Skocz do zawartości
IGNORED

Oświetlenie LEDowe w pokoju audio


Milimetr

Rekomendowane odpowiedzi

Temat może nie do końca do zakładki High-End, ale liczę na Wasze doświadczenie.

 

Chciałbym poznać punkt widzenia osób z doświadczeniem w temacie wątku - jak widzicie kwestię zastosowania oświetlenia LED-owego w pokoju do słuchania muzyki.

 

Wiadomo, że jak pokój większy to i więcej punktów oświetleniowych potrzeba - oświetlenie ogólne, punktowe akcentujące, itd.

Przy zastosowanie tradycyjnych żarówek halogenowych zaczyna to rzutować na koszty energii elektrycznej, no i wydziela znaczne ilości ciepła, co mi osobiście przeszkadza.

Ja np. mam zastosowane łącznie 28 punktów świetlnych o poborze mocy 800 W.

 

Zastanawiam się nad przejściem na LED-owe źródła światła. Dobrej klasy reflektory LEDowe (oprate np o diody Cree) dają nie tylko oszczędność energii, ale również ładne odwzorowanie barw. Problem w tym, że standardowo do zasilania reflektorów LED-owych zaleca się stosowanie LED Driverów opartych o zasilacze impulsowe (przetwornice AC/DC).

Przetwornice te nie tylko potrafią "siać" zakłóceniami do sieci, ale niektóre również słychać podczas pracy.

 

Poniżej kilka kwestii, które mnie interesują:

 

1. Na ile Waszym zdaniem zastosowanie zasilaczy impulsowych w dużej liczbie może negatywnie rzutować na jakość zasilania systemu audio (i odsłuch)? Założenie: LEDy pracują w czasie odsłuchu.

 

2. Czy jeżeli linia zasilania oświetlenie jest osobna w stosunku do linii zasilania sprzętu można zastosować zasilacze impulsowe do oświetlenia?

 

3. Czy dobrym pomysłem jest zastosowanie zasilaczy liniowych z prostowaniem (opartych o tradycyjny transformator toroidalny) do zasilenia LEDów w celu eliminacji wad zasilaczy impulsowych? (Normalnie się takiego rozwiązania nie stosuje ze względu na niską sprawność zasilaczy liniowych, duże gabaryty i wydzielanie ciepła).

 

4. Czy w ogóle warto sobie powyższym tematem zawracać głowę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek sa rowniez zarowki led na 230V gdzie nie trzeba stosowac zadnych zasilaczy.

Mam ich mieszkaniu kilkadziesiat :)

Wazna sprawa jest to , aby zarowki mialy ok.3200 lumenow bo to mniej wiecej odpowiada barwie swiatla dziennego ( o ile mnie pamiec nie myli ).

Przy takiej barwie swiatla nie meczy sie wzrok a i odwzorowanie kolorow jest naturalne.

 

Milej zabawy ;)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku,

 

Dzięki za odpowiedź.

Nie znam się na tym, ale WYDAJE mi się, że w tych żarówkach LEDowych na 230 V o których piszesz jest zastosowana wewnętrznie w obudowie żarówki mikroprzetwornica napięciowa i to najpośledniejszego gatunku. Dioda świecąca z zasady działa na niskich napięciach, więc jakoś to napięcie sieciowe musi być obniżane. Mogę się mylić.

 

Druga sprawa - mam oprawy na nietypowe reflektory AR111, a tutaj już jest zdecydowanie mniejszy wybór i jakiś zasilacz muszę zastosować.

 

EDIT:

Z całą pewnością obniżanie napięcia zrealizowane jest wewnątrz każdego reflektorka LED-owego. Pytania zatem w dalszym ciągu aktualne:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku,

 

Dzięki za odpowiedź.

Nie znam się na tym, ale WYDAJE mi się, że w tych żarówkach LEDowych na 230 V o których piszesz jest zastosowana wewnętrznie w obudowie żarówki mikroprzetwornica napięciowa i to najpośledniejszego gatunku. Dioda świecąca z zasady działa na niskich napięciach, więc jakoś to napięcie sieciowe musi być obniżane. Mogę się mylić.

 

Druga sprawa - mam oprawy na nietypowe reflektory AR111, a tutaj już jest zdecydowanie mniejszy wybór i jakiś zasilacz muszę zastosować.

 

Przemek moze i masz racje takich szczegolow nie dopytalem ;)

Z zasilaczami zawsze mialem problemy stad zdecydowalem sie na zarowki na 230V.

U mnie w domu jest zainstalowany system KNX i on pozwala na fajne i przydatne w codziennym uzytkowaniu rzeczy , rowniez z oswietleniem.

Polecam dopytac u zrodla poki jeszcze masz mozliwosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, wszystko fajnie, ale jeżeli my jako audiofile zadajemy sobie pytania o wpływ na nasz system takich "dupereli" jak audiofilskie bezpieczniki, listwy zasilające, kable, wtyczki, to warto sobie zadać pytanie o skutek zastosowania kilkunastu lub więcej zasilaczy impulsowych w mieszkaniu - a te są jak widać w każdym reflektorku, nawet tym nominalnie na 230V, nawet rzekłbym, że w tym szczególnie są one problematyczne ze względu na małe gabaryty, a co za tym idzie brak zabezpieczeń przeciwzwarciowych i przeciprzepięciowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek ja mam 2 osobne linie zasilajace dedykowane do audio.

Empirycznie rzecz biorac nie zauwazylem wplywu zarowek led na muzyke.

Zarowno z wlaczonym jak i wylaczonym oswietleniem sprzet gra tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lampke ledowa do gramiaka z zasilaczem/ wtyczka.

Wpinam w sciane na tym samym obwodzie co listwa i inne sprzety , np motor gramiaka, ale do oddzielnego gnziazda.

Wiadomo, ze w moim wieku sluch siada, ale jakos mi ona nie przeszkadza.

Energooszczedne zarowki tez sieja, taki swiat.

Sam mam 16 halogenow nad glowa, ale rzadko je zapalam.

Dobre uziemienie, listwa pasywna i jakies tweaki powinny zalatwic temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każda żarówka ledowa ma sowj własny zasilacz impulsowy. Be znaczenia na jakie napiecia by nie była/

A sieją makabrycznie ;)

Pewno dużo zalezy od ich jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niskie napiecie jest uzyskiwane z przetwornicy jak równiez barwa swiatła nie jest podawana w lumenach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam ledy osram :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Temperatura barwowa 2700 , moc 3.9 wata , sprawdzają się super , nie zauważyłem wpływu na dźwięk .

Mam 16 sztuk w pokoju . Polecam …

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każda żarówka ledowa ma sowj własny zasilacz impulsowy. Be znaczenia na jakie napiecia by nie była/

A sieją makabrycznie ;)

Pewno dużo zalezy od ich jakości.

 

Mi bardziej chodzilo o to , ze zewnetrzne zasilacze mialy czesto tendencje do brzeczenia lub powodowaly migotanie swiatla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, poczytaj sobie o wpływie żarówek LED na stronie MSB:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jest też film na którym widać zakłócenia z LEDów (przewiń obie do 1:18s jeżeli nie chcesz oglądać całego, ale warto IMO)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Moim zdaniem problem jest realny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

Wielkie dzięki. Ta strona porusza dokładnie ten problem o który mi chodzi.

 

MSB opracowało diwajs izolacyjny, ale tylko do DACów. Poza tym podnoszą tę kwestię, że zakłócenia generują nam nie tylko LEDy ale i wszechobecne WiFi, BlueT i inne zasilacze impulsowe powtykane w gniazdka.

Poza tym receptą nie jest ewentualna ekiminacja tych urządzeń u siebie. Wystarczy, że są u sąsiada.

 

Pytanie zatem co robić?

 

Masz ten diwajs MSB u siebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co aż tak bać ;) Te materiały są typowo marketingowe i mają działać głównie na wyobraźnię potencjalnych klikentów. . Nie ma szans, by radiacja z żarówki ledowej była istotna z odległości wiekszej niż 1-2m. Takie przebiegi na oscyloskopie się uzyskuje, jak się zblizy sondę oscyloskopu na niewielkie odległości (10-30cm). Chodzi o radiację (jak napisali w artykule) a ta maleje z kwadratem odlegości. Sam takie próby robiłem. I fakt, jak włączałem żarówkę na stole, to przy niej pomiary oscyloskopem były zakłócane.

Panowie nie pokazali w jakim miejscu mieli sondy w stosunku do oświetlenia i właściwie z materiałów trudno zauważyć, co właściwie mierzyli.

 

Oczywiście, jak sobie ktoś nad sprzetem zainstaluje cały łańcuch oświetlenia ledowego, to problem być może. Im więcej żarówek, wieksza moc emisji i większe zakłócenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, panowie, ale czy źródłem tych potencjalnych zakłóceń jest samo źródło światła w postaci diody LED, czy przetwornica impulsowa?

Czy rozwiązaniem problemu może być zatem wymiana zasilacza impulsowego na liniowy w kilku krytycznych oprawach oświetleniowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornice, jakie się znajdują w każdej osobnej lampce ledowej ;)

Chyba, ze robisz sobie instalcję z ledów zasilanych z jednego zasilacza. Tak się robi np. listwy ledowe itp..

Można wtedy pomyśleć o liniowym zasilaniu - będzie spokój. To nie jest przypadłość diody, jako takiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cludior miał u siebie ten diwajs MSB i podobno bardzo dobrze to działa. Niestety jest to drogie i nadaje się tylko do źródła.

 

MSB to nie jest firma uprawiająca voodoo. To jedna z nielicznych firm o podejściu typowo inżynierskim. Sam człowiek z MSB przyznał, że musieli coś takiego zaprojektować po przeprowadzce do nowego pokoju odsłuchowego, z oświetleniem LEDowym. Wcześniej tego problemu nie mieli. Pojawił się problem, znaleźli więc rozwiązanie.

 

W każdym bądź razie, LEDy na pewno stanową problem, a problem jakości zasilania z czasem tylko będzie narastał. Może spróbuj do problemu podejść od drugiej strony, i przetestuj u siebie regenerator prądu PS Audio P10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko skąd wziąć reflektory LED-owe do takiej instalacji BEZ wbudowanej elektroniki. Nawet te na 12V mają chyba wbudowany prostownik.

 

cludior miał u siebie ten diwajs MSB i podobno bardzo dobrze to działa. Niestety jest to drogie i nadaje się tylko do źródła.

 

MSB to nie jest firma uprawiająca voodoo. To jedna z nielicznych firm o podejściu typowo inżynierskim. Sam człowiek z MSB przyznał, że musieli coś takiego zaprojektować po przeprowadzce do nowego pokoju odsłuchowego, z oświetleniem LEDowym. Wcześniej tego problemu nie mieli. Pojawił się problem, znaleźli więc rozwiązanie.

 

W każdym bądź razie, LEDy na pewno stanową problem, a problem jakości zasilania z czasem tylko będzie narastał. Może spróbuj do problemu podejść od drugiej strony, i przetestuj u siebie regenerator prądu PS Audio P10.

 

Zrobię jutro mały test praktyczny - sprawdzę co słychać (a nie co widać na oscyloskopie) po podłączeniu dwóch przetwornic impulsowych z LEDami do TEGO SAMEGO gniazdka w którym jest sprzęt. Dam znać.

 

Co do regeneratora, wolałbym uniknąć tego typu rozwiązania. Jeżeli chodzi o DACa, to akurat w DACu Jadisa JS1 cały osobny moduł zasilacza stanowi autonomiczny układ kształtujący niezdeformowaną przez zakłócenia sinusoidę. Osobno zasilana jest sekcja analogowa DACa i osobno cyfra. Przy DACu zakłóceń się nie obawiam. Bardziej przy preampie z phonotagem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy producenci piszą jaką to wielką uwagę poświęcili zasilaczowi, a potem podłączasz inną sieciówkę lub kondycjoner i jest różnica taka sama jak na wszystkim.

 

Ten PS Audio jest o tyle fajny że można do niego podłączyć nawet wzmacniacz mocy bez obaw o utratę dynamiki. Tak samo zresztą jak do Pure Powera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię jutro mały test praktyczny - sprawdzę co słychać (a nie co widać na oscyloskopie) po podłączeniu dwóch przetwornic impulsowych z LEDami do TEGO SAMEGO gniazdka w którym jest sprzęt. Dam znać.

To nie jest zbyt adekwatny test, bo oświetlenie zasilane jest z reguły z innego rozprowadzenia. Odległość źródła zakłóceń od urządzenia ma w tym przypadku zasadniczą rolę.

Podłącz do instalacji oświetleniowej w pokoju a nie do gniazdka z jakiego zasilasz sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten PS Audio jest o tyle fajny że można do niego podłączyć nawet wzmacniacz mocy bez obaw o utratę dynamiki. Tak samo zresztą jak do Pure Powera.

A jak to się ma do urządzenia tego samego producenta, tylko do modelu Power Plant Premier? Mam na myśli czy P10 jest bardziej wydajny "prądowo" w stosunku do Power Plant P, czy P10 to całkowicie nowa konstrukcja?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nowa.

 

Tu jest ciekawa recenzja. Szczególnie polecam przeczytanie części dotyczącej pomiarów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

The P10’s current pulses are almost textbook, whereas those from the wall socket have a lower peak value and longer

duration as a consequence of the mains waveform being distorted.

 

Od roku się zbieram aby to urządzenie pożyczyć ... i zebrać się w sobie nie mogę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosę swoje trzy grosze do dyskusji - niezwiązane jednak z głównym tematem.

 

Mam w domu dużo ledów i te o sztywnej barwie i zasilaczach impulsowych mocno migoczą (efekt stroboskopu). Z pewnością ma to wpływ na pracę mózgu i dominujące w nim fale. W skrócie tanie ledy irytują mózg.

 

Mam też wyżej wspomniane ledy RGB Philips HUE - te nie migoczą w sposób widzialny, ale jedna z czterech żarówek jakie posiadam ma piszczącą cewkę w zasilaczu - słychać ją w całym pokoju.

 

Wobec tego niezależnie od wpływu na dźwięk, nie polecam LED'ów ze względu na wpływ na komfort organizmu ludzkiego. LEDY generalnie irytują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSB to nie jest firma uprawiająca voodoo. To jedna z nielicznych firm o podejściu typowo inżynierskim.

To jest firma ktorej wydaje sie ze nie uprawia voo-doo bo jest 'inzynieryjna' i pomiarowa nic bardziej mylnego to firma wybitnie voo-doo i to slychac w ich produktach, glownie zrodlach.

 

Zarowki ledowe sa do bani bo maja przetworniczki, jesli juz ledy to tylko z liniowego zasilacza, ale nie wiem gdzie pomiescic wtedy trafa...

 

znaleźli więc rozwiązanie.

Nie wiele to rozwiazanie zmienia problemy rowniez sa na GHz czego ten oscyloskopik nie jest w stanie pokazac, jedynie zasilanie z trafa, a nie filtrowanie jest recepta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />To nie jest zbyt adekwatny test, bo oświetlenie zasilane jest z reguły z innego rozprowadzenia. Odległość źródła zakłóceń od urządzenia ma w tym przypadku zasadniczą rolę.<br />Podłącz do instalacji oświetleniowej w pokoju a nie do gniazdka z jakiego zasilasz sprzęt.<br /> <br /> <br />

 

W takim razie zrobię test przysuwając oprawę z przetwornicami do preampu i do wkładki gramofonowej i sprawdzę, czy coś "sieje" w głośnikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zrobię test przysuwając oprawę z przetwornicami do preampu i do wkładki gramofonowej i sprawdzę, czy coś "sieje" w głośnikach.

Bez sensu...do tego potrzebny jest dobrej klasy analizator widma a nie Twoje uszko ;)

Ledy zasilane z trafa jest jedna recepta, wiem co pisze...

 

Mam ich mieszkaniu kilkadziesiat :)

No to sie wpier...les. Wywal to!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek dla mnie to jak napisal przedmowca po prostu audio voodoo.

Jak masz oddzielna linie zasilajaca odseparowana od pozostalych sprzetow rtv , agd i oswietlenia to nie slychac zadnego wplywu na dzwiek czy masz je wlaczone czy wylaczone.

Przynajmniej takj jest u mnie.

Moze faktycznie jakbys zainstalowal jakies mocne punkty swietlne b. blisko sprzetu mogloby miec to jakis wplyw.

Ale normalne zarowki led pod sufitem w odleglosci kilku metrow od sprzetu nie powinny wplywac negatywnie na niego.

Ja mam zainstalowane dokladnie nad sprzetem duze i w miare mocne zarowki led a do tego kilka metrow tasmy led ( nie z Chin ) i nie slychac zadnego negatywnego wplywu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz oddzielna linie zasilajaca odseparowana od pozostalych sprzetow rtv , agd i oswietlenia to nie slychac zadnego wplywu na dzwiek czy masz je wlaczone czy wylaczone.

No to posluchaj uwazniej. ;)

 

i nie slychac zadnego negatywnego wplywu.

To nie jest mozliwe. Z pewnoscia zmiejsza sie klarownosc dzwieku, blask na gorze jak i barwa basu, proponuje posluchac klasyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Ledy zasilane z trafa jest jedna recepta, wiem co pisze...<br />

 

No ale z linowego zasilacza należałoby zasilić tylko LEDy w pobliżu sprzętu, w całym mieszkaniu, czy i te... u sąsiada też?

Jak rozlegle trzeba eliminować występowanie przetwornic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanislaw , skoro Ty slyszysz a ja nie to widocznie mam za slaby sprzet bo nie slysze absolutnie zadnej roznicy.

 

No ale z linowego zasilacza należałoby zasilić tylko LEDy w pobliżu sprzętu, w całym mieszkaniu, czy i te... u sąsiada też?

Jak rozlegle trzeba eliminować występowanie przetwornic?

Nie zapomnij o latarniach na ulicy, one moga miec fundamentalny wplyw na dzwiek ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.