Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw do ROCKA


rockman81n

Rekomendowane odpowiedzi

Fascynuje mnie muzyka rockowa. Jestem wielbicielem The Beatles, Pink Floyd, starego Genesis, U2, Peter Gabriel, Roxette, Rush i inne. Nie słucham muzyki zbyt głośno, ponieważ "nad głową" mam sąsiadów. Chciałbym stworzyć zestaw oparty na odtwarzaczu cd, wzmacniaczu i kolumnach. Moje możliwości finansowe zamykają się w kwocie 20-25 tys.zł. Sprzęt ma być nowy. Nie jestem zamknięty na propozycje. Słucham Waszego doświadczenia, co warto połączyć i odsłuchać? Szukam dynamiki, rytmu, barwy instrumentów i "piękna" głosu, czy to męskiego czy kobiecego wokalu. Pokój to 25m2. Sprzęt ma być na długie lata... bo takiej drugiej kwoty raczej nie będzie mi łatwo uzbierać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma wejść w skład tego zestawu? AMP, zródło, kable?

Ostatnio słuchałem rocka na Musical fidelity M6 500i. Potężne, bardzo dokładne w rocku granie. Do tego świetny wokal. Dół zdecydowanie bardziej schodził niż na moim Arcamie. gora ciut mniejsza, ale nadal swobodna. Za to wokale sprawiły, ze zachciało mi sie tego Musicala.

Na rynku nawet w sklepie znajdziesz w dobrej cenie. Tak, wiem. Pozostaje jeszcze zródło i zapewne głośniki...wiec będzie cieżko.

 

Natomiast w rocku słuchałem tez Agato Audio 400. Tutaj cena była niższa. Nie był tak subtelny jak MF, nie było nawet próby stworzenia pozorów spokoju. Za to było drapieznie, mocno, wszystko kopało, tłukło i świstaki jak na mocnym, konkretnym koncercie.

 

Jak widać 2 klocki w podobnych pieniądzach...a rożne granie. Warto samemu posłuchać, bo to już kawał konkretnych pieniędzy.

 

Unikałbym Cambridge, do rocka niemonieczńie sie sprawdzi.

 

O Chińskich wynalazkach nie pisze, nie znam sie i nie próbuje wchodzić w ten rynek.

 

Natomiast znam doskonały produkt Accusst. Wykonane sa produkty bajecznie, wyglądają na sprzęt o kilka razy droższy niż jest w rzeczywistości! Do tego grają lepiej niż 2-3 krotnie droższe zabawki audiofilskiego świata voodoo.

Proponuje skontaktować sie Accusst i poświecić chwilkę czasu dla własnej przyjemności. Moze coś akurat wpadnie brzmieniowo w ucho, a na pewno zauroczy wyglądem.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od kolumn - do Twojej muzyki znakomite będą ATC.

W założonym budżecie zmieszczą się modele podstawkowe - najpewniej SCM11...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atc nie sprawdzaja sie przy cichym słuchaniu

Proponuje ci zeby kupił bardzo mocna integre , kolumny to polecę do takiej muzyki harberthy lub spendory , a CD dobierzesz pózniej

W tej kwocie spokojnie złożysz sobie fajny zestaw tylko muszę trochę posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Szwagier ma racje. Mocna integra, ktora nawet przy cichym graniu potrafi wyeksponować to co w rocku jest największa przyjemnością. Czyli drive, bas i umiejetność pokazania góry.

Zródło można spokojnie dobrać pózniej.

 

 

Dlatego wspomniałem Musicala, ten kloc ma moc i bez względu na podpięte pod niego głośniki będzie z nimi w rocku robił to, co powinien.

 

P.s.

gdybym miał wymieniać dzis mojego arcama z serii 49 to postawiłbym na wymienionego powyżej MF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłbyś zainteresoway naprawdę mocna integra do rocka, to sprzedaje właśnie Anthem Integrated 225. Ciężko znaleźć coś mocniejszego. Sprzęt na gwarancji ma dopiero 6 miesięcy. Dla mnie za mocna i nie do mojej muzyki. Polecam w dobrej cenie. Do sprzedania mam też kolumny Kef R-700 również pół roczne na gwarancji. Myślę że do rocka to zestaw idealny w dobrej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynuje mnie muzyka rockowa. Jestem wielbicielem The Beatles, Pink Floyd, starego Genesis, U2, Peter Gabriel, Roxette, Rush i inne. Nie słucham muzyki zbyt głośno, ponieważ "nad głową" mam sąsiadów. Chciałbym stworzyć zestaw oparty na odtwarzaczu cd, wzmacniaczu i kolumnach. Moje możliwości finansowe zamykają się w kwocie 20-25 tys.zł. Sprzęt ma być nowy. Nie jestem zamknięty na propozycje. Słucham Waszego doświadczenia, co warto połączyć i odsłuchać? Szukam dynamiki, rytmu, barwy instrumentów i "piękna" głosu, czy to męskiego czy kobiecego wokalu. Pokój to 25m2. Sprzęt ma być na długie lata... bo takiej drugiej kwoty raczej nie będzie mi łatwo uzbierać :)

 

Mocna integra Roksan K2 i kolumny stworzone do rocka Klipsch Reference. Za resztę pojedź sobie na Majorce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od kolumn, polecamy ATC SCM11

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Wzmacniacz i źródło również dobierzemy dla Ciebie, na podstawie Twoich preferencji i odsłuchu. Pomijając fenomen kolumn ATC i jakość prezentacji wokali, średnicy oraz konstrukcję zamkniętą u nas masz teraz 6 lat gwarancji w w/w kolumny.

Serdecznie zapraszamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to małe coś ma zagrać rocka? Takie polecenie podchodzi pod przestępstwo umyślne.

 

Jeszcze obudowa zamknięta. Wiesz co to znaczy? Że będzie równiejsze zejście (w decybelach), ale mniej rozciągnięte do dołu. Typowy monitor do niegłośnych, długich odsłuchów z nastawieniem na barwę - głównie środka. Góra delikatna, dopasowana do brakującego basu. Ponadto tu trzeba wydajnego wzmacniacza, a rock ma sam wyrywać się ze skrzynki. Wyciąganie muzyki po kawałku, to zaprzeczenie koncertowego, namacalnego grania (czasami zdrowego łojenia).

 

Kolumna w ostatnim rzędzie do rocka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecać atc do cichego słuchania to jakaś porażka , atc to do siebie maja ze lubią mocne piece i grać na wysokim poziomie głośności - cicho grają bardzo słaba

Klipsy dobre kolumny ale nie do takiej muzyki , tu trochę musi być magi , szuka do rocka jak Pink czy u2 -to nie jest ostry szybki rock , tam musi być muzykalność , dobry przekaz z dobrym wokalem

Dla mnie do cichego słuchania kolumna musi być większy pojemnościowe niz taki atc 11 .Mocny piec i średnie podłoglowki lub dyze monitory w stylu shl5 i można słuchać muzyki wieczorami cicho i czuć ta muzykę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to małe coś ma zagrać rocka? Takie polecenie podchodzi pod przestępstwo umyślne.

Sugerujemy nie wypowiadanie się w zakresie kolumn ATC bez fundamentalnej wiedzy tej konstrukcji oraz doświadczenia połączeń w przeróżnych konfiguracjach począwszy od klasycznych wydajnych tranzystorów do lampy. Zapraszamy na liczne odsłuchy i prezentacje celem wyciągnięcia konstruktywnych wniosków i zgłębienia elementarnej wiedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem te kolumny i wiem co piszę. Trochę głośniej i powstające ciśnienie w środku wpływa na pracę głośnika (tak można wytłumaczyć zadyszkę).

 

Załóżcie słuchawki i zobaczcie, jaki na U2 jest wygar. A potem powtórzcie to z kolumn. Po co kolumny, które przegrywają z nausznikami za stówkę?

 

Moc wzmacniacza nie ma nic do rzeczy. Trzeba dobrać do kolumn. ATC nie nadają się do lampy. A jeśli któraś by się sprawdziła, to jej cena będzie wielokrotnie przekraczać cenę tych kolumn. To już rozsądniej zapłacić więcej za inne kolumny.

 

Forum nie jest miejscem do zamieszczania własnych linków - proponuję przestrzegać takich fundamentalnych rzeczy. "Elementarnych".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atc 11 bardzo dobry monitor jak dla mnie , do rocka sie sprawdzał jak Pink floyd czy zepeliny , był twardy bas ale nie schodził nisko , średnica wysunięta i góra lekko wycofana ,

Jedna wada to grały cicho bardzo słabo , zero dynamiki było nie dźwięk nie odrywał sie od kolumn , ale przy podkręceniu volume było już bardzo dobrze , jakby były stworzone do głównego słuchania

Lampa nawet mocna nie pociągnie tych głośników , zwłaszcza basowca , tam jest twarde zawieszenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ma być na długie lata i myślę, że to jest klucz. Oprócz dźwięku potrzebny jest także odpowiedni serwis :) Osobiście jako bazę wybrałbym wzmacniacz Baltlab Epoca 3. Kolumny patrząc na potrzeby, raczej trzy drożne. U braci Czechów dostępne są kolumny Aurum Cantus Melody M-102 za ok . 9,5 kzł. razem ok 15 kzł. Cedek - Bladelius Syn. Kable głośnikowe Ultralink Ambiance mkII i jakiś rozdzielczy interkonekt XLR. Budżet na styk ale rocka zagra jak trzeba i co najważniejsze - bez potrzeby koncertowego poziomu dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ma być na długie lata i myślę, że to jest klucz. Oprócz dźwięku potrzebny jest także odpowiedni serwis :) Osobiście jako bazę wybrałbym wzmacniacz Baltlab Epoca 3. Kolumny patrząc na potrzeby, raczej trzy drożne. U braci Czechów dostępne są kolumny Aurum Cantus Melody M-102 za ok . 9,5 kzł. razem ok 15 kzł. Cedek - Bladelius Syn. Kable głośnikowe Ultralink Ambiance mkII i jakiś rozdzielczy interkonekt XLR. Budżet na styk ale rocka zagra jak trzeba i co najważniejsze - bez potrzeby koncertowego poziomu dźwięku.

O jakim ty serwisie piszesz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem równiez zacznij od kolumn. Do takiego metrazu i do takiej muzy tylko podłogówki i fajnie by były dość efektywne co mocno przydaje sie przy cichszych odsłuchach. Cos z oferty JBL zwykle fajnie wypada przy rocku,ale trzeba pojezdzic i słuchac by znależć co wpasuje Ci sie w gust,absolutnie nic nie kupuj bez kilku odsłuchów!

Masz fajny budzet więc da sie ułożyc dobry system. Co do wzmacniacza Musical,posiadałem kiedys wprawdzie inne konstrukcje niz m6 bo były to A300 i A308 i dla mnie nie sa to klocki,które byłyby najlepsze do rocka. Osobiscie pomyslałbym o lampie na kt88 i podonym,maja wykop i daje frajde ze słuchania. Na giełdzie masz Rogue Audio Cronus Magnum za 8tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniacza Musical,posiadałem kiedys wprawdzie inne konstrukcje niz m6 bo były to A300 i A308 i dla mnie nie sa to klocki,które byłyby najlepsze do rocka.

 

Magiczne 4 słowa, które pokazują, że to co mamy/mielismy nie wpisuje się czasem kompletnie w obecnie dostępny sprzęt.

Swego czasu miałem kaprys i poskładałem sobie cały zestaw MF z serii M1. I przyznam szczerze, sam nie wiem do jakiego rodzaju muzyki miałbym tego używać. Szybko pozbyłem się tych 5 klocków. Bo do elektroniki za mało "żywe" w brzmieniu, do rocka mułowate i bez drive'a. Jedynie czego dało się bardzo miło słuchać to wszelkiej maści Smooth Jazz, Ambient i wybranej fortepianowej klasyki.

Tak więc był to zakup kompletnie oderwany od moich potrzeb. Natomiast M6 500i to kolos posiadający taką dawkę brzmienia, taki drive, że przy dobrze zestawionych głosnikach nawet w trakcie cichych odsłuchów pokazuje jak powinna wyglądac muzyka, tym bardziej rock.

 

Ale to o czym piszemy jest subiektywnym przekazem własnych doświadczeń. Więc jak sam wiesz Kolego nie mozna jednoznacznie stwieidzić, że jakiś produkt X będzie dla wszystkich doskonały i jedynym sensownym wyborem.

Zawsze wychodzę z założenia - ktoś, kto wydaje pieniądze w 90% powinien kierować się własnym uchem i potrzebami. 10% to "dobre" rady gdzie szukać i co słuchać. A nie co na 100% kupić.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim ty serwisie piszesz ?

 

Próbowałeś kiedyś serwisować coś w tym kraju. Szczególnie wzmacniacz.... Teoretycznie sprzęt jest bezawaryjny ale lepiej dmuchać na zimne.

 

 

Natomiast M6 500i to kolos posiadający taką dawkę brzmienia, taki drive, że przy dobrze zestawionych głosnikach nawet w trakcie cichych odsłuchów pokazuje jak powinna wyglądac muzyka, tym bardziej rock.

 

 

Jeżeli chodzi o granie rocka przez M6 500i, to poza mocą i może basem, nie ma nic specjalnego do zaoferowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Próbowałeś kiedyś serwisować coś w tym kraju. Szczególnie wzmacniacz.... Teoretycznie sprzęt jest bezawaryjny ale lepiej dmuchać na zimne.

 

 

 

Jeżeli chodzi o granie rocka przez M6 500i, to poza mocą i może basem, nie ma nic specjalnego do zaoferowania.

Bez sensu kupować sprzęt tylko dlatego ze jest serwis na miejscu czy coś

Jeśli masz na gwarancji to zawsze musza ci naprawić lub dac nowy chyba ze kupujesz w złym sklepie .

No ale sa różni ludzi jedni wola nowy drodze tylko używany a znowu inny zeby byl dobry serwis - każdy woli coś innego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecać atc do cichego słuchania to jakaś porażka , atc to do siebie maja ze lubią mocne piece i grać na wysokim poziomie głośności - cicho grają bardzo słaba

Klipsy dobre kolumny ale nie do takiej muzyki , tu trochę musi być magi , szuka do rocka jak Pink czy u2 -to nie jest ostry szybki rock , tam musi być muzykalność , dobry przekaz z dobrym wokalem

Dla mnie do cichego słuchania kolumna musi być większy pojemnościowe niz taki atc 11 .Mocny piec i średnie podłoglowki lub dyze monitory w stylu shl5 i można słuchać muzyki wieczorami cicho i czuć ta muzykę

 

Ta magie tym kolumną daje Roksan. Nowe Klipsche graja juz równo. Nie należy ich mylić z produkowanymi wcześniej. Po co płacić dwa razy tyle za kolumny skoro zagraja troche inaczej wcale nie lepiej? warto je przetestować.

 

U mnie przy zmianie źródła odczuwalna jest od razu różnica w dźwięku, a przecież to uzyskuja HIENDOWCY właśnie w swoim niewspólmiernie drogim sprzęcie. A Klipsche graja co raz lepiej tak samo jak Roksan dlatego wydaje mi się że najważniejsze jest źródo. jeśli kupie lepsze źródło moj zestaw pokaże dopiero na co go stać.

Na zachodnich forach właśnie źródło jest najdroższym elementem w zestawie, już to kiedyś pisałem. Wtedy nasz średneij klasy sprzet pokazuje na co go stać. A resztę pieniędzy można przeznaczyć na CD z Japonii albo fajny gramofon ;) no i na wycieczke zostanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy trzymać się ogólnej zasady i w uproszczeniu, że skuteczność głośnika rośnie wraz z jego wielkością. Tego tutaj potrzeba. Źródło ma znaczenie drugo-, a nawet n-rzędne. Muzyka rockowa nie jest w studiu pedantycznie nagrywana, ale PRODUKOWANA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Sprzęt ma być na długie lata i myślę, że to jest klucz. Oprócz dźwięku potrzebny jest także odpowiedni serwis :)

 

Bardzo brakuje takich twierdzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu kupować sprzęt tylko dlatego ze jest serwis na miejscu czy coś

Jeśli masz na gwarancji to zawsze musza ci naprawić lub dac nowy chyba ze kupujesz w złym sklepie .

No ale sa różni ludzi jedni wola nowy drodze tylko używany a znowu inny zeby byl dobry serwis - każdy woli coś innego

 

Sklep i sprzęt nie ma z tym nic wspólnego. Autor napisał, że ma to być sprzęt na długie lata. Faktem jest, że wspomniany przeze mnie Baltlab ma fantastyczny serwis ale ja bardziej myślę o prostocie konstrukcji. Poza tym w Polsce dobry serwis jest na wagę złota, jest ich niewiele i nie są autoryzowane. Jako przykład - jak ci się w NADzie 350 albo 370 padnie potencjometr to możesz go na złom wyrzucić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś kiedyś serwisować coś w tym kraju.

Tak, serwisowałem. Mn. BDP300. Na dobrą sprawę to sprzęt nie był do końca popsuty ile wykazywał brak współpracy z jednym urządzeniem - z projektorem kina domowego.

Zadzwoniłem wprost do Audio Center Poland i przedstawiłem im sprawę. Poproszono mnie o mail z opisem sytuacji. Dostałem na drugi dzień telefon, że płyta HDMI jest juz zamówiona dla mnie. Po 9 dniach dostałem mail, że mogę wysłac im sprzęt.

Z racji faktu, że do Krakowa mam "rzuć beretem" z Katowic, to wsiadłem na drugi dzień i dotarłem do serwisu.

Zostałem przyjęty życzliwie, z usmiechem, a sama wymiana płyty wizyjnej trwała 15 minut wraz z sprawdzeniem już po wymianie BDP300.

 

Tak więc nie wiem o co chodzi…takie samo doświadczenie pozytywne miałem z Top Hifi Video Design.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno zapraszam na odsłuchy, bezpośrednie porównania poszczególnych rozwiązań.

Biorąc jednak pod uwagę Twoje preferencje, na pewno zwróciłbym Twoją uwagę na elektronikę Naim, którą połączyłybym z kolumnami Focal, ewentualnie Sonus faber Chameleon lub Dali serii Rubicon. Można jeszcze zwrócić uwagę na kolumny Audiovector.

 

Zapraszam jednak serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, przy takim zestawie bez problemu możemy przygotować odsłuchy także w Twoim domu, gdzie poza wyborem odpowiedniej konfiguracji, możemy także porozmawiać o akustyce, ustawieniu, akcesoriach.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAM S3X-V jako "wzmak + kolumny" i do tego jakieś źródło z wyjściami XLR i regulacją głośności z pilota. (wiele mam do zarzucenia firmie ADAM, ale rozmytego dźwięku to ich sprzęt nie ma, więc z takim kopytem do rocka będzie OK)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie polecenie podchodzi pod przestępstwo umyślne

 

Kolumna w ostatnim rzędzie do rocka.

Nie wiem co powiedzieć...

Znajdź sobie inne hobby.

Jeszcze ktoś uwierzy w to, co piszesz i daruje sobie tak dobre monitory. Skandal!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co powiedzieć...

Znajdź sobie inne hobby.

Jeszcze ktoś uwierzy w to, co piszesz i daruje sobie tak dobre monitory. Skandal!

 

ATC SCM11, to nie jest głośnik dla autora tego tematu. Za ostry i za szczegółowy. Poza tym ten cholerny basowiec potrzebuje prądu i cichym słuchaniu z sensownym basie można zapomnieć. Jeszcze jego skuteczność. Mimo iż to świetny monitor, też byłby moim ostatnim wyborem. Znalazłbym kilka innych o podobnych cechach ale latwiejszych do ruszenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC SCM11 nie jest trudny do ruszenia mimo niskiej skuteczności. Napędzałem je wzmacniaczem 35W w klasie AB i 40W z lampy w klasie A. Było bardzo dobrze.

Za ostry i za szczegółowy

Zupełnie nie tak, jak piszesz. Twoje określenia przywołują grę analityczną, wręcz niemuzykalną. Jedenastki grają swobodną, dużą sceną ze świetną średnicą i dynamicznym, naturalnym basem. Można mieć pewne zastrzeżenia co do góry pasma - bo jest lekko wycofana (mówię o poprzedniej wersji - nowej nie słuchałem, choć znam nowe wersje siódemek i dwudziestek z nowym wysokotonowcem).

11-tki do rocka nadają się jak najbardziej. Mało tego - robią to lepiej niż wiele innych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 16

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.