszą opcją?

 

jest jeszcze RA-840BX3, który z wymienionych modeli jest wg Was najbardziej trafionych wyborem...

 

a może NAD320 bije na głowę wszystkie wspomniane Rotele? ;)

jest jeszcze NAD320BEE, NAD317, wyższe modele podobno nie są już tak dobre... jakoś nie mam przekonania do NAD-ów, ale może mnie wyprowadzicie z błędu? ;)

 

cały czas jeszcze w głowie siedzi mi DENON PMA-980R :)

 

będę wdzięczny za kilka słów komentarza i wniesienia chodź troszkę "światła" co do moich wątpliwości :)

 

muszę przyznać że stare Yamahy właśnie z serii A może i dobrze grają, ale już lekko trącą wyglądem (nie powalają na kolana) z racji ich wieku, np. A-520, A700, A720 :)

Faktycznie chyba wolałbym coś bardziej "odmłodzonego"...

 

Na tą chwilę najbardziej skłaniam się ku RA-840BX3, lub RA-840BX4 (jaka jest między nimi różnica?).....chociaż są to czysto subiektywne odczucia na podstawie tego co znajduje na forach:) co sądzicie o takim wyborze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np ten ale wcześniej zasięgnął bym opinii w klubie cambridge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśl też o tym ogłoszeniu półroczny sprzęt jeszcze na gwarancji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.