Skocz do zawartości
IGNORED

Kino Domowe jakie amplituner i głosniki


arti0801

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie napisze że jestem laikiem w tym temacie i jedynie moja wiedza jest typowo internetowa.` Zasatanwiam sie nad zakupem Yamaha rx-v677 u mnie w dobrej cenie lub marantz sr5009 ( moze cos innego mi podpowiedziec mozecie) kwota do 2200, plus glosniki mysle nad yamaha ns-f160 ns-p160 lub Taga TAV-606 SE + TSW-90 v.3 lub JBL Loft System 5.1, oczywiscie jestem otwarty na inne propozycje. maks na zestaw 5000zl. na wszystko. Wiem ze mozna kupic za 10-20-30tys ale mnie stac na 5:) co do kabli bo chcialbym to podlaczyc w bi ampingu czy potrzebne sa jakies specjalne jakie polecacie. oczywiscie nie mam na mysli kabli za kilka setek ale tez nie ajkies najtansze.

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A których kolumn już słuchałes? Ja mam Tagi 606-tki bez SE i jak na początek mogą być i do kina i do muzy. W SE został zmieniony chyba średni i elektronika poprawiona. MUSOWO POSŁUCHAĆ przed zakupem.

 

Jak duze jest pomieszczenie w którym ma to stać? Jeśli zdecydujesz się to bierz zestaw z najmocniejszym subem TSW200.

 

Kable jednak nie ma co szaleć i takie w cenie od 8-10 zł za metr spokojnie wystarczą i o przkroju 2x2,5mm lub 2x4mm na przody a na tesztę spokojnie 2x2mm a nawet o mniejszym przekroju (2x1,5mm)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

aby zaproponować Ci konkretne rozwiązania oraz ustosunkować się do Twoich propozycji, potrzebujemy więcej informacji.

Przede wszystkim jak duźe masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie będzie wykorzystanie systemu (filmy, koncerty, muzyka, gry), jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz. Opisz także swoimi słowami, jakie preferujesz brzmienie (dynamiczne, jasne, spokojne, ciepłe).

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

W tej kwocie wybór amplitunera Yamaha 677 jest optymalny to dobra maszyna, dająca dużo przyjemności w kinie domowym jak i w odsłuchu stereo.

W zależności od Twoich preferencji dźwiękowych polecę Ci kolumny Yamaha NS 555 jeśli lubisz mocne, cięższe uderzenia lub kolumny Tannoy V4i jeśli wolisz swobodne i przestrzenne brzmienie.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wszytskie odpowiedzi. Więc tak. pomieszczenie to 28m2 bo cale kino bedzie w jednym pokoju co do upodoban to w aucie zawsze stawiam na bas i musi byc basowo to lubie ,raczej nie lubie ostrego basu a raczej taki rozplywajacy sie niz bum bum bum raczej buuuummmm jak cos to mowi:) i własnie zastanawiałem sie nad kolumnami firmy tagi 606 i własnie tez zastanawiam sie nad sub 90 czy mocniejszy i jak mocna jest roznica , wiadomo ze jest ale tym ze glosniej czy duzo lepsza barwa basu?? wiem ze mowie jak laik ale nim jestem, wiec wole zadac wiecej pytan niz zyc w nieswiadomosci. 70% filmy rózne, muzyka 20% ogolnie wszytskie rodzaje bo w kazdym gatunku jest cos ciekawego 10% gry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps juz wiem ze sub bedzie taga 200

wiesz także że ten subwoofer,oraz tsw 90 wydobywa właśnie takie be cały czas ,buczy transformator nie jest to głośne ale jak jest cicho to go wyrażnie słychać..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm czytałem o tym ale była mowa o tsw 90 i tsw 120 a nic o 200 dlatego pomyslalem o tym. , moze cos z innej firmy? w tej cenie okolo 1000zł sub? buczenie odpada bo czesto ogladam filmy wieczorem wiec lepiej jak jest cisza i słychac tylko to co ma byc a nie buczenie ehhh a juz myslalem ze mam komplet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idz do sklepu jak masz taką możliwość i niech ci podłączą może magnat 302,lub inny w takiej cenie,Jamo 660 nie buczy,i to dobry sub ale 1399.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukasz głośników z dobrym basem a interesujesz się Tagą.

Ciekawe zestawu zaczynają się od wspomnianego modelu Yamaha 555. Do tego sub Magnata sub 302 i będziesz miał BUUUUUM. Poniżej tego bym nie schodził bo szkoda kasy. Po paru filmach będziesz narzekał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Osobiście patrząc na oczekiwania unikał bym połączenia Yamahy z Tagą, niestety efekt powalający nie będzie. Poza tym te subwoofery nie spisują się rzeczywiście najlepiej.

Jest sporo innych możliwości w podobnym przedziale cenowym które sprawdzą się lepiej - głównie mam tu na myśli kolumny...

  • Jamo S626HCS3
  • Eltax Monaco HCP

A może niema sensu pchać się na start w pełne kino w tym przedziale, a lepiej było by kupić dobre podłogówki i z czasem zestaw rozbudować? Moim zdaniem to najlepsze rozwiązanie, ale jak zależy Ci w 90% na kinie, to zestaw też się sprawdzi.

 

Bez odsłuchu niestety nie dobierzesz czegoś dla siebie, zawsze będzie jakieś ale, ponieważ każdy oczekuję czegoś innego.

 

Polecam wybrać się do jakiegoś salonu i posłuchać tego.

W cenie 5tyś można już czegoś poszukać, i kilka opcji się znajdzie (zarówno elektroniki jak i kolumn).

 

Salon Audio Świat

Jórskiego 56

03-593 Warszawa

Tel: 22 747 02 90

www.audioswiat.pl

www.centrumkina.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za jak wsakzówki, Za dwa tygodnie będę miał mozliwośc latac po salonach i szukac czegoś fajnego ale chciałem juz miec jakis obraz na co zwracac uwage i od czego rozpoczac poszukiwania. Faktycznie te Yamahy ciekawe zastanawiam sie tylko czy od razu musi byc sub do nich czy mozna poczekac i przezyc to przez jakis czas i dokupic pozniej. Jamo tez czytalem i zastanawialem sie nad nimi ale rozne opninie , ale sam musze odsluchac i podjac decyzje bo faktycznie kazdy szuka cos innego. O Eltax nic nie wiem ale bede szukac informacji.

Na pewno chce zostac przy Yamaha rx-v677 podoba mi sie wizualnie i opinie dobre wiec nie bede juz nic pod tym wzgledem zmieniac i u mnie jest dobra cena na ten amplituner, pare stowek w kieszeni tzn na glosniki:)

 

a co powiecie na QUADRAL Quintas 6500?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamo S626HCS3

 

ostrożnie z nimi, masz na tyle miejsca, żeby je ustawić (głośnik basowy z boku).

 

Ja mam amplituner Yamahy i Taga 606v.3 i nie narzekam. W muzie jest niezle. Wiadomo, zawsze moze być lepiej ale za tą kasę ... za to sub to inna sprawa. Ja za swój dałem (na 25m2) prawie 2,5 tys (350W, 10" głośnik i membrana bierna) i gdybym miał wtedy kasę to zwinąłbymn taki 600W-owy z 12" głosnikiem i membraną (Earthquake MiniMe Pe12 który wtedy kosztował ok 4 tys). Przepadło, teraz już koło 5 tys. A o tym, że w tym TSW200 buczy transformator nie słyszałem.

 

co do upodoban to w aucie zawsze stawiam na bas i musi byc basowo to lubie ,raczej nie lubie ostrego basu a raczej taki rozplywajacy sie niz bum bum bum raczej buuuummmm jak cos to mowi:

 

oj z takimi upodobaniami będzie Ci trudno w tej kwocie znalezć satysfakcjonujący Cię sub. Ale wez też pod uwagę, że sub będzie grał tylko w kinie a z kolumn w tym przedziale nie znajdziesz takiego basu. Z takim brzmieniem to popatrz na Paradigma z tym, ze ten z kolei to tylko do kina. Nie wspomoże Ci kolumn frontowych gdyby brakowało Ci basu. Ale napewno nie dostaniesz Paradigma za 1 tys zł. Pewnie i używanego.Subwofery, które z kolei dobrze radzą sobie w muzie nie mają takiego długiego wybrzmienia, to szybki, punktowy bas więc jakby nie patrzył ani z kolumn ani sub nie da Ci tego do czego jesteś przyzwyczajony. Najwyższy czas zmienić przyzwyczajenie uszów. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostrożnie z nimi, masz na tyle miejsca, żeby je ustawić (głośnik basowy z boku).

 

Ja mam amplituner Yamahy i Taga 606v.3 i nie narzekam. W muzie jest niezle. Wiadomo, zawsze moze być lepiej ale za tą kasę ... za to sub to inna sprawa. Ja za swój dałem (na 25m2) prawie 2,5 tys (350W, 10" głośnik i membrana bierna) i gdybym miał wtedy kasę to zwinąłbymn taki 600W-owy z 12" głosnikiem i membraną (Earthquake MiniMe Pe12 który wtedy kosztował ok 4 tys). Przepadło, teraz już koło 5 tys. A o tym, że w tym TSW200 buczy transformator nie słyszałem.

 

 

 

oj z takimi upodobaniami będzie Ci trudno w tej kwocie znalezć satysfakcjonujący Cię sub. Ale wez też pod uwagę, że sub będzie grał tylko w kinie a z kolumn w tym przedziale nie znajdziesz takiego basu. Z takim brzmieniem to popatrz na Paradigma z tym, ze ten z kolei to tylko do kina. Nie wspomoże Ci kolumn frontowych gdyby brakowało Ci basu. Ale napewno nie dostaniesz Paradigma za 1 tys zł. Pewnie i używanego.Subwofery, które z kolei dobrze radzą sobie w muzie nie mają takiego długiego wybrzmienia, to szybki, punktowy bas więc jakby nie patrzył ani z kolumn ani sub nie da Ci tego do czego jesteś przyzwyczajony. Najwyższy czas zmienić przyzwyczajenie uszów. :)

hehe pewnie tak lub zwiekszyc budżet ale zastanawiam sie nad tymi QQ6500 ogolnie staram sie umowic na odlsuch tych i taga606 se i do tych zestawow dobrac sub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego QQ już kiedyś przypadkiem słyszałem ale to był chyba QQ5500 i już nawet te były znośne. Jakaś podstawa basowa była . Na początek bez suba może być. A już napewno do muzy. Z tym, że do kolumn z dużymi głośnikami basowymi (QQ6500- 2x18cm niskotonowe) ten 677 może okazać się za słaby. Moze jednak RX-V 777 lub RX-A 730 jednak to ok 2,4-2,5 tys zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm bardzo duza moze byc roznica miedzy 677 a 777, oczywiscie za chwile zaczne sie zaglebiac i czytac ale pytam z ciekawosci, u mnie 677 moge dostac za 250 funtow musze sprawdzic 777. Jak zrezygnuje z suba to moze byc 777 , Co do Suba jamo j12 moze byc lub jamo sub 360?

musze sie dowiedziec czy 677 da rade uciagnac to, lepiej jak troche zapasu zostaje pewnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na QUADRAL Quintas 6500?

Jedne z lepszych kolumn wybierając z tych wspomnionych wcześniejszej w tym wątku.

 

W zależności od tego które kolumny wybierzesz do tych Quadrali wystarczy model 677. Faktyczne do bardziej prądożernych lepiej było by wybrać Yamahe 777.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co raz blizej zakupu w przyszłym tygodniu zamawiam amplituner i caly czas zastanawiam sie nad 677 a 777, co do głosnikow cały czas dylemat i mysle ile moge dolozyc, 70% mysle ze beda te QQ6500 ale kusza yamaha ns 555 ale cena robi swoje. jakies uwagi do ns-555?

Pozdrawiam

 

'

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.zastanawiam sie tak nad tymi amplitunerami bo widze ze w Pl to roznica 300 zl u mnie za rx-v677 dam 250 funtow a za rx-v777 400 funtow i dlatego czy warto dolozyc czy lepiej ta roznice przeznaczyc na suba i kupic lepszy. taka burza myśli;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.