Skocz do zawartości
IGNORED

przedwzmacniacz lampowy do NAD C350


robin102

Rekomendowane odpowiedzi

Taki szalony i za razem chytry plan :) Wieść po świecie niesie, że końcówka mocy mojego dziadkowego NADa jest całkiem przyzwoita, a przedwzmacniacz podobno już lipa. Zrodził się pomysł aby hybrydę se zrobić niedużym kosztem rzędu 1-2 tys zł, bo mój NAD może pracować jako sama końcówka. Niedużym kosztem słowo kluczowe i pytanie do Was doświadczonych w lampowych urządzeniach czy da się i jaki przedwzmacniacz używany kupić w tych pieniądzach aby zagrało jak NAD tylko lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tubatoon

(Konto usunięte)

Nie jestem obyty w urządzeniach lampowych, ale sam rozważam zakup lampowe pre plus tranzystorowa końcówka.

 

Zależy mi na kręciołkach bass i treble, także zostaje tylko Vincent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi na kręciołkach bass i treble, także zostaje tylko Vincent.

Dla mnie tylko VOLUME wystarcza, ale za to z pilota :)

Może polecicie którąś z tradycjami polska manufakturkę aby mi w standardowej wieżowej obudowie wykonała dobry pre.

Musi grać dość żwawo ale lampowo, krótkim basem bez mocarności, ale rozdzielczo. Wyraźnie na średnicy i stereofonia do przodu oraz subtelna góra. Ottttt małe wymagania :) no i pilot.

Robin a bufor lampowy ?

mi się marzy taki, drogi jak diabli 3500 $ ale może jest ktoś na forum co robi takie zabawki to proszę o info.

Gerard w kosmos chcesz abym poleciał. 2-4 tys zł ciężko z domowego budżetu ukręcić, a Ty mi tu takie cuda wianki w Euro cenione podsyłasz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki szalony i za razem chytry plan :) Wieść po świecie niesie, że końcówka mocy mojego dziadkowego NADa jest całkiem przyzwoita, a przedwzmacniacz podobno już lipa. Zrodził się pomysł aby hybrydę se zrobić niedużym kosztem rzędu 1-2 tys zł, bo mój NAD może pracować jako sama końcówka. Niedużym kosztem słowo kluczowe i pytanie do Was doświadczonych w lampowych urządzeniach czy da się i jaki przedwzmacniacz używany kupić w tych pieniądzach aby zagrało jak NAD tylko lepiej :)

Dodatkowe pudło to dodatkowy kabel , połączenia i straty jakości brzmienia .

O wiele lepszym rozwiązaniem będzie sterować tymi końcówkami przez DACa z dobrą regulacją głośności .

W torze jednak nadal zostanie układ Soft Clipping i słabej jakości elektrolity które warto by wymienić na coś lepszego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za 2 czy nawet 3 tys zł to ja ne kupię używanego dobrego DAC-a z regulacją poziomu na wyjściu. Druga sprawa ja zasadniczo z płyt chcę słuchać, bo plików nie mam, a jak widzę w sklepach internetowych z muzyką to materiał w plikach potrafi kosztować więcej niż na nośniku CD.

Jakiś przyzwoity CD z regulacją wyjścia, ooooo to warte zastanowienia, ale kto teraz robi CD z tą funkcjonalnością za przytomny pieniądz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feliks audio esspressivo- mam i używam z końcówką mocy jako preamp-spisuje się bardzo dobrze,nawet z podstawowymi rosyjskimi lampami - cenowo ok.1200 zł z pilotem do volume

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za 2 czy nawet 3 tys zł to ja ne kupię używanego dobrego DAC-a z regulacją poziomu na wyjściu

Używany Stream Magic 6 za około 1600zł

Druga sprawa ja zasadniczo z płyt chcę słuchać

Używasz go jako DACa i takiego Marantza CD52 za 250zł jako transport + kabel coax 50-150zł

 

Dlatego najlepszym wyjściem jest modyfikacja takiego NADa z pominięciem jego pre i tego co zbędne .

Zostaje przełącznik wejść , org regulacja głośności i wszytko w jednym pudle .

Popytaj , może ktoś w okolicy by Ci to zrobił .

 

Preampy szczerze odradzam a próbowałem te najprostsze i te do kilku tysięcy .

 

Na próbę możesz kupić sobie jakiś interkonekt za 20zł , do tego potencjometr " stereo " logarytmiczny i poprosić jakiegoś elektronika żeby Ci to polutował . Wpiąć się tym pomiędzy źródło i końcówki . Będziesz wiedział jak mniej więcej takie coś zagra bez regulacji wzmaka .

 

 

Feliks audio

Jeden z moich klientów miał od nich lampowy preamp gramofonowy który dawał duży przydźwięk .

Miał problemy z reklamacją a i po reklamacji preamp nadal " burczał " .

 

cenowo ok.1200 zł z pilotem do volume

+ jakieś 400zł ( czyli mniej więcej tyle ile za używany interkonekt ) i jest SM6 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używany Stream Magic 6 za około 1600zł

To jest w ogóle nie moja bajka, raczej nie będzie. Płyta, herbatka, albo piwo to lubię.

--------------------------------

Jakiś przyzwoity DAC z regulowanym wyjściem i dodatkowym wejściem cyfrowym do którego mógł bym podłączyć sygnał z CD ( też NAD) to jest do przemyślenia, bo chociażby może zachce mi się kiedyś wszystkie swoje płyty przerzucić do laptopa.

Modyfikację NAD uważam za bezsensowną, przynajmniej dla mnie, a PRE lampowy musi mieć pilota. Niestety urządzenia FELIKSA nie mają i nawet manufaktura na maile nie odpowiada, bo już pukałem w tej sprawie.

ps

był niedawno na rynku DAC od Maranza taki nie całkiem drogi coś do 3 tys, ale cholera wie jak to gra, bo wygląda paskudnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cuś ze stajni Audio GD.W kilku wątkach koledzy ciepło się o nich wypowiadali.Sam przymierzam się już od dłuższego czasu do nfb-28 do mojej końcówki,tylko cholera zamiast tanieć to drożeją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w ogóle nie moja bajka, raczej nie będzie. Płyta, herbatka, albo piwo to lubię.

W jakim sensie nie Twoja bajka ?

Traktujesz go jako DACa i nadal słuchasz CD

Jedyna różnica to to że włączasz dwa urządzenia a nie jedno a akurat SM6 fajnie się zgrywa z takimi NADami jako końcówki czy po modyfikacjach.

NAD ciepły , spokojny a SM6 szybki , detaliczny .

 

Jakiś przyzwoity DAC z regulowanym wyjściem i dodatkowym wejściem cyfrowym do którego mógł bym podłączyć sygnał z CD ( też NAD) to jest do przemyślenia

NADy z serii podstawowej nie są dobrymi transportami do DACa.

 

Modyfikację NAD uważam za bezsensowną, przynajmniej dla mnie

Bo ?

 

Jak możesz dołożyć z 3kzł a nie chcesz go przerabiać czy połączyć z SM6 + dobry transport CD to sprzedaj tego NADa i nie kombinuj z pre a kup coś innego .

W kwocie około 4000zł znajdziesz masę lepiej grających wzmacniaczy niż NAD + preamp w tej kasie .

 

Jak będziesz chciał sprzedać C350 a jest zadbany i będzie w dobrej cenie to daj mi namiar na PW .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ?

Bo dla mnie kastracja wzamacniacza to nie jest modyfikacja. To nic , że on moze i lepeij gra, ale to juz nie ten sam wzmak o tych samych funkcjonalnościach. Ot takie spojrzenie na świat. NAda będę sprzedawał za aż 899zl bo sprzet bardzo zadbany.

 

W kwocie około 4000zł znajdziesz masę lepiej grających wzmacniaczy niż NAD + preamp w tej kasie .

To nie jest taki proste. NAD 350 gra bardzo rzetelnie i porządnie z Minasami Kolumny pokazują to co NAD ma najlepsze czyli średnice dość ofensywną i czytelną. Dzisiejsze nowe wzmaki za 3-4 kzl mogą mu gałki polerować, a używane za 4 kzł zapewne coś lepszego się znajdzie. Tylko co jak nie da się posłuchać, ani sprawdzić. Hegel jakiś, Atol, Caspian, Haiku, Creek trochę tego jest, ale czy odskoczy od NADa tak na dłuższy dystans ? Smiem powątpiewać po paru przymiarkach i stąd cała moja kołomyja z zakupem wzmacniacza :( Wiadomo droga lampa i było by pozamiatane, ale droga lampa jest droga i mało wygodna ;) i brzydka zazwyczaj :D ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dla mnie kastracja wzamacniacza to nie jest modyfikacja. To nic , że on moze i lepeij gra, ale to juz nie ten sam wzmak o tych samych funkcjonalnościach. Ot takie spojrzenie na świat.

To jest to samo jakbyś wcisnął przycisk TONE DEFEAT .

Bo rozumiem że z " funkcjonalności " pokręteł Bas i Treble nie korzystasz ?

Tak , wtedy to nie jest ten sam wzmak ale chyba o to chodzi , no nie ?

 

gra bardzo rzetelnie i porządnie z Minasami Kolumny pokazują to co NAD ma najlepsze czyli średnice dość ofensywną i czytelną. Dzisiejsze nowe wzmaki za 3-4 kzl mogą mu gałki polerować,

Jako końcówka a zwłaszcza po modzie jak wyżej OK , ale jako sama integra jest masa lepszych wzmacniaczy od niego w tych 3-4kzł

 

Smiem powątpiewać po paru przymiarkach i stąd cała moja kołomyja z zakupem wzmacniacza

Na forum jest masa użytkowników SM6 . Podjedź i podłącz C350 jako końcówkę i jako integrę z tego samego źródła ( SM6 ).

Będziesz miał porównanie .

Popytaj o tych co maja dobry transport CD do niego bo wtedy SM6 gra najlepiej .

 

 

Wiadomo droga lampa i było by pozamiatane, ale droga lampa jest droga i mało wygodna ;) i brzydka zazwyczaj :D ;)

Taki Yaqin MC100B w każdym aspekcie pozamiata takim fabrycznym C350 a jeszcze niedawno używki można było dostać poniżej 2000zł

Ale koszt samych , dobrych lamp to około tych 2000zł dlatego ja lampy odpuściłem .

Zresztą mało ich widać na rynku wtórnym .

 

Podałem Ci moim zdaniem najlepsze rozwiązania a jak wiesz na temat NADów w wielu konfiguracjach coś tam wiem ;)

Nie ma lekko . Albo bulimy albo kombinujemy ;)

 

NAda będę sprzedawał za aż 899zl bo sprzet bardzo zadbany.

Podam link do tego wątku zainteresowanemu tym modelem i się może dogadacie chociaż w niemal idealnym stanie można ten model kupić za około 8000zł ale to już sobie sami uzgodnicie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.