Skocz do zawartości
IGNORED

Podpięcie dwóch wzmacniaczy do jednej pary kolumn.


davero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy jest to dobry pomysł tak podpiąć kino i wzmacniacz? Konkretnie wygląda to tak, że mam dwa wzmacniacze , które na przemian słucham one maja zakończone wyjścia wtykami bananowymi. W zależności na co mam ochotę zmieniam. Natomiast kino podpiąłem do wejść bananowych na stałe od tyłu czyli skleciłem i wpiąłem. Oczywiście nie używam dwóch na raz :). Pytanie czy będzie jakaś strata ? (szczerze nie słyszę, ale być może gdyby była opcja przełącznika natychmiast to by była róźnica). Głównie chodzi mi o sprzęt czy jest bezpieczny. Nie wiem czy coś takiego jest, ale najfajniej by było mieć taki przełącznik do którego wpinam powiedzmy pięć wzmaczniaczy i przyciskiem wybieram który chcę słuchać (automatycznie mam tylko jedną drogę do kolumn). Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież jest taki przełącznik- znalezienie super wypasionego zajęło mi 10 sekund- tyle trwało wpisanie hasła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

Ten drugi znacznie w przystępnieszej cenie.:)

Ktoś próbował podłączać na stałe tył do wejscia banananowego?, a przód na bananach od innego wzmaka. ? Jak to jest z dźwiękiem ? jak drugi wzmak mam wył. to czy po kablu też pędzi dźwięk w jego strone ? czy tylko szuka kolumny ? Czysto technicznie pytam ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi znacznie w przystępnieszej cenie.:)

Ktoś próbował podłączać na stałe tył do wejscia banananowego?, a przód na bananach od innego wzmaka. ? Jak to jest z dźwiękiem ? jak drugi wzmak mam wył. to czy po kablu też pędzi dźwięk w jego strone ? czy tylko szuka kolumny ? Czysto technicznie pytam ?

Chyba wiem o co Ci chodzi ,ale nie idź tą drogą. Ja też kiedyś chciałem , żeby stereo szło mi do dwóch przednich ze wzmacniacza stereo, a kino z amplitunera 5.1 dźwięk 6 głośników i szukałem rozwiązania aby przednie kolumny były podłączone do dwóch wzmacniaczy.Koledzy dobrze doradzają Ci specjalistyczny przełącznik . Podłączenie bez takiego przełącznika jet możliwe, ale to zabawa z granatem. Są w przyrodzie takie substancje, których nie powinno się łączyć bez specjalnych dodatków chemicznych,a kolumn do dwóch wzmacniaczy bez specjalnego przełącznika.

Jest Taki wyjątek Denon 1312 oferuje również powrót surrond pre-out dla stworzenia systemu 7.1 i wtedy należałoby podłączyć zewnętrzny wzmacniacz do takiego wyjścia do Amplitunera, aby korzystać z tych "dobrodziejstw"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem o co Ci chodzi ,ale nie idź tą drogą. Ja też kiedyś chciałem , żeby stereo szło mi do dwóch przednich ze wzmacniacza stereo, a kino z amplitunera 5.1 dźwięk 6 głośników i szukałem rozwiązania aby przednie kolumny były podłączone do dwóch wzmacniaczy.Koledzy dobrze doradzają Ci specjalistyczny przełącznik . Podłączenie bez takiego przełącznika jet możliwe, ale to zabawa z granatem. Są w przyrodzie takie substancje, których nie powinno się łączyć bez specjalnych dodatków chemicznych,a kolumn do dwóch wzmacniaczy bez specjalnego przełącznika.

Jest Taki wyjątek Denon 1312 oferuje również powrót surrond pre-out dla stworzenia systemu 7.1 i wtedy należałoby podłączyć zewnętrzny wzmacniacz do takiego wyjścia do Amplitunera, aby korzystać z tych "dobrodziejstw"

 

 

Nie miaszam kablami wróciłem do pierwowzoru. Czyli każdy wzmak osobny banan. Przełącznik byłby najlepszy. Z tym , że cena. Fajnie jakby był zwykły separator z przełącznikami na poszczególny kanał. Konkretnie chodzi mi do 1 pary kolumn np podpiąc 6 wzmacniaczów bez potrzeby mieszania bananami jak mam w tej chwili tylko zmiana przełącznikiem. Chyba to dość drogi interes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy jest to dobry pomysł tak podpiąć kino i wzmacniacz?

Ja bym wolał iść w stronę jednego systemu, czyli np. procesor kina i do tego odpowiednia ilość wzmacniaczy stereo lub monobloków, czy tam kolumn aktywnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie dwu wzmacniaczy jednocześnie do kolumn, może spowodować uszkodzenie tego, który w danej chwili nie gra. Lepiej nie ryzykuj bez odpowiedniego przełącznika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie dwu wzmacniaczy jednocześnie do kolumn, może spowodować uszkodzenie tego, który w danej chwili nie gra. Lepiej nie ryzykuj bez odpowiedniego przełącznika.

 

Nie nie już koniec testów. Grało, czy gorzej niż pojedynczo podpięte nie wiem. Wróciłem po prostu do wpinania bananów. Chociaż takie gniazdo bananowe z separatorem by się przydało. Nie aktywne ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej będzie zmontować takie urządzenie na dwóch przełącznikach hebelkowych on-off-on lub on-on 6-pin.

Koszt przełączników ok 15-20zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilczek81 i chyba to jest esensja ;D zwlaszcza finansowa. Ja generalnie mam podobny problem, ktory jest pomiedzy wyborem dokladnie 2-ch wzmacniaczy notabene tej samej manufaktury ale mniejsza onia. Mam 2 wzmaki ktore graja zupelnie inaczej i oba mi sie podobaja zaleznie od zrodla a z tym fajnym finalem ze na tym samym okablowaniu i kolumnach.

Cd i tuner lubie na jednym z nich, natomiast strumieniowca plikiitpna drugim, gdzie mam wieksze pole do muzyki rockowej.

Zajoba idzie dostac ;D ale cd-ki wygraly. W kazdym razie fajnie by bylo streama podiac na stale do wzmaka nr 2 i pod te same kolumny bez przepinania w zaleznosci od zrodla. Aha na tym nr 2 filmy oglada sie jak na kd w 1 juz nie.

 

Najlepsze rozwiazanie dla mnie wciaz w poszukiwaniu i nie podjetych decyzji...

 

pzdr Ł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki problem? Od ok. 2 lat mam podłączony amplituner od kina i wzmak do tej samej pary kolumn i wszystko jest ok, oczywista oczywistość, że działają na zmianę ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audiofilizm mnie nie interesuje, jedynie dobry sprzęt i jeszcze lepsza muzyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej będzie zmontować takie urządzenie na dwóch przełącznikach hebelkowych on-off-on lub on-on 6-pin.

Koszt przełączników ok 15-20zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dokładnie tak. Robiliśmy z kumplem takie cos. Przęłacziki zamkniete w ładnym opakowaniu podpisane co kiedy gra i co najważniejsze bezpiecznie.

Polecam taki wybór i siebie do produkcji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedrogo i wydaje się solidnie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) a jednak poszla lutownica w ruch, ale srodek bym chcial zobaczyc jednak, zwlaszcza kabelki na ktore kazdy zwrocil uwage w modelachsklepowych. Pomysl przedni ale opcja 2pary kolum i 2pary wzmacniaczy jesr jednak bardziej uniwersalna, sam stosuje takie polaczenie u siebie wiec by sie takie ustrojstwo przydalo ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.